Motorkáři | Ušetři na pojistce až 75%.
Porovnat  
Porovnat  

ČTYŘI NOVÉ PLUG-IN HYBRIDNÍ MODELY BMW ŘADY 3.

410 BMW invelt 6. 9. 2021
obrázek

Posouváme elektrifikaci svých modelů o další kus vpřed.

U BMW řady 3 se v nadcházejících měsících rozšíří nabídka vozidel s elektrifikovaným pohonem ze současného jednoho modelu na celkem čtyři. Po úspěšném uvedení na trh nového BMW 330e Sedan bude od léta 2020 k dispozici také nové BMW 330e Touring. Kromě toho budou oba modely od léta 2020 k dispozici jak s klasickým pohonem zadních kol, tak ve spojení s inteligentním systémem pohonu všech kol BMW xDrive.

obrázek

Čistě na elektřinu dojedete ještě dál.

Nejnovější generace technologie BMW eDrive u všech plug-in hybridních modelů BMW řady 3 zlepšuje jak hospodárnost a dojezd čistě na elektřinu, tak i pověstnou radost z jízdy. Spontánní nástup výkonu elektromotoru je patrný během rozjezdu a akcelerace, což přispívá k velmi temperamentnímu projevu vozu. Vysoká kapacita vysokonapěťových lithium-iontových baterií s nejnovější technologií bateriových článků umožňuje plug-in hybridním modelům nového BMW řady 3 jet pouze na elektrický proud – a tedy bez lokálních emisí – s maximálním dojezdem mezi 55 a 68 km (předběžné údaje*). 

Bateriové články vyrobené podle specifikací společnosti BMW Group mají mimořádně vysokou kapacitu. Elektrická energie uložená ve vysokonapěťové baterii se používá také k napájení elektrického systému vozidla. To znamená, že klasický spalovacím motorem poháněný alternátor již není potřeba, což dále zvyšuje účinnost systému jako celku. 40litrová palivová nádrž zaručuje celkový dojezd, který je vhodný i pro cestování na velké vzdálenosti. Tím potvrzuje fakt, že plug-in hybridní modely jsou ideální také pro dlouhé cesty. 

Všechny plug-in hybridní modely nového BMW řady 3 splňují v závislosti na úrovni výbavy kritéria, která byla v Německu stanovena pro zařazení vozu do kategorie „elektrických vozidel“, s čímž souvisejí některá zvýhodnění. 

obrázek

Premiéra pro modely Touring s plug-in hybridním pohonem.


Plug-in hybridní hnací soustavu nového BMW 330e Touring tvoří čtyřválcový 2litrový zážehový motor s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 135 kW/184 k a do 8stupňové převodovky Steptronic integrovaný elektromotor, který generuje maximální výkon 83 kW/113 k. Systémový výkon obou pohonných jednotek 185 kW/252 k lze razantním sešlápnutím plynového pedálu na 10 sekund zvýšit o dalších 30 kW/40 k.

Tato standardně dostupná funkce nazývaná XtraBoost je k dispozici v režimu SPORT, který lze aktivovat systémem volby jízdních režimů. Zvyšuje výkon soustavy až na 215 kW/292 k, čímž zachovává pro tento model specifický sportovní charakter, jenž je pro BMW řady 3 tak typický. Maximální točivý moment plug-in hybridního pohonu nového BMW 330e Touring dosahuje hodnoty 420 Nm. Zásluhou výkonu dvou pohonných jednotek je nové BMW 330e Touring schopné zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy (předběžný údaj). Jeho maximální rychlost činí 220 km/h (předběžný údaj). 

obrázek

Hospodárné a praktické: Pohon BMW eDrive v kombinaci s BMW xDrive.

Paralelně s příchodem BMW 330e Touring budou na trh uvedeny také dvě plug-in hybridní verze BMW řady 3 s pohonem všech kol. Tyto vozy využívají stejného plug-in hybridního pohonu jako odpovídající modely s pohonem zadních kol.

V novém BMW 330e xDrive Sedan (kombinovaná spotřeba paliva: od 1,8 l/100 km; kombinovaná spotřeba energie: od 16,7 kWh/100 km; kombinované emise CO2: od 42 g/km, předběžné údaje*) a novém BMW 330e xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: od 2,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba energie: od 17,8 kWh/100 km; kombinované emise CO2: od 46 g/km, předběžné údaje*) je výkon elektromotoru a spalovacího motoru kombinován s pohonem všech kol. BMW eDrive se kombinuje s BMW xDrive a společně vytvářejí příkladnou hospodárnost s vynikající všestranností. 

obrázek

Mnoho předností kažodenního života.


Ve srovnání s konvenčně poháněnými vozy nabízejí plug-in hybridní automobily už dlouhou dobu značné následující výhody:

  • Úspora: Pokud je vozidlo nabíjeno doma nebo v zaměstnání, je jízda na elektrický proud levnější než jízda vozem na benzín nebo naftu.
  • Správná teploty vždy, když usednete dovnitř: Nezávislá klimatizace a topení jsou součástí sériové výroby. 
  • Brzdit se vyplatí: Brzdění nabíjí akumulátor. U konvenčních vozidel prostě jen vytváří teplo a opotřebovává brzdy.
  • To nejlepší z obou světů: Plug-in hybridní automobily ve městě nabízejí potěšení z elektrické jízdy a na dlouhých trasách klasickou BMW radost z jízdy.
  • Vyhlídky do budoucnosti: Vzhledem k tomu, že plug-in hybridy jsou schopny bezemisní jízdy, mohou vjet do mnoha zelených zón, nabízejí výhody při parkování a ušetří na mýtném.
  • Lepší kvalita života: Manuálním přepnutím na elektrický pohon uživatelé přispívají ke snižování emisí a hluku ve městech.
obrázek

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů