OBJEVTE NOVÉ BMW ŘADY 5 TOURING.

Hlavní menu

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

930 BMW invelt 17.3.2022 #BMWinvelt #THE8 #JeffKoons
THE 8 | Speciální edice Jeff Koons THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

POP! POP! POP! Speciální edicí THE 8 X JEFF KOONS vytvořil americký umělec společně s BMW svůj vysněný automobil.

Jeff Koons, který dlouhé roky úzce spolupracuje s BMW, vytvořil striktně omezenou exkluzivní edici 99 kusů modelu BMW M850i xDrive Gran Coupé.

Při příležitosti veletrhu Frieze Los Angeles se celosvětovému publiku poprvé představí svým designem nejpropracovanější vůz v celé historii BMW – THE 8 X JEFF KOONS. BMW je dlouhodobým partnerem veletrhu umění a Jeffa Koonse na místě zastupuje galerie Pace, sídlící na Melrose Avenue.


Jeff Koons, umělec:

Má speciální edice BMW řady 8 je mým vysněným vozem! Je pro mě velmi výjimečná, takovouto speciální edici BMW jsem chtěl vytvořit už dlouho. Vůz je sportovní a vizuálně nápadný, ale také minimalistický a abstraktní. Nemohu se dočkat, až ho budu řídit a jezdit v něm, a doufám, že se lidem bude toto Gran Coupé líbit stejně jako mně. Křivky vozu se směrem od kapoty k zavazadlovému prostoru zvětšují a vytvářejí pocit pohybu vpřed, stejně jako designové prvky ‚POP!‘ a grafické znázornění síly vypouštěné páry. Modrá barva připomíná rozlehlý vesmír a líbí se mi myšlenka, že se jedná o globální automobil. Důležité je, jaký k sobě máme vztah a naše povědomí o všem, čím jsme obklopeni. Řidič i všichni cestující uvnitř se cítí příjemněji. To je to, co můj vůz nabízí.

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

THE 8 | Speciální edice Jeff Koons

Více než 200 hodin práce jen na designu karoserie


Výrazný a nápadný design kombinuje jedenáct různých barev exteriéru od modré přes stříbrnou až po žlutou a černou. Každý týden budou lakovány pouze dva vozy. Pestrobarevný interiér se skládá ze špičkových materiálů, jemné kůže a držáků nápojů s označením edice a podpisem autora. Sedadla tvoří výrazná červená a modrá barva, jež odrážejí barvy superhrdinů z komiksového univerza a také trikolóru společnosti BMW M. Celkově energický a působivý design zahrnuje prvky pop-artu i grafické znázornění síly vypouštěné páry, které vzdávají hold spletitým konturám a tvarům sportovního BMW řady 8 Gran Coupé, a podle umělce symbolizují sílu a rychlost THE 8 X JEFF KOONS.

Jen na vnějším laku strávili vysoce specializovaní odborníci v továrnách BMW v Dingolfingu a Landshutu více než 200 hodin ruční práce, přičemž vzorky barev byly často nanášeny s pomocí zvětšovacích lup. Energický, dráždivý a silný – tak popisují automobil mezinárodní média po zveřejnění prvních designových studií u příležitosti oznámení spolupráce na začátku září 2021 v mnichovském muzeu Pinakothek der Moderne. Desítky konstruktérů a designérů věnovaly veškeré své úsilí tomu, abychom oslavili naše partnerství a uskutečnili autorovu vizi, řekl Oliver Zipse. Sám Jeff Koons strávil mnoho dní v továrně v Dingolfingu, kde po dobu mnoha měsíců diskutoval se zúčastněnými zaměstnanci BMW o designových možnostech. Velmi intenzivně jsem přemýšlel o tom, co je podstatou řady 8 Gran Coupé. Co je podstatou výkonu? Jak vytvořit něco, co by bylo příkladem veškeré energie BMW řady 8 a zároveň se dokázalo dotknout lidského prvku?

Koonsův podpis v barvě bavorské modré, použité také v logu BMW


Ke každému vozu je přiložen velkoformátový certifikát podepsaný Jeffem Koonsem, který kromě podpisu Olivera Zipse obsahuje také individuální identifikační číslo příslušného automobilu. Autor navrhl také přebal návodu k obsluze. Další podpis umělce je vyveden do panelu držáku nápojů, přičemž Koons záměrně zvolil bavorskou modrou barvu z loga BMW.

Původní BMW 850i bylo prvním modelem řady 8 uvedeným na trh v roce 1990 a bylo oslavováno jako vůz, který vytvořil novou perspektivu pokroku v segmentu vyspělých automobilů a oslovil znalce uznávající eleganci a výkon a jejich dokonalou kombinaci. V této tradici pokračuje i model THE 8 X JEFF KOONS.

Historie uměleckých vozů BMW Art Cars

První BMW Art Car vznikl z iniciativy francouzského automobilového závodníka a milovníka umění Hervého Poulaina a ve spolupráci se zakladatelem BMW Motorsport Jochenem Neerpaschem. Oba v roce 1975 požádali Alexandra Caldera o design Poulainova závodního vozu BMW. Od té doby vytvořilo 19 umělců z celého světa dobové automobily BMW Art Cars. BMW Art Cars Roye Lichtensteina, Esther Mahlangu, Jenny Holzer, Andyho Warhola, Davida Hockneyho, Ólafura Elíassona, Franka Stelly, Roberta Rauschenberga, Cao Feie a Johna Baldessariho jsou mimo jiné inspirovány vývojem v oblasti umění, designu a technologií.

Jeff Koons navrhl v roce 2010 sedmnáctý BMW Art Car, BMW M3 GT2, který se rovněž zúčastnil závodu 24 hodin Le Mans. U příležitosti loňského 50. výročí kulturního angažmá BMW Group vstoupily umělecké automobily Art Cars do digitální sféry a od té doby jsou prezentovány v rozšířené realitě. Prostřednictvím bezplatné aplikace Acute Art jsou digitální pojízdné sochy kdykoli přístupné všem na celém světě.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj: PressClub Global

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů