OBJEVTE NOVÉ BMW ŘADY 5 TOURING.

Hlavní menu

Divize BMW M potvrzuje vývoj nového BMW M5 Touring

Divize BMW M potvrzuje vývoj nového BMW M5 Touring

607 BMW invelt 29.6.2023 BMWM5 M5 BMWM5Touring BMWinvelt
BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING
BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING

Sedmá generace BMW M5 Sedan již podstupuje intenzivní testovací program. BMW M GmbH bude i v roce 2024 pokračovat v produktové ofenzivě a potvrzuje rozšíření nabídky modelů o variantu Touring nové generace tohoto vysokovýkonného modelu.

Prototypy jsou pečlivě maskovány, ale přesto nemohou skrýt svůj vysokovýkonný charakter. Budoucí nová generace BMW M5 vstoupila do fáze reálných testů směřujících k sériové výrobě. Nový vysokovýkonný sedan od BMW M GmbH nyní absolvuje testovací jízdy na veřejných silnicích, zkušebních polygonech BMW Group a závodních okruzích po celém světě.

Příznivci BMW M se navíc mohou těšit na další výsledek produktové ofenzivy, která bude pokračovat i v roce 2024. BMW M GmbH nyní oficiálně potvrzuje, že spolu s novou generací BMW M5 rozšíří svoji nabídku modelů také o variantu Touring. Dokonalá symbióza dynamických schopností typických pro M, nekompromisního komfortu na dlouhé vzdálenosti a působivé prostornosti zažije v roce 2024 s novým BMW M5 Touring svou renesanci.

Přijďte k nám do BMW invelt Praha | Plzeň zjistit více informací.

BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING

Stejně jako budoucí BMW M5 Sedan bude i varianta Touring vybavena zcela nově vyvinutým částečně elektrifikovaným pohonem. Jeho M typické dynamické schopnosti, stejně jako pečlivě naladěný podvozek doplněný inovativními systémy dále posunou jízdní dynamiku a agilitu na novou úroveň, která bude v daném segmentu podle tradic výjimečná. BMW M GmbH tak dále postoupí na své cestě k elektrifikaci. Nyní instalujeme hybridní hnací soustavu s typickým M projevem a dynamikou i do dalších vysokovýkonných vozů, říká Dirk Häcker, vedoucí vývoje BMW M GmbH.

BMW M5 je již téměř 40 let měřítkem jízdní dynamiky, agility a přesnosti ovládání v segmentu vysokovýkonných sedanů. Evoluční pokrok, vývojové know-how ze závodů a průkopnické inovace v oblasti pohonu, podvozku, aerodynamiky a lehké konstrukce utvářely historii jednotlivých generací BMW M5. Motory se šesti, osmi a deseti válci, technika M TwinPower Turbo s vysokootáčkovou koncepcí, dvoudílné keramické brzdové kotouče a pohon všech kol M xDrive jsou jen některými z technologických milníků, jimiž tento model opakovaně zcela nově definoval prvotřídní jízdní výkonnost automobilu s karoserií sedan, který je bez omezení vhodný i pro každodenní používání. Sedmá generace BMW M5 na tento princip navazuje fascinujícími inovacemi, které jí zajistí ještě intenzivnější zážitek z fascinující výkonnosti.

BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING BMW M GMBH POTVRZUJE VÝVOJ NOVÉHO BMW M5 TOURING

První BMW M5 Touring bylo postaveno na základě druhé generace BMW M5 Sedan a uvedeno na trh již v roce 1992. Od té doby je symbolem kombinace mimořádné jízdní dynamiky a každodenní praktičnosti na čtyřech kolech. V roce 2007 společnost BMW M GmbH doplnila také čtvrtou generaci BMW M5 o variantu Touring. Vysokou atraktivitu této speciální koncepce v prémiovém segmentu vysokovýkonných vozů, v tomto případě střední třídy, v současné době podtrhuje úspěšné uvedení na trh prvního BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive*.

Testování prvních prototypů nového BMW M5 Touring bude zahájeno v nejbližších dnech v městském provozu i na venkovských silnicích a dálnicích v okolí Mnichova a v centrále BMW M GmbH v Garchingu. Integrace a vzájemné sladění všech systémů pohonu a podvozku následně bude u nového BMW M5 Touring provedeno mimo jiné také na Nordschleife na Nürburgringu, kde bude cílem zajistit ideální rovnováhu mezi sportovními výkony na závodní trati a vynikajícím jízdním komfortem při každodenních cestách a na dlouhé vzdálenosti.


Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

CZ: Více_prostoru_pro_maximální_výkonnost__BMW_M_GmbH_potvrzuje_vývoj_nového_BMW_M5_Touring..PDF

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW M3 Touring: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km podle WLTP: 10,4–10,1; kombinované emise CO2 v g/km podle WLTP: 235–229.

*Předběžné hodnoty


Uvedené oficiální údaje o spotřebě paliva, emisích CO2, spotřeby elektrické energie a dojezdu vozidla byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. V případě dojezdu zohledňují údaje podle WLTP rozdíly způsobené volitelnou výbavou. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 již nejsou k dispozici údaje podle NEDC, ale existují hodnoty pouze podle WLTP. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.de/wltp
Při teplotách pod 0 stupňů Celsia je čistě elektrický jízdní režim tohoto plug-in hybridního modelu k dispozici až po zahřátí baterie na provozní teplotu po ujetí několika kilometrů.


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s  jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost  invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických  dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích  mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro  modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní  charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu  ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského  zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů,  standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a  termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj:www.press.bmwgroup.com

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů