Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW S 1000 XR.

528 BMW invelt 6. 9. 2021

Bezkonkurenční sportovní schopnosti.

Nové vydání nejlépe prodávaného motocyklu kategorie Adventure Sport je radikálně lehčí a obratnější, a také nabízí bezkonkurenční kombinaci cestovních vlastností a sportovních schopností. S kompletně novým motorem a podvozkem a pohotovostní hmotností 226 kg, která je o 10 kg nižší než v případě předchůdce, model S 1000 XR otevírá zcela novou dimenzi v segmentu motocyklů Adventure Sport. 

O 5 kilogramů lehčí nově vyvinutý motor vychází z pohonné jednotky modelu S 1000 RR, motocykl má upravené převodové poměry, vyšší výkon ve středních otáčkách a je vybaven regulací točivého momentu motoru MSR.

Lepší než kdy dřív.

Nové BMW S 1000 XR pohání nově vyvinutý vodou chlazený řadový čtyřválec, zkonstruovaný na základě motoru modelu S 1000 RR. Nejvyšší výkon činí 121 kW (165 k) při 11 000 1/min. Maximální točivý moment 114 Nm nastupuje při 9250 1/min. Ve srovnání s předchozím modelem bylo možné zvýšit kompresní poměr z 12,0 na 12,5. Díky obzvláště lineární křivce točivého momentu nového XR se dále rozšířilo spektrum využitelných otáček, díky čemuž je nyní motocykl lépe řiditelný.

Ve srovnání s předchozím modelem mají nyní 4., 5. a 6. rychlostní stupeň delší převodový poměr, a to až o 8 %, což snižuje úroveň otáček motoru, aniž by došlo k ovlivnění jízdní dynamiky. Kromě toho ve srovnání s předchozím modelem klesla spotřeba paliva podle cyklu WMTC o 8 % ze 6,7 na 6,2 litru na 100 kilometrů.

Čtyři jízdní režimy.

Nové S 1000 XR je vybaveno čtyřmi standardními jízdní režimy: „Rain“, „Road“, „Dynamic“ a „Dynamic Pro“. Režim „Dynamic Pro“, který lze v případě modelu S 1000 XR poprvé zcela konfigurovat, nabízí širokou škálu možností nastavení. Kromě reakcí na plyn lze u nového S 1000 XR vůbec poprvé samostatně konfigurovat účinek brzdění motorem, systém ABS, kontrolu trakce a regulaci zvedání předního kola (včetně nového nastavení „Power Wheelie“).

Zatímco zčásti integrální systémy BMW Motorrad ABS již poskytují vysoký stupeň asistence a bezpečnosti při brzdění v přímce, ABS Pro toto vše posouvá o další kus dál a nabízí vyšší bezpečnost také při brzdění v náklonu.

Přednosti nového BMW S 1000 XR:

 • O 5 kilogramů lehčí, nově vyvinutý řadový čtyřválec.
 • Špičkový výkon a točivý moment: 121 kW (165 k) při 11 000 1/min a 114 Nm při 9250 1/min. 
 • Nově vyvinutý podvozek s technologií rámu Flex Frame, motor více přebírá nosnou funkci.
 • Dynamický brzdový asistent DBC.
 • Ve srovnání s předchozím modelem snížení hmotnosti o 10 kg na 226 kg. 
 • Standardně dodávané jízdní režimy „Rain“, „Road“, „Dynamic“ a „Dynamic Pro“.
 • Standardně dodávaný asistent rozjezdu do kopce Hill Start Control Pro.
 • Nový přístrojový panel s dobře čitelným 6,5palcovým barevným displejem a čtyřmi zobrazeními. 
 • Systém osvětlení kompletně tvořený LED zdroji.
 • Kompletně nově navržená kapotáž pro ještě dynamičtější styl a optimální aerodynamiku a ještě lepší ochranu před větrem a povětrnostními podmínkami. 
 • Dvě barevná provedení při uvedení na trh: šedá Ice Grey a červená Racing Red/White Aluminium (za příplatek).

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů