Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  

BMW CONCEPT XM.

896 BMW invelt 4. 1. 2022 #BMWinvelt #inveltPlzen #BMWXM #BMWelktricke
obrázek

BMW Concept XM – výkon a luxus překračující
všechny konvence.


Na výstavě Art Basel 2021 v Miami Beach BMW M GmbH poprvé představí nově a expresivně pojatý automobil. BMW Concept XM je ukázkou budoucího nejvýkonnějšího modelu BMW M, jehož produkce se rozjede na konci roku 2022. BMW Concept XM současně ukazuje na výjimečnost divize M.

Elektrifikace je základem výjimečného zážitku z jízdy, který řidiči umožňuje pohybovat se buď v téměř dokonalé tichosti, nebo si užívat typické radosti z mimořádné dynamiky ve stylu M. BMW Concept XM přináší první pohled na nový design přední části připravovaných modelů BMW luxusní třídy. Současně také představí vysoce progresivní a osobitý pohled na design modelů BMW X a zcela novou formu luxusu a pocitu prostoru v interiéru.

Sériový model BMW XM se bude vyrábět od konce roku 2022 v americké továrně BMW Group ve Spartanburgu. Právě USA budou pro nový vysokovýkonný vůz nejdůležitějším trhem. BMW M s ním současně představí svůj první samostatný model od dob legendárního BMW M1, a to v roce, kdy slaví 50. výročí svého vzniku. BMW XM bude k dispozici pouze s plug-in hybridním pohonem a výhradně jako M model.

Odvážný design vozu Concept XM odráží jeho výjimečné schopnosti v podobě dynamiky, agility a preciznosti, v tomto případě navíc s čistě elektrickým dojezdem až 80 km. Nově vyvinutý systém pohonu M Hybrid v BMW Concept XM spojuje motor V8 a vysokovýkonný elektromotor. Společně obě pohonné jednotky nabízejí maximální výkon 550 kW/750 k a točivý moment 1000 Nm. První elektrifikovaný vůz BMW M GmbH v segmentu vysokovýkonných modelů ukazuje budoucí směřování značky.

RADIKÁLNĚ NOVÉ: CONCEPT XM.


BMW M v podobě koncepčního vozu BMW Concept XM představuje radikálně nový automobilový koncept:

  • Nekompromisní vysokovýkonné M
  • Expresivní design
  • Extrovertní luxus
  • Elektrifikované
  • Exkluzivně BMW M


EXPRESIONISTA: MIMO VŠECHNY NORMY A KONVENCE.

Exteriér BMW Concept XM.

BMW Concept XM ukazuje, že BMW M GmbH si v luxusním segmentu razí vlastní cestu. Exteriér vozu sází na osobitost a extrovertní přitažlivost. Uvnitř vozu se propojuje zvláštní pojetí palubní desky zaměřené na řidiče, kterým jsou M modely typické, se zcela novým pojetím prostoru v zadní části interiéru. Zde je připraven salónek M Lounge s mimořádně komfortními sedadly a výrazně tvarovaným osvětleným stropem, který nabízí svým pasažérům výjimečně luxusní útočiště.

obrázek

BMW XM - nezaměnitelné silueta.

obrázek

BMW XM - nezaměnitelné, ale nové...

obrázek

BMW XM - ukazuje svojí sílu.

Concept BMW XM_předek

Nezaměnitelné BMW, ale přitom od základu nové: přední část.

Nová tvář luxusu v podobě nízkých světel denního svícení a osvětlených ledvinek s vodorovnými dvojitými příčkami v typickém stylu M.

Odvážně tvarovaná kapota s dvojicí vyboulení a vstupy vzduchu vytvářejí nenapodobitelně impozantní výraz.

Concept BMW XM_bok

Nezaměnitelní silueta.

Nekompromisní nezávislost. Dlouhý rozvor, mohutné proporce, dvoubarevné lakování.

Svalnatá dynamika s precizně navrženými konturami. Krátké boční linie zdůrazňují agilitu.

Concept BMW XM_zadek

Ukazuje svoji sílu: zadní část.

Mohutná záď. Nízká a sportovní.

Revoluční zadní nárazník se svisle orientovanými M šestiúhelníkovými dvojitými koncovkami výfuku.


STRHÁVÁ POZORNOST.

„Design BMW Concept XM je extravagantním přínosem BMW M do srdce luxusního segmentu,“ říká Domagoj Dukec, šéfdesignér značky BMW. „Má jedinečnou identitu a ztělesňuje expresivní životní styl jako žádný jiný model v nabídce BMW.“


EXTRAVAGANTNÍ A LUXUSNÍ.

Interiér BMW Concept XM.

Materiály nejvyšší kvality, jako je kůže, samet a uhlíková vlákna. Přední část se soustředí na řidiče, zatímco zadní prostor M Lounge poskytuje extravagantní pohodlí. BMW M a nekompromisní úroveň luxusu společně vytvářejí něco zcela nového.

Řidič uvnitř BMW Concept XM objeví osobitou M interpretaci designu palubní desky zaměřené na řidiče. Výrazné linie a vysoce kvalitní materiály povrchů přístrojové desky, středové konzoly, obložení dveří a sedadel dodávají  atmosféře v prostoru předních sedadel progresivitu. Hnědá kůže s cílenou  patinou, měď a uhlíková vlákna vytvářejí propojení mezi luxusem  a motoristickým sportem. Výrazné obložení jednoznačně vizuálně odděluje  prostor řidiče od ostatních částí vozu.

Concept BMW XM_sedacky

Extravagantní luxus v zadní části.

M Lounge je oáza odpočinku s královskou atmosférou. Špičkové materiály, vizuálně působivé povrchy a výrazné detaily.

Sportovní sedadla a pohovka, kůže a samet, zkrátka lounge, které je nekompromisní a jedinečný zároveň.

Concept BMW XM_boční pohled

Osvětlený strop se strukturou hranolů.

Jako umělecké dílo. Strop s ostře řezanou trojrozměrnou strukturou hranolů je ze strany osvětlený nepřímým světlem.

Prostorové osvětlení ve třech barvách BMW M vytváří maximální působivost.

Concept BMW XM_volant

Zaměření na řidiče a nejmodernější technologie.

Zaměření na výkon. Pozornost upřená na řidiče. Tvary a materiály vytvářejí propojení extrovertního luxusu a výjimečné výkonnosti.

Zásluhou BMW M Prohnutého displeje, BMW M Operačního systému 8 a nového BMW iDrive jsou M geny vždy dokonale pod kontrolou.


ZÁZEMÍ UVNITŘ.

Neochvějné zaměření na řidiče na předních sedadlech kontrastuje  s extravagantní a luxusní atmosférou salónku v zadní části BMW Concept XM.  Speciální materiály, vizuálně působivé povrchy a expresivní detaily proměňují  zadní sedadla v jedinečný salónek M Lounge.


ULTIMATIVNÍ ELEKTRIFIKOVANÁ M POWER.

Technologie BMW Concept XM.

První elektrifikovaný vysokovýkonný model BMW M.

Concept BMW XM_mhybrid

M hybrid.

Elektrický pohon a nově vyvinutý motor V8 zajišťují nekompromisní dynamiku i na dlouhých cestách. Navíc spojenou s téměř tichým a lokálně bezemisním pohonem v městském prostředí.

Concept BMW XM_výkon

Výkon.

Elektrifikovaný M Power. Až 550 kW (750k) a 1000 Nm. Dynamika, agilita a preciznost prvního elektrifikovaného vysokovýkonného M modelu BMW zaručují M typický emotivní projev.

Concept BMW XM_dojezd

Dojezd.

M Hybrid je zárukou mimořádné dynamiky a dlouhého dojezdu. Stačí krátká zastávka na tankování a můžete ihned pokračovat v delší cestě. Čistě elektrický dojezd až 80 km navíc umožňuje téměř bezhlučný a lokálně bezemisní pohon a vjezd do regulovaných městských oblastí.

obrázek


ZAJÍMÁ VÁS BMW CONCEPT XM?

Získejte další informace o BMW Concept XM u BMW invelt Praha a Plzeň u kterých BMW M GmbH představuje první pohled na budoucí model BMW XM, jehož produkce bude spuštěna koncem roku 2022.

FOTOGALERIE BMW XM

Kontaktujte nás

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Použitý zdroj: press.bmwgroup.com

Originální tisková zpráva: TZ_BMW_Concept_XM.pdf

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů