ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY V PRAZE A PLZNI 25.11.2022 a 2.12.2022
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

Nové BMW M4 CSL

555 BMW invelt 23. 6. 2022 #BMWinvelt #BMW #BMWM4CSL

BMW M GmbH představuje v rámci oslav 50. výročí svého založení speciální automobil postavený na základě svých úspěšných výkonných modelů prémiového segmentu střední třídy. 

V novém BMW M4 CSL (kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,8 1/100 km; kombinované emise CO2: 227–222 g/km v cyklu WLTP) se snoubí závodní vášeň staré školy s inovativními technologiemi a vytváří nenapodobitelný zážitek z jízdy.

Jeho charakter se opírá o dva základní rysy: zvýšení výkonu o 30 kW/40 k na 405 kW/550 k a snížení hmotnosti o 100 kg ve srovnání s BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 9,8 1/100 km; kombinované emise CO2: 224–223 g/km v cyklu WLTP).

Smyslem existence nového BMW M4 CSL s dynamickými schopnostmi zcela nové úrovně, inteligentní lehkou konstrukcí, dvěma sedadly, pro tento model specifickým podvozkem a speciálními prvky výbavy je jízda na závodním okruhu. Geny, které M4 CSL sdílí se svým závodním sourozencem, BMW M4 GT3, se odrážejí i v jeho jízdních vlastnostech. Při testech na Severní smyčce okruhu Nürburgring dosáhlo BMW M4 CSL nejrychlejšího času na kolo ze všech sériových automobilů vyrobených BMW Group. Na trati, která se tradičně používá pro srovnávací účely a jež bez rovinky v úseku T13 měří 20,6 km, se časomíra zastavila na hodnotě 7 minut a 15,677 s. Jeho oficiální a notářsky ověřený čas na 20,832 km dlouhém okruhu (kompletní kolo) byl 7 minut a 20,207 s. Podobně působivé jsou i údaje o zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 s a sprintu z 0 na 200 km/h za 10,7 s.

Přijďte se k nám do BMW invelt Praha a Plzeň zeptat na podrobnosti.

Nové BMW M4 CSL | Znovuzrození legendy.

Zaujalo Vás nové BMW M4 CSL? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

DESIGN EXTERIÉRU NOVÉHO BMW M4 CSL

Lakování exkluzivním matným šedým metalickým lakem.

Karoserie BMW M4 CSL je standardně lakována exkluzivním matným šedým metalickým lakem Frozen Brooklyn Grey. Tento odstín v kombinaci s bezbarvě lakovanými plochami z uhlíkových vláken a červenými detaily vytváří vizuálně expresivní vzhled ryzí sportovnosti. Alternativně si zákazníci mohou objednat nový model M4 CSL v pastelové bílé barvě Alpine White nebo v černém metalickém laku Sapphire Black.

Struktura dílů karoserie

Struktura dílů karoserie vyrobených z uhlíkových vláken je patrná na různých místech, včetně dvou ploch na kapotě. Tato místa nejsou lakována v barvě karoserie, navíc je zvýrazňují červené obrysy. Červené linky také zvýrazňují podélnou prohlubeň střechy vyrobené z materiálu CFRP, ale také obrysy bočních prahů, černá označení modelu a pro tento model specifické CFRP prvky vzduchových clon na krajích předního nárazníku.

BMW střecha z CFRP

Struktura dílů karoserie vyrobených z uhlíkových vláken je patrná na různých místech, včetně dvou ploch na kapotě. Tato místa nejsou lakována v barvě karoserie, navíc je zvýrazňují  červené obrysy. Červené linky také zvýrazňují podélnou prohlubeň střechy vyrobené z materiálu CFRP, ale také obrysy bočních prahů, černá označení modelu a pro tento model  specifické CFRP prvky vzduchových clon na krajích předního nárazníku.

Inovativní zadní světla.

Zadní LED světla nového BMW M4 CSL jsou standardně vybavena technologií, která se v sériově vyráběném voze objevuje vůbec poprvé. Jejich skleněné kryty v sobě mají propletenou strukturu světelných vlásečnic, které osvětluje laserová technologie, což vytváří živou strukturu povrchu světel. Vzniká tak velmi osobitý světelný podpis, který je za tmy rozpoznatelný i na velkou vzdálenost.

DESIGN INTERIÉRU NOVÉHO BMW M4 CSL

Karbonové bložení interiéru.

Specifické prvky výbavy modelu BMW M4 CSL se vyznačují osobitým vyvážením mezi  ryzostí sportovního vozu, neomezenou každodenní použitelností a exkluzivní prémiovostí.  M karbonová celoskořepinová sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují samonosnou  strukturou z CFRP a záměrnou absencí komfortních prvků.

M specifický system ovládání

Součástí M specifického systému ovládání je tlačítko M Setup pro přímé nastavení mnoha  funkcí vozidla a dvě M tlačítka umístěná na volantu a určená pro uložení a rychlé vyvolání  preferovaného nastavení automobilu. Součástí standardní výbavy je také systém M Drive  Professional s funkcemi M Drift Analyser a časomírou M Laptimer. Celek doplňuje tlačítko M Mode pro aktivaci nastavení ROAD, SPORT a TRACK.

Dokonalé prostředí na palubě.

Dokonalé prostředí na palubě pro soustředěnou radost z jízdy vytváří M Alcantarový volant,  antracitové čalounění stropu, karbonové obložení interiéru, nápisy „CSL“ na sedadlech,  středové konzole a zadním panelu, stejně jako M specifické displeje. Standardem je také  rozšířené kožené čalounění Merino a M bezpečnostní pásy.

M karbonová celoskořepinová sedadla.

Opěradlo má pevně daný sklon,  podélný posuv lze měnit manuálně a výšku sedadla je možné upravovat pouze v dílně pomocí šroubováku ve třech úrovních. M karbonová celoskořepinová sedadla mají také  odnímatelné opěrky hlavy a umožňují instalaci šestibodových bezpečnostních pásů.

JÍZDNÍ DYNAMIKA NOVÉHO BMW M4 CSL.

BMW Laserlight: žluté přední světlomety

Volitelně dodávané laserové světlomety BMW Laserlight jsou dalším zajímavým prvkem  přední části nového BMW M4 CSL. Tyto světlomety svítí jak při uvítací sekvenci při odemykání dveří, tak při zapnutí potkávacích a dálkových světel nikoli bíle, ale žlutě,  a evokují tak vzhled úspěšných závodních vozů GT

Řadový šestiválec se závodním charakterem.

Pro tento model specifická pohonná jednotka BMW M4 CSL vychází ze stejného  vysokootáčkového řadového šestiválce s technologiemi M TwinPower Turbo, který pohání závodní BMW M4 GT3. Jeho značné výkonové rezervy umožnily výrazné zvýšení výkonu,  aniž by bylo nutné dělat ústupky z hlediska spolehlivosti nebo životnosti. Klíčem k tomuto  nárůstu výkonu bylo zvýšení maximálního plnicího tlaku obou jednokomorových  turbodmychadel z 1,7 na 2,1 baru a pro tento model specifická úprava řídicí jednotky. 

Titanový koncový tlumič.

Chladicí i mazací okruhy jsou navrženy tak, aby zvládaly specifické nároky ostré jízdy.  Výfukový systém se dvěma koncovkami, elektricky ovládanými klapkami a odlehčeným koncovým titanovým tlumičem navíc vytváří emocionálně podmanivý zvuk inspirovaný závodními vozy, který byl vytvořen speciálně pro nové BMW M4 CSL

Zvýšená tuhost karoserie, pro daný model specifický podvozek.

Stejně jako motor v novém BMW M4 CSL, i podvozek prošel řadou detailních úprav, které byly přizpůsobeny výkonové charakteristice pohonné jednotky. Tyto modifikace zohledňují  také výrazné snížení hmotnosti a pro daný model specifické zvýšení tuhosti karoserie, díky  čemuž se směs agility, dynamiky a přesnosti řízení, kterou jsou vozy BMW M proslulé,  posouvá do nové dimenze

M KONTROLA TRAKCE KALIBROVANÁ PRO JÍZDU NA ZÁVODNÍM OKRUHU.

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

BMW M4 CSL

M KOVANÁ KOLA A PNEUMATIKY


Součástí standardní výbavy jsou také M kovaná kola z lehké slitiny v exkluzivním designu  Cross-spoke (19palcová na přední a 20palcová na zadní nápravě). Jsou obuta do speciálně pro tento model vyvinutých pneumatik o rozměru 275/35 ZR19 vpředu a 285/30 ZR20 vzadu.


M kola a pneumatiky

SKLADOVÉ VOZY BMW ŘADY M.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 CSL
Kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 227–222 g/km, podle WLTP.

* Všechny hodnoty jízdních výkonů, spotřeby paliva a emisí jsou předběžné.


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj: PressClub Global

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů