Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA | Vývoj a výroba špičkových automobilůC

2269 BMW invelt 18. 3. 2022 #BMWinvelt #BMWALPINA #ALPINA
BMW ALPINA | VÝVOJ A VÝROBA ŠPIČKOVÝCH AUTOMOBILŮ

ALPINA Burkard Bovensiepen GmbH + Co KG, založená v roce 1965, je středně velká rodinná firma, v jejímž čele stojí Burkard, Andreas a Florian Bovensiepenovi. 

Hlavní část našeho podnikání představuje vývoj a výroba špičkových automobilů na základě modelů BMW. Každoročně opouští výrobní závod 1 200 až 1 700 automobilů, mířících k zákazníkům z celého světa. Každý jednotlivý vůz BMW ALPINA má v interiéru štítek s individuálním výrobním číslem a dostává specifické číslo vozidla (VIN), které řadí daný automobil mezi výrobky oficiálně registrovaného výrobce automobilů.

Denní logistická doprava do závodů BMW zajišťuje hladký tok materiálů pro výrobní proces, který je pečlivě koordinovaný se společností BMW. Prodeje jsou organizované výhradně prostřednictvím prodejců a dovozců BMW. Taková partnerská spolupráce je jedinečná v celém automobilovém průmyslu.

Společnost ALPINA pracuje na základě principu „form follows function“ (forma sleduje funkci). Dokonalé sladění funkce, designu a materiálů vyžaduje mnoho opakujících se kroků. S využitím vyspělých programů pro počítačem podporované navrhování (CAD) vyvíjejí naši inženýři špičkové komponenty ALPINA.

Nadšení pro automobily, moderní technické vzdělání, stálé uplatňování inovací a sehraný tým zanícených tvůrců umožňují výrobu jedinečných a účinných, vysoce výkonných automobilů značky ALPINA, dokonale vhodných pro každodenní užívání.

Přijďte se podívat k nám na showroomy BMW invelt Praha | Plzeň a zjistěte jaké BMW ALPINA máme skladem.

BMW ALPINA detaily v interiéru

BMW ALPINA

Zaujala Vás BMW ALPINA? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

ALPINA modely

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací


TECHNICKÝ DESIGN

ALPINA pracuje podle zásady „forma sleduje funkci“. K dosažení dokonalého souladu funkce, designu a materiálů je nutné uskutečnit mnoho opakovaných kroků. Pomocí promyšlených programů pro navrhování za pomoci počítače (CAD) vyvíjejí naši inženýři špičkové komponenty ALPINA. 

Z lásky k automobilům, na základě nejmodernějšího technického vzdělání a stálým uplatňováním inovací vytváří sehraný tým nadšených „hybatelů“ jedinečné a účinné vysoce výkonné automobily ALPINA pro každodenní použití.

Návrhářský proces pro BMW ALPINA


VÝROBA PROTOTYPŮ

Ruční výroba dílů pro vozy BMW ALPINA

Právě zde dostávají svůj odlišný vzhled typické designové prvky značky ALPINA. Mnoho drobných rysů má klíčový význam pro vyšší aerodynamickou účinnost. Ve společnosti ALPINA se každý detail dotahuje k dokonalosti pomocí promyšlených zkoušek v aerodynamickém tunelu.

Při vývoji prototypů se typický design značky ALPINA přepracovává od základu pro dané portfolio modelů. Pomocí vyspělého 3D tisku dáváme tvar každé jednotlivé části prototypu a současně ji optimalizujeme z hlediska tvaru, funkce a designu. Skutečně „jemný výbrus“ se v této fázi dosud uskutečňuje ručně.

Ruční výroba dílů pro vozy BMW ALPINA


VÝROBA MOTORŮ + MODERNÍ ZKUŠEBNÍ ZAŘÍZENÍ

Stroj, které připravují komponenty pro BMW ALPINA vozy

Motor je srdcem automobilu – a motorárna byla již od prvního dne srdcem firmy ALPINA.

Během desetiletí bylo ručně smontováno mnoho tisíc motorů ALPINA. Speciální součásti vyrobené ve vlastním závodě a součástky nakoupené od našich dodavatelů se před montáží pečlivě zkoumají z hlediska vhodnosti a jakosti.

Vše od motorů do závodních automobilů po historické pohonné jednotky sběratelských vozů ALPINA prochází rukama odborníků, kteří absolvovali speciální školení, jsou zaujatí přesností a mají dlouholeté zkušenosti.

Ukázka ruční montáže pro BMW ALPINA


KŮŽE A ŘEMESLNÉ UMĚNÍ

Ruční výroba loga BMW ALPINA na sedačky vozy

Naše čalounická a sedlářská dílna vytváří nejlepší čalounění s nejvyšší láskou k detailům. Kromě rozsáhlého portfolia interiérů BMW mají naši zákazníci možnost zvolit ručně vyrobené interiéry ze sedlářství ALPINA. Můžeme zde splnit téměř neomezená přání. Zpevněné lemy, švy, prošívání a reliéfy lze kombinovat v jakékoli elegantní kombinaci, upravené podle přání zákazníka. Jakýkoli vůz BMW ALPINA se tak promění v jedinečné auto. Možnosti volby sahají od tradičních prvků čalounického řemesla až po klasické rysy ALPINA Identity Design, vždy podle individuálních přání a preferencí našich zákazníků.

Kůže LAVALINA, velmi příjemná na omak, je jedinečná v automobilovém průmyslu. Nic se jí nevyrovná z hlediska pocitu při doteku, tepelného pohodlí a vzhledu. Je zcela přírodní a má vynikající vlastnosti, pokud jde o vyvážení teploty, vyrovnání vlhkosti a prodyšnost. Při prvním doteku pocítíte rozdíl.

Příprava sedaček do vozu BMW ALPINA

VŠECHNY MODELY BMW ALPINA (2022)

BMW ALPINA B3

BMW ALPINA B3 SEDAN A TOURING

Se svou vzrušující a přitom vyváženou jízdní dynamikou a každodenní použitelností je BMW ALPINA B3 jedním z nejoblíbenějších a nejžádanějších modelů z automobilové manufaktury ALPINA. Vstupem do nové éry s modelovým rokem 2023 získává BMW ALPINA B3 revidované hnací ústrojí, nový design exteriéru a nejnovější inovace BMW v oblasti digitalizace a konektivity.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Automobilka ALPINA přidává do své modelové řady další čtyřdveřové Coupé a vdechuje tak nový život již tak populární 4. řadě. BMW ALPINA B4 Gran Coupé spojuje tradiční přednosti Alpiny v novém vozu, který je stejně tak výkonný, jako elegantní.

Design: ikonický.

Výkon: ohromující.

Zážitek z jízdy: jedinečný.

VÍCE O MODELU


BMW ALPINA B5 SEDAN A BMW ALPINA B5 TOURING

Nové BMW ALPINA B5 nabízí jemně vyvážený výkon, exkluzivitu a luxus, v novém, moderním designu.

Osmiválcový motor o objemu 4,4 litru s dvojitým přeplňováním poskytuje působivý výkon 457 kW (621 hp) a maximální točivý moment 800 Nm již od 2 000 ot./min. Vůz BMW ALPINA B5 udělá dojem rychlou, lineární reakcí plynu a dodávkou hnacího momentu podle potřeby v celém rozsahu otáček. Osmistupňová sportovní automatická převodovka se systémem ALPINA SWITCH-TRONIC byla speciálně navržena pro motory s vysokým točivým momentem. Maximální jízdní komfort, zlepšená agilita a boční dynamika: Sportovní odpružení ALPINA se ideálně hodí pro výkonové charakteristiky vozu BMW ALPINA B5 a nabízí celou řadu jízdních stylů. Pomocí ovladače jízdních stylů může řidič přepínat mezi několika režimy, například SPORT+ pro maximální dynamiku nebo COMFORT+ pro jízdní komfort bez kompromisů.

VÍCE O MODELU


BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA


BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ

Od roku 2016 představuje BMW ALPINA B7 špičku portfolia modelů a na celém světě přesvědčuje velký počet řidičů svými mimořádnými a současně vyváženými vlastnostmi. Novým rozsáhlým přepracováním modelu vstupuje nová BMW ALPINA B7 v létě 2019 po hluboko zasahujících technických změnách do nové éry – svěží, moderní a výkonná. Dále upravené hnací ústrojí, důkladně přepracovaný design i moderní systémy podpory řidiče a služby ConnectedDrive potěší i nejnáročnější zákazníky.

VÍCE O MODELU

Po úspěchu BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé rozšiřuje ALPINA svou nabídku v prémiovém segmentu o nové BMW ALPINA B8 Gran Coupé. To kombinuje nejvyšší úrovně výkonnosti, dynamiky a komfortu ve smělém a krásném designu.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA D3 S SEDAN A BMW ALPINA D3 S TOURING

BMW ALPINA D3 S se díky své jedinečné kombinaci dynamiky, každodenní praktičnosti a dojezdovosti těší velké oblibě v portfoliu produktů manufaktury ALPINA. Počínaje modelovým rokem 2023 získává BMW ALPINA D3 S řadu aktualizací, včetně nového designu exteriéru a nejnovějších inovací BMW v oblasti digitalizace a konektivity.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

BMW ALPINA D5 S SEDAN A BMW ALPINA D5 S TOURING

Nové BMW ALPINA D4 S je nejnovější nabídkou ALPINA vytvořené pro sportovní každodenní řidiče, kteří hledají speciální zážitek z jízdy v Gran Turismo. V této vysoce výkonné dieselové variantě s 3,0 litrovým řadovým šestiválcovým motorem a BMW mild hybridní technologií nabízí Gran Coupé vysoký výkon a točivý moment, elegantní estetiku a exkluzivní jízdní komfort ALPINA.

VÍCE O VOZU

Nový vůz BMW ALPINA D5 S nabízí ve své třídě špičkový výkon a dynamiku. Řadový šestiválcový motor s objemem 3,0 litru a třemi turbodmychadly poskytuje působivý výkon 300 kW (408 hp). Maximální točivý moment 800 Nm je k dispozici mezi 1 750 a 2 750 ot./min., čímž je tato nejnovější verze nejlepší ve svém segmentu.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA XD3

BMW ALPINA XD3

BMW ALPINA XD3 nabízí jedinečnou kombinaci vlastností, od každodenní  využitelnosti až po bezkonkurenční jízdní komfort a působivě dynamické ovládání – vše zabaleno do moderního, současného designu.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA XD4

BMW ALPINA XD4

BMW ALPINA XD4 kombinuje oblíbené vlastnosti vozu kategorie Sports Activity Vehicle s elegantní a dynamickou siluetou vozu kupé.

VÍCE O MODELU

BMW ALPINA XB7

Automobil BMW ALPINA přináší prvotřídní dojmy z jízdy a jeho řízení znamená opravdový požitek. Vůbec první BMW ALPINA XB7, která patří do kategorie největších SUV na světě spojuje výhody prostorného a luxusního vozidla SUV s mimořádnou jízdní dynamikou, bezkonkurenční obratností a výkonným hnacím ústrojím na nejvyšší technické úrovni a se špičkovým výkonem.

BMW ALPINA XB7 v sobě spojuje výhody prostorného a luxusního vozidla typu SUV s mimořádnou jízdní dynamikou, bezkonkurenční ovladatelností a výkonným hnacím ústrojím na nejvyšší technické úrovni se špičkovým výkonem.

VÍCE O MODELU


SKLADOVÉ VOZY BMW ALPINA

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj: Alpina automobiles

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů