Porovnat  

NOVÉ BMW ŘADY 5.

6. 9. 2021
obrázek

Ještě zřetelnější autorita, interiér překypující vylepšenými detaily, přínos elektrifikace pro hospodárnost a špičkové inovace v oblasti asistenčních systémů, ovládání a konektivity.

obrázek

BMW řady 5 je ztělesněním sportovního manažerského vozu. Už na první pohled přesvědčí jasně rozpoznatelnou stylovou sportovností, která je vyjádřena hlavně dynamickou siluetou a vytříbeným stylem designu. Čisté plochy a jednoznačné kontury propůjčují elegantnímu exteriéru moderní a technicistní výraz. Elegantní a funkční interiér doplňuje inovativnost vozu vytvořená spojením pokrokových technologií a sportovních prvků výbavy. Od uvedení současné generace BMW řady 5 Sedan a BMW řady 5 Touring na trh se jí na celém světě prodalo přes 600 tisíc kusů. Jejich přitažlivý design, pro BMW typická radost z jízdy, průkopnické technologie poloautonomní jízdy a bezkonkurenční digitální služby dodávají těmto modelům jedinečnou přitažlivost.

obrázek

Nový exteriér: ještě výraznější vzhled.

Design exteriéru BMW řady 5 se vyznačuje sportovním půvabem a čistými plochami. Precizní úpravy ještě jasněji vyzdvihují eleganci a ohromující sportovní styl obou karosářských provedení. Velké, vyrýsované plochy přední i zadní části vozu, nové přední světlomety a zadní svítilny umocňují značný vizuální dojem BMW řady 5. Výrazná, moderně interpretovaná maska chladiče ve tvaru ledvinek okamžitě upoutá pozornost novým osmiúhelníkovým tvarem. 

Typická maska BMW je opticky rozšířena a zvýšena, současně více zasahuje do předního nárazníku a je lemována jednodílným rámečkem. Světlomety jsou propojené s maskou do jednoho celku, který automobil opticky účinně rozšiřuje a dodává mu výraz nezaměnitelné elegance a nepřehlédnutelnosti. Tento dojem pokračuje i na zádi, kde zaujmou lichoběžníkové koncovky výfuku v zadním nárazníku. Výsledkem je stylový, a přitom sportovní celkový vzhled. Nová grafika zadních světel ve tvaru písmene L propůjčuje BMW řady 5 vlastní jasnou identitu. Černé rámečky zadní světla zeštíhlují. Zadní světla a brzdová světla jsou integrovány do jednoho celku.

obrázek
obrázek

Interiér a výbava: sofistikované prémiové prostředí, vylepšený komfort.

Prémiovou atmosféru vnášejí do interiéru nového BMW řady 5 vysoce kvalitní materiály a precizní zpracování. Součástí operačního systému iDrive je volně stojící kontrolní displej, který má nyní standardně úhlopříčku 10,25 palce. Je-li součástí výbavy BMW Live Cockpit Professional, uhlopříčka displeje měří 12,3 palce. Standardní výbavou pro všechny modely řady 5 je nyní kromě jiného automatická klimatizace s rozšířenými funkcemi, samostatným ovládáním pro řidiče a spolujezdce a funkcí SYNC. Volitelně dostupný komfortní přístupový systém je kombinován s automatickou aktivací víka zavazadlového prostoru (součást standardní výbavy BMW řady 5 Touring) a umožňuje jeho bezkontaktní otevírání.

Objem zavazadlového prostoru BMW řady 5 Sedan zůstává – 530 litrů (plug-in hybridní modely 410 litrů) – zatímco BMW řady 5 Touring umožňuje majitelům zážehových a vznětových modelů zvětšit zavazadlový prostor z 560 na 1700 litrů. Velikost zavazadlového prostoru u nových plug-in hybridních modelů Touring je také pouze nepatrně omezena prostorově úsporným umístěním vysokonapěťové baterie pod lavicí zadního sedadla. Sklopením opěradel zadních sedadel, dělených v poměru 40: 20: 40, lze kapacitu zavazadlového prostoru zvětšit ze 430 na maximálních 1560 litrů.

obrázek
obrázek

Pokračující závazek k elektrifikaci.

MW Group v případě nového BMW řady 5, stejně jako u dalších modelových řad, intenzivně pokračuje ve své strategii elektrifikace tím, že výrazně rozšiřuje nabídku plug-in hybridních modelů. Nové BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan shodně kombinují nejnovější generaci technologie eDrive se čtyřválcovým zážehovým motorem, funkcí XtraBoost a pro tyto modely specifickým naladěním zvukového projevu.

Na podzim roku 2020 se v této modelové řadě poprvé objeví první plug-in hybridní varianty řady 5 Touring, jmenovitě BMW 530e Touring a BMW 530e xDrive Touring. K nim se rovněž na podzim letošního roku připojí vrcholné plug-in hybridní provedení v podobě BMW 545e xDrive Sedan se šestiválcovým zážehovým motorem. Další modely budou následovat.

48V mild hybridní technologie pro všechny čtyř- a šestiválce. Tento systém ulehčuje spalovacímu motoru jeho práci a také zvyšuje výkon, tím snižuje spotřebu paliva a emise a současně zlepšuje jízdní výkony. Využití extrémně výkonného 48V startér–generátoru a druhé baterie značně zvyšuje možnosti využití regenerace kinetické energie.

obrázek

Další specifikace nového BMW řady 5:

  • BMW Operating System 7.0
  • Zdokonalené Integrální aktivní řízení s lepší obratností v nízkých rychlostech
  • Upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu s novou funkcí návratu do pruhu
  • Součástí Driving Assistant Professional nově funkce aktivní navigace
  • BMW Maps - navigační systém nové generace
  • Standardní výbava Android Auto (doplňuje Apple CarPlay)
  • Remote Software Upgrade - dálková aktualizace nejnovějším softwarem
obrázek
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů