Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 4 | BMW ŘADY 4 CABRIO (F33)

717 BMW invelt 6. 9. 2021 #BMW #invelt #řada4 #Cabrio #Convertible
THE 4 | BMW ŘADY 4 CABRIO (F33)

Nejvýznamnější vlastností, která BMW řady 4 odlišuje, je jejich pečlivě vyvážený sportovní charakter. Ten lze nyní kombinovat s radostí z jízdy se staženou střechou. Svým suverénním designem, zbrusu novým provedením střechy, širokou nabídkou motorů, špičkovým podvozkem a inovativními prvky výbavy poskytuje nové BMW řady 4 Cabrio radost z jízdy v obzvláště exkluzivní podobě.

Otevřený čtyřmístný vůz následuje nové BMW řady 4 Coupé a stejně jako uzavřené provedení se vyznačuje nezaměnitelným designem a výrazněji pojatým profilem než jeho předchůdce. Otevřená karoserie a unikátní nastavení podvozku dodává novému BMW řady 4 Cabrio (F33) výjimečně dynamický charakter. Tím se také jednoznačněji odlišuje od nové řady 3 Sedan, která je tradičně technickým základem nových modelů BMW řady 4.


PROHLÉDNOUT VŠECHNY VOZY BMW ŘADY 4 CABRIO

 

Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW ŘADY 4 CABRIO V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

Napište nám

Jestli nevíte jaký vůz vybrat nebo hledáte vůz a nemůžete najít, tak nám napište. Zavoláme Vám zpátky a pomůžeme.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

BMW se může pochlubit dlouholetou tradicí kombinování charakteristických sportovních vlastností svých modelů s radostí z jízdy se staženou střechou v segmentu prémiových vozů střední třídy. Před 35 lety se na frankfurtském autosalonu IAA představilo první BMW řady 3 Cabrio. Otevřený čtyřmístný automobil s půvabnou siluetou, nízkými vodorovnými boky a umístěním sedadel, které dále prohlubovalo kontakt s okolním světem, se ihned stal obrovským hitem. Tento recept na nejvyšší možnou radost z jízdy pod otevřeným nebem, který ve své kategorii nemá konkurenci, byl v každé další generaci důsledně zdokonalován, přičemž nové BMW řady 4 Cabrio je nyní již šestou generací nabízející moderní pojetí původního konceptu tohoto typu automobilu. 

V průběhu vývoje získal kabriolet střední třídy od BMW mnohem více nezávislosti od výchozích sedanů, a to v oblastech designu, řešení karoserie a výbavy. Toto odlišení eskalovalo v předchozí generaci, kdy se odlišilo i názvem a spolu s variantou Coupé vytvořilo BMW řady 4. Nejnovější vydání se od BMW řady 3 Sedan liší ještě více než dříve. Pokrok oproti předchozímu modelu se projevuje zejména v designu poukazujícím na mimořádný výkonový potenciál a také v novém řešení propnuté plátěné střechy, která kombinuje praktické výhody skládací pevné skládací střechy s puristickou přitažlivostí střechy plátěné – jinými slovy to nejlepší z obou světů. 

Nové BMW řady 4 Cabrio bude celosvětově uvedeno na trh v březnu 2021. Vyrábět se bude v závodě BMW v Dingolfingu, největší továrně BMW Group v Německu a domově BMW řady 8 Cabrio a jeho sourozenců. Mezi další modely sjíždějící z výrobní linky v Dingolfingu patří BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo a luxusní sedan BMW řady 7.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY 4 CABRIO

MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO

BMW řady 4 Cabrio - BMW řady 4 Cabrio

BMW řady 4 Cabrio

BMW řady 4 Cabrio - Model M Sport

Model M Sport

MOTORIZACE

BMW řady 4 Cabrio - BMW 420d Cabrio

BMW 420d Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 140 kW (190 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 7,6 s

Spotřeba (kombinace): 5,6 − 4,9 l / 100 km

Emise CO2: 146 − 128 g/km

Cena s DPH: 1 539 200 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW 420i Cabrio

BMW 420i Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 135 kW (184 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 8,2 s

Spotřeba (kombinace): 7,4 − 6,7 l / 100 km

Emise CO2: 170 − 152 g/km

Cena s DPH: 1 480 700 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW 430d Cabrio

BMW 430d Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 210 kW (286 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5,8 s

Spotřeba (kombinace): 6 − 5,3 l / 100 km

Emise CO2: 156 − 139 g/km

Cena s DPH: 1 729 000 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW 430i Cabrio

BMW 430i Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 180 kW (245 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 6,4 s

Spotřeba (kombinace): 7,7 − 6,9 l / 100 km

Emise CO2: 176 − 158 g/km

Cena s DPH: 1 593 800 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW 430i xDrive Cabrio

BMW 430i xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 180 kW (245 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 6,3 s

Spotřeba (kombinace): 8 − 7,3 l / 100 km

Emise CO2: 183 − 166 g/km

Cena s DPH: 1 662 700 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440d xDrive Cabrio

BMW M440d xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 250 kW (340 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5 s

Spotřeba (kombinace): 6,6 − 6 l / 100 km

Emise CO2: 172 − 157 g/km

Cena s DPH: 2 047 500 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440i Cabrio

BMW M440i Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5,2 s

Spotřeba (kombinace): 8,3 − 7,7 l / 100 km

Emise CO2: 190 − 175 g/km

Cena s DPH: 1 935 700 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 4,9 s

Spotřeba (kombinace): 8,4 − 7,8 l / 100 km

Emise CO2: 192 − 177 g/km

Cena s DPH: 2 004 600 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW 420i Cabrio (Q3/2022)


Cena základního modelu: 1 480 700 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Přední a zadní náprava s minimální hmotností a tlumiče s progresivní charakteristikou podle zdvihu pro snadné sportovní ovládání. Nové BMW řady 4 Cabrio je vybaveno výrazně přepracovanou přední nápravou se dvěma spodními rameny a svislou pružicí a tlumicí vzpěrou. Také zadní pětiprvková náprava byla dále vylepšena. Použité technické řešení je vynikajícím základem pro kombinaci precizní ovladatelnosti i při jízdě na limitu a působivého komfortu na dlouhých cestách. Odlehčená konstrukce se zvětšenou tuhostí a elastokinematikou má v porovnání s předchozím modelem za následek preciznější vedení kol, vylepšený jízdní komfort, jakož i lepší akustiku. Na sportovní vlastnosti a jízdní komfort nového BMW řady 4 Cabrio mají příznivý vliv také tlumiče s progresivní charakteristikou v závislosti na zdvihu. Výrazně omezují pohyby karoserie jak při tlumení nerovností způsobených kvalitou vozovky, tak při dynamických průjezdech zatáčkami. Tlumiče plynule variabilně mění svoji tlumicí sílu v závislosti na zdvihu. Tím se předchází nadměrným pohybům karoserie při jízdě přes velké nerovnosti a současně zabraňuje nekomfortním a nervózním reakcím tlumení. Takto navržený podvozek vykazuje přínos i při jízdě po drobných nerovnostech.

Adaptivní M podvozek pokrývá extrémně široké spektrum mezi sportovností a komfortem. Volitelně dodávaný Adaptivní M podvozek nabízí nejširší možnou škálu jízdních zážitků, od sportovních až po extrémně komfortní. Jeho elektronicky ovládané tlumiče zlepšují agilitu a stabilitu a zároveň vlastnosti vozu při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Plynule nastavitelné ventily v tlumičích umožňují měnit tlumicí síly u každého kola odděleně a v závislosti na zatížení vozu. S jízdními režimy se současně mění i charakteristika tlumičů od vyváženého komfortu na dlouhých cestách v režimu COMFORT až po vysoce dynamické nastavení v režimu SPORT. 

Variabilní sportovní řízení poskytuje větší preciznost. Pro tento model specifické úpravy řízení dodávají novému BMW řady 4 Cabrio příkladnou preciznost ovládání. Elektrický posilovač řízení Servotronic je součástí standardní výbavy. Variabilní sportovní řízení je součástí M sportovního podvozku a Adaptivního M podvozku. Díky převodu měnícímu se podle velikosti rejdu zvládá stejně dobře udržet vozidlo v přímém směru, jako maximalizovat obratnost v zatáčkách a poskytnout pohodlné manévrování při parkování. Přímé a přesné reakce volantu zlepšují schopnost zatáčet, zatímco plného rejdu potřebného k zaparkování lze dosáhnout pouze několika otočeními volantu. S daným převodem je sladěný i posilovač Servotronic s proměnným účinkem. 

M sportovní brzdy s modrými nebo červenými třmeny. Volitelné M sportovní brzdy (standardní výbava nového BMW M440i xDrive Cabrio a BMW M440d xDrive Cabrio) poskytují vynikající brzdný výkon a přesné dávkování ať už při jízdě ulicemi města, nebo při dynamické jízdě na závodním okruhu. Vyznačují se extrémně sportovní charakteristikou s krátkým chodem pedálu, zřetelným bodem nástupu brzdného účinku a také mimořádnou odolností vůči vadnutí. Specialitou je přímější charakteristika s odlišným uspořádáním hydraulického systému s pevnými čtyřpístkovými třmeny vpředu a plovoucími třmeny vzadu. Třmeny nesou logo M a jsou lakovány modrou nebo červenou barvou. 

M sportovní diferenciál zlepšuje směrovou stabilitu a schopnosti zatáčet. Trakci a směrovou stabilitu, stejně jako agilitu a ochotu k zatáčení dále zlepšuje M sportovní diferenciál. Zadní diferenciál s elektronicky řízenou, plně variabilní svorností je standardní výbavou BMW M440i xDrive Cabrio a BMW M440d xDrive Cabrio. Volitelně je k dispozici také pro nové BMW 430i Cabrio a BMW 430d xDrive Cabrio, pokud je součástí výbavy M sportovní podvozek nebo Adaptivní M podvozek.

BMW řady 4 Cabrio z boku
BMW řady 4 Cabrio - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek lze kdykoliv elektronicky nastavit tak, aby odpovídal stavu vozovky a jízdním podmínkám. Kdykoliv můžete pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control upravit vlastnosti podvozku také s ohledem na preferovaný styl jízdy. Nabídne vše od komfortního až po extrémně sportovní chování s výraznou agilitou.

BMW řady 4 Cabrio - Automatická převodovka Steptronic Sport.

Automatická převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport zajišfuje mimořádně sportovní řazení. To platí pro automatický i manuální režim, při němž se k řazení používá volič převodovky nebo řadicí páčky umístěné na volantu. Tím je zaručena jak klidná, tak mimořádně dynamická jízda. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.

BMW řady 4 Cabrio - BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive plynule a variabilně rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní kola s cílem zajištění nejlepší možné trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti v každé jízdní situaci. Elektronicky řízené rozdělování hnací síly mezi nápravy například vyrovnává přetáčivost nebo nedotáčivost v zatáčkách, a tím dále zlepšuje agilitu.

BMW řady 4 Cabrio - Podvozek.

Podvozek.

Standardní podvozek poskytuje vysokou úroveň přesnosti, agility a komfortu odpružení. Těchto vlastností umožňuje dosáhnout dokonalé sladění všech komponentů přední nápravy z hliníku s dvojicí spodních příčných ramen dopiněných svislou pružicí a tlumicí vzpěrou a důmyslně navržená pětiprvková zadní náprava.

BMW řady 4 Cabrio - Vznětový 4válec TwinPower Turbo.

Vznětový 4válec TwinPower Turbo.

Nová generace vznětových 4válců BMW TwinPower Turbo o objemu 2,0 I se vyznačuje působivým zátahem a bezprostřední odezvou i v nízkých otáčkách. Variabilní geometrie lopatek turbodmychadla a přímé vstřikování Common Rail zajišfují mimořádně nízkou spotřebu paliva a nízké hodnoty emisí.

BMW řady 4 Cabrio - Zážehový 4válec TwinPower Turbo.

Zážehový 4válec TwinPower Turbo.

Nejnovější generace zážehového 4válce TwinPower Turbo o objemu 2,0 I zaručuje maximální radost z jízdy. Motor je pozoruhodný agilním zátahem a bezprostřední odezvou i v nízkých otáčkách, přitom ale překvapí nízkou spotřebou i minimálními hodnotami emisí.

DESIGN EXTERIÉRU

Design exteriéru: výrazné proporce vytvářejí auru sportovnosti a elegance. Díky dynamicky protaženým proporcím se nové BMW řady 4 Cabrio netají svými bezkonkurenčními sportovními vlastnostmi ani stylovou elegancí, které jsou tomuto otevřenému čtyřmístnému vozu, postavenému pro exkluzivní radost z jízdy, vlastní. Nový designový styl značky umožnil vzniknout nápadné interpretaci přikrčené siluety, která je tradičně určujícím prvkem kabrioletů BMW prémiového segmentu střední třídy. Tento aspekt je obzvláště patrný se staženou střechou, kdy vyniknou mohutně tvarované plochy vyzdvihující sportovní charakter nové řady 4 Cabrio. Elegantní a zároveň dynamický vzhled novinky vychází také z jejích větších vnějších rozměrů. Se 4768 milimetry je o 128 mm delší než jeho předchůdce, zatímco šířka se zvětšila o 27 mm na 1852 mm a rozvor se prodloužil o 41 mm na 2851 mm. S nataženou střechou činí výška vozu 1384 mm. Širší rozchody kol (+28 mm vpředu a +18 mm vzadu) zdůrazňují svalnatý postoj vozu a příznivě ovlivňují jeho sportovní jízdní vlastnosti. Jemnou rovnováhu mezi sportovností a elegancí, kterou je BMW proslulé, lze dále spatřit v dlouhé přední kapotě, krátkých převisech a dlouhých dveřích s bezrámovými okny. 

Přední část zahrnuje výrazné stylistické prvky odkazující na bohatou minulost. Stejně jako proporce vozu, také přední část nového BMW řady 4 Cabrio zřetelně zdůrazňuje jeho osobitý charakter a zcela evidentně jej odlišuje od nového BMW řady 3 Sedan. Stěžejním prvkem designu je velká vertikálně orientovaná maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek, která stejně jako u nového BMW řady 4 Coupé hrdě zaujímá místo uprostřed přední části čtyřmístného otevřeného vozu. Součástí výrazně dopředu nakloněné masky chladiče jsou nasávací otvory, standardně vyplněné voštinovou mřížkou a poukazující na obrovské množství chladicího vzduchu potřebné pro výkonný motor umístěný za nimi. Uprostřed propojené poloviny masky jsou moderní interpretací stejného designového prvku z historie značky, kterým se proslavily například legendární modely BMW 328 a BMW 3.0 CSi. Maska chladiče sahá až téměř ke spodnímu okraji předního nárazníku a je obklopena jednoznačně tvarovanými povrchy. Stejně jako obrysy světlometů, také šípovité linie kapoty směřují k masce chladiče ve tvaru ledvinek. Volitelné LED mlhové světlomety a podobně vertikálně tvarované vzduchové clony umístěné na vnějších okrajích předního nárazníku harmonicky přecházejí do elegantně tvarovaných ploch.

Standardní LED světlomety, volitelné laserové světlomety BMW Laserlight. Kromě BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek přispívají ke strhujícímu vzhledu přední části nového BMW řady 4 Cabrio také extrémně nízké světlomety. Díky hluboko do boků zasahujícím vnějším okrajům, zúžení u masky chladiče a vedle sebe uspořádaným světelným zdrojům vytvářejí soustředěný pohled na silnici, který se stal charakteristickým designovým znakem značky BMW. Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno full-LED světlomety, jejichž propracovaná světelná technologie je do detailu viditelná. Zahrnuje dvě tenké světelné trubice z optických vláken ve tvaru písmene U, které slouží jako denní světla. Směrové ukazatele jsou vyvedeny v podobě tří vysoce kvalitních skleněných lamel na vnějších stranách předních světlometů. Mezi položky seznamu volitelné výbavy nového BMW řady 4 Cabrio patří Adaptivní LED světlomety s laserovými zdroji BMW Laserlight, včetně neoslňujícího asistenta dálkových světel BMW Selective Beam. Potkávací a dálková světla jsou v tomto případě generována jak z vnější, tak z vnitřní světelné jednotky. Součástí této výbavy je také funkce adaptivního přisvěcování do zatáček s variabilním osvětlením vozovky pro jízdu ve městech a na dálnicích. Laserové světlomety BMW Laserlight zvyšují v rychlostech nad 60 km/h dosvit dálkových světel až na 550 metrů a dynamicky kopírují tvar silnice. Jako světla pro denní svícení slouží trojrozměrná světlovodná optická vlákna ve tvaru šestiúhelníku. Každý z vnějších segmentů denního svícení slouží také jako ukazatel směru.

Elegantní silueta, výrazná střešní linie, nápadná zadní část. Dynamicky protažený boční profil propůjčuje novému BMW řady 4 Cabrio přikrčený vzhled, který vyzařuje sportovní styl, zatímco mohutně tvarované plochy zesilují jeho atletický charakter. Směrem dozadu posunutá sedadla jsou obzvláště nápadná po stažení střechy a současně přinášejí pro otevřené vozy BMW typické zážitky z jízdy se sluncem na tváři a větrem ve vlasech. Je-li plátěná střecha natažená, elegantním způsobem se klene nad prostorem pro cestující a její zakulacený tvar vytváří výraznou a poutavou siluetu vozu se stupňovitou zádí.

BMW řady 4 Cabrio z boku
BMW řady 4 Cabrio - Plátěná skládací střecha

Plátěná skládací střecha

Elegantní střecha BMW řady 4 Cabrio spojuje komfortní prvky pevné střechy s klasickým sportovním vzhledem plátěné střechy. Nově vyvinutá plátěná skládací střecha zaujme svým plochým designem, nízkou hmotností a vynikající úrovní komfortu v oblastech akustiky a tepelné izolace. Díky svým inovativním technickým detailům je plátěná střecha BMW řady 4 Cabrio milníkem ve vývoji moderních látkových skládacích střech.

Přední část usazená blízko u silnice. Společně s výraznou BMW maskou chladiče a velkými nasávacími otvory tvoří nezaměnitelnou tvář nového BMW řady 4 Cabrio i velmi nízké dvojité světlomety.

Výrazná přední část

Přední část usazená blízko u silnice. Společně s výraznou BMW maskou chladiče a velkými nasávacími otvory tvoří nezaměnitelnou tvář nového BMW řady 4 Cabrio i velmi nízké dvojité světlomety.

BMW řady 4 Cabrio - Výrazné detaily

Výrazné detaily

Široká a horizontálně řešená zadní část BMW řady 4 Cabrio opticky pevně usazuje na silnici. Tento výraz dále zesilují nízká zadní světla. Efektné navržený zadní nárazník dokresluje sportovní vzhled spodní části zádi.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér: čtyři sedadla v prémiovém prostředí sportovní elegance. Kombinace sportovnosti a elegance, která charakterizuje nové BMW řady 4 Cabrio, se promítla také do provedení jeho interiéru. Na řidiče orientovaná palubní deska je dále zdokonalena uspořádáním velkých displejů pro přístrojový panel a kontrolní displej. Charakter automobilu postaveného pro potěšení z intenzivní radosti z jízdy umocňuje také ergonomicky optimalizované uspořádání ovládacích prvků, stejně jako standardní výbava v podobě předních sportovních sedadel s automaticky se vysouvajícími a zasouvajícími podavači pásů, koženého čalounění Vernasca, vyhřívání sedadel, koženého sportovního volantu a samostatně tvarovaných zadních sedadel. Vysoko umístěná středová konzola v kombinaci s harmonicky sladěnou strukturou přístrojové desky, obložení dveří a oblasti ramen v zadní části vozu vytváří pro cestující příjemné prostředí. 

Kožený sportovní volant jako standardní výbava; volitelně nabízená palubní deska potažená materiálem Sensatec nebo kožené čalounění BMW Individual. Seznam standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio zahrnuje nejnovější kožený sportovní volant s vybráním pro palce a galvanicky pokovenými detaily, které posilují jak sportovní zážitek z jízdy, tak eleganci interiéru. Volitelně je k dispozici také M kožený volant a kožené čalounění BMW Individual. Nově uspořádaná multifunkční tlačítka svým mimořádně elegantním designem ladí se všemi variantami volantu a umožňují ještě snadnější obsluhu standardních i volitelně dodávaných asistenčních systémů. Volitelné vyhřívání volantu lze zapnout pouhým stisknutím tlačítka.

Sportovní sedadla vpředu jako součást standardní výbavy, zadní samostatná sedadla. Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno nově vyvinutými předními sportovními sedadly. Jejich výrazně tvarované bočnice poskytují řidiči a spolujezdci optimální boční podporu v rychle projížděných zatáčkách. Další standardní výbavou je elektrické nastavení sedadel včetně funkce paměti. Sedadla Modelu M Sport cestujícím navíc umožňují nastavení šířky opěradla a úhlu sklonu sedáku podle jejich představ. Sedadlo řidiče a spolujezdce vpředu je také standardně vyhřívané. Díky automatickému vysouvání a zasouvání podavačů bezpečnostních pásů je usazení na předních sedadlech mimořádně pohodlné. Nové BMW řady 4 Cabrio vůbec poprvé nabízí klimatizovaná sedadla. 

Standardně dodávaná třízónová automatická klimatizace, volitelný „vzduchový límec“. V oblastech sání, zakrytování motoru a podvozku byla použita řada na míru navržených opatření, která tlumí hluk motoru, a tím zvyšují akustický jízdní komfort v novém BMW řady 4 Cabrio při jízdě se staženou střechou. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio je také akustické čelní sklo. Došlo také ke zdokonalení akustických vlastností systému klimatizace. Standardem je třízónová automatická klimatizace, která umožňuje nezávislé ovládání teploty a ventilace na straně řidiče, na straně spolujezdce a v prostoru pro cestující vzadu. Kromě větrného deflektoru, který lze snadno a rychle namontovat, si zákazníci mohou zvolit také „vzduchový límec“, který umožní jízdu se staženou střechou i při nižších teplotách. Z otvorů v předních hlavových opěrkách vychází k zátylku cestujících při jízdě se staženou střechou příjemně teplý vzduch. Intenzitu proudění teplého vzduchu lze ve třech úrovních nastavit pomocí tlačítka na ovládacím panelu středové konzoly. Proudění vzduchu se také přizpůsobuje měnící se rychlosti vozu.

Praktické detaily vyzařují nespoutanou dynamiku: paket M Sport Pro a pro tento model specifické díly M Performance. Stejným způsobem, jakým se v novém BMW řady 4 Cabrio zvýšil jízdní komfort a funkčnost, jsou k dispozici také pro tento model specifické prvky výbavy, které zvyšují jeho dynamiku. Paket M Sport Pro zahrnuje veškerou výbavu Modelu M Sport a v režimu SPORT do interiéru navíc přináší sportovnější zvukový projev motoru. Kromě toho také M sportovní brzdy (pro modely BMW 420i Cabrio a BMW 420d Cabrio), 19palcová M kola z lehké slitiny, rozšířené použití leskle černých lišt exteriéru BMW Individual High-gloss Shadowline a zatmavené světlomety BMW Individual Shadowline propůjčují exteriéru vozu mimořádnou atraktivitu a osobitost. Součástí paketu M Sport Pro jsou rovněž M bezpečnostní pásy a hi-fi reproduktory dodávající interiéru další vizuální a zvukovou přitažlivost. Komponenty a produkty z portfolia dílů M Performance Parts nabízejí další způsoby, jak vyzdvihnout sportovní povahu nového BMW řady 4 Cabrio. Výbava z programu BMW Originálního příslušenství zahrnuje 20palcová kovaná kola z lehké slitiny M Performance Y-spoke v matně černé barvě Jet Black, karbonovou masku chladiče ve tvaru ledvinek, nástavec předního nárazníku, nástavce prahů a také leskle černá aero křidélka předního nárazníku. Pro precizní úpravu s neskrývaně sportovním nádechem si zákazníci mohou vybrat z další výbavy, do níž patří volant M Performance, koncovky výfuku, prahové lišty dveří a obložení interiéru v karbonovém provedení.

BMW řady 4 Cabrio interiér
Dynamicky tvarovaný středový panel.

Dynamicky tvarovaný středový panel.

Na středovém tunelu jsou jasně umístěny všechny ovladače a jeho výrazné nakonění podtrhuje sportovní ambice interiéru.

Elegenatní přístrojový panel.

Nová grafika dodává přístrojovému panelu ještě více přehlednosti a čistoty. Ukazatel rychlosti stoupající po směru hodinových ručiček umožňuje využít prostor ve středu panelu pro další obsah.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY A KONEKTIVITA

Mnohem širší výběr asistenčních systémů. Výrazně širší výběr asistenčních systémů ve srovnání s předchozí generací BMW řady 4 Cabrio slouží ke zvýšení pohodlí na dlouhých cestách a posílení bezpečnosti v situacích, kdy řidič nemá jasný výhled. Součástí standardní výbavy je nyní parkovací asistent se senzory vpředu a vzadu, systém varování před čelní srážkou s brzdnou funkcí, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu včetně návratu do jízdního pruhu (zásahem do řízení) a upozornění na rychlostní limity Speed Limit Info. Volitelná výbava Driving Assistant Professional přidává řadu asistenčních systémů, jako je asistent řízení a udržování v pruhu s novou aktivní navigací, která využívá navigační data k detekci všech nezbytných změn jízdního pruhu. K dispozici je také nová automatická funkce pro vytvoření záchranářské uličky Emergency Lane Assistant, která BMW řady 4 Cabrio v dopravních zácpách na dálnici automaticky navede ke správnému kraji daného jízdního pruhu. Nová 3D vizualizace okolí, jež je k dispozici ve spojení s BMW Live Cockpit Professional, zobrazuje grafiku vozidla a dopravní situaci v jeho bezprostředním okolí v plně digitálním přístrojovém panelu a poskytuje informace o možných úkonech nabízených aktivními asistenčními systémy. Nová generace BMW Head-Up Displeje zobrazuje v zorném poli řidiče jízdní informace a má o 70 procent větší projekční plochu. Volitelný parkovací asistent je nyní vybaven také couvacím asistentem. 

Nové digitální služby: BMW Maps, BMW Intelligent Personal Assistant, integrace chytrého telefonu, vzdálená aktualizace softwaru Remote Software Upgrade. Řidič a cestující v novém BMW řady 4 Cabrio se mohou těšit na zdokonalené prvky výbavy, které přinášejí do nového BMW řady 4 Cabrio začlenění nejnovějšího BMW operačního systému 7.0. Zobrazovaný obsah lze individuálně konfigurovat, zatímco intuitivní multimodální interakci mezi řidičem a vozidlem je možné podle situace provádět pomocí dotykového kontrolního displeje, osvědčeného ovladače iDrive, multifunkčních tlačítek na volantu a hlasového ovládání. Majitelům je k dispozici rovněž inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant s rozšířenými funkcemi, který je taktéž součástí standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio.

Standardně dodávaný Live Cockpit Plus tvoří ovládací systém iDrive s 8,8palcovým kontrolním displejem a dotykovým ovladačem, přístrojový panel s technologií Black Panel soustředěný okolo 5,1palcového barevného displeje, multimediální a navigační systémy, dva USB porty pro přenos dat a rozhraní WiFi. Vestavěná karta SIM s připojením 4G LTE a rovněž standardně dodávaný paket Connected Professional umožňují používat inteligentního osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant a další digitální služby, včetně služeb BMW TeleServices, inteligentního tísňového volání E-Call, dopravních informací v reálném čase RTTI s upozorněním na lokální nebezpečí a služeb Concierge Services. Volitelně dodávaná výbava BMW Live Cockpit Professional je tvořena zvětšenými obrazovkami pro přístrojový panel a kontrolní displej s úhlopříčkami 12,3 a 10,25 palce. Plně digitální přístrojový panel poskytuje dostatek prostoru pro umístění výseku z navigační mapy, zobrazení stavu asistenčních systémů nebo 3D okolí vozu. Kromě pozoruhodně rychlých a přesných výpočtů tras a časů příjezdů a rychlých aktualizací dopravních informací v reálném čase RTTI umožňuje cloudový navigační systém BMW Maps řidiči zadávat cíle cesty na základě vyslovení určitého slova. Díky optimalizované integraci chytrých telefonů, která je také součástí standardní výbavy, je nyní operační systém nového BMW řady 4 Cabrio schopen kromě Apple CarPlay využívat rovněž Android Auto. Dalším novým prvkem výbavy, který umožňuje do automobilu bezdrátově importovat vylepšené funkce a další digitální služby, je vzdálená aktualizace softwaru Remote Software Upgrade.

BMW řady 4 Cabrio interiér
BMW řady 4 Cabrio - Digitální klíč.

Digitální klíč.

Pokud máte u sebe iPhone, nemusíte si s sebou brát klíč. BMW Digitální klíč Vám dovoluje uzamknout nebo odemknout Vaše BMW a dokonce i nastartovat motor. Zároveň můžete k používání Vašeho BMW autorizovat až pět osob s kompatibilním telefonem iPhone. Kromě jiného je možné omezit výkon a maximální rychlost, což je ideální třeba pro řidiče začátečníky. BMW Digitální klíč je kompatibilní pouze s některými modely iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je dostupný na bmw.com/digitalkey.

BMW řady 4 Cabrio - Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

BMW řady 4 Cabrio - Integrace chytrého telefonu.

Integrace chytrého telefonu.

Proč se ve svém BMW obejít bez funkcí svého chytrého telefonu, když je můžete používat tak, jak jste zvyklí? Těsné propojení chytrého telefonu s vozidlem například zajišťuje bezdrátové fungování funkcí Apple CarPlay® a Android Auto®. To vám umožní ve vašem vozidle pohodlně používat známé funkce a různé aplikace.

BMW řady 4 Cabrio - Parking Assistant Plus.

Parking Assistant Plus.

Parking Assistant Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Kromě jiného obsahuje funkce Surround View, včetně pohledu z ptačí perspektivy Top View, Panorama View, Remote 3D View, pomoc s příčným parkováním, funkci nouzového brzdění Active Park Distance Control, automatický parkovací asistent s vodicími příčnými a podélnými linkami a couvací asistent.

BMW řady 4 Cabrio - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby Vaše BMW mělo aktuální verzi softwaru? S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude Vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace se instalují dálkově, tedy stejně jako na vašem chytrém telefonu. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce vašeho vozidla.

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW ŘADY 4 CABRIO

S BMW řady 4 Cabrio je radost z jízdy zaručena. BMW Originální  příslušenství je zde proto, aby splnilo Vaše speciální přání. Nabízíme  celou řadu jednotlivých doplňků, které se k BMW řady 4 Cabrio dokonale  hodí a svojí kvalitou, designem a vlastnostmi poskytují maximální  přidanou hodnotu, ať už máte na mysli cokoliv.

BMW řady 4 Cabrio z boku
BMW řady 4 Cabrio - 18 M Performance kola z lehké slitiny Double-spoke style 796 M, kompletní sada letních kol.

18 M Performance kola z lehké slitiny Double-spoke style 796 M, kompletní sada letních kol.

Kvalitní 18" M Performance kola z lehké slitiny Double-spoke style 796 M jsou navržena v matném provedení Jet Black s barevným logem M. Kompletní sada letních kol se systémem TPMS a pneumatikami runflat, rozměr předních kol 7,5 J x 18 s pneumatikami 225/45 R18 95Y RSC a zadních kol 8,5 J x 18 s pneumatikami 255/40 R18 99Y RSC.

BMW řady 4 Cabrio - BMW Advanced Car Eye 2.0.

BMW Advanced Car Eye 2.0.

BMW Advanced Car Eye 2.0 je citlivá Tull-HD kamera snímající oblast před a za vozem, i když je zaparkovaný. V případě narušení nebo mimořádného pohybu mimo vozidlo kamera automaticky zaznamená situaci, aby zdokumentovala možné nehody nebo (pokus o) vloupání.

BMW řady 4 Cabrio - BMW gumové koberce.

BMW gumové koberce.

Dokonale padnoucí, odolné BMW gumové koberce se zvýšenými okraji a elegantním designem ochraňují prostor pro nohy cestujících vpředu před vlhkostí a špínou. Jsou černé a mají vsadku z nerezové oceli.

BMW řady 4 Cabrio - BMW LED dveřní projektory.

BMW LED dveřní projektory.

Inovativní BMW LED dveřní projektory se automaticky aktivují při otevření dveří a promítají obraz na zem vedle vozu pomocí výměnného posuvného prvku. K dispozici je několik motivů, které individuálním stylem dokonale osvětlí nástupní prostor.

BMW řady 4 Cabrio - BMW vana do zavazadlového prostoru.

BMW vana do zavazadlového prostoru.

Protiskluzová, vodě odolná BMW vana do zavazadlového prostoru se zvýšenými okraji na všech stranách a přesným tvarem ochraňuje prostor před špínou a vlhkostí. Je navržena v černé barvě a vybavena kvalitní vsadkou z nerezové oceli a dokonale pasuje do zavazadlového prostoru.

BMW řady 4 Cabrio - Zadní držák kol BMW Pro 2.0.

Zadní držák kol BMW Pro 2.0.

Zadní držák kol BMW Pro 2.0 je lehký, avšak bytelný, a unese až 60 kg. Mimořádně snadno se montuje a uveze dvě jízdní kola nebo elektrokola (lze ho rozšířit na převoz až tří kol). Funkce sklápění usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru.

DÍLY BMW M PERFORMANCE PARTS PRO BMW ŘADY 4 CABRIO

BMW řady 4 Cabrio díky svému výraznému designu vystupuje z davu:  kvalitní díly BMW M Performance Parts dále posílí dynamický charakter  tohoto progresivního kabrioletu.

BMW řady 4 Cabrio zepředu
BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - 20 M Performance kované kolo Y-spoke 795 M v matném provedení Jet Black, kompletní letní kolo.

20 M Performance kované kolo Y-spoke 795 M v matném provedení Jet Black, kompletní letní kolo.

Kvalitní kovaná 20" M Performance kola z lehké slitiny Y-spoke 795 M jsou navržena v matném provedení Jet Black s barevným logem M a vyfrézovaným nápisem M Performance. Kompletní sada letních kol se systémem TMPS a pneumatikami runflat, kola vpředu 8 J x 20 s pneumatikami 225/35 R20 90Y XL RSC a vzadu 8,5J x 20 s pneumatikami 255/30 R20 92Y XL RSC.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance 18palcový brzdový systém.

M Performance 18palcový brzdový systém.

Pro krátké brzdné dráhy — i při vysokém tepelném namáhání. M Performance 18" brzdový systém je vybaven ventilovanými lehkými sportovními brzdovými kotouči. Vpředu jsou použity pevné hliníkové čtyřpístkové třmeny, vzadu pracují jednopístkové plovoucí hliníkové třmeny. V barvě M Performance Red (červená). S barevným logem M.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance karbonové nástavce prahů.

M Performance karbonové nástavce prahů.

Inspirativní doplňky: M Performance nástavce bočních prahů z prémiového karbonu jsou pečlivě vyráběny ručně. Opticky prodlužují proporce vozidla a dodávají mu ještě dynamičtější vzhled. Pro extrémně sportovní a elegantní vzhled.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance karbonový přední splitter.

M Performance karbonový přední splitter.

Jasná zpráva pro okolí: M Performance přední splitter vyrobený z karbonu exkluzivním způsobem zdůrazňuje svalnatý vzhled vozidla. Jedinečný vzhled motorsportu pro každého, kdo odmítá kompromisy.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance maska chladiče, karbon.

M Performance maska chladiče, karbon.

Předveď svůj styl: M Performance rámeček přední masky chladiče je ručně vyroben z prémiového karbonu a dekorativní lamely jsou z extra odolného plastu. Optická specialita dodávající přední části vozu výjimečně elegantní, sportovní a individuální vzhled.


BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance karbonové obložení interiéru.

M Performance karbonové obložení interiéru.

Znatelné nadšení: M Performance obložení interiéru je vyrobeno z karbonu s otevřenými póry. Díky speciální metodě zpracování vyniká obzláště nápadným vzhledem a současně působí unikátně na dotek. Pro individuální závodní atmosféru v interiéru vozidla.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance karbonové prahové lišty.

M Performance karbonové prahové lišty.

Pro mimořádně elegantní nástup: M Performance prahové lišty s vložkou z vysoce kvalitního karbonu zintenzivňují sportovní a jedinečný vzhled vozu. Jsou precizně zakomponovány do designu vozidla a byly testovány dle striktních kvalitativních standardů BMW. S nápisem M Performance.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance podlahové koberce.

M Performance podlahové koberce.

Prémiový vzhled, působivý grip: M Performance podlahové koberce dodávají prostoru pro nohy nádech individuální sportovnosti a celému vozidlu přinášejí ještě dynamičtější vzhled. S vyšitým nápisem M Performance. Jejich prémiový vzhled dokresluje kožený lem s kontrastním dekorativním prošíváním a proužek s typickou trojicí barev M.

BMW řady 4 Cabrio Performance Parts - M Performance volant.

M Performance volant.

Pevně uchopitelná fakta: Díky úchopům z Alcantary padne M Performance volant skvěle do ruky a neklouže. Díky tomu poskytuje ještě sportovnější pocit z řízení. Jeho výrazné tvary a středová značka vyrobená z červené kůže dále posilují odkaz motorsportu.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů