Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW C EVOLUTION.

1721 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMWMotorrad #BMWCEvolution #BMWinvelt

Nový skútr C evolution se stálým výkonem 19 kW/26 k (homologace podle směrnice ECE-R85 určující výkony motorů) a maximálním výkonem 35 kW/48 k nabízí značný výkon a vysokou úroveň zábavy. Dostatek výkonu poskytuje i varianta skútru pro evropský trh se stálým výkonem 11 kW/15 k, na jehož řízení stačí řidičské oprávnění skupiny A1. Maximální rychlost u verze Long Range činí 129 km/h, respektive 120 km/h u klasického provedení, zatímco ve zrychlení z 0 na 50 km/h je C evolution na stejné úrovni, ne-li lepší, než současné maxiskútry s objemem motoru 600 cm3.

Obě verze nového skútru C evolution s naprostým přehledem zvládají jízdu po dálnicích i rychlé předjíždění – dokonce i se dvěma pasažéry. Skútr se v klidu rozjede do prudkého kopce i se spolujezdcem. Elektrický pohon nového skútru C evolution nabízí ve srovnání s konvenčním spalovacím motorem dokonce několik výhod – především v nižších rychlostech. Elektromotor jezdci nabízí díky propracované řídicí elektronice okamžitou, spontánní, avšak citlivou odezvu na přidání plynu. Točivý moment motoru nastupuje s absolutní okamžitostí, což v případě spalovacích motorů kvůli spínání a rozpojování spojky neplatí. 

Přijďte se podívat k nám na showroomy BMW invelt Praha a Motorrad Centrum Plzeň a zjistěte jaké skútry BMW C Evolution máme skladem.


Větší kapacita akumulátoru znamená ještě delší dojezd: přibližně 160, respektive 100 kilometrů. 


S 94 Ah namísto předchozích 60 Ah má nový skútr C evolution výrazně větší kapacitu akumulátoru. U evropského provedení A1 to znamená stejný dojezd jako dříve, tedy přibližně 100 kilometrů, ale u varianty Long Range se dojezd zvýšil až na 160 kilometrů. To znamená, že jízda s nulovými emisemi není žádným problémem ani ve městě, ani v jeho blízkém okolí. 

V tomto ohledu produkty BMW Motorrad těží ze synergie s automobily BMW. Tak například skútr C evolution využívá stejného ion-lithiového akumulátoru jako současný model BMW i3. Vývojáři věnovali zvláštní pozornost vysoké kvalitě a odolnosti akumulátoru, aby majitelé skútru mohli využívat jeho dlouhého dojezdu i po mnoha letech provozu a také ve velmi chladném počasí.


Díky optimalizaci vnitřních komponent akumulátoru s větším množstvím elektrolytu a aktivního materiálu se BMW podařilo ve spolupráci se společností Samsung SDI zvýšit elektrický náboj jednoho článku akumulátoru na 94 Ah.

Jedním z největších technologických úskalí bylo dosáhnout optimálního chlazení akumulátoru. Na jednu stranu bylo nutné, aby se zabránilo příliš nízkým teplotám kvůli tomu, že tento fakt výrazným způsobem zvyšuje vnitřní odpor jednotlivých elektrických článků, což snižuje výkon. Na druhou stranu bylo třeba předejít vysokým teplotám, které mají negativní dopad na životnost článků. 

NOVÉ BMW C EVOLUTION.

Zaujalo Vás nový skútr BMW C Evolution? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací


Inovativní elektrický pohon přes kyvnou vidlici s kapalinou chlazeným elektromotorem, pohon ozubeným řemenem, planetový převod a asistent při couvání.


C Evolution pohání kyvná vidlice vybavená hnacím ústrojím, kdy elektromotor, umístěný za akumulátorem, působí jako zabudovaná součást kyvné vidlice. Vzájemná blízkost výstupního hřídele elektromotoru a kyvné vidlice minimalizuje moment působící na kyvnou vidlici, což dovoluje optimální nastavení pružení/tlumení pro jejich jemné reakce. 

Sekundární převod obstarává ozubený řemen vedoucí z elektromotoru na zadní řemenici výstupního hřídele. Odtud je hnací síla na kola přenášena pomocí planetové převodovky. Celkový převodový poměr činí 1:8,28, zatímco nevyšší otáčky elektromotoru dosahují hodnoty 9200 1/min. Elektromotor a řídicí jednotka jsou chlazeny kapalinou.

Obzvláště komfortním prvkem nového motocyklu C evolution je asistent při couvání. Aktivuje se prostřednictvím panelu na levé straně řídítek. Je-li asistent aktivní, C evolution zvládne parkovat pouze do rychlosti chůze, čímž usnadňuje manévrování. 

Snadno ovladatelný hybridní podvozek díky nízko položenému těžišti.

Tlačítko R aktivuje couvání. Manévrování se tím dost zjednoduší.

Nízké plexi naznačuje, že doménou skútru jsou rychlosti do 80 km/h.

TFT displej je úžasně čitelný i na ostrém slunci.


Jízdní režimy a nabíjení

Různé jízdní režimy pro každodenní využití.

Při vývoji C evolution byl kladen zvláštní důraz na to, aby si jezdec mohl vybrat mezi maximální hospodárností a zábavou za řídítky. Výsledkem je, že nový skútr C evolution je vybaven čtyřmi jízdními režimy. 

Režim Road: V tomto režimu je k dispozici maximální možné zrychlení a není-li aplikován plyn, rekuperace během jízdy setrvačností využívá brzdění motorem přibližně z 50 %. To samé platí při rekuperaci během brzdění. V tomto režimu je k dispozici standardní dojezd. 

Režim Eco Pro: V tomto režimu je při jízdě setrvačností daleko více využívána motorová brzda, zatímco maximální rekuperace, kombinovaná s omezeným zrychlováním, a tudíž omezenou spotřebou elektrické energie, dovoluje prodloužit maximální dojezd. Jezdec zvýšenou aktivitu motorové brzdy při uvolnění plynu pociťuje jako mírné zpomalení. V tomto režimu je dostupný maximální možný dojezd. 

Režim Sail: V tomto režimu elektromotor nebrzdí a kinetická energie se rekuperuje pouze při brzdění. Při jízdě setrvačností elektromotor vůbec nebrzdí a skútr se pohybuje téměř samovolně – jde o zcela nový pocit z jízdy, který řidičům jednostopých vozidel, poháněných spalovacím motorem, není známý.

Režim Dynamic: V tomto režimu je dostupný plný výkon kombinovaný s intenzivní rekuperací, a tudíž s výrazným brzděním motorem, pro vysoce dynamickou jízdu. 

Krátká doba nabíjení a technologie nabíjení založená na systému používaného u automobilů.

Akumulátor je nabíjen pomocí integrované nabíječky z běžné domácí elektrické zásuvky nebo z nabíjecí stanice. Doba nabíjení pro zcela vybitý akumulátor je u 11kW verze motocyklu přibližně tři hodiny a čtyři až pět hodin u verze Long Range. Doba nabíjení se odvíjí od typu elektrické sítě. Standardním výbavovým prvkem nového motocyklu C evolution je nový, dobře skladný nabíjecí kabel s menším průměrem. 

Krytá nabíjecí zásuvka vychází ze standardních automobilových zásuvek a je umístěna vpředu u levé nohy jezdce. Na druhé straně motocyklu je na stejném místě uložen nabíjecí kabel. Kabel je vybaven zástrčkou, která odpovídá specifikaci dané země. Výhoda skutečnosti, že zásuvka je identická se standardní automobilovou, spočívá v tom, že C evolution lze nabíjet na nabíjecích stanicích pomocí integrovaného nabíjecího kabelu a standardizované zástrčky – jako se používá například v USA. Pro nabíjecí stanice v ostatních zemích jsou v rámci volitelného příslušenství nabízeny specifické nabíjecí kabely. 


Inovativní barevný koncept a design

Nový skútr C Evolution vychází z inovativního designu rodiny BMW Motorrad a nabízí vzrušující a inspirativní design, který vyvolává emociální reakci na novou technologii pohonu. Stejně jako u ostatních motocyklů BMW Motorrad vede takzvaná dělená maska napříč horní kapotáží a novému skútru propůjčuje výrazný a dynamický vzhled.

Souhra stříbrné metalízy Ionic Silver, akcentní zelené barvy Electric Green a černé metalízy Blackstorm vyjadřuje zaměření skútru, jako je maximální šetrnost k životnímu prostředí, značný dynamický výkon a snadná ovladatelnost. Varianta Long Range nového skútru C evolution se rovněž vyznačuje nově navrženou grafikou na ozdobných prvcích středového tunelu.

Charakteristický design BMW Motorrad se odráží také v pojetí spoileru v přední části motocyklu a vznášejícího se krycího panelu na bocích, který svým tvarem připomíná bumerang. Krátká a sportovní zadní část s integrovaným úložným prostorem pro helmu podtrhuje aktivní jízdní charakter motocyklu C evolution, stejně jako tomu je v případě ztmaveného čelního skla a barevného prošívání sedáku.


Objevte naše skladové skútry BMW

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj: PressClub Global

Kompletní tisková zpráva ke stažení zde: TZ_BMW_Motorrad_C_evolution.pdf

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů