OBJEVTE NOVÉ BMW ŘADY 5 TOURING.

Hlavní menu

BMW X1 a BMW řady 2 Active Tourer získaly nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCAP.

BMW X1 a BMW řady 2 Active Tourer získaly nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCAP.

962 BMW invelt 1.2.2023 #bmw2at #bmw2 #bmwx #bmwx1
BMW 2 Active Tourer Crash Test BMW 2 Active Tourer Crash Test

Aktuální nové generace modelů BMW X1 a BMW řady 2 Active Tourer se vyznačují tím, že nabízejí všestrannou radost z jízdy. Skutečnost, že pokrok spojený s přechodem na nové generace přinesl také zvýšení aktivní a pasivní bezpečnosti, nyní potvrdil evropský program hodnocení bezpečnosti nových vozů (EuroNCAP). Nezávislí bezpečnostní experti Evropského institutu pro ochranu spotřebitelů udělili jak vozu Sports Activity Vehicle (SAV), tak modernímu univerzálnímu vozu v segmentu prémiových kompaktních automobilů nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček. V náročné testovací proceduře nové BMW X1 a nové BMW řady 2 Active Tourer vynikla hlavně z důvodu vynikající úrovně ochrany cestujících při různých typech kolizí, účinné ochrany chodců a cyklistů i efektivně zasahujících systémů pro předcházení nehodám.

BMW X1 Crash Test

K pětihvězdičkovému hodnocení rozhodujícím způsobem přispěla rozsáhlá standardní výbava zahrnující asistenční systémy důležité z hlediska bezpečnosti. Především jde o nejnovější generaci systému varování před čelním nárazem s brzdnou funkcí, jež zvyšuje bezpečnost zejména v městském provozu. Nyní dokáže rozpoznat i chodce a cyklisty, kteří se blíží souběžně s jízdním pruhem zezadu nebo zepředu při odbočování vpravo, a účinně tak pomáhá zabránit střetu se „slabšími“ účastníky silničního provozu. Kromě toho nový systém upozorňuje na protijedoucí vozidla při odbočování vlevo. Asistenční systémy použité v novém BMW X1 a novém BMW řady 2 Active Tourer patří k nejlepším na trhu a na bezpečnostní experty EuroNCAP zapůsobily rozsahem svých funkcí a spolehlivou úrovní odezvy.

Nové modely BMW X1 a BMW řady 2 Active Tourer přesvědčily odborníky svými inovativními systémy i v oblasti pasivní bezpečnosti. Jsou standardně vybaveny středovým airbagem mezi sedadly řidiče a spolujezdce. Tento systém, poprvé použitý ve vozech BMW v kompaktním segmentu, byl v testu vyhodnocen jako mimořádně účinný. Jedná se o nejnovější součást neustále zdokonalovaného konceptu integrované bezpečnosti BMW, který kromě vysoce odolných nosných struktur a přesně navržených deformačních zón zahrnuje také kombinaci přesně koordinovaných zádržných systémů, navržených přímo pro daný model.

BMW X1 Crash Test

V různých nárazových testech se ukázalo, že tento integrovaný bezpečnostní koncept u obou modelů zaručuje vysokou úroveň ochrany před zraněním za všech okolností, bez ohledu na velikost cestujících a polohu sedadel. Podle EuroNCAP chrání opěrky hlavy a sedadla nového BMW X1 a nového BMW řady 2 Active Tourer na předních i zadních sedadlech účinně před poraněním krční páteře, které může způsobit náraz zezadu. Kromě toho testovací experti vyzdvihli standardní výbavu obou modelů, do níž patří inteligentní tísňové volání a systém nouzového brzdění pro zabránění sekundárním kolizím.

Pro snížení rizika zranění chodců a cyklistů jsou nové BMW X1 a nové BMW řady 2 Active Tourer vybavena aktivními kapotami. V případě nárazu se víko motorového prostoru zvedne pomocí pyrotechnických aktuátorů, a vytvoří tak dodatečný deformační prostor mezi nimi a tvrdými součástmi pod kapotou. Systém se v bezpečnostním testu EuroNCAP ukázal jako spolehlivý a účinný při různých rychlostech.

Hodnocení testovacího institutu EuroNCAP je celoevropsky uznávaným měřítkem bezpečnosti při nehodách, přičemž úroveň hodnocení bezpečnosti se neustále zvyšuje. Nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček získávají pouze nová vozidla, která nabízejí vynikající ochranu proti nárazu a jsou zároveň dobře vybavena komplexními a efektivními technologiemi pro předcházení nehodám.

Přijďte si k nám do BMW invelt Praha | Plzeň domluvit testovací jízdu.

BMW 2 Active Tourer Crash Test

VOZY BMW X1 a BMW 2 ACTIVE TOURER U BMW INVELT

1 / 11

1 / 16

1 / 31

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Použitý zdroj: Press BMW Group

Originální tisková zpráva: Nárazové_testy_a_hodnocení_bezpečnosti_Euro_NCAP__nové_modely_BMW_X1_a_BMW_řady_2_Active_Tourer_získaly_nejvyšší_pětihvězdičkové_hodnocení..PDF


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů