Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW M 1000 RR.

555 BMW invelt 6. 9. 2021

BMW Motorrad se řídí filozofií nejsilnějšího písmene na světě: M po celém světě znamená úspěch v automobilových závodech a fascinaci vysoce výkonnými modely BMW a je zaměřeno na zákazníky s obzvláště vysokými nároky na výkon, exkluzivitu a individualitu. Nové M RR, jehož výkon dosahuje 156 kW (212 k), pohotovostní hmotnost činí pouze 192 kg a podvozek a aerodynamika jsou navrženy pro maximální výkony na závodním okruhu, splňuje nejvyšší očekávání v top segmentu superbiků. 

Podvozek a aerodynamika.

Při vývoji M RR byla rozhodujícím bodem v technických specifikacích aerodynamika. Kromě maximální rychlosti, která je tak vysoká, jak je to jen možné, a absolutně nezbytná pro vítězství v závodech, byl v technických specifikacích pro M RR další úkol: docílit nejlepšího možného kontaktu kol s vozovkou, a to zejména při akceleraci. Z tohoto důvodu byla vyvinuta karbonová M křidélka na přední kapotáži. Vytvářejí dodatečný aerodynamický přítlak, a tedy další zatížení kola podle rychlosti.
Hlavním cílem konstrukce podvozku nového modelu M RR bylo dosáhnout nejlepších možných časů na kolo na závodním okruhu. Podvozek modelu M RR má proto nekompromisní závodní řešení a zvláštní pozornost byla věnována zlepšení jízdních vlastností, brzdění a reakcím podvozku na přidání plynu, stejně jako nejlepšímu možnému citu jezdce pro chování předního a zadního kola.Podvozek je navržen jako svařovaná konstrukce sestávající ze čtyř dílů vyrobených gravitačním litím a jeho součástí je motor, který je nakloněn o 32 stupňů vpřed a působí jako nosný prvek.

Design a barevný koncept.

Nové M RR zdůrazňuje své závodní geny kombinací světle bílé pastelové barvy a barevného schématu M Sport v základních barvách, tedy světle modré, tmavě modré a červené. Dalšími prvky M RR jsou kryty motoru v granitově šedé barvě a černě lakované víčko palivové nádrže.
Proporce mezi M karbonovými koly jsou ultrakompaktní a napnuté, mohutně tvarované a trojrozměrně navržené plochy nabízejí vzrušení a expresivitu. M RR se zepředu prezentuje jako štíhlý a útlý motocykl, s charakteristicky dělenou přední kapotáží, matně černým vzduchovým otvorem ve tvaru
písmene T a novými M křidélky z lakovaného karbonu.
Díky technologii LED bez reflektorů lze kombinovat potkávací a dálková světla do jednoho kompaktního zdroje, což je důvodem pro symetrický design světel. Díky dynamickému provedení ikonického denního svícení ve tvaru písmene U je nové M RR zepředu jasně rozpoznatelné jako BMW – jako maska chladiče u automobilů BMW.

Designově a technologicky nekompromisní: M RR s paketem M Competition.  Pro ty, kteří stále nejsou spokojeni se standardně vybaveným novým M RR, a pro znalce závodní technologie a sportovce v jedné osobě nabízí paket M Competition fascinující soubor prvotřídních komponentů.  Paket M Competition obsahuje kromě softwaru M GPS stopek a příslušného aktivačního kódu také paket frézovaných dílů, M karbonový paket a o 220 g lehčí kyvné rameno, materiálem DLC potažený řetěz M Endurance a paket spolujezdce s krytem jeho sedla.

Výbava.

Multifunkční přístrojový štít s dokonale čitelným 6,5palcovým TFT displejem a OBD rozhraní, které lze použít s aktivačním kódem pro senzor GPS zasílající údaje do přístrojů, a M GPS stopky. Přístrojový štít nového M RR má stejný základní design jako RR a úvodní M animaci. Aktivační kód, který je součástí volitelné výbavy (součást paketu M Competition), lze použít k poskytnutí komplexního datového materiálu pro použití M GPS stopek a GPS senzoru zasílajícího údaje do přístrojů (originální příslušenství pro motocykly BMW Motorrad) přes rozhraní OBD přístrojového štítu. í na závodním okruhu

  • Lehká M baterie, USB nabíjecí port v zadní části, elektronický systém pro udržování rychlosti a vyhřívané rukojeti.
  • Nové M RR je prvním motocyklem BMW vybaveným M brzdami – jako M automobily od BMW M GmbH. Brzdy vzešly přímo ze zkušeností se závodními brzdami závodních strojů BMW Motorrad v Mistrovství světa superbiků a nabízejí maximální odolnost proti vadnutí a citlivou ovladatelnost.
  • M karbonová kola: prvotřídní high-tech komponenty pro maximální výkon na závodním okruhu a silnici. Menší hmotnost zde znamená menší setrvačnou hmotnost, a tím i lepší ovladatelnost, lepší akceleraci a brzdný výkon.
  • Optimalizovaná obrácená teleskopická vidlice (upside-down) a přepracovaná středová pružina s kinematikou zavěšení zadního kola Full Floater Pro.
  • Hill Start Control Pro pro pohodlné rozjezdy do kopce.
  • Jízdní režimy „Rain“, „Road“, „Dynamic“, „Race“ a „Race Pro 1-3“ a nejnovější generace dynamické kontroly trakce DTC a DTC kontrola zvedání předního kola se šestiosým senzorem.
  • Shift Assistant Pro pro rychlé řazení na vyšší i nižší stupně bez použití spojky. Kulisu řazení lze jednoduše otočit pro použit.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů