Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW X1.

630 BMW invelt 7. 9. 2021

Modernizace.

Modernizace BMW X1 (kombinovaná spotřeba paliva: 6,8–4,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 155–107 g/km*) je další kapitolou pokračujícího úspěšného příběhu vozu kategorie Sports Activity Vehicle. Stávající generace BMW X1, která byla představena v roce 2015, prokazuje, že má vše potřebné k tomu, aby byla vítězem. V roce 2018 se BMW X1 nestalo pouze celosvětově nejprodávanějším modelem BMW X, ale za stejné období získalo prvenství také ve své kategorii, když se ho prodalo 286 827 kusů. BMW X1 na jedné straně zosobňuje přesně ty atributy, které vystihují jeho cílové zákazníky: je mladistvé, sportovní a aktivní.

Zároveň však bez debat předčí všechny ostatní zástupce segmentu kombinací typické BMW radosti z jízdy s praktičností, funkčností a špičkovými technologiemi. Současně se ale BMW X1 připravuje na další fáze svého vývoje. V příštím roce nabídku extrémně hospodárných vznětových a zážehových motorů BMW X1 poprvé doplní plug-in hybridní varianta BMW X1 xDrive25e (kombinovaná spotřeba paliva: od 2,0 l/100 km; kombinované emise CO2: od 43 g/km**)

Jízdní dynamika.

Své kvality BMW X1 nejlépe demonstruje za jízdy. Pohyb novému modelu udělují tří- a čtyřválcové motory. Jsou jak sportovní, tak hospodárné a jejich výkon se prostřednictvím inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive nebo špičkové technologie pohonu předních kol (v závislosti na zvoleném modelu) mění v dynamické jízdní vlastnosti na zpevněném povrchu a maximální radost z jízdy na nezpevněných cestách.

Interiér a design.

Jak již bylo řečeno, BMW X1 přenáší typickou BMW radost z jízdy na silnici naprosto přesvědčivým způsobem. Ovšem stejně přesvědčivá je praktičnost a propracovanost interiéru. Vnitřní prostor X1 kombinuje skutečně špičkové technologie s velkorysým vnitřním prostorem a řadou inteligentních a funkčních řešení. Pomáhají řidiči, dále zvyšují úroveň komfortu a starají se o to, že BMW X1 je tak flexibilní, jak to jeho posádka potřebuje.

Vnější zpětná zrcátka s projekcí X.

Další unikátní prvek lze najít na vnějším zpětném zrcátku řidiče, které při odemčení vozu promítá na zem dvoubarevný obrazec X1. Avšak toto „uvítání“, které zároveň zahrnuje podsvícené kliky dveří, není pouhým vizuálním trikem, ale také výrazně usnadňuje nastupování a vystupování z BMW X1, protože osvětluje překážky na zemi, jako jsou hrboly nebo louže. Tato funkce je součástí volitelného světelného paketu.

Tři nové barvy karoserie.

Nově jsou pro BMW X1 k dispozici také metalické barvy karoserie Jucaro Beige, Misano Blue (pro Model M Sport) a ultra-exkluzivní lak BMW Individual Storm Bay.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů