Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW M5 | M modely BMW řady 5 Sedan (F90)

2735 BMW invelt 6. 9. 2021 #BMWinvelt #THE5 #BMWM5CS
THE 5 | Nové BMW M5

POŘIĎTE SI NOVÉ BMW M5 S FINANCOVÁNÍM 50 NA 50

POROVNÁNÍ NABÍDEK FINANCOVÁNÍ

BMW Financial Services

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM


Věděli jste, že je možné financovat BMW a MINInulovým úrokem? Financujte s produkty od BMW invelt Praha a Plzeň

 • Produkt 50:50 s nulovým úrokem
 • Bez vstupního poplatku za uzavření smlouvy
 • Značkové pojištění s fixací po celou dobu splácení úvěru
 • Platí pro většinu nových a předváděcích vozu BMW
 • Platí pro většinu nových vozu MINI

Nabídka platí pouze pro podnikatele a pro vybrané modely BMW, MINI.


PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ S PRODUKTEM ÚVĚR 50:50

BMW X1 sDrive18i
Základní pořizovací cena 899 600 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 449 800 Kc
Měsíční splátka pojištění 1 619 Kc
Poslední splátka 451 419 Kč (vč. pojištění)


MINI Cooper 3Door Resolute
Základní pořizovací cena 808 054 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 404 027 Kč
Měsíční splátka pojištění 1 453 Kč
Poslední splátka 405 480 Kč (vč. pojištění)

BMW X1 - příkladová kalkulace produktu 50 na 50

Tato příkladová kalkulace byla vytvořena pro model BMW X1 sDrive18i s pořizovací cenou 899 600 Kč vč. DPH.

Uvedená splátka úvěru Select s poslední navýšenou splátkou je kalkulována na délku úvěru 48 měsíců a roční nájezd 15 000 km, základní pořizovací cena vozu 899 600 Kč vč. DPH, část kupní ceny hrazená klientem je 269 720 Kč, poslední navýšená splátka činí 326 817 Kč.

Splátka obsahuje povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění skel. Nabídka je určena pro podnikatele – plátce DPH. Detaily konfigurace a ceny vozu a kalkulaci financování Vám poskytne BMW invelt Praha a Plzeň. Každá žádost o financování podléhá schválení ze strany BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. Smlouvy o financování mohou být uzavřeny pouze v písemné formě.

Nabídka platí do odvolání, nejpozději do 31.3.2023

M modely BMW řady 5 Sedan (F90) v sobě mimořádně podmanivým způsobem spojují typickou M sportovnost s komfortem a elegancí manažerského sedanu. Objevte jedinečný M model se silným charakterem: úchvatný výkon 635 k (467 kW) a schopnost zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 3,0 sekundy dělají z BMW M5 CS nejvýkonnější model řady BMW M5 Sedan všech dob.

Základní vlastnosti BMW M5:

 • Vysokovýkonné sedany využívají mnoho vylepšení z ostatních modelů BMW řady 5, ovšem přinášejí také několik zajímavých M specifických novinek, a to zejména ve verzi BMW M5 Competition.
 • BMW M5 Competition s novými tlumiči z BMW M8 Gran Coupé pro ještě přesnější chování na limitu. Podvozek snížený o 7 mm oproti BMW M5 a lépe připravený pro jízdu na závodních okruzích. Tužší uložení motoru.
 • BMW M5 sprintuje z 0 na 100 km/h za 3,4 s a rychlostí 200 km/h jede za 11,1 s. BMW M5 Competition zvládne oba úkoly za 3,3 s, resp. 10,8 s.
 • Stejně jako nové BMW řady 5, také M modely mají nově pojatou masku chladiče s jednodílným rámečkem, zasahujícím více do předního nárazníku; vyznačuje se M specifickými dvojitými lamelami a logem M.
 • Přepracován byl přední nárazník s ostřejším tvarem nasávacích otvorů. Šestiúhelníkový centrální otvor má za sebou chladič oleje a je v něm umístěn radar aktivního systému udržování rychlosti (ACC).
 • Nové LED světlomety zaujmou světelnými prvky denního svícení ve tvaru písmene L, tvořenými tenkými linkami. Volitelné Adaptivní LED světlomety a laserové světlomety BMW Laserlight mohou být v zatmaveném provedení.
 • Nová trojrozměrně navržená LED zadní světla.
 • Na 12,3 palce zvětšený kontrolní displej poskytuje lepší přehled o činnosti systémů jízdní dynamiky a BMW M xDrive.
 • Nová logika nastavení jízdních režimů se dvěma tlačítky, převzatá z BMW M8. Tlačítko M Mode umožňuje rychlé přepínání mezi režimy ROAD a SPORT. Tlačítko Setup aktivuje na kontrolním displeji menu pro individuální konfiguraci motoru a podvozku. BMW M5 Competition disponuje ještě režimem TRACK určeným pro závodní okruhy.
 • 20“ kola Double-spoke v leštěném provedení Orbit Grey, znám z BMW M8, jsou k dispozici jako volitelná výbava. M brzdy mají modré třmeny, které lze objednat také v černé a červené barvě. Volitelně  jsou připraveny karbon-keramické brzdy se zlatými třmeny.


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

NABÍDKA BMW ŘADY M5 V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

Ještě sportovnější, ještě luxusnější, ještě exkluzivnější: BMW M GmbH rozšiřuje řadu ultra sportovních modelů CS představením BMW M5 CS. V návaznosti na nedávno uvedené BMW M3 CS, BMW M4 CS a BMW M2 CS nyní BMW M vůbec poprvé nabízí exkluzivní speciální edici legendárního BMW M5, což otevírá prostor pro mimořádné jízdní zážitky poskytované čtyřem cestujícím. 

Zcela mimořádné zážitky z jízdy si mohou užít čtyři cestující – dva v exkluzivních předních M karbonových sedadlech a dva v samostatných zadních sedadlech. Sedadla jsou čalouněná jemnou černou kůží Merino s ozdobnými prvky v červené barvě Mugello Red. Na opěrkách hlavy je umístěna silueta legendárního okruhu Nürburgring. BMW M5 CS vypadá díky exkluzivní interpretaci ikonických prvků značky BMW jako žádné jiné. Mezi tyto prvky patří BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek v provedení Gold Bronze a světelné trubice ve tvaru písmene L laserových světlometů BMW Laser, které při zapnutí potkávacích či dálkových světel nebo uvítacího světla Welcome Light svítí žlutě namísto bíle, což evokuje úspěšné závodní vozy kategorie GT.

BMW M5 CS je nejvýše postaveným modelem v nabídce BMW M a svými dynamickými parametry kombinovanými s luxusním vzhledem stanovuje nová měřítka. Uvedení nového BMW M5 CS je plánováno na jaro 2021 a jeho cena byla stanovena na 4 833 400 Kč včetně DPH.

M modely BMW řady 5 Sedan (F90)

Zaujalo Vás nové BMW M5 ? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Možnosti financování

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY M5

BMW ŘADY 5 SEDAN

BMW ŘADY 5 SEDAN

BMW řady 5 je ztělesněním sportovního manažerského  sedanu. Už na první pohled  přesvědčí jasně rozpoznatelnou stylovou  sportovností, která je  vyjádřena hlavně dynamickou siluetou a vytříbeným  stylem designu. Čisté  plochy a jednoznačné kontury propůjčují elegantnímu exteriéru moderní a  technicistní výraz.

 • Mezi nejvýraznější rysy přepracované  přední části patří nápadná BMW maska  chladiče ve tvaru ledvinek s  upraveným tvarem a přední světlomety s  novou grafikou.
 • V kombinaci s působivou jízdní dynamikou a průkopnickou technikou poskytuje BMW řady 5 Sedan komfort, sebevědomí a především výjimečnou úroveň ryzí radosti z jízdy, které se projeví na krátkých i dlouhých cestách.
 • Mimořádné vlastnosti současné generace BMW řady 5 potvrzuje dlouhý seznam ocenění,   včetně titulu Car of the Year, vítězství ve své třídě v anketě Best   Cars Award, Executive Car of the Year a vítězství v rámci ankety  Connected Car Awards.


Více informací o BMW řady 5 Sedan

BMW ŘADY 5 TOURING

Mistr své třídy: BMW řady 5 Touring v sobě spojuje  výjimečnou úroveň funkčnosti a komfortu na dlouhé vzdálenosti, které  jsou pro modely BMW Touring typické, s ikonickým vzhledem a jízdní  dynamikou známou z ostatních modelů BMW řady 5.

 • Všechny pokyny vedou k ryzí radosti z jízdy. Od výjimečně hospodárného  vznětového 4válce až po točivý charakter a působivý zátah zážehového 6válce. BMW řady 5 Touring změní každou jízdu ve sportovní výkon.
 • Všechny pokyny vedou k ryzí radosti z jízdy. Od výjimečně hospodárného  vznětového 4válce až po točivý charakter a působivý zátah zážehového  6válce. BMW řady 5 Touring změní každou jízdu ve sportovní výkon. 
 • To nejlepší z obou světů. V plug-in hybridních BMW řady 5 Touring podobě  modelů BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive** zažijete udržitelnou  mobilitu a současně hospodárnou jízdní dynamiku.


Více informací o BMW řady 5 Touring

MODELY BMW M5

BMW M5 - BMW M5

BMW M5

BMW M5 - BMW M5 Competition

BMW M5 Competition

BMW M5 - BMW M5 CS

BMW M5 CS

BMW M5 - BMW M550i

BMW M550i

MOTORIZACE BMW M5

BMW M5 - BMW M5

BMW M5

Motor: Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo

Technologie: M xDrive s Aktivním M diferenciálem

Převodovka: 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic

Výkon: 441 kW (600 k), 750 Nm,

Zrychlení 0-100 km/h: za 3,4 s

Základní cena s DPH: 3 408 600 Kč

BMW M5 - BMW M5 Competition

BMW M5 Competition

Motor: Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo

Technologie: M xDrive s Aktivním M diferenciálem

Převodovka: 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic

Výkon: 460 kW (625 k), 750 Nm

Zrychlení 0-100 km/h: za 3,3 s

BMW M5 - BMW M5 CS

BMW M5 CS

Motor: Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo

Technologie: M xDrive

Převodovka: 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic

Výkon: 467 kW/635 k, 750 Nm

Zrychlení 0-100 km/h: za 3,0 s

BMW M5 - BMW M550i xDrive Sedan

BMW M550i xDrive Sedan

Motor: Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo

Technologie: BMW xDrive

Převodovka: 8stupňová převodovka Steptronic Sport

Výkon: 390 kW (530 k), 750 Nm

Zrychlení 0-100 km/h: za 3,8 s

Základní cena s DPH: 2 492 100 Kč

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW M5 (Q3/2022)


Cena základního modelu: 3 408 600 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M5

Jízdní dynamika: vysoké výkony provázané s každodenní použitelností. Dynamické schopnosti nejvyššího kalibru, a to včetně schopnosti nekompromisní jízdy na závodním okruhu, kombinované s každodenní   použitelností a neotřesitelnou stabilitou ve všech jízdních situacích jsou základními charakterovými vlastnostmi BMW M5 (F90). U šesté generace vysokovýkonného sedanu BMW M GmbH poprvé použil inteligentní systém pohonu všech kol M xDrive, upřednostňující pohon zadní nápravy,   společně s rozsáhlými M specifickými úpravami podvozku a speciálními možnostmi nastavení elektronicky řízených tlumičů VDC (Variable Damper Control) a řízení M Servotronic. Reakce všech těchto komponentů lze nastavit různými způsoby, což řidičům umožňuje přizpůsobit jejich BMW M5 osobním preferencím a aktuální jízdní situaci. Nastavení BMW M5 Competition prošlo dalšími úpravami, které odpovídajícím způsobem zohledňují jeho mimořádný výkon a jsou navržené tak, že schopnosti   tohoto provedení nejvíce vyniknou na závodní trati. Nové tlumiče z BMW M8 Gran Coupé zlepšují ovládání na limitu a současně zvyšují komfort jízdy.

M xDrive s upřednostňováním kol zadní nápravy. Centrálně řízená spolupráce mezi pohonem všech kol M xDrive a Aktivním M diferenciálem je do velké míry „zodpovědná“ za přenos výkonu motoru na kola automobilu s maximální možnou účinností. Výsledkem je zrychlení srovnatelné se supersportovními vozy. Točivý   moment je sametově plynule a variabilně rozdělován mezi přední a zadní kola pomocí elektronicky ovládané vícelamelové spojky, na zadní nápravě jej mezi kola podle potřeby znovu rozdělí Aktivní M diferenciál. Upřednostňování kol zadní nápravy systémem M xDrive dodává vozu BMW M5 jedinečnou obratnost. Kromě toho řidič může sám měnit způsob rozdělování točivého momentu mezi kola přední a zadní nápravy, a také upravit reakce stabilizačního systému Dynamic Stability Control (DSC). Režim M Dynamic Mode (MDM) je klíčem ke kontrolovaným smykům a obzvláště hravé ovladatelnosti, ovšem připraveny jsou i další tři režimy (s deaktivovaným DSC), které byly optimalizovány pro jízdu na závodním okruhu: kromě režimů 4WD a 4WD Sport mají řidiči také možnost zvolit režim 2WD s pohonem pouze   zadních kol. Ten zkušeným řidičům umožňuje vyžívat se v zážitcích, jaké nabízely minulé generace M5, tedy v ovladatelnosti v její nejryzejší podobě bez asistenčních systémů, které by automobil držely na uzdě. Základem precizní ovladatelnosti BMW M5 za všech okolností, a   to i v extrémně dynamických jízdních situacích, je M specifická kinematika a elastokinematika přední víceprvkové nápravy a zadního pětiprvkového zavěšení. Zajišťují neutrální chování vozu a postupný nárůst bočního zrychlení až k samotné hranici jeho fyzikálních limitů. Standardně dodávané pneumatiky (přední: 275/40 R19, zadní: 285/40 R19) byly vyvinuty speciálně pro BMW M5 a jsou obuty na leštěných kolech z lehké slitiny v provedení Orbit Grey (vpředu: 9,5 J x 19, vzadu: 10,5 J x 19). Volitelně jsou k dispozici 20palcová kola z lehké slitiny (vpředu: 9,5 J x 20, vzadu: 10,5 J x 20) s pneumatikami 275/35 R 20 vpředu a 285/35 R 20 vzadu.

Nastavitelné tlumiče a řízení. 
Elektronicky řízené tlumiče VDC (Variable Damper Control) a řízení M Servotronic také nabízejí velký prostor pro konfiguraci. Elektronicky řízené aktivní tlumiče VDC nabízejí tři jízdní režimy – COMFORT, SPORT a SPORT+. Režim COMFORT se zaměřuje na každodenní použitelnost v kombinaci se špičkovou dynamikou. Režim SPORT cíleně omezuje pohyby kol a karoserie a vytváří přímější kontakt se silnicí, nicméně i tak nadále nabízí dostatečný komfort. Toto nastavení se dokonale hodí pro sportovní jízdu na okresních silnicích a je ideální i pro Severní smyčku okruhu Nürburgring. Režim SPORT+ maximalizuje dynamický výkon na hladkém asfaltu a minimalizuje pohyby kol a karoserie. Zde řidič může intenzivně vnímat spojení s povrchem vozovky, což znamená, že jde o nejlepší nastavení pro posouvání hranic na závodních okruzích, jakými jsou okruhy Hockenheim nebo Sachsenring. Řízení M Servotronic umožňuje řidičům zvolit režim COMFORT pro snadnější ovladatelnost a lehkost, například při jízdě ve městě a na krátkých cestách. K dispozici je také režim SPORT, v němž je zapotřebí vynaložit na řízení větší sílu a zvětšuje se také zpětná vazba, což z něj dělá jasnou volbu pro sportovní jízdu v každodenním provozu nebo při zkoumání dynamických limitů vozidla.

Nové tlumiče pro BMW M5 Competition.  
BMW M5 Competition má speciálně naladěný a ještě tužší podvozek, který využívá poznatků získaných při vývoji nového BMW M8 Gran Coupé. Používá tlumiče jeho verze Competition. Regulace tlumičů byla odpovídajícím způsobem upravena a zcela překalibrována, což vedlo ke zvýšení komfortu zejména při jízdě vysokými dálničními rychlostmi. Karoserie lépe pohlcuje nerovnosti a vyjeté koleje, což zlepšuje jízdní komfort uvnitř vozu. Toho je dosaženo bez otupení sportovní   hrany a preciznosti vozidla při vysokých i nízkých rychlostech. Omezené pohyby kol přinášejí podstatně lepší ovladatelnost na limitu, což znamená ještě intuitivnější jízdní vlastnosti v každodenním provozu a lepší ovladatelnost na závodním okruhu.

BMW M5 z boku
BMW M5 - 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

BMW M5 - M xDrive.

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.

BMW M5 - Tlačítko M MODE.

Tlačítko M MODE.

Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimnu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.

BMW M5 - Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo s výkonem 441 kW (600 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z O na 100 km/h za 3,4 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a pině variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem.

BMW M5 - M brzdy s dvoudílnými kotouči.

M brzdy s dvoudílnými kotouči.

Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s plovoucími kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vysoce odolné. Jsou také výrazně lehčí, což má pozitivní vliv na agilitu, dynamiku a akceleraci. Červeně lakované třmeny s logy M jsou charakteristickým znakem vysokovýkonných M specifických brzd. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

BMW M5 - M Servotronic.

M Servotronic.

V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.

BMW M5 - M Setup

M Setup

M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.

BMW M5 - M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M5

Design: ráznější vzhled s novou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek. Množství uvážlivě řešených designových úprav propůjčuje novému BMW M5 a BMW M5 Competition ještě přitažlivější vzhled. Nově navržená zvětšená BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a přepracovaný přední a zadní nárazník zesilují sportovní auru obklopující tyto dva vysoce výkonné sedany. Řada M specifických designových prvků tuto dvojici zřetelně odlišuje od ostatních modelů BMW řady 5. Hliníková kapota   motoru, přední blatníky s typickým M žebrováním a střecha z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) vytvářejí nápadný vzhled a zároveň výrazně snižují hmotnost. 

Typické znaky BMW M: dvojité lamely, žebrování na bocích a dvojité koncovky výfuku. Nová modernizovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek, známá již z BMW řady 5, se vyznačuje vzpřímenějším tvarem a zasahuje hlouběji do spodní části nárazníku. Chromovaný rámeček tvoří jeden celek a lemuje obě poloviny masky chladiče ve tvaru ledvinek. Masku BMW M5 dále zdobí M specifické dvojité lamely a M logo. Přední nárazník má výraznější tvar a větší krajní nasávací otvory odrážejí méně světla, díky čemuž vypadají ještě tmavší. Za velkým šestiúhelníkovým nasávacím otvorem uprostřed nárazníku je umístěn chladič oleje a senzor aktivního systému pro udržování rychlosti ACC. Nové tenké světelné trubice ve tvaru písmene L směřují k masce chladiče ve tvaru ledvinek a nově tvarovaným LED předním světlometům dodávají dynamičtější vzhled. Díky tomu mají nové modely ještě soustředěnější, modernější a propracovanější vzhled, aniž by se odchýlily od svého charakteristického tvaru. Nová varianta předních světlometů BMW Individual Shadowline dodává Adaptivním LED světlometům a laserovým světlometům BMW Laserlight tmavší vzhled. M boční žebrování na předních blatnících a aerodynamická M vnější zpětná zrcátka doplňují dvojité žebrování BMW masky chladiče, které je také charakteristickým designovým prvkem vysokovýkonných verzí BMW řady 5. M specifické dvojité koncovky výfuku se vyznačují tenčími stěnami, jež zdůrazňují jejich špičkovou technologickou úroveň. Přepracován byl také mohutný zadní nárazník s velkým difuzorem, stejně jako LED zadní světla, která svou precizní grafikou svěžím způsobem reflektují dobře známý vzhled ve tvaru písmen L a působí nezaměnitelně trojrozměrným dojmem. 

BMW M5 V pohybu
BMW M5 - 20" M kola z lehké slitiny Double-spoke 810 M Bicolour.

20

Kvalitní 20" M z lehké slitiny Double-spoke 810 M jsou leštěná a vyvedená ve dvoubarevném provedení Bicolour Orbit Grey. Rozměr předních kol 9,5 J x 20 s pneumatikami 275/35 R20, rozměr zadních kol 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/35 R20.

BMW M5 - M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek s M černými dvojitými lamelami, logem MS a chromovanými rámečky zdůrazňuje sportovní styl vozu.

BMW M5 - M specifické dvojité koncovky výfuku.

M specifické dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.

BMW M5 - M Zadní spoiler

M Zadní spoiler

M zadní spoiler v barvě vozu zdůrazňuje sportovní siluetu karoserie a jako součást celkového aerodynamického konceptu přispívá k hospodárnosti a zvyšuje směrovou stabilitu.

BMW M5 - M žábry.

M žábry.

M žábry ozdobené logem modelu zajištují optimální proudění vzduchu okolo podběhů díky integrovaným výdechům Air Breather. Výrazný trojrozměrný vzhled zároveň podtrhuje pro M modely charakteristickou kombinaci technické vyzrálosti a úchvatného designu.


DESIGN INTERIÉRU BMW M5

Interiér: větší displej a nový koncept ovládání. Uvedení nového konceptu ovládání a většího kontrolního displeje s úhlopříčkou 12,3 palce znamená, že kabina nového BMW M5 a BMW M5 Competition (F90) je více než kdykoli předtím zaměřena na řidiče. Díky tomu lze ještě snadněji sledovat mnoho funkcí spojených s jízdní dynamikou   a pohonem všech kol BMW M xDrive. Dvě nová tlačítka na středové konzole – stejná jako v BMW M8 – nabízejí rychlejší přístup k nastavení vozu a různým údajům na přístrojovém panelu a Head-Up Displeji. Stisknutím tlačítka M Mode může řidič rychle přepínat mezi jízdními režimy ROAD a SPORT. A dlouhým podržením tohoto tlačítka a následným rychlým potvrzením na centrálním displeji se v BMW M5 Competition aktivuje režim TRACK

BMW M5 interiér
BMW M5 - Červené tlačítko Start/Stop

Červené tlačítko Start/Stop

Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.

BMW M5 - M kožený volant.

M kožený volant.

M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky Ml a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicicy konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.

BMW M5 - M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat pinicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.

BMW M5 - M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu.

M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu.

Sportovní i komfortní: individuálně nastavitelná M sportovní sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují řadou možností elektrického nastavení, včetně nastavení sklonu a šířky opěradla, stejně jako nastavení výšky sedadla. Díky výraznějším bočnicím sedáků a opěradel a zároveň nastavitelnou oporou stehen poskytují mimořád.

BMW M5 - M volič převodovky.

M volič převodovky.

Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.

BMW M5 - Prahové lišty s označením MS.

Prahové lišty s označením MS.

Okamžitě po otevření dveří exkluzivní prahová lišta vpředu zaujme označením MS, čímž nabízí vzrušující předzvěst nadcházejících jízdních zážitků.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M5 COMPETITION

Neředěný M pocit v režimu TRACK. Režim TRACK modelu BMW M5 Competition je navržen výhradně pro použití na závodních okruzích a deaktivuje všechny komfortní a bezpečnostní funkce asistenčních systémů. Aby se pozornost řidiče ještě více soustředila na cestu před ním, vypne se také audiosystém a kontrolní displej. Výsledkem je ultra čistý, závodními vozy inspirovaný M pocit. Přístrojový panel se přepne do zobrazení M View, zatímco Head-Up Displej přestane zobrazovat údaje asistenčních systémů. Výstražná světla se v reakci na nouzové brzdění automaticky neaktivují a deaktivováno je rovněž varování před čelní srážkou. Opětovným stisknutím tlačítka M Mode se systém z režimu TRACK vrátí do režimu ROAD.

Nové tlumiče pro BMW M5 Competition. BMW M5 Competition má speciálně naladěný a ještě tužší podvozek, který využívá poznatků získaných při vývoji nového BMW M8 Gran Coupé. Používá tlumiče jeho verze Competition. Regulace tlumičů byla odpovídajícím způsobem upravena a zcela překalibrována, což vedlo ke zvýšení komfortu zejména při jízdě vysokými dálničními rychlostmi. Karoserie lépe pohlcuje nerovnosti a vyjeté koleje, což zlepšuje jízdní komfort uvnitř vozu. Toho je dosaženo bez otupení sportovní hrany a preciznosti vozidla při vysokých i nízkých rychlostech. Omezené pohyby kol přinášejí podstatně lepší ovladatelnost na limitu, což znamená ještě intuitivnější jízdní vlastnosti v každodenním provozu a lepší ovladatelnost na závodním okruhu.

BMW M5 Competition v pohybu
BMW M5 Competition - 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

BMW M5 Competition - M xDrive.

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.

BMW M5 Competition - Tlačítko M MODE.

Tlačítko M MODE.

Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.

BMW M5 Competition - Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo s výkonem 460 kW (625 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z O na 100 km/h za 3,3 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a pině variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4Iitrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

BMW M5 Competition - M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Jejich materiál nekoroduje, je velmi odolný proti opotřebení, snese vyšší tepelné zatížení a přispívá k nižší hmotnosti vozu, což má pozitivní vliv na jeho agilitu, dynamiku a zrychlení. Tato speciální výbava je zvenku na první pohled rozpoznatelná díky brzdovým třmenům ve zlatém metalickém provedení s logem M. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk bycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrždění následujícím po dlouhodobějším lehkém brždění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u stadradních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

BMW M5 Competition - M Servotronic.

M Servotronic.

V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.

BMW M5 Competition - M Setup.

M Setup.

M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.

BMW M5 Competition - M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M5 COMPETITION

BMW M5 Competition s černými detaily.  BMW M5 Competition je kromě výše uvedených prvků vybaveno černými designovými doplňky, které podtrhují jeho elitní status. Rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, M žebrování na bocích, kryty vnějších zpětných zrcátek a spoiler na víku zavazadlového prostoru jsou vyvedeny v leskle černém provedení a v zadním nárazníku jsou černé detaily. Masku chladiče ve tvaru ledvinek, boční žebrování a víko zavazadlového prostoru zdobí černá M loga, zatímco prahové lišty jsou podsvícené. Koncovky standardně dodávaného M sportovního výfuku mají chromově černé provedení.

BMW M5 Competition z boku
BMW M5 Competition - M boční ozdobné žábry.

M boční ozdobné žábry.

Charakteristické M boční ozdobné žábry v leskle černém provedení s označením modelu MS Competition vytvářejí výrazný trojrozměrný efekt a zdůrazňují dynamickou kombinaci technické dokonalosti a dechberoucího designu. Jsou synonymem M automobilů již od jejich počátků.

BMW M5 Competition - M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek s jednodílným rámečkem v leskle černém provedení propůjčuje MS Competition výrazně nápadný vzhled. Typické M trojrozměrné dvojité lamely mají také leskle černou povrchovou úpravu a nesou i černé označení MS Competition.

BMW M5 Competition - M specifická vnější zpětná zrcátka.

M specifická vnější zpětná zrcátka.

Leskle černá zpětná zrcátka dodávají modelu MS Competition výjimečně sportovní charakter.

BMW M5 Competition - M specifické dvojité koncovky výfuku.

M specifické dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.

BMW M5 Competition - M zadní nárazník v leskle černém provedení.

M zadní nárazník v leskle černém provedení.

Leskle černý zadní nárazník u BMW MS Competition podtrhuje sportovní charakter a dodává vozidlu nezaměnitelnou identitu.

BMW M5 Competition - M zadní spoiler.

M zadní spoiler.

M zadní spoiler v leskle černém provedení podtrhuje sportovní siluetu vozu a výrazně omezuje nechtěný vztlak. Větší přítlak znamená ve vysokých rychlostech více trakce, a tím i větší směrovou stabilitu.

DESIGN INTERIÉRU BMW M5 COMPETITION

BMW M5 Competition interiér
BMW M5 Competition - Červené tlačítko Start/Stop.

Červené tlačítko Start/Stop.

Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.BMW M5 Competition - M kožený volant.

M kožený volant.

M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky Ml a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicky konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.

BMW M5 Competition - M multifunkční sedadla.

M multifunkční sedadla.

M multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce zaujmou exkluzivním designem s podsvíceným logem MS, kterým vhodně ladí se sportovním vzhledem celého vozu. Nízko umístěné sedáky a výrazné bočnice evokují svým sportovním vzhledem skořepinová sedadla a zajišfují vynikající oporu těla. Spolu s kompletními možnostmi nastavení nabízejí maximální komfort.

BMW M5 Competition - M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat pinicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.

BMW M5 Competition - M volič převodovky.

M volič převodovky.

Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.

BMW M5 Competition - Prahové lišty s nápisem MS Competition.

Prahové lišty s nápisem MS Competition.

Okamžitě po otevření dveří se objeví osvětlený nápis MS Competition, který zintenzivňuje vzrušení očekávané z následujících jízdních zážitků.

FOTOGALERIE BMW M5 COMPETITION

JÍZDNÍ DYNAMIKA A DESIGNOVÉ PRVKY BMW M5 CS.

Nejvýkonnější BMW M5, které tu kdy bylo: BMW M5 CS. Díky snížení hmotnosti o 70 kg nabízí průkopnické dynamické hodnoty a geny BMW M5 rozvíjí až do nejmenšího detailu. Extrémní maximální výkon  635 k katapultuje supervýkonný sedan z 0 na 100 km/h za působivých 3,0 sekundy. Díky jedinečnému podvozku, odlehčené konstrukci a designovým prvkům dostupným pouze pro tento model nabízí z hlediska výkonu i touhy po prémiovém sportovním zážitku zcela unikátní charakter.

Další zdokonalení konstrukce podvozku, podstatné snížení hmotnosti a speciální okruhové pneumatiky propůjčují novému BMW M5 CS nejvyšší úroveň agility a současně i neopakovatelné žitky z jízdy. Systém M xDrive současně umožňuje měnit jízdní vlastnosti vozu od variabilního pohonu všech kol (4WD) s upřednostňováním zadní nápravy až po pohon pouze zadních kol (2WD) bez zásahů stabilizačního systému DSC (Dynamic Stability Control). Tento speciální model proto může zkušené řidiče odměnit bezkonkurenč jízdní dynamikou a nefalšovanou radostí z jízdy, aniž by jakýmkoli způsobem limitoval každodenní použitelnost tohoto vysokovýkonného sedanu

Doladění a přizpůsobení vozu okruhovým pneumatikám. Nové BMW M5 CS vychází z podvozku BMW M5 Competition, který  oproti standardnímu BMW M5 na míru navržené pružiny, zavěšení i stabilizátory a vyznačuje se o 7 milimetrů nižší světlou výškou s tlumiči vyvinutými pro BMW M8 Gran Coupé. Kromě zvýšení komfortu zejména při jízdě po dálnici tyto tlumiče účinně omezují pohyby kol, čímž výrazně zlepšují jízdní vlastnosti na limitu. Výsledkem jsou ještě přesnější reakce při ostré jízděna závodním okruhu, přičemž je zachována intuitivní ovladatelnost vozu v každodenním provozu. Specialisté BMW M přepracovali horní uložení pružina tlumičů na přední a zadní nápravě BMW M5 CS a také upravili činnostaktivních tlumičů. Tato opatření zohledňují nižší hmotnost vozu a současněi zvýšený výkonnostní potenciál pneumatik a jsou navržena tak, aby zlepšovala dynamiku vozu. BMW M5 CS standardně jezdí na ultra-sportovníchokruhových pneumatikách Pirelli P Zero Corsa s rozměry 275/35 R 20 vpředua 285/35 R 20 vzadu. Obuty jsou na 20palcová kovaná M kola Y spoke(9,5 J x 20 vpředu a 10,5 J x 20 vzadu) vyvedené v barevném provedení GoldBronze.

Pohon M xDrive a prvky jízdní dynamiky lze individuálně konfigurovat. Aby BMW M5 CS disponovalo požadovanými jízdními vlastnostmi, mohou řidiči individuálně konfigurovat jak systém M xDrive, tak všechny komponenty jízdní dynamiky. Upřednostňování kol zadní nápravy systémem M xDrive dodává vozu mimořádnou agilitu. Řidič může navíc měnit rozložení výkonumezi přední a zadní kola a také upravit reakce stabilizačního systému DSC(Dynamic Stability Control). Kromě režimů 4WD a 4WD Sport mají řidičik dispozici režim 2WD pro pohon pouze zadních kol. Ten zkušeným majitelůmumožňuje vychutnat si žitek z jízdy, který nabízely minulé generace BMW M5, tedy řízení v té nejryzejší podobě, aniž by vůz hlídal nějaký asistenčsystém.

M karbon-keramické brzdy jako součást standardní výbavy. Karbon-keramické brzdy modelu BMW M5 CS poskytují vynikající brzdnou sílu. Šestipístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu zdobí logo M. Standardně jsou lakovány červenou barvou, na přání je k dispozici zlaté provedení. M karbon-keramické brzdy jsou o 23 kilogramů lehčí než dvoudílné M brzdy modelu BMW M5 Competition a vyznačují se dalším snížením neodpružených a rotujících hmot, což přináší zlepšení jízdní dynamiky a komfortu odpružení.

BMW M 5 CS V POHYBU

Zážehový 8válec M TwinPowe Turbo.

Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo s výkonem 467 kW (635 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,0 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

M karbon-keramické brzdy leskle červeně lakované.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Jejich materiál nekoroduje, je velmi odolný proti opotřebení, snese vyšší tepelné zatížení a přispívá k nižší hmotnosti vozu, což má pozitivní vliv na jeho agilitu, dynamiku a zrychlení. Tyto speciální brzdy na pohled prozrazují leskle červeně lakované brzdové třmeny s logem M na vnější straně. Z důvodu specifických vlasností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnosti, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka.

Snížení hmotnosti.

Promyšlená kombinace materiálů s karbonem vyztuženým plastem (CFRP) a taktéž odlehčení různých součástí snižují hmotnost, a přitom zvyšují agilitu a výkonnost BMW M5 CS.

20" M kola z lehké slitiny Y-spoke 789 M v provedení Gold Bronze s kombinovanými okruhovými pneumatikami.

20" M kola z lehké slitiny Y-spoke 789 M v provedení Gold Bronze, s kombinovanými okruhovými pneumatikami, kovaná, rozměr předních kol 9,5 J x 20 s pneumatikami 275/35 ZR20, rozměr zadních kol 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/35 ZR20.

8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk s puristickými dvojitými nerezovými koncovkami vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrovaných klapek. Režimy SPORT a SPORT+, aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů, jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M5 CS

Na exteriéru je jeho aerodynamická i vizuální autorita dokreslena exkluzivními designovým prvky z karbonu a doplňky v barvě Gold Bronze. Závodní charakter je patrný i v interiéru hlavně díky sportovním M karbonovým skořepinovým sedadlům se siluetou Nürburgringu na hlavových opěrkách a červeným kontrastním prošíváním. Účelnost dokresluje i dvojice odlehčených, výrazně tvarovaných zadních sedadel.

Inovativní zvýrazně žlutou barvou. BMW M5 CS je standardně vybaveno laserovými světlomety BMW Laserlight a jejich světelná grafika je nyní zcela nová. Jde o zatmavené světlomety BMW Individual Shadowline se světelnými trubicemi ve tvaru písmene L směřujícími k masce chladiče. Jako denní a obrysová světla svítí obvyklou bílou barvou, ovšem jsou-li zapnuta potkávací nebo dálková světla, přepnou se do výrazného žlutého tónu. Ten řidiči BMW M5 CS uvidí, když na dálku odemknou vozidlo a aktivují tím uvítací funkce světlometů.

Nové barvy pro speciální edici. BMW M5 CS je k dispozici ve třech barvách: šedá metalíza Brands Hatch Grey je součástí barevné palety pro BMW M5 a BMW M5 Competition, ale BMW M5 CS lze objednat také v exkluzivním matném šedém laku BMW Individual Frozen Brands Hatch Grey a matné zelené Frozen Deep Green.

Exkluzivní karbonové doplňky a další odlehčení poutají pozornosta snižují hmotnost. Kapota BMW M5 CS je kompletně vyrobena z lehkého materiálu CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny) a vybavena nasávacími otvory s detaily ponechanými s viditelnou strukturou uhlíkových vláken. Spodní nástavec předního nárazníku, kryty zpětných zrcátek známých z M8, přídavný zadní
spoiler na víku zavazadlového prostoru a zadní difuzor jsou rovněž vyrobeny z uhlíkových kompozitů. Kromě aerodynamické funkce pomáhají tyto díly, mezi něž patří i kryt motorového prostoru M Power s barevným logem M a sání z nelakovaných uhlíkových vláken, snižovat hmotnost ve srovnání s BMW M5 Competition zhruba o 70 kilogramů. Inženýři BMW M hmotnost snížili například také zmenšením zvukové izolace. Sportovní výfukový systém M5 CS je vybaven ve srovnání s M5 Competition ještě výraznější čtveřicí koncovek výfuku.

BMW M5 CS ZEZADU

M karboný zadní difuzor.

Zadní difuzor je vyrobený z karbonem vyztuženého plastu (CFRP) a dokonale ladí k M5 CS, u něhož působivě posiluje na výkon orientovaný vzhled a dodává mu ještě sportovnější styl.

M karbonová kapota s výdechy čerstvého vzduchu.

Karbonová kapota motoru s chladicími otvory odhalujícími strukturu uhlíkových vláken.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek s jednodílným rámečkem v bronzově zlatém provedení propůjčuje M5 CS výrazný a nápadný vzhled. M typické trojrozměrné dvojité lamely mají leskle černou povrchovou úpravu a je na nich umístěno bronzově zlaté označení M5 CS.

Označení modelu M CS.

Mezi indikátory výjimečně vysokého jízdního potenciálu patří označení M5 CS na pravé straně víka zavazadlového prostoru, M maska chladiče ve tvaru ledvinek a M boční ozdobné žábry.

M karbonový přední spoiler.

Přední spoiler vyrobený z karbonem vyztuženého plastu (CFRP) výrazným způsobem posiluje na výkon orientovaný vzhled M5 CS.

BMW Laserlight se žlutým světelným podpisem.

Laserové světlomety BMW Laserlight v režimu dálkových světel vyzařují světlo do vzdálenosti až 650 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Žlutý světelný podpis, nápisy BMW Laser v předních světlometech a jejich černé lemy dále podtrhují vysoký technologický standard a sportovní charakter vozu.

M karbonový zadní spoiler.

M karbonový zadní spoiler podtrhuje exkluzivitu a svalnatý, sportovní vzhled a současně snižuje nechtěný aerodynamický vztlak. Spoiler vytváří aerodynamický přítlak na zadní nápravě, a tím zajišťuje větší stabilitu.

M karbonové kryty zpětných zrcátek.

M karbonové kryty zpětných zrcátek s M typickými dvojitými držáky zdůrazňují výkonnost a sportovní design vozu.

DESIGN INTERIÉRU BMW M5 CS

BMW M5 CS je luxusní sedan nabízející každodenní použitelnost bez kompromisů, jde ale také o vysokovýkonný sportovní vůz s prostorem pro čtyři cestující. Uspořádání interiéru, skládající se ze čtyř   samostatných skořepinových sedadel, je pro tento speciální model exkluzivní. M karbonová sedadla vpředu s integrovanými opěrkami hlavy a osvětlenými logy M5 snižují hmotnost vozu, přičemž výraznou boční oporu těla i v situacích, kdy řidič takzvaně tlačí na pilu, poskytují také výrazně tvarované bočnice sedáku a opěradla. Unikátní je rovněž samotné provedení sedadel. 

12,3 centrální displej nabízí přístup k systémům jízdní dynamikyNový koncept ovládání BMW M5 s 12,3palcovým centrálním displejem řidiči BMW M5 CS usnadňuje přehled nad možnostmi nastavení systémů jízdní dynamiky a pohonu všech kol BMW M xDrive. Pomocí tlačítka M Mode může řidič rychle přepínat mezi nastavením ROAD a SPORT. Stejně jako v případě BMW M5 Competition, podržením stisknutého tlačítka M Mode a potvrzením na centrálním displeji se aktivuje režim TRACK.

Alcantarový M volant a unikátní CS detaily. Pocit sportovního zaměření a exkluzivity, který prostupuje celým vnitřním prostorem BMW M5 CS, umocňují další detaily. Věnec M volantu je čalouněn Alcantarou, materiálem pocházejícím ze světa motorsportu, zatímco další klasický závodní prvek představuje jeho perforovaný   proužek uprostřed s červeným pozadím. Řadicí páčky jsou vyrobené z uhlíkových kompozitů a ramena volantu jsou obložena černým chromem. Alcantara je použita také na čalounění stropu.

M zobrazení přístrojovém panelu a na Head-Up Displeji. Aktivace režimu SPORT v BMW M5 CS vyvolá zobrazení M View jak na přístrojovém panelu, tak na Head-Up Displeji. V tomto případě se na 12,3palcovém přístrojovém panelu zobrazí pouze informace důležité pro sportovní jízdu  tj. M specifický otáčkoměr, signalizace pro přeřazení, digitální rychloměr a aktuálně zařazený rychlostní stupeň. Řidiči si mohou také zvolit zobrazení dalších informací týkajících se teploty chladicí kapaliny, plnicího tlaku turbodmychadel, stavu pneumatik a podélném/bočním zrychlení v pravé a levé
části přístrojového panelu. Je-li M zobrazení aktivní, na Head-Up Displeji se objeví nepřehlédnutelný otáčkoměr s barevně odstupňovanými sekcemi, signalizace řazení přitom upozorní na ideální čas přeřazení na další rychlostní stupeň. Na Head-Up Displeji se zobrazují také navigační pokyny, upozorně na vzdálenost od vozidla vpředu, aktuální rychlostní stupeň, rychlost jízdy
a veškerá rychlostní omezení nebo zákazy předjíždění detekované systémem Speed Limit Info.

BMW M5 CS INTERIÉR

Prahové lišty s nápisem M5 CS.

Okamžitě po otevření dveří je exkluzivní prahová lišta vpředu osvětlena nápisem M5 CS, čímž vytváří vzrušující předzvěst nadcházejících jízdních zážitků.

Obložení interiéru Aluminium Carbon.

Obložení interiéru ve tmavém hliníkovém provedení se strukturou karbonu Aluminium Carbon na palubní desce, na dveřích a na středové konzole s ozdobnou lištou v tmavě chromovaném provedení a s červeným logem CS.

Odlehčená loketní opěrka.

Loketní opěrky jsou umístěné v předních a zadních dveřích, součástí je i jednodílná středová loketní opěrka na odlehčeném středovém tunelu s integrovaným úložným prostorem.

M karbonové skořepinové sedadlo.

M karbonová skořepinová sedadla s osvětleným logem M5, siluetou Nürburgringu na hlavových opěrkách a kontrastním prošíváním v červené barvě Mugello spojují nízkou hmotnost a závodní styl skořepinových sedadel s širokým rozsahem funkcí M sportovních sedadel. Jejich tvar poskytuje dokonalou boční oporu a současně komfort na dlouhých cestách.

M volant.

M volant obsahuje multifunkční tlačítka, logo M, integrovaný airbag řidiče a karbonové řadicí páčky. Věnec volantu čalouněný Alcantarou s kontrastním prošíváním a konturovanými místy pro palce padne skvěle do ruky. Středicí proužek na 12 hodinách vždy řekne, v jaké poloze se volant nachází. Během jízdy lze snadno obsluhovat tlačítka M Drive.

M odlehčené řešení zadních sedadel.

Sportovní odlehčené řešení zadních sedadel je tvořeno dvojicí samostatných sedadel s tříbodovými bezpečnostními pásy. Celek dotváří označení CS mezi opěradly zadních sedadel a praktický odkládací prostor uprostřed.

FOTOGALERIE BMW M5 CS

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M550i xDrive

BMW M550i xDrive z boku v pohybu
BMW M550i xDrive - Adaptivní M podvozek Prořessional.

Adaptivní M podvozek Prořessional.

Adaptivní M podvozek Professional kombinuje techniku Adaptivního M podvozku s aktivními stabilizátory a integrovaným aktivním řízením. Výsledkem je maximální jízdní stabilita a dynamika.

BMW M550i xDrive - M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket podtrhuje sportovní charakter vozu a současně upravuje proudění vzduchu. Tento paket obsahuje přední nárazník se zvětšenými nasávacími otvory, speciální nástavce prahů a zadní nárazník s difuzorem. Koncovky výfuku na obou stránkách jsou chromované.

BMW M550i xDrive - M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají velké brzdové kotouče, a tak zaručují mimořádný brzdný výkon. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brždění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrždění následujícím po dlouhodobějším lehkém brždění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

BMW M550i xDrive - M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.

BMW M550i xDrive - Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo kombinuje dvě turbodmychadla s pině variabilním časováním ventilů Valvetronic a přímým vstřikováním High-Precision Injection. Výsledkem je největší výkon 390 kW (530 k) a maximální točivý moment 750 Nm. Obě turbodmychadla jsou umístěna úhledně mezi řadami válců.

DESIGN BMW M550i xDrive

BMW M550i xDrive v pohybu
BMW M550i xDrive - BMW Individual Shadow Line.

BMW Individual Shadow Line.

BMW M Shadow Line ve vysoce lesklém provedení s rozšířeným obsahem zahrnuje prvky výbavy v černé barvě: Rámeček mřížky chladiče a lamely mřížky chladiče v černém vysokém lesku a koncovky výfuku v černém chromu.

Laserové světlomety BMW Laserlight.

Laserové světlomety BMW Laserlight v režimu dálkových světel a v závislosti na rychlosti jízdy vyzařují světlo do vzdálenosti až 650 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Optimální viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré prvky a nápisy BMW Laser jednoznačně podtrhují technologické standardy a sportovní charakter vozu.

BMW M550i xDrive - Lichoběžníkové koncovky.

Lichoběžníkové koncovky.

Viditelná lichoběžníková chromovaná koncovka výfuku, jedna na levé a jedna na pravé straně.

BMW M550i xDrive - Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Dynamické a komfortní: Individuálně nastavitelná sportovní sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují řadou možností elektrického nastavení, včetně nastavení úhlu a šířky opěradla a výšky sedáku. Spolu s nastavitelnou oporou stehen poskytují vysoké bočnice sedáku a opěradla vynikající ergonomii a lepší boční oporu při rychlých průjezdech zatáček.

BMW M5 CS

TECHNICKÉ ÚDAJE M MODELŮ BMW ŘADY 5

Přehled základních údajů pro BMW M5 CS, BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW  M550i xDrive Sedan: zde najdete vše o motorech, spotřebě paliva,  emisích CO2 a rozměrech pro všechny modely BMW M5. Porovnejte  působivé technické údaje jako jsou objem motoru, výkon, točivý moment a  zrychlení a zjistěte, který z těchto tří výjimečných sportovních sedanů vám nejlépe vyhovuje.

BMW M5 Sedan

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 441 (600) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 441 (600) / 6 000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 5600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,4

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 983 / 1 903 / 1 473 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2126 (1069 / 1057) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 982 / 12,6 
Světlá výška v mm 125 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 970 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 440 
Povolené zatížení (kg) 545 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 215 / 1 260 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 90 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 2 000 / 2 000 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 530

Kola

Pneumatiky vpředu 275/40 ZR19 (105Y) XL 
Pneumatiky vzadu 285/40 ZR19 (107Y) XL 
Kola vpředu 9,5J x 19 
Kola vzadu 10,5J x 19 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 11,1 - 11,3 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 253 - 259 

BMW M550i xDrive Sedan

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 390 (530) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 390 (530) / 5500 - 6000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 4600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,8 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 972 / 1 868 / 1 467 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2126 (1069 / 1057) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 975 / 12,4 
Světlá výška v mm131

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 990 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 560 
Povolené zatížení (kg) 645 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 260 / 1 365 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 90 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 2 000 / 2 000 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 530 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,3 - 11 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 235 - 251 
BMW PŘÍSLUŠENSTVÍ

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW M5


Vylepšete si svůj vůz o další doplňkové příslušenství z našeho e-shopu. Vyberte si z nabídky sad kol, pneumatik, střešních nosičů, ochranných van do kufrů, ale i koberečku a věcí, které zajistí komfort pro spolujezdce na všech místech.


PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW ŘADY 5

SERVIS A KONZULTACE PRO BMW M5 CS

BMW SERVIS: PROAKTIVNÍ PÉČE PRO BMW M5 CS.

Proaktivní péče automaticky rozpozná blížící se servis nebo opravu Vašeho vozu a proaktivně Vás kontaktuje.

 • Okamžitá pomoc od expertů BMW
 • Vzdálená údržba pro řešení problémů
 • Předcházení možným poruchám
 • Další individuální nabídky služeb
 • Bezplatná součást aktivní smlouvy ConnectedDrive


OBJEDNAT NA SERVIS

CHCETE OSOBNÍ KONZULTACI?

Máte-li jakékoliv dotazy, požadujete další informace nebo máte zájem o konkrétní nabídku na BMW M5 CS? Prosím, kontaktujte  naše kolegy z BMW invelt Praha a Plzeň.

Profesionálně vyškolení zaměstnanci BMW invelt vám rádi poskytnou konzultaci po telefonu nebo přímo v Praze a Plzni.

Kontakty pro Prahu

Kontakty pro Plzeň

SLUŽBY BMW INVELT

SLUŽBY BMW INVELT

Nechte se rozmazlovat u svého BMW autorizovaného dealera širokým spektrem služeb.

 • Finanční služby
 • BMW asistenční služba
 • BMW service inclusive
 • BMW autorizovaný servis
 • Pohotovostní servis
 • CITNOW. Zůstaň v obraze


a další služby.

ZOBRAZIT SLUŽBY


SKLADOVÉ VOZY BMW ŘADY 5.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Dokumenty:

CZ:Nové_BMW_M5_CS..PDF, Nové_BMW_M5_a_BMW_M5_Competition.-1.PDF

EN:The_new_BMW_M5_CS_–_Long_Version..PDF, The_new_BMW_M5_and_BMW_M5_Competition_-_Long_Version..PDF


Spotřeba paliva a emise CO₂ BMW řady 5 M.


BMW M5 CS:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 258–253

BMW M5 Competition:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 259–254

BMW M5:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 259–254

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–10,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 243–238


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen,
barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není
standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní
smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a
mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.


Zdroj: BMW.cz; press.bmwgroup.com

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů