Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW i4.

630 BMW invelt 6. 9. 2021

Srdce značky BMW bije v rytmu prémiového segmentu střední třídy. Společně s modely BMW řady 4 Coupé, BMW řady 4 Cabrio a BMW řady 4 Gran Coupé to je BMW řady 3, které zosobňuje kvality, jež jsou klíčové pro charakteristické BMW jízdní vlastnosti v obzvláště koncentrované podobě. BMW tyto základní charakteristické atributy přesouvá do věku elektrické mobility. Právě to bylo hlavním účelem vývoje BMW i4.

První čistě elektricky poháněné BMW segmentu prémiových automobilů střední třídy kombinuje jízdní dynamiku, sportovní a elegantní design, prvotřídní kvalitu, prostorový komfort a funkčnost čtyřdveřového Gran Coupé s lokálně bezemisní mobilitou. Jde o předzvěst nové éry radosti z jízdy. 

Technologie BMW eDrive pro optimalizovanou dynamiku, hospodárnost a dojezd.

Od roku 2020 bude pátá generace BMW eDrive představena nejdříve v BMW iX3 a poté v modelech BMW iNEXT a BMW i4. Elektrický motor, vyvinutý pro BMW i4, nabízí maximální výkon okolo 390 kW/530 k, čímž dosahuje srovnatelného výkonu jako spalovací motor V8 současných modelů BMW. 

Pátá generace pohonu BMW eDrive zahrnuje také nově navrženou vysokonapěťovou baterii s nejnovější technologií bateriových článků. Konstrukce vysokonapěťové baterie vyvinuté pro BMW i4 se vyznačuje extrémně plochým designem a optimalizovanou energetickou hustotou. S hmotností kolem 550 kilogramů má baterie kapacitu přibližně 80 kWh. Tato energie zajistí BMW i4 dojezd asi 600 kilometrů. 

Gran Coupé s charakteristickými designovými rysy a jízdními výkony.

Výroba plně elektrického BMW i4 odstartuje v roce 2021 a následně začnou jeho prodeje po celém světě. Flexibilní architektura, plochá, nízko umístěná vysokonapěťová baterie a kompaktní technologie pohonu dávají velkou volnost při návrhu pro tento model specifického designu. BMW i4 kombinuje charakteristické proporce čtyřdveřového kupé s typickými designérskými prvky divize BMW i. Jako celek lze BMW i4 jasně identifikovat jako Gran Coupé od BMW, ale současně také jako čistě elektrický automobil. 

Modulární, flexibilní pohon a technologie uložení baterie.

Komponenty elektrického pohonu BMW i4, nabíjecí jednotku a vysokonapěťovou baterii si BMW Group vyvinula vlastními silami. Pátou generaci technologie BMW eDrive tvoří vysoce integrovaný systém pohonu, kde elektromotor, převodovka a elektronika tvoří jeden celek. Tento systém pohonu lze použít ve všech typech vozidel a bude k dispozici pro různé modely v mnoha výkonových verzích. Vysoce integrované řešení systému umožňuje významné zvýšení hustoty výkonu, snížení hmotnosti a současně omezení nároků na výrobu.

Výroba elektromotorů budoucí generace již nebude vyžadovat materiály klasifikované jako vzácné zdroje.

Založením technologického centra pro výzkum a vývoj bateriových článků v Mnichově rozšířila BMW Group své odborné znalosti v oblasti výzkumu a vývoje, což jsou zásadní dovednosti pro budoucnost elektromobility. Důraz je kladen na základní výzkum v oblastech, jako je energetická hustota, dosažitelný maximální výkon, životnost, bezpečnost, charakteristiky nabíjení, reakce při různých teplotách a výrobní náklady.

V novém technologickém centru se provádí výzkum zejména v oblasti další možné optimalizace chemického složení článků a jejich technického řešení. Výběr a složení materiálů pro anodu, katodu, elektrolyt a separátor, jakož i velikost bateriových článků vyrobených z těchto materiálů, budou mít klíčový dopad na kvalitu vysokonapěťových baterií používaných v budoucích modelech s elektrifikovaným pohonem.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů