Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW 4 COUPÉ | FINÁLNÍ TESTOVANÍ NA OKRUHU.

446 BMW invelt 6. 9. 2021

Nové BMW M440i xDrive Coupé ztělesňuje, jak jednoznačně sportovní design karoserie a podvozku, přizpůsobené nastavení řízení, nastavení brzd a všech kol, přesná zpětná vazba od tlumičů a přesné ovládání řídicích systémů podvozku slouží k RADOSTI Z JÍZDY v BMW, které vzruší a potěší - den co den.

Koncept sportovního potěšení z jízdy v prémiovém segmentu se nově definuje a brzy bude k dispozici s novým BMW řady 4 Coupé. Po sérii zkušebních jízd, které se prováděli jako součást procesu vývoje, aby se vše připravilo na sériovou výrobu, se poslední testy dvoudvéřového modelu nyní začínají blížit do závěrečné fáze dynamického testování. Poté, co byly jízdní vlastnosti otestovány v zimním testovacím středisku ve švédském Arjeplogu, ve zkušebním středisku BMW Group v Miramas ve Francii, na okruhu Nordschleife v Nürburgringu a na různých dalších závodních tratích, se prototypy nyní vracejí ke svým kořenům: inženýři se konečně přesunuli na testování technologie podvozku nového BMW řady 4 Coupé na dálnicích a venkovských silnicích kolem výzkumného a inovačního centra BMW Group (FIZ) v Mnichově.

Stejně jako celková koncepce a konstrukce vozidla je i technologie podvozku BMW řady 4 Coupé individuálnější kompozicí než kdykoli předtím. Rozměry, aerodynamické vlastnosti a rozložení hmotnosti dvoudveřového vozu poskytují ideální základ pro sestavu podvozku, která se soustavně zaměřuje na vzrušující dynamický výkon. Přímé srovnání s novým BMW řady 3 Sedan zdůrazňuje jednoznačně jedinečný profil nového modelu. Například působivý odpor sedanu je o 0,015 nižší. Navíc je nové BMW řady 4 Coupé o 57 milimetrů nižší než jeho čtyřdveřový protějšek a jeho těžiště je tak o 21 milimetrů blíže k silnici.

To vše se kombinuje se zvýšeným negativním odkloněním na předních kolech a 23 milimetrovou širší zadní nápravou, čímž se výrazně zlepší jízdní vlastnosti vozu. Sportovní sedan řady 3 se již může pochlubit neobyčejnou dynamikou, ale nové BMW řady 4 Coupé zvyšuje agilitu a zrychlení.

Vývojový tým nového BMW řady 4 Coupé také zaujal přístup založený technologiích. Plody jejich práce vyzdvihnou nový dvoudveřový model přímo na vrchol svého segmentu, pokud jde o sportovní zdatnost a zážitek z jízdy. Konfigurace přední a zadní nápravy s dvojitým kloubem s pružinou a pětibodovou zadní nápravou znamená, že dynamický výkon nepřichází na úkor pohodlí při každodenních jízdách a na dlouhých cestách. BMW 4 Coupé nabízí stejné tlumiče, které debutovaly v novém BMW řady 3 Sedan a nabízejí nepřetržitě variabilní a progresivní řízení. Zakázkové čelní vzpěry na přední straně a přídavný panel optimalizují přesnost řízení a odezvu, zatímco kolem zadní nápravy byly přidány výztužné prvky, které zvyšují tuhost pro lepší stabilitu a zrychlení.

Modelová řada poskytuje další známku neochvějného závazku nového BMW řady 4 Coupé k špičkové jízdní dynamice. Tato řada bude nyní vedena modelem BMW M ve tvaru nového BMW M440i xDrive Coupé. Poháněn silným šestiválcovým motorem s maximálním výkonem 275 kW/374 k, bude také vybaven mírně hybridní technologií 48V, se startovacím generátorem 48V a druhou baterií použitou k usnadnění zatížení motoru. Hlavním přínosem je zde kromě zlepšené účinnosti i prudší vývoj energie, když řidič prudce šlápne na plyn. Dalších 8 kW/11 k generovaných účinkem elektrického zesílení podporuje bleskově rychlé reakce vozidla a reakce převodových stupňů. Úžasná dodávka energie motoru, koncept samostatného vozidla a konfigurace modelu optimalizovaného podvozku propůjčují BMW M440i xDrive Coupé vynikající výkonnostní údaje. S využitím zkušeností závodních tratí společnosti BMW M GmbH byly různé prvky spojeny do celkového balíčku nejvyšší obratnosti, přesnosti a pohotovosti při manipulaci.

Síla generovaná motorem nového BMW M440i xDrive Coupé je směrována na silnici pomocí osmistupňové převodovky Steptronic Sport a inteligentního systému pohonu všech kol. M Sport diferenciál nesmí chybět, aby zajistil, že výkon pohonu bude využit v optimálním účinku v náročných jízdních situacích. Elastokinematika podvozku přizpůsobená na míru, výjimečně výkonné brzdy M Sport a 18palcová kola z lehké slitiny s pneumatikami různé velikosti rovněž přispívají k přesně regulovatelné dynamice nového BMW M440i xDrive Coupé.

Závěrečné kolo testování na domácí půdě vozu umožní technikům rychle sledovat jejich nejnovější poznatky. Důraz je kladen na zajištění toho, aby dynamické výkonové atributy nového BMW řady 4 Coupé vytvořeného na závodních okruzích mohly být také za normálních jízdních podmínek na veřejných komunikacích. Ať už se točí kolem klikatých venkovských tras kolem Mnichova nebo mezi dálnicí a městskou dopravou.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů