Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ | Dynamika a výkon spojen dohromady

1695 BMW invelt 6. 9. 2021 BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ invelt
BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Po úspěchu BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé rozšiřuje ALPINA svou nabídku v prémiovém segmentu o nové BMW ALPINA B8 Gran Coupé. To kombinuje nejvyšší úrovně výkonnosti, dynamiky a komfortu ve smělém a krásném designu. 

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA B8 Gran Coupé s BMW invelt Praha | Plzeň. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

Zajímají vás podobné vozy ALPINA? Koukněte také na článek o BMW ALPINA B4 Gran Coupé.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce.

CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Předpokládaná cena v Kč je € 131.301 bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze.

DESIGN EXTERIÉRU

Vzhled Gran Coupé se vyznačuje elegantními liniemi, které mistrovsky zdůrazňují plynoucí siluetu vozidla. Sportovní charakter dále zdůrazňují aerodynamické komponenty ALPINA a nová ledvinka BMW Iconic Glow.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Nejlepší materiály

Design interiéru odráží v každém detailu luxusní komfort BMW ALPINA B8. Vysoce kvalitní materiály, rozsáhlá škála standardního vybavení a exkluzivní detaily ALPINA přispívají k dokonalému interiéru. Interiér lze na přání dokončit z nejjemnější kůže LAVALINA, přepychové, poddajné a bezkonkurenční.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ MOTOR

Výkonové rezervy

4,4litrový osmiválcový motor s přeplňováním Bi-Turbo produkuje působivých 457 kW (621 hp). Maximální točivý moment 800 Nm (590 lb-ft) je k dispozici již od 2000 ot/min pro dynamický přísun energie za všech okolností. BMW ALPINA B8 zrychlí z 0 na 100 km/h za 3.4 vteřin a může dosáhnout maximální rychlosti 324 km/h (201 mph).

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ ZEZADU

Zvuk V8 na míru

Speciálně vyvinutý sportovní výfukový systém ALPINA je zázrakem z nerezové oceli. Poskytuje jak vizuální, tak i sluchové potěšení, je navržen tak, aby redukoval zpětný tlak, a vyznačuje se odvážným, přirozeným zvukem výkonného motoru V8. Řidič může ovlivnit zvuk přepínáním mezi režimem COMFORT a SPORT, který ovládá aktivní výfukové klapky. 

Fascinující dynamika, vynikající zážitek z jízdy

Nastavení podvozku a odpružení BMW ALPINA B8 je harmonicky vyvážené, kombinuje vynikající komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti s precizními ovládacími vlastnostmi. Adaptivní tlumiče zajišťují širokou škálu zážitků z jízdy, od COMFORT+ po SPORT+.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Gran Coupé je výrazný vzhledem s elegantní, splývavou siluetou. Aerodynamicky optimalizované vnější komponenty ALPINA dodávají BMW ALPINA B8 exkluzivní estetiku. Velké přívody vzduchu na předním nárazníku ALPINA zajišťují, aby byl vysoce výkonný motor zásobován dostatečným množstvím chladicího vzduchu. Ledvinka BMW Iconic Glow s osvětlenou mřížkou chladiče zvýrazňuje mohutnou příď. Zadní nárazník ALPINA s černou vložkou difuzoru zabírá přesné kontury karoserie. Siluetu modelu Coupé rozšiřuje subtilní zadní spoiler ALPINA.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér ztělesňuje prémiovou úroveň luxusu současné generace modelů řady 8: Gran Coupé nabízí výjimečný vnitřní komfort a zaujme kombinací nejlepšího řemeslného zpracování a prvotřídních materiálů. Elegantní detaily ALPINA, jako jsou osvětlené prahy ALPINA nebo ovladač iDrive v křišťálovém skle s laserovaným logem ALPINA, dávají exkluzivní akcenty.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ INTERIÉR
BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ INTERIÉR

ALPINA zakázkové “sedlářství”
Každý, kdo si chce splnit svůj sen navrhnout si interiér vozidla pro sebe, si může přizpůsobit své BMW ALPINA B8 pomocí široké škály personalizace, které nabízí vlastní kožená dílna ALPINA. Zde mistři vytvářejí interiérové kompozice, které jsou navrženy do posledního detailu podle přání zákazníka.

Nejmodernější
Rozsáhlá standardní výbava BMW ALPINA B8 odráží vysoké standardy pohodlí ALPINA. Zahrnuje Heat Comfort Paket, BMW Driving Assistant Professional a parkovací asistent. Součástí velkého displeje je plnobarevný digitální přístrojový displej s designem ALPINA a centrální dotykový displej, obojí o velikosti 12,3“.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Zaujala Vás nová BMW ALPINA B8 Gran Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ VÝKONOVÝ GRAF

POHON

Osmiválcový motor BMW ALPINA B8 se vyznačuje dynamickým a plynulým výkonem. Nabízí vynikající odezvu v celém rozsahu otáček.

4,4litrový motor V8 s pěplňovaným bi-turbem dosahuje maximálního výkonu 457 kW (621 k). Maximální točivý moment 800 Nm (590 lb-ft) je k dispozici již od 2 000 ot / min a udržuje se až do 5 000 ot / min. Vynikající výkon motoru se promítá přímo do ohromujícího výkonu: BMW ALPINA B8 zrychlí ze statického startu na 100 km/h za 3,4 sekundy. Maximální rychlost je 324 km/h (201 mph). Výkonové charakteristiky motoru a vynikající odezva na plyn jsou výsledkem optimalizovaných systémů přeplňování a chlazení. Dvě turbodmychadla se dvěma spirály umožňují téměř okamžitou přeměnu energie výfukového plynu na plnicí tlak, a to i při nízkých otáčkách motoru pro dosažení maximálního točivého momentu. Chladicí systém ALPINA zajišťuje tepelnou stabilitu a optimální účinnost vysoce výkonného motoru, a to i při stálém vysokém zatížení.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ - Dynamika vedoucí ve třídě

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ - Dynamika vedoucí ve třídě

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

PŘEVODOVKA

8stupňová sportovní automatická převodovka ZF 8HP76 nabízí specifické módy řazení pro různé jízdní situace. V závislosti na zvoleném jízdním režimu byla dynamika řazení posunuta na zcela novou úroveň, aniž by byl ohrožen hladký komfort řazení, kterým je ALPINA proslulá.

V režimu SPORT jsou řadící stupně optimalizovány pro jízdní výkon a řazení je znatelně dynamické. Režim COMFORT umožňuje uvolněnou jízdu při nízkých otáčkách motoru i při jízdě na dálnici, ale díky okamžité dostupnosti točivého momentu 800 Nm (590 lb-ft) zůstává vůz pohotový.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

KOLA A PNEUMATIKY

21 "kola ALPINA CLASSIC mají klasický design značky s 20 minimalistickými paprsky. Uzamykatelný  kryt náboje kola se znakem ALPINA podtrhuje bezchybný vzhled těchto krásně navržených kovaných kol s optimalizovanou hmotností. Ultravysoké  pneumatiky jsou speciálně přizpůsobeny koncepci vozidla BMW ALPINA B8 ve spolupráci s odborníky na pneumatiky společnosti Pirelli.

JÍZDNÍ DYNAMIKA A KOMFORT

BMW ALPINA B8 nabízí velmi kultivované odpružení a nastavení podvozku, které kombinuje prvotřídní komfort jízdy na dlouhé vzdálenosti s přesnými jízdními vlastnostmi. BMW ALPINA B8 zaujme v nesčetných jízdních situacích svým harmonickým, vyváženým podvozkem a vysokým pocitem bezpečí.

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Integrované aktivní řízení
Integrované aktivní řízení nabízí přímou odezvu řízení s výjimečnou zpětnou vazbou a zlepšuje celkovou agilitu. Systém Active Kinematics Control System od ZF umožňuje kolům zadní nápravy natáčet maximálně 2,3 ° doleva nebo doprava. Při nízkých rychlostech řízení zadní nápravy na rozdíl od přední nápravy zvyšuje agilitu a dynamické ovládání. Naopak, při vyšších rychlostech zadní náprava řídí „s“ (shodně s) přední nápravou pro maximální směrovou stabilitu.

Vysoká bezpečnost
Čtyřpístkové pevné brzdové třmeny Brembo s brzdovými kotouči o průměru 395 mm na přední nápravě a plovoucí brzdové třmeny s brzdovými kotouči o průměru 398 mm na zadní nápravě poskytují vysokou bezpečnost a termodynamickou stabilitu i pod vysokým zatížením. Vysoce výkonný brzdový systém ALPINA s vyvrtanými brzdovými kotouči a brzdovými destičkami odolnými proti vysokým teplotám nabízí ještě přímější zpětnou vazbu pedálu a vynikající stabilitu vozu.

Diferenciál s omezeným prokluzem
Diferenciál s omezeným prokluzem zadní nápravy umožňuje BMW ALPINA B8 plně využívat jeho dynamické schopnosti, zejména při zatáčení: rozložení točivého momentu závislé na trakci zvyšuje stabilitu vozidla při vjezdu do zatáčky a umožňuje agilnější chování vozidla při opuštění zatáčky.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Motor

Počet válcůV8 90°
Objem (cc)4394
Vrtání (mm)89,0
Zdvih (mm)88,3
Kompresní poměr10,5
Max. výkon  (kW (PS) / 1/min)457 (621) / 5500-6500
Max. točivý moment  (Nm / 1/min)800 / 2000-5000
Řízení motoruBOSCH DME 8.8.T
Typ palivaSuper Plus
Klasifikace na základě emisíEuro 6d-ISC-FCM

Rozměry

Délka (mm)5090
Šířka (mm)1930
Výška vozu bez nákladu  (mm)1430
Rozvor (mm)3025
Rozchod předních kol  (mm)1625
Rozchod zadních kol  (mm)1665
Objem zavazadlového prostoru  (l)440
Objem palivové nádrže  (l)68

Hmotnost

Prázná (EU)  (kg)2175
Maximální povolená  (kg)2600
Povolený náklad  (kg)500
Max. zatížení přední osy  (kg)1300
Max. zatížení zadní osy  (kg)1390

Převodovka

Typ8-Gang Sport-Automatik ZF 8HP76 SWITCH-TRONIC
1. převodový stupeň5,00
2. převodový stupeň3,20
3. převodový stupeň2,14
4. převodový stupeň1,72
5. převodový stupeň1,31
6. převodový stupeň1,00
7. převodový stupeň0,82
8. převodový stupeň0,64
Celkový převodový poměr2,81

Výkon

Zrychlení z 0 na 100 km/h  (s)3,4
Maximální rychlost (km/h)324

Spotřeba paliva

Ve městě  (l/100km)15,8
Mimo město  (l/100km)8,4
Kombinovaná (l/100km)11,1
Emise CO2, kombinované  (g/km)254

Disky a pneumatiky

Standardní disky a pneumatikyALPINA CLASSIC 21''
Přední8,5 x 21'' 245/35 ZR21
Zadní10 x 21" 285/30 ZR21
OBJEVTE NAŠE SKLADOVÉ VOZY ALPINA

FOTOGALERIE

Informace o spotřebě paliva a emisích CO2 podle platné směrnice EU VO (EU) 715/2007:

BMW ALPINA B8 Gran Coupé

Spotřeba paliva, kombinovaná: 11,1 l/100 km

Kombinované emise CO2: 254 g/km

Kategorie účinnosti CO2: F

Zveřejněná spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle WLTP (Worldwide  Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) a pro účely srovnání převedeny na NEDC (New European Driving Cycle). V závislosti na vaší zemi mohou být daně nebo jiné poplatky související s vozidlem založeny na údajích o spotřebě paliva a emisích CO2, které se liší od údajů uvedených zde. Další informace o specifické spotřebě paliva a specifických emisích CO2 nových osobních automobilů jsou uvedeny v  „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“, kterou lze zdarma získat na všech prodejních místech a v Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str.1,73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Product information sheet: Document PDF


Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů