Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE M8 | M MODELY BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ (F93)

875 BMW invelt 7. 9. 2021 #THEM8 #BMW #invelt #GranCoupe #řada8
THE M8 | M MODELY BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ (F93)

Nejnovější BMW M8, které je k dispozici ve třech karosářských  verzích, se vyznačuje novými barvami karoserie a M koly z lehkých slitin. Pro luxusní vysokovýkonné modely budou poprvé k dispozici   světlomety M Shadow Line, jež nabízejí další možnosti individualizace vzhledu. Současně s tím přináší do interiéru nový závan svěžího stylu kombinace čalounění kůže Merino a Alcantary v novém barevném provedení černá/oranžová Sakhir Orange. Ovládací systém BMW iDrive je nyní pro jednodušší ovládání vybaven 12,3palcovým dotykovým displejem.

S M modely BMW řady 8 Gran Coupé si užijete luxusní prostředí čtyřdveřového automobilu s výrazně sportovním charakterem:

  • BMW  M8 Competition Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé spojují ryzí M geny s  nadčasovou exkluzivitou – pro jízdní zážitky plné sportovní radosti z  jízdy a luxusu.
  • BMW M850i xDrive Gran Coupé zaujme jedinečným spojením komfortu, výkonu a hospodárnosti.PROHLÉDNOUT VŠECHNY M MODELY BMW ŘADY 8


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW ŘADY 7 V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

NOVÉ BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ.

Zaujali Vás nové modely BMW M8 GranCoupé a BMW M8 Competition Gran Coupé? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

BMW M8 Competition Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 11,4–11,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 260–251 g/km podle metodiky WLTP), BMW M8 Competition Cabrio (kombinovaná spotřeba paliva: 11,6–11,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 264–255 g/km podle metodiky WLTP) a BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 11,6–11,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 264–256 g/km podle metodiky WLTP) vynikají kombinací enormního výkonu, podmanivého luxusu a impozantního vzhledu. Na jaře 2022 BMW M GmbH přiostří vzhled svých vysokovýkonných luxusních sportovních vozů promyšlenými úpravami jejich designu a modernizací způsobu obsluhy. 

Nejnovější BMW M8, které je k dispozici ve třech karosářských verzích, se vyznačuje novými barvami karoserie a M koly z lehkých slitin. Pro luxusní vysokovýkonné modely budou poprvé k dispozici světlomety M Shadow Line, jež nabízejí další možnosti individualizace vzhledu. Současně s tím přináší do interiéru nový závan svěžího stylu kombinace čalounění kůže Merino a Alcantary v novém barevném provedení černá/oranžová Sakhir Orange. Ovládací systém BMW iDrive je nyní pro jednodušší ovládání vybaven 12,3palcovým dotykovým displejem.

BMW M GmbH navyšuje počet modelů v segmentu luxusních vozů. BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé představují vrchol modelové řady BMW M GmbH a zajišťují značce silnou pozici v segmentu luxusních vozů. Díky specifickým provedením karoserie přináší tato trojice vrcholných modelů svoji vlastní individuální interpretaci charakteristických M jízdních vlastností do vysoce prestižního světa luxusních sportovních vozů. Klíčovým prvkem všech tří modelů jsou technologie pohonného ústrojí a podvozku navržené tak, aby poskytovaly vzrušující jízdní zážitky. Hnací sílu pro impozantní jízdní výkony těchto vozů obstarává osmiválcový motor vybavený technologií M TwinPower Turbo, který dosahuje maximálního výkonu 460 kW/625 k a nejvyššího točivého momentu 750 Nm. Jak je u M automobilů zvykem, motor je díky své chuti po otáčkách schopen produkovat vysoký točivý moment v širokém pásmu otáček, zatímco osmistupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic a systém pohonu všech kol M xDrive zajišťují optimální přenos výkonu na vozovku. Jednotlivé prvky pohonného ústrojí vzájemně spolupracují s mimořádnou přesností a poskytují sportovní výkony, které uspokojí a zároveň nadchnou – například zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhé 3,2 sekundy (BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé) nebo 3,3 sekundy (BMW M8 Competition Cabrio).

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW M8 GRAN COUPÉ

MODELY

BMW řady M8 Gran Coupé - BMW M8 Competition Gran Coupé

BMW M8 Competition Gran Coupé

BMW řady M8 Gran Coupé - BMW M8 Gran Coupé

BMW M8 Gran Coupé

BMW řady M8 Gran Coupé - BMW M850i xDrive Gran Coupé

BMW M850i xDrive Gran Coupé

MOTORIZACE

BMW řady M8 Gran Coupé - BMW M8 Gran Coupé

BMW M8 Gran Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 441 kW (600 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 3,3 s

Spotřeba (kombinace): 11,6 − 11,4 l / 100 km

Emise CO2: 265 − 261 g/km

Cena s DPH: 4 173 000 Kč 

BMW řady M8 Gran Coupé - BMW M850i xDrive Gran Coupé

BMW M850i xDrive Gran Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 390 kW (530 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 3,9 s

Spotřeba (kombinace): 11 − 10,7 l / 100 km

Emise CO2: 251 − 243 g/km

Cena s DPH: 3 461 900 Kč 

BMW řady M8 Gran Coupé - M Competition Paket

M Competition Paket

Ryze závodní pocit: Paket M Competition poskytuje vyšší výkon motoru,  přímější řízení a speciálně naladěný podvozek, které BMW M8 Competition  zajistí výrazně vyšší úroveň výkonnosti.

Výkon zážehového 8válce M  TwinPower Turbo byl posílen ze 441 kW (600 k) na 460 kW (625 k). Tohoto  nárůstu výkonu je dosaženo zvýšením plnicího tlaku v horním spektru  otáček. M sportovní výfuk vytváří zvláště dynamický zvuk motoru  předurčený k tomu, aby vyvolával vzrušení. Na závodním okruhu a při každodenním používání speciálně naladěný podvozek, tužší uložení motoru a extrémně dynamické přímé řízení zajistí, že povely řízení budou provedeny s maximální přesností. Kovaná 20" M kola z lehké slitiny  Double-spoke 813 M s kombinovanými pneumatikami jsou nesmírně působivá. Nechybí ani černě chromované dvojité koncovky M sportovního výfuku a exkluzivní designové prvky v leskle černém provedení.

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW M8 Gran Coupé (Q1/2023)


Cena základního modelu s DPH: 4 173 000 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M8 GRAN COUPÉ

Nové BMW M8 Gran Coupé s pohonem M xDrive představuje dokonalé spojení sportovní dynamiky a neodolatelné elegance.

BMW řady M8 Gran Coupé z boku
BMW M8 Gran Coupé - 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic.

Osmistupňová  převodovka M Steptronic Sport s řízením Drivelogic nabízí mnoho způsobů  řazení: od extrémně dynamického až po výjimečně komfortní a hladké,  směřující ke snížení spotřeby paliva. S pomocí voliče převodovky nebo  páček řazení na volantu můžete řadit manuálně, nebo lze přepnout do  režimu automatického řazení a nechat převodovku pracovat samostatně.

BMW M8 Gran Coupé - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní  M podvozek umožňuje upravit charakteristiku tlumičů tak, aby odpovídala  jakékoliv jízdní situaci, a tím zlepšila jízdní dynamiku a posílila  komfort. Kromě standardního režimu COMFORT zajišťujícího více pohodlí  jsou k dispozici také režimy SPORT s tužší charakteristikou tlumičů a  SPORT+ navržený pro použití na závodním okruhu.

BMW M8 Gran Coupé - Vysokovýkonný zážehový vidlicový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 600 k.

Vysokovýkonný zážehový vidlicový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 600 k.

Nejnovější  verze vysokovýkonného zážehového 8válce M TwinPower Turbo poskytuje  nejvyšší úroveň dynamiky. Vysokootáčková jednotka produkuje až 441 kW  (600 k). Dvě turbodmychadla s kříženými výfukovými svody zajišťují  extrémně rychlou odezvu na pohyby plynového pedálu. Motor V8 je navržen také pro extrémní zatížení při použití na závodním okruhu.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M8 GRAN COUPÉ

Výrazné M designové prvky v chromovaném provedení a v barvě karoserie  jsou jasnou specialitou exteriéru, zatímco extravagantní detaily  stylového interiéru dokreslují jedinečný sportovní nádech.

BMW M8 Gran Coupé zezadu
BMW M8 Gran Coupé - Kryty vnějších zpětných zrcátek a M zadní spoiler v barvě karoserie.

Kryty vnějších zpětných zrcátek a M zadní spoiler v barvě karoserie.

Kryty  vnějších zpětných zrcátek a M zadní spoiler jsou vyvedeny v barvě  karoserie, takže vozu dodávají sportovně elegantní charakter a současně  dotvářejí jeho dynamickou siluetu. M zadní spoiler zároveň výrazně  snižuje nechtěný vztlak, takže zajišťuje ještě lepší trakci a směrovou stabilitu.

BMW M8 Gran Coupé - M ozdobné prvky v chromovaném provedení.

M ozdobné prvky v chromovaném provedení.

M  ozdobné prvky na předních blatnících s integrovanou lištou s logem M8  jsou navrženy v leskle chromovaném provedení, takže bočnímu pohledu  dodávají sportovní a současně i exkluzivní výraz.

BMW M8 Gran Coupé - Maska chladiče v chromovaném provedení.

Maska chladiče v chromovaném provedení.

Rámeček  BMW masky chladiče v chromovaném provedení a označení M8 podtrhují  dynamičnost přední části a dodávají vozu ještě sportovnější styl.

DESIGN INTERIÉRU BMW M8 GRAN COUPÉ

BMW M8 Gran Coupé interiér

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

Nová 20palcová M kola z lehké slitiny v designu Star-spoke. Podvozek nových modelů BMW M8 kombinuje elektronicky řízené tlumiče a elektromechanické řízení M Servotronic s integrovaným brzdovým systémem nabízejícím dvě nastavení odezvy pedálu, takže řidič si může vybrat mezi komfortnější, nebo naopak přímější sportovní odezvou. Zákazníci si mohou jako alternativu ke standardním M brzdám s dvoudílnými kotouči zvolit také M karbon-keramické brzdy. Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control) řidiči umožňuje aktivovat režim M Dynamic Mode (MDM), který umožňuje zvýšený prokluz kol. V kombinaci s pohonem všech kol M xDrive, který upřednostňuje kola zadní nápravy, může řidič provádět extrémně dynamické jízdní manévry, včetně řízených přetáčivých smyků. Součástí standardní výbavy jsou 20palcová M kola z lehké slitiny, obutá do vysokovýkonných pneumatik o rozměrech 275/35 R 20 vpředu a 285/35 R 20 vzadu. Další M kola z lehké slitiny se stejnými rozměry jsou připravena na seznamu volitelné výbavy. Patří mezi ně nový model v designu Star- spoke s dvoubarevným černo-šedým povrchem.

BMW M8 Competition Gran Coupé zepředu
BMW M8 Competition Gran Coupé - M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy.

M  karbon-keramické brzdy poskytují ještě přímější brzdný výkon. Brzdy nekorodují a snášejí i velmi vysoké teploty. Jen minimálně se  opotřebovávají a zároveň přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což se  pozitivně projevuje v oblastech agility, dynamiky a zrychlení. Tyto  speciální brzdy na pohled prozrazují matně zlatě lakované brzdové třmeny  s logem M.

Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Tento zvuk vycházející z konstrukce brzdové soustavy zmizí v momentě, kdy se systém osuší od vlhkosti nebo řidič intenzivně zabrzdí poté, co brzdy delší dobu využíval jen k mírnému zpomalování. Vliv vlhkosti a posypové soli, například po umytí vozidla, vlivem noční vlhkosti, při jízdě v dešti a podobně, může způsobit, že brzdný účinek může být krátkodobě podobný jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

BMW M8 Competition Gran Coupé - M xDrive.

M xDrive.

Pohon  M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní  dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na  závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu  zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů  pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem  zadních kol.

BMW M8 Competition Gran Coupé - Vysokovýkonný zážehový vidlicový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 625 k.

Vysokovýkonný zážehový vidlicový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 625 k.

Nejnovější  verze vysokovýkonného zážehového 8válce M TwinPower Turbo poskytuje  nejvyšší úroveň výkonnosti. Vysokootáčková jednotka produkuje až 460 kW  (625 k). Dvě turbodmychadla s kříženými výfukovými svody zajišťují  extrémně rychlou odezvu na pohyby plynového pedálu. Motor V8 je navržen  také pro extrémní zatížení při použití na závodním okruhu.

DESIGN EXTERIÉRU

Osm nových barev karoserie, premiéra světlometů M Shadow Line. BMW M8 Competition Gran Coupé definují jejich mohutné tvary, velkorysé rozměry, elegantně tvarované povrchy, aerodynamické linie a M specifické designové prvky přizpůsobené funkčním požadavkům vysokovýkonného sportovního vozu. Nové barvy karoserie dávají ještě více vyniknout čistému designu povrchů karoserie. Aktualizovaná nabídka barev karoserie pro tuto trojici modelů zahrnuje osm nových odstínů. Nová nabídka barev karoserie obsahuje šedý metalický lak Skyscraper Grey, šedý metalický lak Brooklyn Grey, zelený metalický lak Isle of Man Green a modrý metalický lak BMW Individual Tanzanite Blue. K nim se přidávají čtyři nové varianty exkluzivních laků Frozen, jejichž hedvábně matný povrch velmi efektně zvýrazňuje moderní designový jazyk modelů BMW M8. Zákazníci si nyní mohou objednat následující matné metalické laky BMW Individual: šedá Frozen Pure Grey, šedá Frozen Deep Grey, zelená Frozen Deep Green a modrá Frozen Tanzanite Blue. Součástí standardní výbavy jsou pro zachování optimální viditelnosti za všech povětrnostních podmínek a jízdních situací laserové světlomety BMW Laserlight včetně adaptivní natáčecí funkce do zatáček a neoslňujícího asistenta dálkových světel BMW Selective Beam. Nová provedení těchto vysokovýkonných sportovních vozů lze nyní volitelně objednat také se světlomety M Shadow Line. Tmavá povrchová úprava jejich vnitřních částí a chromované detaily uvnitř světelných jednotek dodávají přední části všech verzí více osobitosti a sportovního stylu, přičemž tento efekt dále umocňuje standardně dodávaný leskle černý rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek.

BMW M8 Competition z boku

Exteriérový paket M Carbon.

Prvky exteriérového paketu M Carbon podtrhují sportovní vzhled vozu. Spoilery v krajních nasávacích otvorech předního nárazníku, kryty vnějších zpětných zrcátek a zadní spoiler jsou vyrobeny z karbonem vyztuženého plastu (CFRP). Paket doplňuje vložka difuzoru vzadu.

BMW M8 Competition Gran Coupé 20 M kola z lehké slitiny Star-spoke 813 M.

20" M kola z lehké slitiny Star-spoke 813 M.

20" M kola z lehké slitiny Star-spoke 813 M Bicolour Black Grey s  kombinovanými pneumatikami, frézovaná do lesku, přední kola 9,5 J x 20 s  pneumatikami 275/35 R20, zadní kola 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/35  R20.

DESIGN INTERIÉRU BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

M sportovní sedadla a skořepinová sedadla M Carbon v nové variantě čalounění kůže/Alcantara. Interiér nových modelů BMW M8 je kombinací nezaměnitelného designu interiéru ve stylu M a moderního luxusu. Standardně dodávaný BMW Head-Up Displej nabízí M specifické zobrazení informací. Tlačítko Setup na středové konzole zajišťuje přímý přístup k nastavení motoru, tlumičů, řízení, pohonu všech kol M xDrive a brzd, což řidiči umožňuje nakonfigurovat si vlastní individuální nastavení. Dvě různá nastavení lze trvale uložit spolu s řidičem preferovaným nastavením zvuku motoru, charakteristiky řazení, stabilizačního systému a funkce Auto Start Stop a poté je vyvolat stisknutím jednoho ze dvou M tlačítek na volantu. Tlačítkem M Mode na středové konzole je navíc možné měnit jak chování asistenčních systémů, tak informace zobrazované na přístrojovém panelu a Head-Up Displeji. V tomto případě lze volit mezi nastaveními ROAD, SPORT a TRACK. K intenzitě zážitků z jízdy v těchto vysokovýkonných sportovních vozech přispívají také standardně dodávaná M sportovní sedadla. Pro autentickou atmosféru závodních vozů jsou k dispozici pro řidiče a spolujezdce rovněž skořepinová sedadla M Carbon. Tato sedadla se vyznačují výrazným tvarem, obnaženými povrchy z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), integrovanými opěrkami hlavy, výřezy v opěradle a v bočnicích a otvory pro vícebodové bezpečnostní pásy. Kombinují v sobě závodní funkčnost s vynikajícím komfortem na dlouhé vzdálenosti a přepychovým zpracováním. Jsou vyhřívaná a elektricky nastavitelná s paměťovou funkcí na straně řidiče a jsou taktéž vybavena osvětleným logem „M8“ v opěrkách hlavy. Interiér nových modelů BMW M8 je standardně čalouněn kombinací kůže Merino a Alcantary, a to jak v případě M sportovních sedadel, tak v případě skořepinových sedadel M Carbon. Toto čalounění je poprvé k dispozici také v barevném provedení černá/oranžová Sakhir Orange a všechny varianty mají černé Alcantarové sekce, které se nyní objevují i na čalounění přístrojové desky a horní části obložení dveří

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ interiér

M karbonová skořepinová sedadla.

M karbonová skořepinová sedadla s osvětleným logem M8 se vyznačují  nízkou hmotností, charakterem skořepinových závodních sedadel a současně mnoha funkcemi známými z M sportovních sedadel. Jejich tvar poskytuje dokonalou boční oporu a současně komfort na dlouhých cestách. Lze je používat v kombinaci s vícebodovými pásy, a jsou tedy vhodná i pro závodní použití.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M850i xDrive Gran Coupé

BMW M850i Gran Coupé xDrive zepředu
BMW M850i xDrive Gran Coupé - M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy.

Sériově  dodávané M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a  jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v černém provedení s logem M.  Používají větší brzdové kotouče a zaručují mimořádný brzdný výkon.

BMW M850i xDrive Gran Coupé - M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při rychlých  změnách směru jízdy nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček  vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci  zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje  rozdily v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.

BMW M850i xDrive Gran Coupé - Zážehový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 530 k.

Zážehový 8válec M TwinPower Turbo o výkonu 530 k.

Špičkový sportovec přinášející ryzí radost z jízdy: Zážehový 8válec M TwinPower Turbo se vyznačuje působivým výkonem, kultivovaným chodem a sportovním  zvukovým projevem. Výjimečný výkon zajišťují dvě turbodmychadla, plně  variabilní časování ventilů Valvetronic a přesné přímé vstřikování paliva.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M850i xDrive Gran Coupé

Progresivní design exteriéru BMW M850i xDrive Gran Coupé fascinuje výraznými designovými prvky v leskle černém provedení.

BMW M850i xDrive Gran Coupé z boku

M ledvinky a M vnější zpětná zrcátka.

V leskle černém provedení jsou kromě M masky chladiče ve tvaru ledvinek  vyvedena i vnější zpětná zrcátka. S volitelným exteriérovým paketem M  Carbon jsou oba zmíněné díly vyrobeny z karbonem vyztuženého plastu  (CFRP), a jsou tudíž lehčí než srovnatelné sériové díly.

DESIGN INTERIÉRU BMW M850i xDrive Gran Coupé

Jedinečný interiér nabízí sportovní styl, který v oblasti luxusu splňuje ty nejnáročnější představy.

BMW M850i xDrive interiér

Panoramatická skleněná střecha.

Pokud je elektrická panoramatická skleněná střecha s posuvnou a  výklopnou funkcí otevřena, poskytuje interiéru dostatek čerstvého  vzduchu a současně v interiéru vytváří prosvětlenou atmosféru ve  chvílích, kdy je uzavřena. Můžete ji otevřít i zavřít pouhým stiskem  tlačítka nebo klíčem od vozidla. Je vybavena roletovou posuvnou sluneční clonou a větrným deflektorem. Vytváří také navazující skleněný vzhled od předního až k zadnímu oknu

BMW M850i xDrive Gran Coupé Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce nabízejí široké možnosti nastavení, výjimečný komfort sezení a bezpečnost. Sedadla Ize optimálně  přizpůsobit i díky elektricky nastavitelné šířce opěradla, variabilní  bederní opěrce a manuálnímu nastavení hloubky sedáku.

TECHNOLOGIE M MODELŮ BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

Kontrolní displej s úhlopříčkou 12,3 palce pro snadnější ovládání. Součástí standardní výbavy BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé je také BMW Live Cockpit Professional. Tato výbava přináší velký kontrolní displej (zvětšený z 10,25 na 12,3 palce), jehož dotyková funkce umožňuje rychlé, snadné a intuitivní ovládání nepřeberného množství funkcí vozidla. Mezi funkce BMW Live Cockpit Professional patří kromě jiného online navigační systém BMW Maps a BMW Intelligent Personal Assistant. Exkluzivní charakter nových modelů BMW M8 dále podtrhují standardně dodávané prvky, jako například Driving Assistant, parkovací asistent Parking Assistant, couvací asistent, příprava pro telefon s bezdrátovým nabíjením a audiosystém Harman Kardon Surround Sound System.

BMW M8 Competition Gran Coupé interiér
BMW M8 Gran Coupé - BMW Digitální klíč.

BMW Digitální klíč.

BMW Digitální klíč změní Váš kompatibilní chytrý telefon na klíč od  vozidla. Vůz odemknete jednoduše tím, že podržíte chytrý telefon u kliky dveří; než své BMW nastartujete, svůj telefon uložte do připravené přihrádky. A navíc, svůj digitální klíč můžete sdílet až s pěti přáteli, a například omezit maximální rychlost - což je ideální pro  řidiče začátečníky.

BMW M8 Gran Coupé - M Setup.

M Setup.

M  Setup* umožňuje dle Vašich osobních preferencí upravit různé parametry  jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru,  převodovky a řízení, úrovni zásahů systému DSC nebo rozdělení hnací síly  mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive. * Dostupné pro BMW M8  Competition Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé.

BMW M8 Gran Coupé - M specifický Head-Up Displej.

M specifický Head-Up Displej.

M  specifický Head-Up Displej s měnitelným obsahem se zaměřuje na  informace související se sportovní jízdou, jako je otáčkoměr s řadícími  světly a varováním před dosažením maximálních otáček nebo zařazený  rychlostní stupeň. Dostupné pro BMW M8 Competition Gran Coupé a BMW M8  Gran Coupé.

BMW M8 Gran Coupé - M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel.

M  specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací,  které oceníte zejména při mimořádně sportovní jízdě. Pokud při jízdě na okruhu zvolíte režim TRACK*, můžete na přístrojovém panelu sledovat plnicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel  podélného a příčného zrychlení. * Jízdní režim TRACK je dostupný  exkluzivně pro BMW M8 Competition Gran Coupé.

BMW M8 Gran Coupé - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebylo  by skvělé, kdyby se Vaše BMW stalo i Vaším osobním expertem na váš vůz?  Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pro pohodlné ovládání mnoha funkcí vozu stačí přirozeně  vyslovit pokyny. Umí také vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete Vaše BMW lépe poznat.

BMW M8 Gran Coupé - Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v  krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkci obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v  jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

BMW M8 Gran Coupé - Paket Connected Professional.

Paket Connected Professional.

BMW Maps s funkcí Connected Navigation, Remote Services, integrací chytrých  telefonů včetně Apple CarPlay a Android Auto, In-Car Experiences a  Concierge Service - s paketem Connected Professional se možnosti konektivity Vašeho BMW výrazně rozšíří. Potěší zvýšený komfort a  vylepšená funkčnost.

BMW M8 Gran Coupé - Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus.

Parkovací  asistent Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Kromě jiného  obsahuje funkce Surround View, včetně pohledu z ptačí perspektivy Top  View, Panorama View, Remote 3D View, pomoc s příčným parkováním, funkci  nouzového brzdění Active Park Distance Control, BMW Drive Recorder,  automatický parkovaci asistent s vodicími příčnými a podélnými linkami a  couvací asistent.

BMW M8 Gran Coupé - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Nejnovější  verze softwaru na palubě. S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote  Software Upgrade bude Vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace si  můžete jednoduše stáhnout pomocí aplikace My BMW nebo SIM karty  nainstalované ve vozidle a poté je nainstalovat. Tímto způsobem lze  aktivovat i další funkce Vašeho BMW.

DÍLY BMW M PERFORMANCE PARTS

BMW M8 Gran Coupé M Performance Parts - 20 M Performance kované kolo Y-spoke 863 M.

20 M Performance kované kolo Y-spoke 863 M.

Kvalitní  kovaná 20" M Performance kola z lehké slitiny Y-spoke 863 M v matném  provedení Ferric Grey s barevným logem M svým stylem automobilu  propůjčují velmi sportovní vzhled.

BMW M8 Gran Coupé M Performance Parts - M Performance ochranná plachta.

M Performance ochranná plachta.

Poddajný a prodyšný: M Performance ochranná plachta efektivně chrání vozidlo proti špíně, škrábancům a vlivům počasí.

BMW M8 Gran Coupé M Performance Parts - M Performance volant Pro.

M Performance volant Pro.

Se  svým působivým tvarem a oblastmi pro držení potaženými Alcantarou  přináší tento volant do kokpitu nezaměnitelnou atmosféru motorsportu.

FOTOGALERIE BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

KATALOG BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

BMW M8 Competition Gran Coupé zezadu

TECHNICKÉ ÚDAJE M MODELŮ BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

Přehled nejdůležitějších faktů a technických údajů M modelů BMW řady 8 Gran Coupé:
 

  • Motory, spotřeba paliva a emise CO2
  • Technické údaje, jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení
  • Hmotnost, rozměry, kola a rozměr pneumatik

Technické údaje BMW M8 Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 441 (600) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 441 (600) / 6 000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 5600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,3 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 098 / 1 943 / 1 420 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 027 / 12,9 
Světlá výška v mm 123 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 070 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 440 
Povolené zatížení (kg) 445 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 230 / 1 240 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 275 / 35 ZR20 (102Y)XL 
Pneumatiky vzadu 285 / 35 ZR20 (104Y)XL 
Kola vpředu 9,5Jx20 
Kola vzadu 10,5Jx20 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 11,4 - 11,6 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 261 - 265 

Technické údaje BMW M850i xDrive Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 390 (530) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 390 (530) / 5500 - 6000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 4600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 082 / 1 932 / 1 407 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 023 / 12,6 
Světlá výška v mm 128 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 085 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 600 
Povolené zatížení (kg) 590 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 300 / 1 390 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/35 R20 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/30 R20 97 Y XL 
Kola vpředu 8Jx20 LM 
Kola vzadu 9Jx20 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,7 - 11 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 243 - 251 

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů