Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 8 | BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ (G16)

593 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #řada8 #GranCoupe
THE 8 | BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ (G16)

Nové BMW řady 8 Gran Coupé (G16) je jediným modelem svého segmentu, který přímo vychází ze dvoudveřového sportovního vozu. Výsledný dynamický potenciál, delší rozvor kol a pro tento model specifické naladění podvozku vytvářejí nezaměnitelnou rovnováhu mezi sportovní výkonností a jízdním komfortem. To znamená, že majitelé řady 8 Gran Coupé se mohou těšit na vysokou úroveň každodenní praktičnosti a na schopnost doslova polykat množství kilometrů. Od začátku prodeje budou v nabídce čtyři varianty.


Poznejte ho na vlastní kůži:

• Progresivní vzhled s ikonickými designovými prvky a pěti dveřmi
• Sportovní jízdní dynamika a prvotřídní jízdní vlastnosti
• Mimořádně exkluzivní a prostorný interiér

 

PROHLÉDNOUT VŠECHNY MODELY BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW ŘADY 8 GRAN COUPE V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

BMW řady 8 Gran Coupé | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujalo Vás nové BMW řady 8 Gran Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Modelová řada BMW řady 8 se rozšířila o čtyřdveřové sportovní kupé. Nové BMW řady 8 Gran Coupé (G16) se svým jedinečným konceptem a technikou pohonu a podvozku, poskytující nejvyšší dynamiku, ztělesňuje sportovní styl značky BMW, který je v luxusním segmentu jedinečný. Gran Coupé, jež je třetím modelem řady 8, doplňujícím BMW řady 8 Coupé a BMW řady 8 Cabrio, má svůj jedinečný charakter, vyvolávající úsměv na tváři díky své výkonnosti a nadšení z působivého designu, který propojuje dynamiku a eleganci s výrazně větším prostorem pro cestující na zadních sedadlech. Exkluzivní prvky výbavy a nejnovější inovace v oblastech řízení/ovládání, asistenčních systémů a konektivity současně představují ukázkový příklad moderního luxusu.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je jediným modelem svého segmentu, který přímo vychází ze dvoudveřového sportovního vozu. Výsledný dynamický potenciál, delší rozvor kol a pro tento model specifické naladění podvozku vytvářejí nezaměnitelnou rovnováhu mezi sportovní výkonností a jízdním komfortem. To znamená, že majitelé řady 8 Gran Coupé se mohou těšit na vysokou úroveň každodenní praktičnosti a na schopnost doslova polykat množství kilometrů. Od začátku prodeje budou v nabídce čtyři varianty. BMW M850i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,0–9,9 l/100 km, kombinované emise CO2: 229–226 g/km*) pohání zážehový motor V8, který impozantním stylem nabízí výkon 390 kW/530 k. BMW 840d xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–6,2 l/100 km, kombinované emise CO2: 166–162 g/km*) se vznětovým motorem o výkonu 235 kW/320 k podtrhuje vlastnosti čtyřdveřového modelu jakožto dokonalého stroje pro dálkové cesty. A BMW 840i Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,5–7,4 l/100 km, kombinované emise CO2: 170–168 g km*) a BMW 840i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,8–7,7 l/100 km, kombinované emise CO2: 179–176 g/km*) využívají služeb vysokootáčkového zážehového šestiválce s maximálním výkonem 250 kW/340 k.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

MODELY

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW 840i Gran Coupé

BMW 840i Gran Coupé

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW M850i xDrive Gran Coupé

BMW M850i xDrive Gran Coupé

MOTORIZACE

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW 840d xDrive Gran Coupé

BMW 840d xDrive Gran Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 250 kW (340 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5 s

Spotřeba (kombinace): 7,1 − 6,7 l / 100 km

Emise CO2: 186 − 174 g/km

Cena s DPH: 2 876 900 Kč 

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW 840i Gran Coupé

BMW 840i Gran Coupé

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 5,4 s

Spotřeba (kombinace): 8,9 − 8,4 l / 100 km

Emise CO2: 203 − 191 g/km

Cena s DPH: 2 681 900 Kč 

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW 840i xDrive Gran Coupé

BMW 840i xDrive Gran Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 5,1 s

Spotřeba (kombinace): 9,3 − 8,7 l / 100 km

Emise CO2: 211 − 199 g/km

Cena s DPH: 2 775 500 Kč 

BMW řady 8 Coupé - BMW M850i xDrive Coupé

BMW M850i xDrive Gran Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 390 kW (530 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 3,9 s

Spotřeba (kombinace): 11 − 10,7 l / 100 km

Emise CO2: 251 − 243 g/km

Cena s DPH: 3 461 900 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW 840i Gran Coupé (Q1/2023)


Cena základního modelu s DPH: 2 681 900 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Inteligentní konektivita zvyšuje dynamiku a hospodárnost. Řídicí jednotka osmistupňové samočinné převodovky Steptronic Sport umí pomocí inteligentní konektivity přizpůsobit strategii řazení aktuální situaci. Jednotka převodovky využívá data standardně dodávaného navigačního systému Professional a podřazuje například ještě dřív, než vůz dojede na křižovatku. Tím k jeho zpomalení využívá také brzdný účinek motoru. Propojení převodovky a navigace současně předchází zbytečným změnám rychlostních stupňů v rychle po sobě jdoucích zatáčkách.

M sportovní diferenciál přináší špičkovou trakci a obratnost. M sportovní diferenciál, který je součástí standardní výbavy u BMW M850i xDrive Gran Coupé a BMW 840i Gran Coupé a je dostupný pro všechny ostatní varianty jako součást paketu M Technic Sport, propůjčuje řízení ještě větší dávku dynamiky. Elektronicky řízený závěr zadního diferenciálu zabraňuje příliš velkému rozdílu v rychlosti otáčení mezi vnitřním a vnějším kolem při zatáčení. Tím řidiči umožňuje projíždět zatáčky s pozoruhodným dynamickým elánem. Svorný účinek generovaný elektromotorem a ovládaný stabilizačním systémem DSC optimalizuje trakci a přenos výkonu na povrchy, kde je velký rozdíl mezi přilnavostí levého a pravého kola. Svojí činností zabraňuje protáčení kola s menší adhezí a jeho sílu posílá na kolo, které ji dokáže účinněji využít pro akceleraci vpřed. Kromě hbitější ovladatelnosti propůjčuje M sportovní diferenciál novému BMW řady 8 Gran Coupé ještě více stability. Variabilní rozdělování točivého momentu mezi pravé a levé zadní kolo také bez nutnosti zásahu brzdové soustavy potlačuje při průjezdu rychle za sebou následujícími zatáčkami nebo v situacích vyžadujících opakovanou změnu směru nedotáčivost či přetáčivost už v samotném zárodku.

Precizní přenos hnací síly pro nepřekonatelnou dynamiku: BMW xDrive. Přítomnost inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive má také mimořádně příznivý vliv na sportovní vlastnosti nového BMW řady 8 Gran Coupé. Díky rychlému, přesnému a plně variabilnímu rozdělování hnacího momentu mezi přední a zadní nápravu maximalizuje trakci a stabilitu nejen při jízdě po rozbitých komunikacích, ale i ve velmi dynamických jízdních situacích. Výkon je za všech okolností rozdělován podle potřeby pomocí elektronicky řízené vícelamelové spojky propojené s hnacím ústrojím a podvozkem nového BMW řady 8 Gran Coupé. Současně nastavení systému upřednostňující zadní kola zaručuje zážitky z jízdy, jimiž jsou sportovní BMW pověstná. Například při rychlých průjezdech zatáčkami je na zadní kola posláno správné množství výkonu navíc, které vozu pomůže do zatáčky zatočit s nejvyšší možnou přesností. Dynamické nastavení pohonu všech kol je obzvláště patrné v situaci, kdy řidič pomocí voliče jízdních režimů aktivuje režimy SPORT nebo SPORT+.

Podvozek: jedinečný repertoár schopností, od dynamické ovladatelnosti až po komfort na dlouhých cestách. Výjimečná agilita, preciznost a výkony podvozku BMW řady 8 Gran Coupé jsou výsledkem konstrukčních principů, které jsou základem této koncepce, a nastavení optimalizovaného s využitím závodních zkušeností BMW M GmbH. Rozvor provedení Gran Coupé je o 201 milimetrů delší než v případě jeho sourozence Coupé. Tím je zajištěn jízdní komfort, ovšem se specifickým naladěním a nastavením omezení vrozené sportovnosti. Všechny standardní a volitelné systémy odpružení byly spolu se základními komponenty podvozku pečlivě naladěné tak, aby braly v potaz specifické rozměry a rozložení hmotnosti nového BMW řady 8 Gran Coupé. To umožnilo předat mimořádné dynamické vlastnosti BMW řady 8 Coupé také jeho čtyřdveřovému sourozenci. Standardní výbava obsahuje Adaptivní M podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Jemně odměřená odezva pružení a tlumení zajišťuje, že o povrchu vozovky řidič obdrží pouze relevantní informace. Integrální aktivní řízení, které je standardní výbavou modelů s pohonem všech kol a součástí volitelné výbavy pro nové BMW 840i Gran Coupé, umožňuje ještě snazší manévrování, zvyšuje agilitu v nižších rychlostech a umožňuje řidiči měnit jízdní pruhy a projíždět zatáčkami s ještě větší jistotou a klidem. Aktivní stabilizátory, které jsou součástí volitelného Adaptivního M podvozku Professional, obzvláště rychle a precizně potlačují náklony karoserie ve chvíli, kdy se řidič pohybuje na samotné hranici dynamického potenciálu vozu. Jeho elektrické krokové motory rovněž při jízdě přímým směrem po nerovném povrchu zabraňují přenosu rušivých sil k posádce, a tím dále zlepšují komfort jízdy.

BMW řady 8 Gran Coupé z boku
BMW řady 8 Gran Coupé - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní  M podvozek umožňuje upravit charakteristiku tlumičů tak, aby odpovídala  dané jízdní situaci, tím zvyšuje komfort i jízdní dynamiku.

BMW řady 8 Gran Coupé - Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení.

Integrální  aktivní řízení zvyšuje ovladatelnost a agilitu v nižších rychlostech a  současně zlepšuje stabilitu ve vysokých rychlostech.

BMW řady 8 Gran Coupé - Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

BMW  řady 8 Gran Coupé může být vybaveno hospodárným zážehovým nebo vznětovým 6válcem BMW TwinPower Turbo, zatímco BMW M850i xDrive pohání zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo o výkonu 390 kW (530 k).

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

DESIGN EXTERIÉRU

Design exteriéru: sportovní exkluzivita, individuální přitažlivost. Kombinace přesně vedených linií a rozměrných ploch, které vytvářejí nový designový jazyk značky BMW, pomáhá exteriéru nového BMW řady 8 Gran Coupé dosáhnout jedinečné rovnováhy mezi dynamikou a elegancí. Koncept čtyřdveřového kupé se proměnil v karoserii jedinečné okázalosti a progresivity. Rozvor čtyřdveřového modelu dosahuje 3023 milimetrů, což oproti modelu BMW řady 8 Coupé představuje nárůst o 201 milimetrů, na délku nový model měří 5082 milimetrů (+231 mm), na šířku 1932 milimetrů (+30 mm) a na výšku 1407 milimetrů (+61 mm). Přední část Gran Coupé je až po A-sloupky shodná s BMW řady 8 Coupé. Široká, nízko posazená přední část vyzařuje sportovní ambice a sebevědomou přítomnost. Součástí standardní výbavy jsou Adaptivní LED světlomety. Volitelné laserové světlomety BMW Laserlight s funkcí Selective Beam nabízejí dosvit světelného kuželu až 600 metrů. 

Stejně jako jeho výrazné proporce, také design boků a zádě nového BMW řady 8 Gran Coupé se výrazně liší od jeho stájových kolegů. Vzhledem k tomu, že rám čelního skla je více vzpřímený, vyšší je také linie střechy, což znamená další dodatečný prostor pro hlavy cestujících vpředu i vzadu. Střešní linie přechází v zadní části elegantním obloukem do víka zavazadlového prostoru. Tento přechod je obzvláště plynulý zásluhou „ploutviček“ v přechodu C-sloupků do zadního okna. Účinně pomáhají zdůrazňovat prodlouženou siluetu vozu. Zadní okno je tímto řešením mírně strmější, což umožnilo prodloužit víko do zavazadlového prostoru. Tvar bočních oken v zadní části zakončuje typický designový prvek BMW. Protisměrné zalomení, takzvaný Hofmeisterův záhyb, ve spodní části oken nového BMW řady 8 Gran Coupé je nebývale napřímené, což ještě více zdůrazňuje robustnost této části karoserie. Na tvaru zadní části se výrazně podílejí také rozšířené blatníky kol a široký rozchod. Horizontální linie a trojrozměrně tvarované plochy dávají zadní části vozu široký, ale také velmi lehký vzhled. Úzká zadní LED světla výrazně zasahují do boků vozu. Dvojice koncovek výfuku lichoběžníkového tvaru se nacházejí po stranách spodní části zadního nárazníku.

M sportovní paket, paket M Technic Sport a exteriér Chrome Line Exterior nabízejí extra porci dynamiky a elegance. Pro tento model specifický M sportovní paket vylepšuje charakter nového BMW řady 8 Gran Coupé vyšší porcí dynamiky. Jeho součástí jsou kromě dalších nápadných designových prvků obzvláště velké nasávací otvory v předním nárazníku, výrazně tvarovaný zadní nárazník s šedým difuzorem a speciálně navržené nástavce bočních prahů. Lamely BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek mají matně hliníkové čelní plochy a vnitřní části průduchů Air Breather jsou zhotoveny v provedení matného chromu. Paket M Technic Sport přidává množství vizuálních specialit v podobě rozšířeného provedení BMW Individual High-gloss Shadow Line, které nyní zahrnuje také leskle černý rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a čelní plochy jejích lamel, boční průduchy Air Breathers, koncovky výfuku a lišty kolem bočních oken. Standardně dodávané provedení exteriéru Chrome Line zdůrazňuje elegantní vzhled nového BMW řady 8 Gran Coupé chromovanými okenními lištami, spodními částmi vnějších zpětných zrcátek, leskle chromovým rámečkem BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, včetně čelních stran jejích lamel, a koncovkami výfuku. Leskle chromová je také lišta v zadním nárazníku, která spojuje integrované koncovky výfuku na jeho pravé a levé straně, což je další exkluzivní prvek nového BMW řady 8 Gran Coupé. Chrome Line lze objednat také jako volitelnou výbavu ve spojení s M sportovním paketem a pro BMW M850i xDrive Gran Coupé. Speciální designové prvky zvýrazňují vysoce individuální vzhled nového BMW M850i xDrive Gran Coupé. Aerodynamicky optimalizované prvky karoserie M sportovního paketu, které doplňuje nástavec předního spoileru, jsou kombinovány s exkluzivními prvky v provedení šedá Cerium Grey. Mezi prvky vyvedené v této ohromující barvě patří rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a čelní plochy lamel masky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, boční průduchy Air Breathers, koncovky výfuku, M logo na předních blatnících a modelové označení v zadní části vozu.

BMW řady 8 Gran Coupé z boku
BMW řady 8 Gran Coupé - 20 M kola z lehké slitiny 895 M.

20 M kola z lehké slitiny 895 M.

20"  M kola z lehké slitiny Double-spoke 895 M Bicolour Jet Black jsou  výrazným prvkem designu. Leštěná kola jsou dodávána s kombinovanými  sportovními pneumatikami.

BMW řady 8 Gran Coupé - BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow.

BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow.

BMW  maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow* je výrazným prvkem přídě. Její  inovativní LED nepřímé podsvícení vytváří při jízdě nebo při odemykání a  zamykání působivé světlené představení.

*Výbava zobrazených modelů se může na jednotlivých trzích lišit. Obraťte se prosím na svého BMW Autorizovaného Dealera.

BMW řady 8 Gran Coupé - Panoramatická skleněná střecha.

Panoramatická skleněná střecha.

Elektricky ovládaná panoramatická skleněná střecha plní interiér světlem a nerušeně ladí s dynamickým designem vozu.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér: dynamika a luxus v dokonalé harmonii. Výrazný styl nového BMW řady 8 Gran Coupé je vyjádřen také designem jeho interiéru. Řidičský zážitek jak v přední, tak i zadní části je definován bezchybnou symbiózou dynamiky a luxusu. Díky rozvoru a velkoryse tvarovaným nástupním otvorům si cestující na zadních sedadlech mohou vychutnat na kupé od BMW nebývale velký prostor pro nohy, současně se jim do vozu snadněji nastupuje a vystupuje z něj. Ve srovnání s dvoudveřovými verzemi BMW řady 8 je pro cestující na zadních sedadlech rovněž podstatně více prostoru v oblasti ramen a hlavy. Tím je ve druhé řadě sedadel připraveno nesrovnatelně více komfortu. Volitelná panoramatická skleněná střecha propůjčuje interiéru BMW řady 8 Gran Coupé mimořádně prosvětlenu atmosféru. Její šířka je obzvláště velkorysá a prosklená plocha měří přibližně 1,5 m2 . Výsledkem je nepřerušený skleněný povrch, který sahá od čelního skla k zadnímu oknu. Přední část střechy a vnitřní krytí se otevírají a zavírají pouhým stiskem tlačítka nebo dálkovým ovládáním, čímž lze přesně regulovat přísun čerstvého vzduchu. Vnitřní krycí roletu panoramatické střechy je možné také ovládat ze zadních sedadel. Exkluzivně pro čtyřdveřovou variantu BMW řady 8 je k dispozici čtyřzónová klimatizace a sluneční roletky pro zadní boční okna i zadní okno.

Sportovní prostředí na všech sedadlech. Standardně nabízené prostorové osvětlení nového BMW řady 8 Gran Coupé dramatickým způsobem zdůrazňuje dopředu směřující křivky uvnitř vozu. Standardní výbava nového BMW řady 8 Gran Coupé zahrnuje kůží potaženou palubní desku a horní část dveří, elektricky ovládaná sportovní sedadla s opticky integrovanými hlavovými opěrkami a kožené čalounění Vernasca. Standardně dodávaná multifunkční sedadla pro BMW M850i xDrive Gran Coupé jsou čalouněna kůží Merino, která je použita i na dalších površích v interiéru. Další možností výbavy pro BMW M850i xDrive Gran Coupé a vozy vybavené M sportovním paketem jsou nová M sportovní sedadla s výrazným skořepinovým tvarem. Dozadu protažený středový tunel je exkluzivní záležitostí nového BMW řady 8 Gran Coupé, stejně jako druhá řada sedadel, ve které je každé sedadlo navrženo jako individuální místo. Tvar a vzor švu na vnějších zadních sedadlech je podobný sportovním sedadlům vpředu. Také zadní sedadla nabízejí vynikající boční oporu a integrované opěrky hlavy, což jejich posádce umožňuje rovněž okusit neředěné sportovní zážitky. Třetí sedadlo pro použití na krátké cesty se nachází mezi dvěma vnějšími sedadly a je vybaveno bezpečnostním pásem. Díky tomu má nové BMW řady 8 Gran Coupé uspořádání sedadel podle schématu 4 + 1 a je homologované jako pětimístný vůz. Objem zavazadlového prostoru lze jednoduše měnit prostřednictvím opěradel zadních sedadel děleným v poměru 40:20:40, jehož jednotlivé části lze sklápět ze zavazadlového prostoru pomocí páček. S objemem 440 litrů je zavazadlový prostor dostatečně velký na to, aby pojal tři golfové bagy.

BMW řady 8 Gran Coupé interiér
BMW řady 8 Gran Coupé - Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem poskytuje výkon 1 400 W a špičkový zvuk studiové kvality pro každé sedadlo ve voze.

BMW řady 8 Gran Coupé - Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce nabízejí kompletní možnosti nastavení, výjimečný komfort sezení a bezpečnost.

BMW řady 8 Gran Coupé - Skleněné prvky Crafted Clarity.

Skleněné prvky Crafted Clarity.

Skleněné  aplikace Crafted Clarity obsahují ručně vyráběné skleněné elementy,  které vizuálně i hapticky pozdvihují interiér vozidla. Detaily na voliči  převodovky, ovládání hlasitosti, ovladači BMW a tlačítku Start/Stop  jsou vyrobeny z kvalitního křišťálu.

TECHNOLOGIE

Špičkové asistenční systémy dále zvyšují pohodlí a bezpečnost. Řada pokrokových asistenčních systémů posouvá pohodlí a bezpečnost v novém BMW řady 8 Gran Coupé na zcela novou úroveň. Standardní výbava zahrnuje Head-Up Displej, paket Driving Assistant, varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí ve městě, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, varování při změně jízdního pruhu, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info, upozornění na vozy přijíždějící ze strany zezadu a upozornění před nárazem zezadu. Mezi volitelné systémy patří aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, Driving Assistant Professional (který kromě jiného nabízí asistent řízení a jízdy v pruzích) a systém nočního vidění BMW Night Vision. Mezi prvky standardně dodávaného parkovacího asistentu patří zadní kamera a couvací asistent. 

Intuitivní ovládání a bezproblémová konektivita: systém ovládání BMW Operating System 7.0 a inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Nové BMW řady 8 Gran Coupé je standardně vybaveno systémem displejů BMW Live Cockpit Professional. Obsahuje navigační a multimediální systém, plně digitální přístrojový panel s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palce a kontrolní displej o úhlopříčce 10,25 palce. Nový systém ovládání BMW Operating System 7.0 vyniká moderními digitálními funkcemi, které přesně odpovídají potřebám řidiče. Pro intuitivní ovládání může řidič libovolně volit mezi dotykovou funkcí kontrolního displeje, ovladačem iDrive, tlačítky na volantu či ovládáním hlasem a gesty. BMW Intelligent Personal Assistant hraje v systému ovládání klíčovou roli. Digitálního společníka lze aktivovat zvoláním „Hej, BMW“ a řidiči pomáhá používat různé funkce vozidla. Kromě toho se vůz bude schopen neustále učit novým dovednostem získávaným díky vzdáleným aktualizacím, přenášeným prostřednictvím funkce Remote Software Upgrade. BMW Intelligent Personal Assistant lze použít také k výběru tří režimů atmosféry interiéru, tzv. Experience Modes. Aktivují se podle požadavků řidiče a vzájemně slaďují funkce interiéru v podobě například vnitřního osvětlení, úrovně jeho ztmavení, vyhřívání/odvětrávání sedadel a hudby (v závislosti na výbavě vozidla).

BMW řady 8 Gran Coupé interiér
BMW řady 8 Cabrio - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

• Mějte na palubě vždy po ruce svého osobního asistenta

• Komunikujte s Vaším BMW přirozeným způsobem

• Ovládejte funkce vozidla pomocí hlasového ovládání

• Zjistěte o vozidle všechno

BMW řady 8 Cabrio - Digitální klíč.

Digitální klíč.

• Vytvořte z Vašeho chytrého telefonu digitální klič

• Uzamkněte a odemkněte Vaše BMW a dokonce i nastartujte motor bez fyzického použití klíče

• Vytvořte si BMW Digitální klíč prostřednictvím aplikace My BMW a uložte jej do kompatibilního iPhonu Umožněte až pěti dalším osobám používání Vašeho BMW

BMW řady 8 Cabrio - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

• Udržuje Vaše BMW vždy aktuální

• Aktualizace softwaru prostřednictvím aplikace My BMW nebo SIM karty ve vozidle

• Snadná dálková aktivace nových funkcí a výbavy

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

BMW Originální příslušenství nabízí celou řadu produktů, které jsou  navrženy přímo pro BMW řady 8 Gran Coupé a odpovídají mu z hlediska  kvality, designu a samozřejmě i vlastností.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW Ochranná plachta vozidla.

BMW Ochranná plachta vozidla.

Tato přesně padnoucí ochranná plachta Vaše vozidlo spolehlivě ochrání proti slunečním paprskům, vodě, špíně a škrábancům a taktéž proti sněhu a ledu v zimě.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

Dokonale  padnoucí BMW pouzdro na klíč je vyrobeno z vysoce kvalitní černé kůže  Nappa a spolehlivě ochrání Váš BMW klíč s displejem proti špíně a  škrábancům.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW WaterBlade

BMW WaterBlade

BMW WaterBlade je stěrač čelního skla vybavený inovativní lištou, která výrazně zlepšuje účinnost stírání.

DÍLY BMW M PERFORMANCE PARTS

BMW M Performance Parts obsahují opticky výraznější designové doplňky  exteriéru a interiéru, atraktivní kovaná kola a kola z lehké slitiny.

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - 19 M Performance kované kolo 786 M.

19 M Performance kované kolo 786 M.

19" M Performance kované kolo Double- spoke 786 M v matném provedení Jet Black s pneumatikou runflat, lze použít v kombinaci se sněhovými řetězy. Kompletní zimní kolo se systémem kontroly tlaku, rozměr kola 8 J x 19.

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance 19 brzdový systém

M Performance 19 brzdový systém

Pro kratší brzdnou dráhu: Výkonný 19" M Performance brzdový systém je vybaven sportovními brzdovými kotouči s vnitřním chlazením. V efektní barvě M Performance Red (červená).

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance boční průduch z karbonu.

M Performance boční průduch z karbonu.

Vizuální specialita boční části vozu: M Performance boční průduch vyrobený z prémiového karbonu.

FOTOGALERIE

KATALOG

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

Přehled nejdůležitějších faktů a technických údajů BMW řady 8 Gran Coupé:

 

  • Motory, spotřeba paliva a emise CO2
  • Technické údaje, jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení
  • Hmotnost, rozměry, kola a rozměr pneumatik

Technické údaje BMW 840d xDrive Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Vznětový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 250 (340) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 700 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 993 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 250 (340) / 4 400 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 700 / 1750 - 2250

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 082 / 1 932 / 1 407 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 023 / 12,6 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 070 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 600 
Povolené zatížení (kg) 605 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 275 / 1 425 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 6,7 - 7,1 
Objem palivové nádrže (l) 66 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 174 - 186 

Technické údaje BMW 840i Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,4 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 082 / 1 932 / 1 407 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 023 / 12,3 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 890 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 435 
Povolené zatížení (kg) 620 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 170 / 1 360 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,4 - 8,9 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 191 - 203 

Technické údaje BMW 840i xDrive Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,1 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 082 / 1 932 / 1 407 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 023 / 12,6 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 950 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 480 
Povolené zatížení (kg) 605 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 220 / 1 355 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,7 - 9,3 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 199 - 211 

Technické údaje BMW M850i xDrive Gran Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 390 (530) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 390 (530) / 5500 - 6000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 4600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 082 / 1 932 / 1 407 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 023 / 12,6 
Světlá výška v mm 128 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 085 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 600 
Povolené zatížení (kg) 590 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 300 / 1 390 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 440 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/35 R20 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/30 R20 97 Y XL 
Kola vpředu 8Jx20 LM 
Kola vzadu 9Jx20 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,7 - 11 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 243 - 251 
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů