Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 2 | BMW M235i xDrive Gran Coupé (F44)

564 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #řada2 #M235i #xDrive #GranCoupé
THE 2 | BMW M235i xDrive Gran Coupé (F44)

POŘIĎTE SI NOVÉ BMW ŘADY 2 S FINANCOVÁNÍM 50 NA 50

POROVNÁNÍ NABÍDEK FINANCOVÁNÍ

BMW Financial Services

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM


Věděli jste, že je možné financovat BMW a MINInulovým úrokem? Financujte s produkty od BMW invelt Praha a Plzeň

  • Produkt 50:50 s nulovým úrokem
  • Bez vstupního poplatku za uzavření smlouvy
  • Značkové pojištění s fixací po celou dobu splácení úvěru
  • Platí pro většinu nových a předváděcích vozu BMW
  • Platí pro většinu nových vozu MINI

Nabídka platí pouze pro podnikatele a pro vybrané modely BMW, MINI.


PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ S PRODUKTEM ÚVĚR 50:50

BMW X1 sDrive18i
Základní pořizovací cena 899 600 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 449 800 Kc
Měsíční splátka pojištění 1 619 Kc
Poslední splátka 451 419 Kč (vč. pojištění)


MINI Cooper 3Door Resolute
Základní pořizovací cena 808 054 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 404 027 Kč
Měsíční splátka pojištění 1 453 Kč
Poslední splátka 405 480 Kč (vč. pojištění)

BMW X1 - příkladová kalkulace produktu 50 na 50

Tato příkladová kalkulace byla vytvořena pro model BMW X1 sDrive18i s pořizovací cenou 899 600 Kč vč. DPH.

Uvedená splátka úvěru Select s poslední navýšenou splátkou je kalkulována na délku úvěru 48 měsíců a roční nájezd 15 000 km, základní pořizovací cena vozu 899 600 Kč vč. DPH, část kupní ceny hrazená klientem je 269 720 Kč, poslední navýšená splátka činí 326 817 Kč.

Splátka obsahuje povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění skel. Nabídka je určena pro podnikatele – plátce DPH. Detaily konfigurace a ceny vozu a kalkulaci financování Vám poskytne BMW invelt Praha a Plzeň. Každá žádost o financování podléhá schválení ze strany BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. Smlouvy o financování mohou být uzavřeny pouze v písemné formě.

Nabídka platí do odvolání, nejpozději do 31.3.2023

Extrovertní sportovnost BMW M235i xDrive Gran Coupé (F44) dominuje z každého pohledu: díky svalnaté linii boků, plynule se svažující linii střechy a mohutné zádi. Dokonale naladěné prvky jízdní dynamiky a extrémně výkonný motor pomáhají tomuto špičkovému sportovnímu vozu ve svém segmentu nastavit nová měřítka. Interiéru dominují exkluzivní M prvky a nejmodernější technologie, jako je například systém hlasového ovládání BMW Intelligent Personal Assistant. Za novým cílem – a bez limitů.

Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

NABÍDKA BMW ŘADY 2 GRAN COUPÉ V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

BMW M235i xDrive Gran Coupé | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujalo Vás nové BMW M235i xDrive Gran Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Možnosti financování

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Světová premiéra v Lipsku vyráběného BMW řady 2 Gran Coupé proběhne v listopadu 2019 na autosalonu v Los Angeles. Nováček má všechny předpoklady k tomu, aby podnítil nadšení nových, na design a na věhlasnou radost z jízdy BMW orientovaných zákazníků z městských oblastí. BMW řady 2 Gran Coupé představuje atraktivní doplnění modelové řady, zejména na trzích, kde se velké oblibě těší karosářské provedení sedan. Prodeje odstartují v březnu 2020 a ceny budou začínat na 689 000 Kč za BMW 218i (kombinovaná spotřeba paliva: 5,7–5,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 131–114 g/km*), 906 100 Kč za BMW 220d (kombinovaná spotřeba paliva: 4,5–4,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 119–110 g/km*) a 1 241 500 Kč za vrcholné provedení BMW M235i xDrive (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1–6,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 162–153 g/km*).

Jak jeho sportovní vzhled napovídá, BMW řady 2 Gran Coupé stanovuje v dané kategorii z hlediska dynamiky nová měřítka. Základem tohoto potenciálu je vyspělý pohon předních kol BMW, který BMW řady 2 Gran Coupé sdílí (společně s řadou dalších technologických řešení) s BMW řady 1. Čtyřdveřové kupé, které je vybaveno nejmodernějšími technologiemi podvozku a inovativními systémy, např. v oblasti obsluhy, zvedá laťku také co se jízdní dynamiky a agility týče a je ideální volbou pro mladé městské zákazníky, pro něž jsou prioritou sportovní jízdní vlastnosti, nejmodernější konektivita a velkorysý vnitřní prostor. V provedení BMW M235i xDrive je součástí standardní výbavy pohon všech kol BMW xDrive.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW M235i xDrive

MOŽNOSTI DESIGNU

BMW M235i xDrive - Alpine White (bílá)

Alpine White (bílá)

BMW M235i xDrive - BMW Individual metalický lak Frozen Pure Grey (šedá)

BMW Individual metalický lak Frozen Pure Grey (šedá)

BMW M235i xDrive - BMW Individual metalický lak Storm Bay (šedá)

BMW Individual metalický lak Storm Bay (šedá)

BMW M235i xDrive - M metalický lak Misano Blue (modrá)

M metalický lak Misano Blue (modrá)

BMW M235i xDrive - Melbourne Red metallic

Melbourne Red metallic

BMW M235i xDrive - Metalický lak Black Sapphire (černá)

Metalický lak Black Sapphire (černá)

BMW M235i xDrive - Metalický lak Skyscraper Grey (šedá)

Metalický lak Skyscraper Grey (šedá)

BMW M235i xDrive - Snapper Rocks Blue (modrá)

Snapper Rocks Blue (modrá)

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW M235i xDrive (Q3/2022)


Cena základního modelu: 1 336 400 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Dynamicky protažená silueta s exkluzivními detaily. BMW řady 2 Gran Coupé přenáší elegantní estetiku svých větších příbuzných do segmentu prémiových kompaktních vozů. Významným charakteristickým rysem BMW řady 2 Gran Coupé je jeho protažená silueta, která, stejně jako čtyři bezrámové dveře, pochází z koncepce klasického kupé. Nový model Gran Coupé také přidává exkluzivní detaily, jakými jsou jinak tvarované lamely přední masky chladiče ve tvaru ledvinek, výplň masky chladiče pro vrcholné provedení BMW M235i xDrive (F44), a především pak zcela nový design zadních světel, která zasahují až doprostřed zadní části. Světla přecházejí do leskle černého pruhu, jenž obklopuje v centrálně umístěný znak BMW. Kombinace zadních světel a spojovacího prvku v podobě leskle černého pruhu podtrhují horizontální ráz zadní části a zdůrazňují její šířku. BMW řady 2 Gran Coupé měří na délku 4562 mm a na šířku 1800 mm, ovšem jen 1400 mm na výšku. Navzdory nízkému sportovnímu vzhledu mají cestující díky rozvoru 2670 mm dostatek prostoru. Kromě toho lze 430litrový zavazadlový prostor různými způsoby zvětšit. To vše výrazně zvětšuje možnosti využití vozu v každodenním životě.

Neutrální chování s BMW Performance Control. Technologie ARB pracuje v těsné součinnosti s funkcí BMW Performance Control ovlivňující stáčivost vozu kolem svislé osy. Tato funkce je rovněž součástí standardní výbavy BMW řady 2 Gran Coupé a přináší agilnější ovladatelnost vozu tím, že inteligentně přibrzďuje kola uvnitř zatáčky. Tím potlačuje počáteční nedotáčivost a vozu propůjčuje neutrální chování. Technologie ARB a BMW Performance Control jsou součástí výbavy také u BMW M235i xDrive, jehož standardem je nejen systém pohonu všech kol, ale také nově vyvinutý mechanický samosvorný diferenciál Torsen, který dále zlepšuje sportovní vlastnosti vozu tím, že vytváří svorný účinek mezi koly přední nápravy. Diferenciál je integrován do osmistupňové převodovky Steptronic Sport. Funkce Launch Control umožňuje na první a druhý rychlostní stupeň využít maximální točivý moment 450 Nm. Strmější převodový poměr a ještě ostřejší reakce M sportovního řízení způsobují další výrazné zlepšení obratnosti vozu a zintenzivňují již tak zdravou chuť po zatáčkách. M sportovní brzdy k tomu poskytují excelentní odolnost proti vadnutí a bohaté rezervy brzdné síly za všech okolností. M sportovní řízení a M sportovní brzdy jsou k dispozici jako volitelná výbava také pro ostatní modely BMW řady 2 Gran Coupé.

Nasazení trojice různých převodovek. U BMW 218i je výkon motoru standardě přenášen prostřednictvím vylepšené šestistupňové manuální převodovky, ačkoliv zákazníci mohou zvolit také propracovanou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic. Dalším zdokonalením v oblasti komfortu řazení a akustiky prošla jak automatická převodovka Steptronic v BMW 220d, tak automatická převodovka Steptronic Sport v BMW M235i xDrive. Inteligentní konektivita umožňuje těmto dvěma automatickým převodovkám přizpůsobit strategii řazení plánované trase a jízdní situaci.

BMW M235i xDrive Gran Coupé z boku
BMW M235i xDrive Gran Coupé - BMW M235i xDrive.

BMW M235i xDrive.

Prvotřídní sportovní vůz pro ryzí radost z jízdy: Zážehový 4válec M TwinPower Turbo v BMW M235i je výjimečně výkonný zejména proto, že je vybaven novými písty, větším turbodmychadlem, efektivnějším sáním, vysokovýkonným chlazením a M výfukovým systémem s klapkou.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají větší brzdové kotouče, a tak zaručují mimořádný brzdný výkon.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M sportovní podvozek.

M sportovní podvozek.

M sportovní podvozek je snížený o přibližně deset milimetrů. Vyznačuje se také kratšími pružinami, tužšími tlumiči a rovněž tvrdšími stabilizátory. Kombinace těchto prvků společně přispívá k přímějšímu nastavení podvozku, který se ještě lépe hodí pro sportovní jízdní styl.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M sportovní řízení.

M sportovní řízení.

M sportovní řízení s funkcí Servotronic zajišťuje přímé, agilní reakce, a přitom snižuje námahu při řízení. Díky tomu můžete ovládat vůz ještě přesněji a s větší jistotou, a obzvláště v zatáčkách si napino užít sportovní jízdu.

DESIGN EXTERIÉRU

Dynamicky protažená silueta s exkluzivními detaily. BMW řady 2 Gran Coupé přenáší elegantní estetiku svých větších příbuzných do segmentu prémiových kompaktních vozů. Významným charakteristickým rysem BMW řady 2 Gran Coupé je jeho protažená silueta, která, stejně jako čtyři bezrámové dveře, pochází z koncepce klasického kupé. Nový model Gran Coupé také přidává exkluzivní detaily, jakými jsou jinak tvarované lamely přední masky chladiče ve tvaru ledvinek, výplň masky chladiče pro vrcholné provedení BMW M235i xDrive (F44), a především pak zcela nový design zadních světel, která zasahují až doprostřed zadní části. Světla přecházejí do leskle černého pruhu, jenž obklopuje v centrálně umístěný znak BMW. Kombinace zadních světel a spojovacího prvku v podobě leskle černého pruhu podtrhují horizontální ráz zadní části a zdůrazňují její šířku. BMW řady 2 Gran Coupé měří na délku 4562 mm a na šířku 1800 mm, ovšem jen 1400 mm na výšku. Navzdory nízkému sportovnímu vzhledu mají cestující díky rozvoru 2670 mm dostatek prostoru. Kromě toho lze 430litrový zavazadlový prostor různými způsoby zvětšit. To vše výrazně zvětšuje možnosti využití vozu v každodenním životě.

Nízké, široké, sportovní a standardně s LED předními světlomety. BMW řady 2 Gran Coupé má na silnici sportovní, přikrčený a široký postoj. Jeho sebevědomý vzhled vychází z dynamické přední části s nově pojatou interpretací klasických designových ikon BMW. Mírně zkosené světlomety, které standardně disponují LED technologií a volitelně mohou být vybaveny adaptivní funkcí, tvoří výraznou BMW přední část se čtyřmi světlomety a přitahují pozornost k dobře známé BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek. Maska má podobu velkého a propojeného prvku a zároveň ještě více zasahuje do stran. Pokud je maska chladiče vyvedena v hliníkovém provedení Aluminium Satinated, jsou její lamely unikátním způsobem tvarovány a vytvářejí trojrozměrný efekt. Exkluzivní vizuální odlišností BMW M235i xDrive, sportovního modelu této řady, je nápadný design masky chladiče s výrazným trojrozměrným „výpletem“ namísto klasických lamel. Design masky chladiče se inspiroval závodními automobily a přední části vozu dodává výraz hloubky a viditelnou kvalitu.

Klesající linie střechy a výrazné boční partie. Precizní linie boků, vytvářející fascinující souhru světla a stínu, zdůrazňují agilní proporce a charakteristickou eleganci moderního kupé od BMW. Linie střechy směrem dozadu elegantním způsobem klesá, prosklení vozu vizuálně snižuje hmotnost v zadní části vozu a opticky prodlužuje karoserii. Kromě toho zúžené C-sloupky vnášejí sportovní dojem do části nad mohutně tvarovanými podběhy zadních kol. Tímto efektem se také posiluje šířka karoserie při pohledu zezadu a vytváří se jeho rozkročený postoj na silnici. Stejně jako přední světlomety, také úzká zadní světla jsou standardně vybavena LED technologií. Jediným úzkým světelným prvkem a přechodem až do boků jsou zcela novou interpretací typického pojetí zadních světel BMW ve tvaru písmene L. Sportovní vzhled vozu dotvářejí koncovky výfuku s průměrem 90 mm (BMW M235i xDrive má výrazné koncovky lichoběžníkového tvaru). Všechna provedení BMW řady 2 Gran Coupé budou vybavena koly z lehké slitiny, jejichž rozměr sahá od 16“ v případě základního modelu po 18“ leštěná kola z lehké slitiny u modelů M Sport a BMW M235i xDrive. 19“ leštěná kola z lehké slitiny jsou k dispozici v rámci volitelné výbavy, stejně jako velká, elektricky ovládaná panoramatická střecha.

BMW M235i xDrive z boku
BMW M235i xDrive Gran Coupé - BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovaným designem.

BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovaným designem.

Maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek v mřížkovaném designu v metalické barvě Cerium Grey má uvnitř propracovanou mřížku. Struktura mřížky, inspirovaná závody, propůjčuje přední části hloubku a svými detaily umocňuje vysokou kvalitu dynamického designu.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket se specifickým předním i zadním nárazníkem a nástavci prahů maximálně zdůrazňuje sportovní charakter a dynamický styl. Prvky paketu jsou lakovány v barvě karoserie s detaily v odstínu Dark Shadow. U modelu BMW M235i jsou vložky leskle černé.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M výfukový systém.

M výfukový systém.

M specifický výfukový systém s dvojicí koncovek minimalizuje protitlaky výfukových plynů a podporuje tím působivý nárůst výkonu motoru. Jeho charakteristický zvuk lze měnit pomocí integrované aktivní klapky, takže účinně podtrhuje sportovní přitažlivost tohoto vozu. Koncovky výfuku s nepravidelným tvarem v barvě Cerium Grey jsou výrazným vizuálním doplňkem.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M zadní spoiler.

M zadní spoiler.

M zadní spoiler zdůrazňuje sportovní siluetu vozu a redukuje nechtěný aerodynamický vztlak. Spoiler vytváří aerodynamický přítlak na zadní nápravě, a tím zajišťuje větší stabilitu.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér se vyznačuje sportovním stylem a ohromujícím prostorem. Interiér BMW řady 2 Gran Coupé kombinuje sportovní atmosféru s prvotřídními materiály a využitím prostoru. Byl navržen s ohledem na rodinný život i dlouhé cesty. Jeho moderní pojetí podtrhují inovativní detaily, jako jsou světelné proužky, které jsou součástí seznamu volitelné výbavy, případně standardem u vyšších stupňů výbavy. Volit lze mezi šesti různými barvami. Navzdory elegantním tvarům kupé se BMW řady 2 Gran Coupé vyznačuje velkorysým vnitřním prostorem, který cestujícím nabízí ve srovnání s BMW řady 2 Coupé výrazně jednodušší nastupování a o 33 mm větší prostor pro kolena na zadních sedadlech. Sedadla jsou umístěna o 12 mm výše. Zavazadlový prostor má objem 430 litrů (o 40 litrů víc než v případě dvoudveřového kupé) a objem lze zvětšit sklopením opěradel zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40. Opěradla zadních sedadel je možné sklopit ze zavazadlového prostoru. Víko prostoru pro zavazadla se otevírá automaticky stiskem tlačítka, případně pohybem nohy pod zadním nárazníkem, pokud je součástí výbavy komfortní přístupový systém. 

Na řidiče zaměřená palubní deska. Různé ovládací prvky jsou orientované přímo na řidiče a jsou seskupené podle různých funkcí. Přístup k funkcím infotainmentu zajišťuje nový ovládací systém BMW Operating System 7.0 (s volitelným ovládáním gesty) prostřednictvím seskupení displejů, jejichž velké obrazovky mají úhlopříčku až 10,25 palce (v případě BMW Live Cockpit Professional). Vzhled přístrojového panelu se svým pojetím odkazuje na design světlometů na přídi vozidla. Dotykový kontrolní displej s vysokým rozlišením je umístěn uprostřed a v obvyklém BMW stylu natočen směrem k řidiči, který si může tyto velké displeje konfigurovat podle svých osobních požadavků. Volitelný plnobarevný BMW Head-Up Displej s úhlopříčkou 9,2 palce řidiči poskytuje informace, aniž by musel odpoutat svůj zrak ze silnice před sebou. 

Ovládání pomocí ovladače iDrive, dotykem, hlasem nebo gesty. Nové BMW řady 2 Gran Coupé umožňuje řidičům vozidlo ovládat hned několika způsoby v závislosti na situaci a osobních preferencích. Kromě obvyklých tlačítek na středové konzole a volantu patří mezi další hlavní prvky obsluhy ovladač iDrive (s dotykovou plochou pro BMW Live Cockpit Plus a vyšší) a standardní 8,8palcový dotykový kontrolní displej. Součástí výbavy BMW Live Cockpit Plus je také navigační systém a inteligentní hlasové ovládání s online zpracováním řeči. Volitelný BMW Live Cockpit Professional je postaven na novém operačním systému BMW Operating System 7.0 s dvojicí 10,25“ displejů, maximální konektivitou a možností individualizace menu. Mezi nejvýraznější prvky patří adaptivní navigační systém a multimediální systém s pevným diskem. K dispozici je také výbava ovládání gesty, která zahrnuje sedm různých gest, z nichž dvě mohou být přiřazena funkcím dle výběru uživatele. 

Pět výbavových linií a jeden vrcholný model. Dynamické nové BMW řady 2 Gran Coupé nabízí zákazníkům celou řadu možností individualizace v podobě základního provedení a pěti dalších výbavových linií. Například model Luxury Line zaujme designovými prvky v hliníkovém provedení Aluminium Satinated a sedadly čalouněnými kůží Dakota. Jeho cílem je vyzdvihnout komfort vozu a jeho propracovanost. Další tři provedení mají sportovní zaměření. Automobily s výbavovou linií Sport Line nabízejí leskle černé aplikace a leskle černé okenní lišty BMW Individual High-gloss Shadow Line. Model M Sport stylisticky posouvá majitele o kousek blíže k vrcholnému provedení BMW M235i xDrive zásluhou předního nárazníku se speciálně tvarovanými nasávacími otvory s leskle černými detaily, lamel masky chladiče v hliníkovém provedení Aluminium Satinated a zadního nárazníku M Sport v provedení Dark Shadow. S vrcholným modelem sdílí také M sportovní volant a sportovní sedadla čalouněná kombinací materiálů Trigon/Senasatec. Postavení BMW M235i xDrive jakožto vrcholného sportovního modelu podtrhují exkluzivní designové detaily a barevné akcenty v šedém provedení Cerium Grey. M235i xDrive má také exkluzivní mřížku BMW masky chladiče, leskle černý zadní nárazník BMW M a na víku zavazadlového prostoru spoiler BMW M v barvě karoserie.

BMW M235i xDrive Gran Coupé interiér
BMW M235i xDrive Gran Coupé - M bezpečnostní pásy.

M bezpečnostní pásy.

M bezpečnostní pásy jsou vybavené předpínači a omezovači tahu. Mají všitou exkluzivní M trikoloru a dokreslují vysoce kvalitní a sportovní vzhled interiéru.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M kožený volant.

M kožený volant.

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče. Zásluhou věnce z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami, hlubokými sedáky, zvýšenými bočnicemi a výraznými horními bočními panely panely v oblasti ramen poskytují řidiči a spolujezdci vpředu lepší boční oporu těla, a to i při jízdě v rychle projížděných zatáčkách. A navíc, sedadlo se díky elektricky nastavitelné integrované bederní opěrce dokáže individuálně přizpůsobit velikosti těla.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - Osvětlené obložení interiéru Illuminated Brooklyn.

Osvětlené obložení interiéru Illuminated Brooklyn.

Obložení interiéru v provedení Illuminated Brooklyn s akcentními prvky Triangle na palubní desce a panelech dveří propůjčují interiéru progresivní vzhled a vypadají velmi hodnotně. Třpytivý vzor diskrétně podsvícených povrchových úprav vytváří ve vozidle nejen atraktivní, ale i příjemnou atmosféru.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY A KONEKTIVITA

Parking Assistant s inovativním couvacím asistentem. Pro BMW řady 2 Gran Coupé je volitelně k dispozici také komplexní asistence při parkování a manévrování v podobě Park Distance Control (PDC), couvací kamery nebo výbavy Parking Assistant, která nabízí automatické asistované parkování do parkovacích míst umístěných příčně i podélně k silnici, a také automatické vyjetí z podélných parkovacích míst. Součástí volitelné výbavy je rovněž inovativní couvací asistent, který do paměti ukládá pohyby volantu v rychlostech do 36 km/h. Následně je dokáže v opačném pořadí replikovat při couvání a vzdálenost 50 metrů ujet ve stejné stopě, v níž přijel. 

Promění chytrý telefon v klíč od vozu. K dispozici jsou dvě nové inteligentní funkce převzaté z BMW automobilů vyšších modelových tříd: digitální klíč BMW Digital Key a inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Digitální klíč umí odemknout a zamknout vozidlo chytrým telefonem prostřednictví technologie Near Field Communication (NFC). Přidržením chytrého telefonu u kliky dveří se vozidlo odemkne, a to i v případě, že je baterie telefonu vybitá. Motor lze nastartovat, jakmile je telefon umístěn v doku na telefon nebo doku na telefon s bezdrátovým nabíjením. Řidič může sdílet digitální klíč BMW až s pěti dalšími lidmi. BMW Digitální klíč je k dispozici pro nejvyšší řady telefonů Samsung Galaxy s podporou NFC a operačním systémem Android 8 a vyšším. 

Přirozená interakce s BMW Intelligent Personal Assistant. Součástí konceptu obsluhy je také BMW Intelligent Personal Assistant, který se poprvé představil v BMW řady 3. Krátké zvolání „Hey, BMW“ řidičům umožňuje ovládat své vozidlo a jeho funkce a získávat informace pouhým mluveným slovem. BMW Intelligent Personal Assistant je digitální osobnost s vlastní inteligencí, která se může naučit zvyky následně je v příslušném kontextu aplikovat nebo vést příležitostnou konverzaci. Dokonce umí i příležitostně vyprávět vtipy nebo související zajímavé příběhy („Hey BMW, do you feel sporty?“, „Hey BMW, tell me an anecdote.“). Jedinečnou vlastností oproti jiným digitálním asistentům je ta, že mu řidiči mohou dát jméno podle svého výběru. 

Navigace Connected pro klidný příjezd do cíle. Služby navigace Connected umožňují začlenit interní a externí informace do plánování trasy. Řidiči BMW řady 2 Gran Coupé budou moci posílat cíle z různých aplikací přímo do navigačního systému svého vozu, ukládat je a následně synchronizovat. Parking Space Assistant řidiči s předstihem navrhne různé možnosti k zaparkování v místě cílové destinace. Tato služba zahrnuje informace o nejbližším vícepodlažním parkovacím domě a také doporučení tras, na nichž je vysoká šance na nalezení pakovacího místa v blízkosti cílové destinace. Do tohoto procesu jsou inteligentním způsobem začleněny existující informace On-Street Parking Information a služby PARK NOW. V některých městech je dokonce možné automaticky zaplatit parkovné.

BMW M235i xDrive Gran Coupé interiér
BMW M235i xDrive Gran Coupé - Aktivní systém udržování rychlosti.

Aktivní systém udržování rychlosti.

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí StopaGo udržuje v rychlostech mezi 30 a 160 km/h předem stanovenou vzdálenost od vozidla vpředu, v dopravních kolonách dokáže zastavit a opět se rozjet. Asistent rychlostních limitů umožní předat aktuální hodnotu rychlostního omezení systému udržování rychlosti. Upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí detekuje stojící vozidla, chodce a cyklisty.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 10,25". BMW Operační systém 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - Driving Assistant.

Driving Assistant.

Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů s indikací zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc systém radarů pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - Integrace chytrého telefonu.

Integrace chytrého telefonu.

Proč nastoupit do Vašeho BMW bez funkcí chytrého telefonu, když jej můžete obsluhovat tak, jak jste zvyklí? S výbavou integrace chytrého telefonu Vaše vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto a bezdrátově propojí Váš chytrý telefon se systémem vozu. To vám umožní ve Vašem vozidle pohodlně používat známé funkce a různé aplikace.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - Parkovací asistent.

Parkovací asistent.

Parkovací asistent usnadňuje parkování. Zadní kamera poskytuje jasný výhled za vůz. Funkce Active Park Distance Control zajišfuje účinnější ochranu před poškozením vozu při parkování. Parkovací asistent zaparkuje vůz zcela automaticky podélně nebo kolmo k vozovce a nechá další podélná místa k parkování. Couvací asistent pomáhá řidiči při couvání, například v úzkých ulicích.

BMW M235i xDrive Gran Coupé - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Nejnovější verze softwaru na palubě. S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude Vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace si můžete jednoduše stáhnout pomocí aplikace My BMW nebo SIM karty nainstalované ve vozidle a poté je nainstalovat. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce Vašeho BMW.

FOTOGALERIE

KATALOG BMW ŘADY 2 GRAN COUPÉ

BMW M235i xDrive Gran Coupé z boku

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW M235i xDrive

Objevte výkonné zážehové a vznětové motory, ale i rozměry a další technické údaje BMW M235i xDrive Gran Coupé.

Technické údaje BMW M235i xDrive Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 225 (306) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 450 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol

Motor

Počet válců/ventilů na válec 4 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 1 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 225 (306) / 5000 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 450 / 1800 - 4500 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 526 / 1 800 / 1 420 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2081 (1045 / 1036) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 670 / 11,4 
Světlá výška v mm 152 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 645 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 105 
Povolené zatížení (kg) 535 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 140 / 1 040 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 430 

Kola

Pneumatiky vpředu 225/40 R18 92 Y XL 
Pneumatiky vzadu 225/40 R18 92 Y XL 
Kola vpředu 8Jx18 LM 
Kola vzadu 8Jx18 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 7,2 - 7,8 
Objem palivové nádrže (l) 50 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 162 - 175 
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů