Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW i VISION DEE

175 BMW invelt 18. 1. 2023 #BMW #BMWinvelt #BMWiVisionDee #iVisionDee
BMW I VISION DEE

Pohlcující, inovativní, intuitivní – BMW i Vision Dee je ztělesněním naší vize digitální mobility budoucnosti:

  • Dee je zkratka pro Digital emotional experience, tedy emocionální digitální zážitky
  • Je to digitální společník, který s Vámi emočně komunikuje a doprovází Vás na cestě mezi fyzickou a virtuální realitou.
  • Milník na cestě k nové generaci našich vozů NEUE KLASSE, která přijde v roce 2025.


„BMW žije svými bezkonkurenčními digitálními schopnostmi. BMW i Vision Dee je dokonalou integrací virtuálních a fyzických zážitků.“  

„Ten, kdo vynikne v integraci všech oblastí každodenního digitálního světa zákazníka do vozidla, uspěje v ovládnutí budoucnosti automobilismu.“

řekl Frank Weber, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj.


Přijďte k nám do BMW invelt Praha a Plzeň a zjistěte více informací o konceptu BMW i Vision Dee.

POZNEJTE BMW i VISION DEE VE VIDEU.

DESIGN EXTERIÉRU

Klasický sportovní sedan s tříprostorovou karoserií kombinuje minimalistické tvary s novým pojetím individualizace a emotivnosti, v němž digitální prvky nahrazují analogová řešení.

BMW i Vision Dee

Pohled shora i Vision Dee.

BMW i Vision Dee

Záměrně minimalistický design.

BMW i Vision Dee

Digitální ikona, která se usmívá.

BMW i Vision Dee

Technologie E Ink mění barvy ploch exteriéru.

BMW i Vision Dee

Světlomety a BMW maska chladiče tvoří jednolitý grafický prvek.

„BMW i Vision Dee ukazuje, co je možné, když se vzájemně propojí hardware a software. Tímto způsobem je možné plně využít potenciál digitalizace k přeměně automobilu do role inteligentního společníka. Právě to je pro výrobce automobilů budoucnost obecně, avšak pro BMW navíc platí, že virtuální zážitky se propojují s reálnou radostí z jízdy.“

Oliver Zipse (Předseda představenstva, BMW Group)

DIGITÁLNÍ VLASTNOSTI BMW i VISION DEE.


VELKOPLOŠNÝ ROZŠÍŘENÝ HEAD-UP DISPLEJ S PŘEPÍNAČEM BMW MIXED REALITY SLIDER.


Hlavním ovládacím prvkem je slider pro kombinovanou realitu BMW Mixed Reality, který podle potřeby mění čelní okno na plnohodnotný portál pro digitální zážitky. 

  • Dotykové senzory Shy-Tech na palubní desce umožňují řidiči nastavit 4 různé úrovně promítání digitálního obsahu na čelní sklo. 
  • Na začátku jsou pouze informace důležité pro řízení, dále se přidává obsah komunikačního systému, projekce rozšířené reality a nakonec je připraven vstup do plně virtuálního světa.   

DALŠÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE.

Interaktivní komunikace


BMW i Vision Dee, dokonalý společník, má osobitý hlas, který je slyšet i mimo vozidlo. Inteligentně reaguje na Vás i na své okolí.

  • Pro vyniknutí digitálního zážitku je redukovaný designérský styl exteriéru použitý také uvnitř.
  • Ať už budete skutečně řídit nebo ses BMW i Vision Dee vydáte do virtuálního světa, hlavním způsobem obsluhy bude hlasová interakce.
  • Prostřednictvím dialogu se rozvíjí přirozený a emocionální vztah mezi člověkem a jeho vozem.

Fygitální ikony

Digitální zážitek začíná již mimo vozidlo, a to personalizovaným uvítacím představením kombinujícím grafické prvky se světelnými a zvukovými efekty. Přirozená mluva slouží jako nejjednodušší a nejintuitivnější forma interakce, která umožňuje dokonalé porozumění mezi člověkem a jeho vozem.

Přední světlomety a uzavřená BMW maska chladiče na jednolitém povrchu tvoří společný fygitální (spojení fyzického a digitálního) ikonický prvek, který umožňuje vozidlu vytvářet různé výrazy „tváře“. BMW i Vision Dee tak může s lidmi mluvit a zároveň vizuálně vyjadřovat nálady, jako je radost, údiv nebo souhlas. BMW i Vision Dee může také promítat obraz avatara řidiče na boční okno a ještě více tak personalizovat uvítací scénář.

Technologie E Ink

Po velkolepé premiéře BMW iX Flow s technologií E Ink na veletrhu CES 2022 nyní BMW Group ve světové premiéře představuje plnobarevnou verzi této atraktivní technologie, která pokrývá vnější plášť koncepčního vozu BMW i Vision Dee.

BMW i Vision Dee díky této inovaci namísto pouhého střídání černé a bílé předvádí vícebarevné, plně variabilní a individuálně konfigurovatelné barevné provedení exteriéru. Na karoserii je nanesena fólie obsahující elektronický papír (ePaper) od partnera BMW Group, společnosti E Ink. Právě ta dokáže vytvořit doslova magickou přehlídku až 32 barev.

Povrch karoserie koncepčního vozu BMW i Vision Dee je rozdělen na 240 segmentů, z nichž každý se ovládá a mění barvu samostatně. Díky tomu lze během několika sekund vytvářet a měnit téměř nekonečné množství vzorů. Proces laserového řezání jednotlivých segmentů barvy měnící fólie a řešení jejich elektronické regulace byly vyvinuty ve spolupráci se společností E Ink. Přizpůsobení této technologie zakřivení povrchů karoserie a naprogramování animací bylo vyvinuto inženýry BMW Group. Výsledkem je zcela mimořádné přizpůsobení této barvu měnící technologie karoserii daného vozu, která je v celém automobilovém odvětví celosvětově unikátní.

Váš osobní Avatar

BMW i Vision Dee Vás rozpozná, inteligentně se Vám přizpůsobí a a přivítá Vás Vaším osobním avatarem zobrazeným na bočním okně řidiče. 

Automaticky otevře dveře a uvítá Vás osobním způsobem.

„S BMW i Vision Dee ukazujeme, jak je možné automobil dokonale integrovat do Vašeho digitálního života a jak se může stát Vaším věrným společníkem. Samotný vůz se stává Vaším portálem do digitálního světa, přičemž řidič má vždy vše pod kontrolou.“  

„Správně implementovaná technologie vytvoří skutečně hodnotné zážitky, udělá z Vás lepšího řidiče a jednoduše sblíží lidi a stroje.“

řekl Adrian van Hooydonk, ředitel BMW Group Design

Poznejte strhující jízdní zážitky BMW i Vision Dee ve videu.

Budoucnost BMW Group je elektrická, cirkulární a digitální. BMW i Vision Dee představuje digitální aspekt této trojice přístupů a je dalším milníkem na cestě k nové generaci vozů NEUE KLASSE. BMW Group poskytne v průběhu roku 2023 další informace a výhledy na revolučně pojatá vozidla NEUE KLASSE.

POHLED DO BUDOUCNOSTI S BMW i VISION DEE.


Společně do digitální budoucnosti plné emocí s Arnoldem Schwarzeneggerem a BMW i Vision Dee.

FOTOGALERIE BMW i VISION DEE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Tisková zpráve ke stažení: BMW_i_Vision_Dee. (1).PDF

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.


Zdroj: press.bmwgroup.com

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů