Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW R 1250 RT.

646 BMW invelt 6. 9. 2021

Již více než čtyři desetiletí platí ve světě rychlých cestovních motocyklů zkratka „RT“ od BMW Motorrad za synonymum pro kombinaci komfortu na dlouhých cestách a radost z dynamické jízdy na okresních silnicích. Víc než to, BMW RT vždy v této třídě stanovovalo měřítka. Aby bylo zajištěno, že tomu tak bude i v budoucnu, provedlo BMW Motorrad u nového modelu R 1250 RT rozsáhlé změny a inovace.

Standardní výbava nového BMW R 1250 RT:


 • Přední kapotáž se zlepšenou aerodynamikou a lepší jízdní vlastnosti.

Nová přední kapotáž je ve své horní části nižší. Výsledkem je širší zorné pole pro jezdce a nové R 1250 RT zároveň vypadá jako lehčí a dynamičtější. Přepracován byl také přední blatník, který nyní tvoří dvě části namísto tří. Kromě kompaktnějšího vzhledu jeho nový design také omezuje množství nečistot. Charakteristická prutová anténa je u nového modelu R 1250 RT minulostí: místo toho jsou pod přední kapotáží na pravé a levé straně ukryté dvě nově vyvinuté rádiové antény.

 • Nové funkce osvětlení, cestovní světla a nová funkce směrových ukazatelů.

Nové R 1250 RT je standardně vybaveno nejmodernějšími LED světelnými jednotkami. Nový full-LED světlomet s technologií LED čoček a ikonickým denním svícením (volitelný doplněk, v závislosti na trhu) osvětluje silnici bezkonkurenčně zářivě a jasně.
Volitelně dodávaný, nově vyvinutý světlomet s natáčecí funkcí (±35°) modelu R 1250 RT jde ještě o krok dál. Jeho potkávací světlo mění tvar standardních LED světlometů v závislosti na náklonu motocyklu. Světlomet tak dokonale osvětluje zatáčky a světelný kužel míří tam, kam motocykl jede.

 • Originální motor boxer s technologií BMW ShiftCam pro proměnný zdvih a časování sacích ventilů.

Suverénní cestování a dynamický pohon zajišťuje stejně jako dříve legendární dvouválcový motor typu boxer. Stále má objem spalovacích prostorů 1254 cm3 a i v současné emisní normě EU5 nabízí výkon 100 kW (136 k). Díky technologii BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů poskytuje vynikající výkon v celém spektru využitelných otáček.

 • Funkce Dynamic Traction Control (DTC) a nový jízdní režim „Eco“.

Standardně dodávaná funkce Dynamic Traction Control (DTC) přináší zásluhou nejlepší možné trakce vysokou úroveň bezpečnosti. Nový standardně dodávaný jízdní režim „Eco“ vybízí jezdce k co nejhospodárnějšímu stylu jízdy. 

 • Nový systém BMW Motorrad Integral ABS Pro.

Jedná se o brzdový systém, který využívá ruční brzdovou páčku k aktivaci přední i zadní brzdy zároveň - bere v potaz i úhel náklonu motocyklu a dynamické rozložení brzdné síly. Systém Full Integral ABS Pro je dokonalým brzdným systémem pro cestovní motocykl.

 • Nový multifunkční přístrojový panel s 10,25palcovým displejem.

Nové R 1250 RT je vybaveno 10,25palcovým barevným TFT displejem s integrovanou navigací a konektivitou - propojuje veškeré nástroje motocyklu R 1250 RT. Je zde přístup k praktickým funkcím, jako je navigace a připojení. Prostřednictvím rozdělené obrazovky může zobrazit více funkcích zároveň, vedle aktuální rychlosti třeba palubní počítač. Pro hrubější zacházení s motocyklem během jízdy je displej opatřen tvrzeným, a tedy extrémně robustním skleněným krytem.

Další volitelná výbava:


 • Jízdní režimy Pro s dalším jízdním režimem Dynamic a asistentem pro dynamické brzdění motorem MSR.

Součástí jízdních režimů Pro je nově dynamické brzdění motorem MSR: lze jej použít k bezpečnému vyhnutí se nestabilnímu chování motocyklu při jízdě setrvačností nebo při zablokování zadního kola v důsledku necitlivého podřazení.

 • Aktivní systém pro udržování rychlosti ACC.

Systém pro udržování rychlosti ACC je oproti DCC o krok dále a nabízí zcela nové zážitky z jízdy. Umožňuje uvolněné cestování s kontrolou vzdálenosti, aniž by jezdec musel svými zásahy přizpůsobit rychlost podle vpředu jedoucího vozidla.
Systém ACC také zajišťuje obzvláště bezpečné zatáčení. V případě potřeby systém automaticky sníží rychlost, čímž jezdci nastaví správnou rychlost pro pohodlný a bezpečný úhel náklonu.

 • Inteligentní nouzové volání eCall. 

Co nejrychlejší pomoc v případě nehody nebo v nouzových situacích a nebezpečích může zachránit lidské životy. Z tohoto důvodu BMW Motorrad vyvinulo systém inteligentního tísňového volání eCall, jehož cílem je co nejrychleji dostat pomoc na místo nehody.

 • Nová výbava „komfortní příprava pro mobilní telefon včetně rozšířené konektivity pro chytrý telefon“.

Spolu s uvedením standardní konektivity a navigační mapy zobrazované na displeji je volitelně k dispozici nová „komfortní příprava pro mobilní telefon včetně rozšířené konektivity pro chytrý telefon“. Chytrý telefon lze bezpečně uložit do úložného prostoru, který je chráněn před stříkající vodou a větrán elektrickým větrákem, a baterii je možné nabíjet indukčně nebo přes USB port. Výklopné víko úložného prostoru je automaticky zamykáno centrálním zamykáním a uvnitř úložného prostoru je držák, do něhož lze chytrý telefon během jízdy bezpečně uložit.

 • Nový audiosystém 2.0.

S audiosystémem 2.0 poskytuje nové R 1250 RT dokonce ještě intenzivnější zvukový zážitek než jeho předchůdce. Speciálním prvkem nového audiosystému 2.0 je do kapotáže integrovaná anténa pro příjem rádia. Vizuálně lze tento systém rozpoznat podle krytů nových reproduktorů, které se skládají z vysoce kvalitních kovových mřížek s pochromovanými sponami.

 • Hill Start Control Pro (HSC Pro) s pokročilými funkcemi.
   
 • Atraktivní základní provedení v bílé barvě Alpine White 3 a tři další varianty Style: „Elegance“, „Sport“ a „Option 719“  jako volitelná tovární výbava.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů