Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

Nové BMW R 1250 RS - Sportovní cesty v rychlém pruhu

1607 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #R 1250 RS
BMW R 1250 RS z boku u hor

Legendární zkratka „RS“ ve spojení s motorem boxer je ve světě sportovně cestovních motocyklů BMW Motorrad synonymem pro sportovní a dynamickou jízdu na venkovských silnicích a zároveň pro vynikající komfort na delších cestách. Modely BMW RS byly vždy mistry sportovní jízdy s náklony do zatáček a dálkových přejezdů pro dva i s prázdninovými zavazadly. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, BMW Motorrad přidalo novému modelu R 1250 RS několik nových prvků standardní a volitelné výbavy tak, aby sportovní jízda s nimi byla ještě dynamičtější a uvolněnější.

Dynamický výkon stejně jako doposud zajišťuje legendární dvouválcový motor typu boxer. Stále má zdvihový objem 1254 cm3a při současné homologaci EU5 dosahuje výkonu 100 kW (136 k). Díky technologii BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů poskytuje vynikající výkon v celém spektru využitelných otáček, extrémně hladký a tichý chod a vynikající hodnoty spotřeby a emisí.

Zastavte se u nás v inveltu Praha nebo v plzeňském Motorrad Centrum invelt a prohlédněte si showroomy se všemi motocykly z řad BMW Motorrad.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

NABÍDKA BMW R 1250 V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné motorky, tak je nemáme v nabídce.

HLAVNÍ VLASTNOSTI BMW R 1250 RS

 • Motor boxer s technologií BMW ShiftCam s proměnným zdvihem a časováním sacích ventilů.
 • Ještě vyšší výkon napříč celým spektrem využitelných otáček, snížená spotřeba paliva a emise, klidnější běh motoru a větší kultivovanost.
 • Vyšší výkon a točivý moment: 100 kW (136 k) při 7250 1/min a 143 Nm při 6250 1/min
 • Tři jízdní režimy jako součást standartní výbavy.
 • Jízdní režim "ECO" pro mimořádně hospodárnou jízdu jako součást standardní výbavy.
 • Dynamic Traction Control (DTC) jako součást standardní výbavy.
 • Brzdový asistent DBC jako součást standardní výbavy.
 • BMW Motorrad ABS Pro (částečně integrované) jako součást standardní výbavy.
 • Jízdní režimy Pro s dalšími jízdními režimy a novou předvolbou jízdních režimů, jakož i dynamické brždění motorem (MSR) jako tovární volitelná výbava.
 • Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce pro ještě pohodlnější cestování jako volitelná tovární výbava.
 • Nové speciální jednomístné sedlo
 • Nové LED směrové ukazatele a světla pro denní svícení jako součást standardní výbavy
 • Konektivita: Obrazovka "Sport" Core Screen jako součást standardní výbavy.
 • Palubní zásuvka a zdířka USB jako součást standartní výbavy.
 • Inteligentní tísňové volání E-Call jako součást standartní výbavy.
 • Trubková řídítka jako volitelná výbava.
 • Rozšířená nabídka volitelných prvků výbavy a BMW Motorrad Originálního příslušenství.
 • Atraktivní základní barevné provedení a dvě modelové varianty Triple Black a Sport jako volitelná tovární výbava

Zajímá vás motocykl BMW R 1250 RS?

Zaujala Vás nová BMW R 1250 RS? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

DESIGN BMW R 1250 RS

BMW R 1250 RS - Černá metalíza Black storm

Triple Black

BMW R 1250 RS - Exclusive

Lightwhite uni

BMW R 1250 RS - Sport

Sport

SPORTOVNÍ VZHLED SE SNOUBÍ S ERGONOMIÍ

Nové BMW R 1250 RS: již více než 40 let je zkratka „RS“ ve spojení s motorem boxer u BMW označením pro sportovně cestovní motocykly par excellence. Model R 1250 RS je nyní ještě inovativnější a propracovanější, takže přináší ještě působivější zážitky ze sportovního a dynamického cestování. Základní provedení nového BMW R 1250 RS dává na odiv svůj zdokonalený styl sportovně cestovního motocyklu v bílé barvě Lightwhite uni kombinované s černým rámem. U volitelně dodávaných variant Triple Black a Sport si zákazník může vybrat ze dvou obzvláště expresivních barevných variant.


Nové atraktivní barvy a styly.

Nový model R 1250 RS má atraktivní základní bílé barevné provedení a dvě modelové varianty Triple Black a Sport. 

Elektronický podvozek Dynamic ESA „Next Generation“ s plně automatickým vyrovnáváním zatížení jako součást volitelné výbavy.

S volitelným prvkem výbavy BMW Motorrad Dynamic ESA „Next Generation“ se tlumení motocyklu automaticky přizpůsobuje jízdní situaci a manévrům jezdce a umí také automaticky vyrovnávat ve všech stadiích zatížení. Tím jemně motocykl přizpůsobuje jízdním podmínkám a   dosahuje optimálního tlumení a velmi stabilních jízdních reakcí. 

BMW Integral ABS Pro (částečně integrální) a brzdový asistent Dynamic Brake Control (DBC) jako standartní výbava.

BMW Integral ABS Pro je brzdový systém, který poskytuje ještě větší bezpečnost při brždění, a to i v náklonech, protože myslí takříkajíc dopředu. Součástí volitelné výbavy "Jízdní režimy Pro" je brzdový asistent Dynamic Brake Control (DBC), který jezdci pomáhá při nouzovém brždění.

Konektivita: Barevný displej s s obrazovkou "Sport" Core Screen je součástí  standardní výbavy a nabízí mnoho funkcí. 

Prostřednictvím standardně dodávaného multifunkčního otočného ovladače BMW Motorrad může jezdec rychle a pohodlně ovládat funkce motocyklu a konektivity. Obrazovka "Sport" Core Screen v reálném čase poskytuje informace o aktuálním a maximálním úhlu náklonu a o zásazích asistenčních systémů - například ABS Pro nebo DTC.

USB konektor a inteligentní tísňové volání eCall. Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce a rukojetí řídítek pro ještě příjemnější a dynamičtější cestování je k dispozici jako volitelná výbava.

Ve standartní výbavě jsou k dispozici dvě různé zdířky: dosavadní 12voltová palubní zásuvka plus další port typu USB-A s 5voltovým napájením. Součástí standartní výbavy je také inteligentní tísňové volání eCall poskytující rychlou pomoc v nouzi. Systém vyhřívání jako volitelná tovární výbava výrazně zvyšuje komfort při jízdě v nízkých teplotách a je nabízen výhradně v kombinaci vyhřívaných rukojetí a sedel. 
DESIGN BMW R 1250 RS

BMW R 1250 RS - Boční pohled

Boční pohled

BMW R 1250 RS - Boční pohled

Boční pohled

BMW R 1250 RS - Pohled z pozice jezdce

Pohled z pozice jezdce

BMW R 1250 RS - BMW ShiftCam

BMW ShiftCam

Nový boxerový motor s variabilním řízením vačkové hřídele ti přidává na výkonu a tahu motorky v celém rozsahu otáček.

BMW R 1250 RS - Dynamická ESA nejnovější generace

Dynamická ESA nejnovější generace

Systém Dynamická ESA zajišťuje stabilnější, a tím ještě jistější jízdní  vlastnosti. Systém automaticky reguluje tlumení a předpětí pružiny  vzpěry v závislosti na jízdních podmínkách a zatížení a nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a přilnavosti na všech površích i ve sklopené poloze. Rovněž obrácená teleskopická vidlice ve zlatém provedení je součástí  paketu Dynamická ESA.

BMW R 1250 RS - Inteligentní tísňové volání ECALL

Inteligentní tísňové volání ECALL

Volitelně dostupné inteligentní nouzové volání se v případě nehody  automaticky spojí s telefonním centrem BMW Call Center, aby se co  nejrychleji aktivoval záchranný řetězec.

BMW R 1250 RS - Konektivita

Konektivita

Díky Bluetooth připojíš svůj smartphone ke svému biku. 6,5palcový TFT  displej zobrazuje vše o tvém motocyklu a ve spojení s aplikací  smartphone ti nabízí i další funkce, jako je navigace, poslech hudby a  telefonování.

BMW R 1250 RS - Rozšíření jízdních režimů

Rozšíření jízdních režimů

Mimořádná výbava jízdního režimu Pro nyní navíc obsahuje Core Screen Sport, HSC Pro s automatickou aktivací brzd, regulaci brzdného účinku motoru MSR a dynamického brzdového asistenta DBC.

BMW R 1250 RS - Sportovní tlumič výfuku

Sportovní tlumič výfuku

Sportovní tlumič hluku přesvědčí svým kvalitním provedením i zvukem. Tvoje R 1250 RS bude díky němu ještě sportovnější.

BMW R 1250 RS - Styl Exclusive

Styl Exclusive

Elegantní sportovní vzhled předvedeš stylem Exclusive.

BMW R 1250 RS - Style Sport.

Style Sport.

Provedení Style Sport v barvě Lightwhite uni je vyjádřením dynamiky a sportovního charakteru.

ÚDAJE & VÝBAVA

Sériový model R 1250 RS představuje perfektní symbiózu cestovního a sportovního stroje. Nový motor posouvá zážitek jezdce na zcela jinou úroveň. Zde se dozvíš vše o technických údajích a standardní výbavě.

Motor

Konstrukce

Vzduchem/kapalinou chlazený čtyřtaktní dvouválec typu boxer, dva ventilové rozvody OHC, vyvažovací hřídel a variabilní ovládání vačkové hřídele sání BMW ShiftCam

Vrtání x zdvih

102,5 mm x 76 mm

Zdvihový objem

1.254 ccm

Jmenovitý výkon

100 kW (136 k) při 7 750 ot/min

Max. točivý moment

143 Nm at 6,250 rpm

Kompresní poměr

12,5 : 1

Příprava palivové směsi

Elektronické vstřikování

Regulace emisí

Třícestný katalyzátor, emisní norma EU-5


Výkonnostní parametry / spotřeba

Max. rychlost

přes 200 km/h

Spotřeba na 100 km podle WMTC

 4,75 l

Emise CO2 podle WMTC

110 g/km

Druh paliva

Super bezolovnatý benzín, OČ 95, nařízení pro přizpůsobení pro kvalitu paliva (OČ 91 až 98)


Elektroinstalace

Alternátor

Alternátor s permanentními magnety 508 W (jmenovitý výkon)

Baterie

12 V / 12 Ah, bezúdržbová


Přenos síly

Spojka

Vícelamelová spojka v olejové lázni, antihoppingová spojka

Převodovka

6stupňová dvouhřídelová s šikmým ozubením

Pohon

Kardan

Podvozek / brzdy

Rám

Ocelový trubkový rám, nosná jednotka pohonu, ocelový trubkový zadní rám

Zavěšení předního kola / odpružení

Teleskopická vidlice Upside-Down, průměr podpěry 45 mm

Zavěšení zadního kola / odpružení

Jednoramenná kyvná páka z litého hliníku se systémem BMW Motorrad Paralever, tlumení v závislosti na zdvihu WAD, plynulé předpětí a hydraulické nastavení pružiny ručním kolečkem, nastavitelný zpětný útlum tlumiče kolečkem

Zdvih odpružení vpředu / vzadu

140 mm/140 mm

Rozvor

1 527 mm

Závlek

114,8 mm

Úhel řízení

61,7°

Kola

Hliníkový odlitek

Rozměr ráfku, přední

3,50 × 17"

Rozměr ráfku, zadní

5,50 × 17"

Pneumatika, přední

120/70 ZR 17

Pneumatika, zadní

180/55 ZR 17

Přední brzda

Dvojitá kotoučová brzda, plovoucí brzdové kotouče, průměr 320 mm, 4pístové radiální brzdové třmeny

Zadní brzda

Jednokotoučová brzda, průměr 276 mm, dvoupístový plovoucí třmen

ABS

Integrální ABS BMW Motorrad (částečně integrální, s optimalizací pro náklon)


Rozměry / hmotnosti

Výška sedadla

820 mm

Oblouk rozkročení

1 840 mm

Využitelný objem nádrže

cca 18 l

Z toho rezerva

cca 4 l

Délka

2 187 mm

Výška (vč. větrného štítu)

min. 1 255 mm; max. 1 340 mm

Šířka (se zrcátky)

925 mm

Hmotnost nenaloženého motocyklu, plně natankovaného včetně provozních kapalin

243 kg

Maximální přípustná hmotnost

460 kg

Užitná hmotnost (se standardní výbavou)

217 kg


INDIVIDUALIZACE


BMW Motorrad Spezial – vysoce kvalitní příslušenství jako součást volitelné výbavy. 

BMW Motorrad Spezial je řada ikonických prvků pro individuální úpravy, které zlepšují výkonnost a celkovou hodnotu motocyklu, a je dostupná jako součást dodatečné volitelné výbavy. Tyto prvky výbavy se vyznačují harmonickou integrací do motocyklu jako celku, použitím nejkvalitnějších materiálů, dokonalým zpracováním a typickým důrazem na detaily.


Tři jízdní režimy, ASC a Asistent rozjezdu do kopce jako standard. 

Standardně jsou k dispozici tři jízdní režimy, díky nimž je možné motocykl přizpůsobit individuálním požadavkům jezdce. Standardně dodávaný systém Automatic Stability Control (ASC) přináší vysokou úroveň bezpečnosti a maximální možnou trakci. Součástí standardní výbavy u všech tří modelů je rovněž asistent rozjezdu do kopce, umožňující pohodlné rozjezdy v prudkých stoupáních.

TOVÁRNÍ ZÁRUKA 3 ROKY

NA VŠECHNY NOVÉ MOTOCYKLY, S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ AŽ NA 5 LET

PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA BMW MOTORRAD


NEJDŘÍV BEZPEČNOST, PAK ZÁBAVA BEZ OMEZENÍ NÁJEZDU KILOMETRŮ.


Ten  klid, který zažíváš na svojí mašině nemusí skončit jakmile vyprší  tříletá záruka. S volitelným prodloužením záruky BMW Motorrad můžeš ujet  všem nákladům za opravy závad – a to až po celkovou dobu 5 let a bez  omezení nájezdu kilometrů.

STRUČNÝ PŘEHLED VÝHOD

STRUČNÝ PŘEHLED VÝHOD


 • Pro nové i ojeté motocykly, do 3 měsíců od počátku platnosti záruky.
 • Plné pokrytí oprav závad, podle podmínek záruky BMW, a to až po dobu 5 let (bez omezení nájezdu kilometrů).
 • Pro opravy jsou exkluzivně používány originální díly BMW Motorrad.
 • Přenosné na nového majitele – zvýšení hodnoty motocyklu při prodeji.
FINANCUJ SVOU NOVOU MOTORKU S NABÍDKOU OD BMW INVELT

FINANCUJ SVOU NOVOU MOTORKU S NABÍDKOU OD BMW INVELT

Zjisti, jestli aktuálně máme zvýhodněnou nabídku úvěru, leasingu nebo jiného financování/produktu na BMW MOTORRAD.

UKÁZAT NABÍDKY

BMW MOTORRAD AKTUÁLNÍ ZVÝHODNĚNÉ NABÍDKY

Během  roku přinášíme množství speciálních nabídek na různé modely BMW  Motorrad. Může to být výhodnější financování nebo pojištění, limitovaná  edice. Event, kde se můžeme potkat. Podívej se, co je zrovna aktuální.

PROHLÉDNOUT NABÍDKY

VYBAVENÍ MOTORKÁŘE OD JARA DO PODZIMU

VYBAVENÍ MOTORKÁŘE OD JARA DO PODZIMU

Navštiv náš eshop a doplňte své zásoby doplňků a lifestyle kousků na sezónu.

PŘEJÍT NA NABÍDKU VYBAVENÍ BMW MOTORRAD

BMW MOTORRAD ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Dopřej svému jednostopému příteli doplňky, který si zaslouží a tobě pomohou na cestách.

NABÍDKA ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Zdroj: https://www.bmw-motorrad.cz/ & https://www.press.bmwgroup.com/

Oficiální tisková zpráva

CZ: Nové_BMW_R_1250_R,_R_1250_RS_a_R_1250_GS_Adventure.-1.PDF

CZ 2023: Nové_BMW_R_1250_RS. (2).PDF

EN: The_new_BMW_R_1250_R,__the_new_BMW_R_1250_RS_and_the_new_BMW_R_1250_GS_Adventure.-2.PDF


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje  právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny  modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se  nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů