Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA XB7 | Působivý dojem a síla na první pohled

3034 BMW invelt 25. 2. 2022 #BMWALPINA #BMWinvelt #ALPINAXB7 XB7

Automobil BMW ALPINA přináší prvotřídní dojmy z jízdy a jeho řízení znamená opravdový požitek. Vůbec první BMW ALPINA XB7, která patří do kategorie největších SUV na světě spojuje výhody prostorného a luxusního vozidla SUV s mimořádnou jízdní dynamikou, bezkonkurenční obratností a výkonným hnacím ústrojím na nejvyšší technické úrovni a se špičkovým výkonem.

BMW ALPINA XB7 v sobě spojuje výhody prostorného a luxusního vozidla typu SUV s mimořádnou jízdní dynamikou, bezkonkurenční ovladatelností a výkonným hnacím ústrojím na nejvyšší technické úrovni se špičkovým výkonem. Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat na BMW ALPINA XB7. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

Zajímají vás modely podobné BMW ALPINA XB7? Podívejte se na novou ALPINU B7.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce.

DESIGN EXTERIÉRU

Hladký a rychlý chod

Nový model BMW ALPINA XB7 se vyznačuje nejnovější generací osmistupňové sportovní automatické převodovky (Sport Automatic Transmission) s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC. Ve spolupráci s odborníky společnosti ZF, byla převodovka 8HP76 speciálně konstruována, aby si poradila s vysokým točivým momentem motoru. Převodovka nabízí nedostižně plynulé řazení a schopnost změnit rychlostní stupeň během několika desetin sekundy, což znamená, že výkon motoru se přenáší naprosto nenásilně a plynule po celou dobu jízdy. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

BMW ALPINA XB7


Emotivní přítomnost.

Exteriér vozidla zdůrazňuje sílu a přítomnost, čímž propůjčuje vozidlu BMW ALPINA XB7 jedinečný vzhled při současném vylepšení aerodynamických vlastností. Přední spoiler karoserie má velké otvory pro přívod vzduchu a nápis ALPINA; vše je aerodynamicky optimalizováno, aby byl snížen vztlak a bylo dosaženo maximální stability při vysokých rychlostech. 

Velké otvory pro přívod vzduchu umožňují účinné proudění vzduchu do výkonného chladicího systému ALPINA. Střed zadní části vozidla je zvýrazněn malými žebry sestavy difuzoru.

BMW ALPINA XB7


Vynikající jízdní stabilita na vozovce a maximální adheze.

Kombinace speciálně vyvinutých kol a pneumatik jen podtrhuje mohutný a elegantní vzhled vozidla BMW ALPINA XB7. Současně hraje zásadní roli při zajištění vysokého stupně adheze a stability vozidla na vozovce. 

Všechna nová 23" kovaná slitinová kola v ikonickém paprskovitém tvaru ALPINE CLASSIC 20 a v povrchové úpravě Antracit jsou ve výbavě na přání. Ve spolupráci s odborníky společnosti Pirelli byly pro 23" kola vyvinuty vysoce kvalitní letní pneumatiky, speciálně určené pro BMW ALPINA XB7.

DESIGN INTERIÉRU

Nejmodernější kokpit.

Čtyřbarevný digitální displej v designu ALPINE nabízí progresivní možnosti konfigurace, sportovní vzhled a uživatelsky přizpůsobitelné zobrazení. Tvoří součást většího displeje, jenž se dle tradice společnosti BMW orientuje na řidiče. Prostor řidiče nabízí působivé uživatelské pohodlí, s intuitivní obsluhou přes dotykový displej, tlačítky přímé volby, systémem iDrive Controller a ovládáním hlasem či gesty. 

Systém BMW Driving Assistant Professional, jenž tvoří součást základní výbavy, nabízí vysokou úroveň aktivní bezpečnosti v rámci komplexního balíčku inovativních asistenčních systémů.

BMW ALPINA interiér
BMW ALPINA XB7 INTERIÉR

Prostředí první třídy.

Každý detail interiéru BMW ALPINA XB7 je zpracován na vysoké řemeslné úrovni, aby cestujícím poskytoval komfort a příjemný pocit. Tři řady sedadel – ve výbavě na přání v koženém provedení LAVALINA – s velkou rezervou pojmou šest až sedm cestujících. 

Elegantní doplňky vozidla ALPINA, například iDrive Controller z křišťálového skla s logem ALPINA vytvořeným pomocí laseru, dále přispívají k mimořádně vytříbenému prostředí interiéru vozidla.

BMW ALPINA interiér

Skvělý pohled, pocit i dotyk.

Znamenitý dojem: každý detail nového automobilu BMW ALPINA XB7 zdůrazňuje dynamický luxus. Mohutný vzhled je ještě více podtržen progresivním ztvárněním, elegantními detaily a precizně tvarovanými liniemi. 

Každý detail interiéru vozidla BMW ALPINA XB7 je proveden na špičkové řemeslné úrovni, aby poskytoval nejvyšší možný komfort a smyslový požitek.

JÍZDNÍ KOMFORT A DYNAMIKA

BMW ALPINA XB7 je vybaveno nejnovější technologií odpružení, která otevírá novou dimenzi jízdního komfortu a jízdní dynamiky v segmentu výkonných luxusních sportovních vozidel. O rovnováhu jízdní dynamiky a jízdního komfortu primárně odpovídá dvounápravové vzduchové odpružení se specifickým tlumičem ALPINA a kinematickým nastavením.

Nová generace BMW iDrive

BMW Operační systém 8 posouvá interakci řidiče a vozidla na novou, digitální úroveň. Intuitivní možnosti ovládání jsou rozšířeny o optimalizované, přizpůsobitelné pohledy. Redesignovaný velký zakřivený displej se může pochlubit ikonickým, modro-zeleným schématem ALPINA.

TECHNICKÁ DATA

Nejvyšší efektivita

Nejmodernější, výkonné hnací ústrojí představuje silný a spolehlivý prvek vozidla BMW ALPINA XB7 a nabízí lineární sílu tahu v rámci celého rozpětí otáček motoru. Motor je možné charakterizovat rychlým nástupem vysokého točivého momentu, s prudkým vzestupem výkonu ve střední části rozpětí otáček a nekompromisním tahem až k limitní červené hodnotě.

Vidlicový osmiválec se zdvihovým objemem 4,4 litru, přeplňovaný dvěma turbodmychadly, podává skutečně impozantní výkon 457 kW (621 HP) při maximálním točivém momentu 800 Nm (590 lb-ft), od velmi nízkých otáček 2 000 ot./min až do 5 000 ot./min. BMW ALPINA XB7 potřebuje ke zrychlení z 0 na 100 km/h (z 0 na 62 mph) pouhé 4,2 sekundy a sprinterský výkon z 0 na 200 km/h (z 0 na 124 mph) zvládne za 14,9 sekund. Maximální rychlost je omezena na 290 km/h (180 mph).

Charakteristika výkonu motoru a vynikající akcelerační odezva motoru jsou výsledkem zevrubné optimalizace systémů turbopřeplňování a chlazení, nemluvě o výrazně harmonickém průběhu akcelerace. Dvojice spirálových turbodmychadel s 54mm (2,1") turbínami zajišťuje téměř okamžitou přeměnu energie výfukových plynů do plnicího tlaku i při nízkých otáčkách motoru – tím je dosaženo rychlého nástupu točivého momentu. 

BMW ALPINA exteriér
BMW ALPINA XB7 | BRZDY

VYNIKAJÍCÍ ZPOMALENÍ.

Brzdy se čtyřpístkovými třmeny od společnosti Brembo s brzdovými kotouči o průměru 395 x 36 mm (15,5 x 1,4") na přední ose a plovoucími třmeny kotoučové brzdy s brzdovými kotouči o průměru 398 x 28 mm (15,7 x 1,1") na zadní ose poskytují vynikající a konzistentní průběh zpomalení vozidla. Výbava na přání zahrnuje vysoce účinný brzdový systém s vylehčenými děrovanými brzdovými kotouči a s brzdovými destičkami odolnými vůči velmi vysokým teplotám; tato výbava zajišťuje bezprostřední zpětnou odezvu na brzdovém pedálu a termodynamickou rezervu brzd.

BMW ALPINA XB7 | PODVOZEK

NOVÁ DIMENZE V OBLASTI JÍZDNÍ DYNAMIKY.

Sportovní technologie odpružení vozidla (Sport Suspension) s pneumatickými pružinami na obou nápravách, důmyslně kompenzovaná soustava tlumičů a aktivní příčný stabilizátor (Active Roll Stabiliser) – to vše přináší celou škálu zážitků z jízdy, od přepychově hladké jízdy po moderní dynamiku, inspirovanou závodním prostředím. Pneumatické odpružení obou náprav umožnuje nevšední a zřetelnou změnu světlé výšky podvozku vozidla až o 40 mm (1,6"), v závislosti na jízdní situaci a nastavení příslušného režimu (Mode Selection). Takto snížené těžiště vozidla má výrazně kladný vliv na dynamiku ovládání a stabilitu za jízdy. Speciální vzpěry vozidla ALPINA typu dome-bulkhead a zesílené zkrutné tyče pak zvyšují tuhost karosérie.

BMW ALPINA XB7 | POHON

NEZAMĚNITELNÝ ZVUK OSMIVÁLCE.

Nový sportovní výfukový systém vozidla ALPINA, vyrobený z nerezové oceli, propůjčuje automobilu BMW ALPINA XB7 charakteristický zvuk osmiválce. Výfukové klapky systému umožňují řidiči upravit zvuk vozidla: umírněný režim COMFORT je nejvhodnější pro jízdní komfort na cestách, zatímco jindy lze nastavit výraznější režim SPORT. Dvě dvojice koncových trubek výfukového systému jsou elegantně, přirozeným způsobem zakomponovány do zadní části vozu.

Motor

CylindersV8 90°
Capacity (cc)4395
Bore (mm)89,0
Stroke (mm)88,3
Compression ratio (:1)10,5
Max output (kW (hp) / rpm)457 (621) / 5500-6500
Max torque (Nm / 1/min)800 / 2000-5400
Engine managementBOSCH DME 9.8.0
Fuel type98-octane
Emissions classificationEuro 6d ISC-FCM

Převodovka

Type8-Speed Sport-Automatic ZF 8HP80 MH SWITCH-TRONIC
1st5,50
2nd3,52
3rd2,20
4th1,72
5th1,30
6th1,00
7th0,83
8th0,64
Final drive ratio3,38

Rozměry

Length (mm)5178
Width (mm)1989 (2218)
Height, unladen (mm)1797
Wheelbase (mm)3105
Track, front (mm)1682
Track, rear (mm)1703
Luggage capacity (l)750 - 2120
Fuel tank capacity (l)83

Výkon

Acceleration 0-100 km/h (s)4,2
Top speed (km/h)290**

Spotřeba paliva*

Urban (l/100km)16,0
Extra-urban (l/100km)9,7
WLTP Combined (l/100km)13,7
Combined (l/100km)12,0
WLTP CO2 emissions combined (g/km)311
CO2 emissions combined (g/km)274

Kola a pneumatiky

Standard wheels and tyresALPINA DYNAMIC 21''
Front9.5 x 21'' 285/45 R21
Rear9.5 x 21'' 285/45 R21

Váha

Unladen (EU) (kg)2730
Max permissible (kg)3355
Permitted load (kg)700
Max axle load, front (kg)1465
Max axle load, rear (kg)1955
Max trailer load, braked (kg)3500
Max trailer load, unbraked (kg)750


CENA A KONFIGURÁTOR PRO BMW ALPINA XB7

Předpokládaná cena je 3 521 678 bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Nakonfigurujte si své BMW ALPINA XB7 zde.

*Informace o spotřebě paliva a emisích CO2 podle platné směrnice EU VO (EU) 715/2007.

Předběžná data.

BMW ALPINA XB7*
Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 13,7 l/100 km
Kombinované emise CO2 (WLTP): 311 g/km

**V kombinaci s kombinací kolo/pneumatika ALPINA DYNAMIC 21“.


Zrozen a vyroben v Buchloe

Prvotřídní kabina vozu a prémiové materiály oplývají rozsáhlým seznamem standardní výbavy, který nyní zahrnuje také BMW Parking Assistant Professional. Detaily interiéru ALPINA, jako je modře podsvícený volič převodovky, ručně zpracovaný volant a výrobní plaketa ALPINA, dodávají interiéru exkluzivní nádech.

Vlastní kožená dílna ALPINA nabízí zákazníkům téměř neomezené možnosti tvorby vlastních interiérových kompozic: lemování, prošívání, výšivky a ražby, vyrobené podle přání zákazníka, dodávají designu interiéru ALPINA osobitost.

BMW ALPINA XB7 | Působivý dojem a síla na první pohled

Zaujala Vás nová BMW ALPINA XB7? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

RECENZE ALPINA XB7 VS. MERCEDES AMG GLS 63


Přečtěte si celou recenzi na tomto odkaze: Recenze ALPINA XB vs, AMG GLS 63 nebo se podívejte na 23. minutové video, kde se dozvíte vše a rozdílech, výhodách a ceně.


FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Nakonfigurujte si své BMW ALPINA.

Označení pneumatik EU
Štítek pneumatik EU = třída palivové účinnosti / třída přilnavosti za mokra / třída vnějšího hluku valení, hodnota vnějšího hluku valení

Pro podrobnější informace klikněte zde:
Štítky pneumatik EU - informace podle nařízení (EU) 2020/740
www.alpina-automobiles.com/tyrelabel


Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů