Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

100 YEARS MAKE LIFE A RIDE

373 BMW invelt 9. 1. 2023 #BMWMotorrad #Motorradinvelt #BMWinvelt #inveltMotorrad
100 YEARS MAKE LIFE A RIDE

Historie BMW Motorrad je charakteristická svým tahem na branku. Výzvami a úspěchy. Ale také neúspěchy a výdrží. Ale rezignace nebyla nikdy řešením. Jde především o lidi, kteří sdílejí vášeň: Dobrodruzi, snílci, nadšenci, sportovci, vizionáři – muži i ženy. Lidé, kteří chtějí velkými nápady na dvou kolech revolučním způsobem změnit dění na silnicích. 

100 let Make Life a Ride Spirit. V tomto duchu se dnes ohlížíme zpět a zároveň směřujeme kupředu: k akcím a nejzajímavějším událostem jubilejního roku 2023.

A mnoha nápadům, které ještě přijdou. 

Zastavte se u nás v inveltu Praha nebo v plzeňském Motorrad Centrum invelt a prohlédni si showroomy se všemi motocykly z řad BMW Motorrad.


JEDNA HISTORIE, NESPOČET PŘÍBĚHŮ.

JEDNA HISTORIE, NESPOČET PŘÍBĚHŮ.

Lidé, kteří určující měrou utváří historii motocyklů BMW, boří zažité konvence. Vše to začalo šéfkonstruktérem Maxem Frizem, který navrhl první motocykl BMW, který byl prezentován 28. září 1923 na německé výstavě automobilů. Následovali ho konstruktéři, závodníci, futurističtí vizionáři, kteří se rovněž chtěli popasovat se statusem quo. 

Rudolf Schleicher se v roce 1924 podílel na vývoji motoru BMW R 37, prvního sportovního modelu BMW Motorrad. Ernst Jakob Henne překonal v roce 1937 rychlostní rekord na plně vybaveném kompresorovém modelu BMW 500 rychlostí 279,503 km/h. 

Georg „Schorsch“ Meier zvítězil v roce 1939 jako první závodník nebritského původu na kompresorovém modelu BMW na závodě senior TT Isle of Man. I dnes myslí dopředu a vyvíjejí například nové koncepty vozidel na základě nových pohonů.


100 LET NA JEDNOM OBRÁZKU.

100 let na jednom obrázku

100 let v jednom uměleckém díle: To nejlepší ze 100leté historie společnosti BMW Motorrad ukazuje hravým a ilustrativním způsobem tento motiv. 

Jaké milníky budete moci objevovat: boxerový motor, vítězná póza na závodě Paříž-Dakar, jubilejní model s mašlí, výrobní závod BMW Group v Berlíně a mnoho dalšího.


„VÁŠ PŘÍBĚH DOPLŇUJE TEN NÁŠ X 100 LET“„VÁŠ PŘÍBĚH DOPLŇUJE TEN NÁŠ X 100 LET“


Max Friz –
Šéfkonstruktér od roku 1917

Od roku 1917 je Max Friz šefkonstruktérem BMW a začíná se věnovat svojí velké vášni: vývoji motocyklu. Za pouhé čtyři týdny přenáší kompletní konstrukční výkres na papír.

V září 2023 bude na německé výstavě automobilů předvedena jeho vize, BMW R 32. Zbytek je napsán historií.Hans A. Muth –
První designér od roku 1971

V osobě Hanse A. Mutha přichází od roku 1971 do společnosti BMW Motorrad poprvé designér. Svoji vášeň pro rychlost přenáší na silnici v roce 1973 svým prvním superbikem BMW Motorrad.

Model R 90 S vyvolává svojí stylizací nadšení. Následuje mnoho stylových ikonických produktů v historii společnosti BMW Motorrad.Edgar Heinrich –
Viceprezident pro design od roku 2012

Pod vedením Edgara Heinricha vzniká od roku 2012 vedle mnoha jiných motocyklů ikonické cestovní enduro BMW R 1200 GS nebo supersport S 1000 RR.

Ale nezapomíná se ani na elektrifikaci mobility, například při vývoji avantgardního elektroskútru CE 04 nebo vizí, jako je Vision AMBY 2022.


DVA MODELY PRO MILOVNÍKY K VÝROČÍ.

DVA MODELY PRO MILOVNÍKY K VÝROČÍ.

V roce 2023 oslavujeme naši historii dvěma edičními modely: BMW R 18 100 Years a BMW R nineT 100 Years. Motocykl R nineT připomíná svojí pochromovanou nádrží a technologii Paint-On-Chrome modely R 75/5 z roku 1969. 

Motocykl R 18 využívá svojí nádrží s kapkovitým tvarem designu R 5 z roku 1936. Oba modely pro milovníky jsou limitovány vždy 1 923 kusy.„100 YEARS OF SOUL V JEDNOM MOTOCYKLU“

R 18 100 Years

Jeden z 1 923 kusů

Lesk deseti dekád dokáže být tak nadčasový a moderní. Tento motocykl byl, je a zůstane designovou ikonou. Udělá dojem sám o sobě. Kultovním objektem se tato limitovaná edice stala díky lásce k historickým detailům. A vůli zazářit. 

Pokora má jinou podobu. Bohaté množství chromových prvků jí dodává na záři. Skutečné mistrovské dílo. A díky emblému 100 let je to oficiální: říká „1 z 1 923“. A má na mysli: Toto není motorka pro každého. Je to kousek pro skutečné nadšence.


KONFIGUROVAT MOTOCYKL

Na konci konfigurátoru vyberte prodejce: invelt s.r.o. - Praha

R nineT 100 Years

Jeden z 1 923 kusů

Lesk deseti dekád dokáže být tak nadčasový a moderní. Tento motocykl byl, je a zůstane designovou ikonou. Udělá dojem sám o sobě. Díky lásce k detailům se tato Limited Edition stane oblíbeným a sběratelským předmětem.

Je výrazná, vyniká. Obsažené frézované díly Option 719 v černé barvě vytvářejí dominantní, kvalitní vzhled. Skutečné mistrovské dílo. A díky emblému 100 let je to oficiální: říká „1 z 1 923“. A má na mysli: Toto není motorka pro každého. Je to kousek pro skutečné nadšence.

KONFIGUROVAT MOTOCYKL

Na konci konfigurátoru vyberte prodejce: invelt s.r.o. - Praha

OBJEV SKLADOVÉ MOTOCYKLY BMW

100 LET STYLU A DOPLŇKŮ.

100 let stylu a doplňků

Dokonale se hodí k jubileu: naše kolekce oblečení 100 Years, doplňky a speciální výbava. Tyto kousky jsou nezaměnitelné svými jedinečnými detaily, prošíváním nebo retro tvary. 

Doplňky, jako např. vaky a koberce na motorku, lze rozpoznat mimo jiné podle emblému 100 let a jsou k dispozici v různých provedeních a velikostech. Podívejte se zde na výběr produktů z kolekce Edition 100 Years.

Kolekce BMW Motorrad Lifestyle


Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Obrázky jsou pouze ilustrativní.

Zdroj: bmw-motorrad.cz

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů