Motorkáři | Ušetři na pojistce až 75%.
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ BMW ALPINA B8

607 BMW invelt 6. 9. 2021
obrázek

Po úspěchu BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé rozšiřuje ALPINA svou nabídku v prémiovém segmentu o nové BMW ALPINA B8 Gran Coupé. To kombinuje nejvyšší úrovně výkonnosti, dynamiky a komfortu ve smělém a krásném designu. 

Výkonové rezervy:  4,4litrový osmiválcový motor s přeplňováním Bi-Turbo produkuje působivých  457 kW (621 hp). Maximální točivý moment 800 Nm (590 lb-ft) ije k dispozici již od 2000 ot/min pro dynamický přísun energie za všech okolností.

Výbušný jízdní výkon: BMW ALPINA B8 zrychlí z 0 na 100 km/h za 3.4 vteřin a může dosáhnout maximální rychlosti 324 km/h (201 mph).

 • Zvuk V8 na míru: Speciálně vyvinutý sportovní výfukový systém ALPINA je zázrakem z nerezové oceli. Poskytuje jak vizuální, tak i sluchové potěšení, je navržen tak, aby redukoval zpětný tlak, a vyznačuje se odvážným, přirozeným zvukem výkonného motoru V8. Řidič může ovlivnit zvuk přepínáním mezi režimem COMFORT a SPORT, který ovládá aktivní výfukové klapky. 

Fascinující dynamika, vynikající zážitek z jízdy:  Nastavení podvozku a odpružení BMW ALPINA B8 je harmonicky vyvážené, kombinuje vynikající komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti s precizními ovládacími vlastnostmi. Adaptivní tlumiče zajišťují širokou škálu zážitků z jízdy, od COMFORT+ po SPORT+.

 • Precizní design:  Vzhled Gran Coupé se vyznačuje elegantními liniemi, které mistrně vyzdvihují plynulou siluetu vozu.  Jeho atletický charakter je dále zdůrazněn aerodynamickými komponenty ALPINA. Jednadvacetipalcová kovaná kola  ALPINA CLASSIC  se svým minimalistickým designem 20 paprsků jsou nezaměnitelným, exkluzivním poznávacím znakem ALPINA

Nejlepší materiály: Design interiéru odráží v každém detailu luxusní komfort  BMW ALPINA B8. Vysoce kvalitní materiály, rozsáhlá škála standardního vybavení a exkluzivní detaily ALPINA přispívají k dokonalému interiéru.  Interiér lze na přání dokončit z nejjemnější kůže LAVALINA, přepychové, poddajné a bezkonkurenční.

 

obrázek
ZAŽIJTE VYNIKAJÍCÍ VÝKON

4,4LITROVÝ MOTOR V8 S BI-TURBO PŘEPLŇOVÁNÍM

Osmiválcový motor BMW ALPINA B8 se vyznačuje dynamickým a plynulým výkonem a nabízí vynikající odezvu v celém rozsahu otáček

4.4litrový motor V8 s přeplňováním Bi-Turbo dosahuje maximálního výkonu 457 kW (621 hp). Maximální točivý moment 800 Nm (590 lb-ft) je dostupný už od 2000 ot/min a udržuje se až do 5000 ot/min. Mimořádná výkonnost motoru se promítá přímo do výkonu:  BMW ALPINA B8 zrychlí z 0 na 100 km/h za 3.4 vteřin. Maximální rychlost je 324 km/h (201 mph).

Výkonové vlastnosti motoru a vynikající odezva plynového pedálu jsou výsledkem optimalizovaných systémů přeplňování a chlazení, nemluvě o okamžitě rozpoznatelné harmonii výfukové klapky ALPINA. Dvě turbodmychadla s twin-scroll turbínami usnadňují téměř okamžitou přeměnu energie výfukového plynu na plnící tlak, a to i při nízkých otáčkách motoru, pro dosažení maximálního točivého momentu. Chladící systém ALPINA zajišťuje tepelnou stabilitu a optimální účinnost vysoce výkonného motoru, dokonce i při stálém vysokém zatížení. Sestává se tří externích chladičů chladící kapaliny, zvětšeného chladiče převodového oleje a nízkoteplotního chladicího systému (vzduch/ voda/ vzduch) se specifickými mezichladiči ALPINA s o 50 procent zvětšeným chladicím povrchem. Optimalizovaný průřez přívodu chladicí kapaliny umožňuje maximální výkon.

Sportovní výfukový systém ALPINA je pozoruhodný svou citlivou, harmonickou zvukovou stopou V8: sofistikovanou a zdrženlivou v režimu COMFORT a emocionální a zvučnou v režimu SPORT.  Dvě zdvojené koncovky výfuku zhotovené z nerezové oceli jsou elegantně integrovány do zadního nárazníku v typickém stylu ALPINA.

obrázek
PŘENOS ENERGIE BEZ KOMPROMISŮ

OSMISTUPŇOVÁ SPORTOVNÍ PŘEVODOVKA 

Osmistupňová sportovní automatická převodovka s ALPINA SWITCH-TRONIC převádí vysoký výkon motoru na vynikající jízdní výkon. Nejnovější generace převodovek 8HP76 prošla podstatnou vývojovou prací ve spolupráci se specialisty na převodovky ve společnosti ZF. V závislosti na zvoleném jízdním režimu byla dynamika řazení posunuta na zcela novou úroveň, aniž by byl ohrožen hladký komfort řazení, kterým je ALPINA proslulá.

Vysoce výkonný hydrodynamický měnič točivého momentu se zesílenými vnitřními částmi je používán pro spolehlivý přenos vysokého točivého momentu motoru. Hliníková olejová vana zajišťuje optimální chlazení systému. Zdokonalený torzní tlumič turbíny absorbuje vibrace hnacího ústrojí, čímž výrazně zlepšuje jízdní komfort.+

obrázek
PRECIZNÍ DYNAMIKA A KOMFORT

SPORTOVNÍ ODPRUŽENÍ ALPINA

Během vývoje sportovního systému odpružení BMW ALPINA B8 bylo na nejnáročnějších zkušebních tratích absolvováno nespočet testovacích kilometrů. Výsledkem je velmi propracované odpružení a nastavení podvozku, jež spojují prvotřídní jízdní komfort na dlouhé vzdálenosti s přesnými jízdními vlastnostmi. BMW ALPINA B8 učiní dojem v nesčetných jízdních situacích svým harmonickým, vyváženým podvozkem a vysokým pocitem bezpečí.

Vzpěry přední nápravy s hydraulickým tlumičem zvyšují jízdní komfort a v kombinaci s pružinami Eibach zaručují vyvážené vlastnosti odpružení. Tužší podpůrné tlumiče vzpěr zavěšení poskytují větší stabilitu vozidla při dynamické změně jízdního pruhu. Zesílené výkyvné tyče na přední nápravě a tužší tlumiče spodního závěsného ramene vedou k vynikajícím bočním dynamickým vlastnostem

Integral Active Steering nabízí přímou odezvu řízení s výjimečnou zpětnou vazbou a zlepšuje celkovou agilitu. Active Kinematics Control System od ZF umožňuje kolům zadní nápravy natáčet maximálně 2,3 ° doleva nebo doprava. Při nízkých rychlostech řídí zadní náprava  proti přední nápravě a zvyšuje tak agilitu a dynamické řízení. Při vyšších rychlostech naopak zadní náprava řídí „s“ (shodně s) přední nápravou pro maximální směrovou stabilitu.

obrázek
VYROBENO NA ZAKÁZKU

KOLA & PNEUMATIKY

Pneumatiky Ultra-High Performance speciálně vyvinuté pro BMW ALPINA B8 jsou dostupné ve velikostech 245/35 ZR21 na přední nápravě (označení pneumatik podle EU*: E/B/ 72 dB) a 285/30 ZR21 na zadní nápravě (označení pneumatik podle EU*: E/B/ 73dB). Ve spolupráci s Pirelli experty na pneumatiky byly pneumatiky přizpůsobeny koncepci vozu BMW ALPINA B8. Pirelli Noise Cancelling System namontovaný na přední pneumatiky zlepšuje akustický komfort.

Jednadvacetipalcová kola mají klasický design značky s 20 minimalistickými paprsky. Uzamykatelný kryt náboje kola se znakem ALPINA podtrhuje bezchybný vzhled těchto krásně navržených kovaných kol s optimalizovanou hmotností. Dvacetipalcové kované kolo ALPINA CLASSIC je k dispozici také pro zimní pneumatiky v 20paprskovém designu bez krytu náboje kola.

Brzdový systém ALPINA lze snadno rozpoznat podle modrých brzdových třmenů  nesoucích bílý nápis ALPINA. Čtyřpístkové pevné brzdové třmeny Brembo s brzdovými kotouči o průměru 395 mm (15,6 “) na přední nápravě a plovoucí brzdové třmeny s brzdovými kotouči o průměru 398 mm (15,7“) na zadní nápravě poskytují vysoké bezpečnostní rezervy a termodynamickou stabilitu dokonce i při vysokém zatížení. Vysoce výkonný brzdový systém ALPINA s vrtanými brzdovými kotouči a brzdovými destičkami odolnými proti vysokým teplotám nabízí ještě přímější zpětnou vazbu pedálu a vynikající stabilitu při vadnutí brzd.

obrázek
PLYNULÉ LINIE, MODERNÍ PROSTOROVÝ KOMFORT

DESIGN & VÝBAVA

Gran Coupé je nápadný svým vzhledem s elegantní, plynulou siluetou. Aerodynamicky optimalizované vnější komponenty ALPINA propůjčují BMW ALPINA B8 exkluzivní estetiku.

Velké přívody vzduchu v předním čele ALPINA zajišťují, aby byl vysoce výkonný motor zásobován dostatečným tokem chladicího vzduchu. Zadní nárazník ALPINA s černou vložkou difuzoru zabírá přesné kontury těla. Širokou siluetu modelu Coupé rozšiřuje rafinovaný okraj zadního spoileru ALPINA.

Laky ALPINA modrá metalíza a ALPINA zelená metalíza jsou exkluzivně vyhrazeny pro automobily BMW ALPINA a dodávají elegantní a krásný detail i BMW ALPINA B8. Na výběr je k dispozici také široká škála konečných úprav laků BMW a BMW Individual.

Interiér přesně vystihuje prestižní úroveň luxusu současné generace modelů řady 8: Gran Coupé nabízí výjimečný vnitřní komfort a zapůsobí kombinací nejlepšího řemeslného zpracování a vysoce kvalitních materiálů. Elegantní detaily ALPINA, jako jsou osvětlené prahy dveří ALPINA nebo iDrive Controller v křišťálovém skle s laserem zhotoveným logem ALPINA, stejně jako standardní vnitřní obložení ALPINA ve vysokém lesku ořech a antracit, dodávají exkluzivní akcenty. Každý volant ALPINA je složitě ručně dohotoven přírodní, neošetřenou kůží LAVALINA - pro jedinečný hmatový zážitek na každé cestě.

Každý, kdo si chce splnit svůj sen a navrhnout si interiér vozidla pro sebe, si může přizpůsobit své BMW ALPINA B8 pomocí široké škály možností personalizace, které nabízí firemní kožedělná dílna ALPINA. Zde mistři řemeslníci vytvářejí interiérové kompozice, které jsou navrženy do posledního detailu podle přání zákazníka.

Rozsáhlá standardní výbava BMW ALPINA B8 odráží vysoké standardy pohodlí ALPINA. Standardní výbava zahrnuje multifunkční sportovní sedadla, vyhřívání sedadel a volantu, stejně jako rozšířené kožené čalounění Merino od BMW Individual a přístrojovou desku potaženou kůží. Standardní systém prostorového zvuku Harman Kardon nabízí prvotřídní zvukový zážitek. Přední navigační, komunikační, informační a zábavní systémy a asistenční systémy, jako například BMW Driving Assistant Professional, jsou také zahrnuty do standardu  BMW ALPINA B8.

obrázek
UVEDENÍ NA TRH

Zcela nové BMW ALPINA B8  je k dispozici k okamžitému objednání s dodávkou od července 2021.

Doporučené maloobchodní ceny v EUR  vč. 19 % německé daně z prodeje z továrny Buchloe:

BMW ALPINA B8 GRAN COUPÉ: 161.200,- euro.

Tento text se vztahuje pouze na německý trh. Pro přesné informace o vlastnostech modelu, standardní výbavě, spotřebě paliva a emisích CO2 kontaktujte prodejní tým BMW invelt Praha | Plzeň.

 

obrázek
ALPINA – VÝROBCE EXKLUZIVNÍCH AUTOMOBILŮ

Burkard Bovensiepen založil automobilovou výrobnu ALPINA v roce 1965. Od té doby je Buchloe domovem pravděpodobně nejrenomovanějších automobilů na světě založených na modelech BMW, vyvinutých a vyrobených nezávislým rodinným podnikem ve spolupráci s BMW. Toto úzké partnerství tvoří základ pro pokračující úspěch značky ALPINA: jednotlivé automobily jsou vyráběny s velkou láskou k detailu a technickým jemnostem, které však současně splňují vysoké standardy kvality a bezpečnosti sériové výroby. Od roku 1983 je společnost ALPINA oficiálně registrována jako výrobce automobilů německým ministerstvem dopravy Kraftfahrtbundesamt.

Jádrem filozofie značky ALPINA je elegantní skromnost, která se projevuje v interiéru  zaměřeném na pohodlí, nadprůměrným jízdním výkonem a diskrétně sportovním exteriérem.  Automobily BMW ALPINA pravidelně způsobují senzace jak na silnicích, tak i na závodních okruzích  – což je výsledek pozoruhodné modelové historie. 

Zakladatel Burkard Bovensiepen řídí společnost společně se svými syny Andreasem a Florianem. Buchloe, březen 2021.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

* Označení pneumatiky podle EU = spotřeba paliva/ přilnavost za mokra / třída hluku, vnější hluk odvalování.

** Upozorňujeme, že vrtané  brzdové kotouče mohou vést ke ztrátě akustického komfortu.

 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů