Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 4 | M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO (G23)

599 BMW invelt 6. 9. 2021 #BMW #invelt #THE4 #BMWřady4 #M4 #Cabrio
THE 4 | M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO (G23)

Neředěná nová podoba svobody: M modely BMW řady 4 Cabrio (G23) jsou dokonalým spojením výkonu a estetické přitažlivosti doplněné o typický sportovní styl divize M. Obě verze už při prvním setkání zvýší tep fanoušků sportovních kabrioletů. BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive zaujme výkonem 510 koní a točivým momentem 650 Nm. Díky tomu, že je vybaveno vysokovýkonným zážehovým řadovým 6válcem BMW M TwinPower Turbo, 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic, pohonem všech kol M xDrive s Aktivním M diferenciálem a celou řadou technologií  pocházejících z motorsportu, nabízí jak při každodenním používání, tak při nasazení na závodním okruhu maximální jízdní dynamiku. BMW M440i xDrive Cabrio s výkonem 374 koní (275 kW) nezaujme pouze progresivním designem, M sportovním diferenciálem a 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic Sport, ale i unikátním spojením sportovnosti, hospodárnosti a výjimečné každodenní použitelnosti.


PROHLÉDNOUT VŠECHNY M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO

 

Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA M MODELŮ BMW ŘADY 4 CABRIO V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujaly Vás nové M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Mimořádný výkon kombinovaný s jedinečnou individualitou: Nové BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive (kombinovaná spotřeba paliva, WLTP: 10,2 l/100 km, kombinované emise CO2, WLTP: 233–231 g/km) je nejexkluzivnějším modelem nové generace automobilů BMW M prémiového segmentu střední třídy. Jeho řadový šestiválec s výkonem 373 kW/510 k a systém pohonu všech kol M xDrive zajišťují mimořádnou dynamiku. Unikátní M designové prvky a nová plátěná střecha vytvářejí mimořádně působivý celek, jehož osobitá přitažlivost vynikne zejména při jízdě se staženou střechou. Ničím neomezené sluneční paprsky a vanoucí vítr spolu s opojným zvukovým doprovodem dovolují BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive poskytnout tyto omamné jízdní zážitky cestujícím na všech čtyřech sedadlech. 

Výroba nového modelu BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive bude zahájena v červenci 2021 v továrně BMW v Dingolfingu, kde z výrobních linek sjíždějí kromě jiných modelů také všechny varianty nového BMW M4 Coupé, BMW M5, BMW M8 a nového BMW řady 4 Cabrio. Cena nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive je na českém trhu stanovena na 2 619 500 Kč včetně DPH.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S M MODELY BMW ŘADY 4 CABRIO

MOŽNOSTI DESIGNU M MODELŮ BMW ŘADY 4 CABRIO

BMW M4 Cabrio - BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive

BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive

BMW M4 Cabrio - BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive Cabrio

MOTORIZACE

BMW M4 Cabrio - BMW M4 Competition M xDrive Cabrio

BMW M4 Competition M xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 375 kW (510 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 3,7 s

Spotřeba (kombinace): 10,2 l / 100 km

Emise CO2: 233 − 231 g/km

Cena s DPH: 2 746 900 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440d xDrive Cabrio

BMW M440d xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 250 kW (340 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5 s

Spotřeba (kombinace): 6,6 − 6 l / 100 km

Emise CO2: 172 − 157 g/km

Cena s DPH: 2 047 500 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440i Cabrio

BMW M440i Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5,2 s

Spotřeba (kombinace): 8,3 − 7,7 l / 100 km

Emise CO2: 190 − 175 g/km

Cena s DPH: 1 935 700 Kč 

BMW řady 4 Cabrio - BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 4,9 s

Spotřeba (kombinace): 8,4 − 7,8 l / 100 km

Emise CO2: 192 − 177 g/km

Cena s DPH: 2 004 600 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW M4 Competition M xDrive Cabrio (Q1/2023)


Cena základního modelu: 2 746 900 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M4 COMPETITION CABRIO S POHONEM M xDRIVE

Osmistupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic: Extrémně sportovní řazení, individuálně nastavitelná charakteristika. Sériově dodávaná 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic dokonale ladí s výkonovou charakteristikou motoru. Ovládá se buď voličem převodovky ve specifickém M provedení na středové konzole, nebo páčkami na volantu. Přímé spojení s motorem a nevšedně rychlé změny převodových stupňů vybízejí spolu s automatickými meziplyny při podřazování v automatickém režimu a možností v manuálním režimu rychle zařadit nejnižší možný rychlostní stupeň k dynamickému stylu jízdy. Řidič může pomocí tlačítek Drivelogic integrovaných ve voliči měnit charakteristiku řazení převodovky, přičemž si může vybrat z komfortně orientovaného, sportovního a okruhového nastavení. Zvuk motoru je uvnitř vozu zintenzivňován audiosystémem vozu, což zaručuje cestujícím autentický akustický zážitek, i když je střecha natažená. Nejnovější verze technologie Active Sound Design generuje mimořádně sportovní zvukový projev, který vytváří skutečné sluchové drama, zejména při změnách převodových stupňů a doprovodných meziplynech. Od července 2021 bude tento vylepšený zvukový zážitek dostupný také pro stávající modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé prostřednictvím dálkových aktualizací softwaru Remote Software Upgrade. 

M xDrive: Precizní rozdělování hnací síly, špičkové jízdní vlastnosti. Systém pohonu všech kol M xDrive nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive využívá k plně variabilnímu a super plynulému rozdělování hnací síly mezi kola přední a zadní nápravy elektronicky ovládanou lamelovou spojku. Upřednostňování zadních kol posiluje charakteristický M pocit a zároveň uvážlivým způsobem zlepšuje trakci i agilitu. Mazání lamelové spojky bylo posíleno tak, aby umožňovalo trvalé využití pohonu všech kol dokonce i při ostré jízdě na závodním okruhu. Pohon M xDrive na zadní nápravě doplňuje Aktivní M diferenciál. Menu SETUP umožňuje řidiči změnit výchozí nastavení pohonu 4WD na režim 4WD Sport, který směruje ještě větší část hnací síly motoru na zadní kola. Řidiči mohou také zcela vypnout systém DSC a aktivovat režim 2WD. V tomto nastavení je hnací síla přenášena pouze na zadní kola a řídicí systémy podvozku nezasahují do stabilizace vozidla. Zkušení řidiči si tak mohou užít strhující jízdní zážitky. 

Pro tento model specifické vyztužení karoserie a technologie podvozku. Za mimořádnou ovladatelností nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive stojí přesné řízení, které zůstává neutrální i při jízdně na limitu a umožňuje jasně vnímat vůz v celém rozsahu intenzit příčného zrychlení. Velmi vysoká torzní tuhost karoserie a uložení podvozku tvoří dokonalý základ pro precizní ovladatelnost i v extrémně dynamických jízdních situacích. Mezi klíčové vlastnosti zde patří vyztužovací prvky zaměřené na zvýšení jízdní dynamiky a hliníkový panel v přední části, výztuhy pod podlahou a pomocný rám zadní nápravy s pevným spojením s karoserií. Nechybí ani pro variantu Cabrio specifická sada torzních vzpěr v zadní části karoserie. Speciální provedení přední nápravy se dvěma spodními rameny a svislou pružicí a tlumicí vzpěrou zohledňuje i specifické požadavky spojené s pohonem všech kol. Samozřejmostí je speciálně upravená geometrie přední nápravy a přesně pro daný model navržená charakteristika řízení. Pětiprvková zadní náprava nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive se vyznačuje pečlivě propracovanou kinematikou a elastokinematikou. Na seznamu standardní výbavy jsou kovaná 19palcová M kola z lehké slitiny vpředu a 20palcová vzadu. Řízení M Servotronic umožňuje na jedné straně precizní a dynamické průjezdy zatáček, ale současně také snadné parkování a manévrování. Jde o důsledek spojení posilovače s proměnným účinkem v závislosti na rychlosti a variabilního převodu řízení podle úhlu natočení volantu. Nové BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive je standardně dodáváno s adaptivním M podvozkem s elektronicky řízenými tlumiči. 

Brzdy se dvěma charakteristikami odezvy, kontrola trakce nastavitelná v deseti úrovních. Integrovaný brzdový systém nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive iniciuje zásluhou použití elektrického posilovače požadovaný brzdný tlak výjimečně rychle a přesně. Tímto systémem jsou vybaveny jak vozy se standardními M brzdami s dvoudílnými kotouči, tak vozidla s volitelnými M karbon-keramickými brzdami. M specifická verze tohoto řešení umožňuje řidiči zvolit jednu ze dvou charakteristik odezvy brzdového systému. Mezi funkce stabilizačního systému DSC patří režim M Dynamic Mode, umožňující po stisku tlačítka posunout zásahy systému DSC, a tím nabídnout výjimečně sportovní zážitky z jízdy. Je-li ve voze přítomna volitelná výbava M Drive Professional, mohou řidiči využívat také novou funkci M Traction Control. Tato inovativní podoba kontroly trakce řidiči umožňuje v deseti úrovních individuálně nastavit regulaci prokluzu kol.


BMW M4 Cabrio z boku
BMW M4 Cabrio - 8stupňová převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Drivelogic nabízí mnoho způsobů řazení: extrémně dynamický, výjimečně komfortní a jemný, šetřící palivo. Voličem převodovky nebo páčkami řazení na volantu můžete buď řadit manuálně, nebo využít funkci Drivelogic a zvolit jeden ze tří automatických programů.

BMW M4 Cabrio - M dvoudílné brzdy.

M dvoudílné brzdy.

Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s dvoudílnými kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vyznačují se nižší hmotností. Brzdové třmeny s logem M jsou lakované leskle modrou barvou a dodávají vysokovýkonné brzdové soustavě výrazně sportovní vzhled.

BMW M4 Cabrio - M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí ještě intenzivnější odezvu, odolnost vůči teplotám i korozi, vyznačují se delší životností a nižší hmotností, která se přímo podílí na zlepšení agility, dynamiky a akcelerace. Tuto technickou výbavu na pohled prozrazují karbon-keramické kotouče a matně zlatě lakované brzdové třmeny s logem M, která jsou zvenku viditelná na přední i zadní nápravě. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Tento zvuk vycházející z konstrukce této brzdové soustavy zmizí po osušení brzd při jízdě za vlhka nebo po intenzivnějším zabrzdění po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdového systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkon brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

BMW M4 Cabrio - M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím tlačítka SETUP jsou doprovázeny výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.

BMW M4 Cabrio - M xDrive.

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenní jízdě, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.

BMW M4 Cabrio - Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Výjimečný výkon vytváří dvojice jednokomorových turbodmychadel, přímé vstřikování paliva a pině variabilní rozvor s proměnným časováním a zdvihem ventilů.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M4 COMPETITION CABRIO S POHONEM M xDRIVE

Design exteriéru: Nová inovativní klenutá plátěná střecha, dynamické linie, osobitá aura. Nové BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive dává na první pohled najevo, že vyznává exkluzivní radost z jízdy a přináší jízdní vlastnosti inspirované světem automobilových závodů. Jeho nová klenutá plátěná střecha, tvořená několika panely, a propracované křivky karoserie společně vytvářejí čistou estetiku a emocionální sílu. Střecha kombinuje praktické výhody pevné skládací střechy s typicky elegantní estetikou střechy plátěné – jinými slovy to nejlepší z obou světů. Vyniká také hmotností, protože je přibližně o 40 procent lehčí než pevná skládací střecha předchozího modelu. Elektricky poháněný mechanismus plátěné střechy umožňuje její skládání a rozkládání během jízdy stisknutím jediného tlačítka. Celý proces trvá pouhých 18 sekund. Při jízdě se staženou střechou je zavazadlový prostor schopen pojmout 300 litrů zavazadel, což je o 80 litrů více než dříve. Je-li střecha natažená, variabilní úložný prostor pro plátěnou střechu zvětší zavazadlový prostor na objem 385 litrů. Bez ohledu na to, zda je střecha stažená či natažená, dynamické tvary karoserie nezapřou svoji nezaměnitelnou sportovní eleganci. Specifické M designové prvky vycházející z náročných funkčních požadavků kladených na vysokovýkonný sportovní vůz dávají jasně najevo dynamické zaměření celého vozu. Všechny linie přední části vozu se sbíhají do velké vertikální BMW masky chladiče. Maska chladiče ve tvaru ledvinek spolu s velkými nasávacími otvory po obou stranách zajišťuje, že hnací ústrojí a brzdový systém jsou neustále zásobeny dostatečným množstvím chladicího vzduchu, a to samozřejmě i v situacích maximálně dynamické jízdy. Nízké přední světlomety standardně využívají LED světelné zdroje pro potkávací i dálková světla. Na přání lze objednat Adaptivní LED světlomety s laserovými moduly BMW Laserlight. 

Mezi další nezaměnitelné designové prvky nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive patří mohutně rozšířené blatníky kol, do boků za předními koly úhledně integrované a nově stylizované M žábry a výrazně rozšířené boční prahy, které v kombinaci se stejně řešenými prvky ve spodní části nárazníků tvoří okolo celého vozu černý pás. Rovněž černý zadní difuzor je lemován dvojicí dvojitých koncovek výfukového systému, což je typický prvek modelů BMW M. U nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive je rozdíl oproti běžným verzím BMW řady 4 Cabrio markantnější, než tomu bylo v minulosti. Kromě dveří, plátěné střechy, víka zavazadlového prostoru, okenních ploch, světlometů a zadních světel je každá část exteriéru M modelu unikátní. „Design je přísně zaměřený na funkčnost, je puristický a nekompromisně zredukovaný jen na to nejdůležitější,“ vysvětluje Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „Zároveň však nabízí emocionálně silné vyjádření charakteru vozu.“ BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive oproti svému předchůdci narostlo na délku o 122 milimetrů a nyní měří 4794 mm. Jeho rozvor se zvětšil o 45 mm na 2857 mm a jeho šířka 1887 mm je oproti předchůdci o 17 mm větší a o 40 mm větší než u BMW řady 4 Cabrio. Nové BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive s nataženou plátěnou střechou měří na výšku 1395 milimetrů.

BMW M4 Cabrio z boku
BMW M4 Cabrio - 19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v matné šedém provedení Orbit Grey s kombinovanými pneumatikami.

19/20 M kovaná kola Double-spoke 825 M v matné šedém provedení Orbit Grey s kombinovanými pneumatikami.

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v matně šedém provedení Bicolour Orbit Grey, lesklé lemy ráfků, s kombinovanými pneumatikami, přední kola 9,5 J x 19 s pneumatikami 275/35 R19, zadní kola 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/30 R20.

BMW M4 Cabrio - Design přední části.

Design přední části.

Přední část BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive je charakteristická svým sportovně puristickým stylem. Uprostřed je umístěna charakteristická bezrámová maska chladiče ve tvaru ledvinek ve zjednodušené formě a dynamická interpretace loga modelu. Maska je vypiněna typickými M dvojitými lamelami, jejichž horizontální uspořádání vytváří fascinující kontrast k jinak vertikálně orientované masce chladiče. Progresivní vzhled přední části dokreslují velké nasávací otvory v M typickém lichoběžníkovém tvaru a nízké světlomety, které se šikmo svažují směrem k masce chladiče.

BMW M4 Cabrio - Design zadní části.

Design zadní části.

Design zadní části BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive plynule navazuje na sportovně elegantní tvary boků. Rozšířené blatníky ve spojení se širokým rozchodem M specifického podvozku vytvářejí svalnatý postoj a podtrhují mimořádný výkon tohoto výjimečného sportovního kabrioletu. Zdrženlivě tvarovaný zadní spoiler zdůrazňuje eleganci zadní části. Současně ale směřuje pozornost ke dvěma dalším sportovním prvkům: vertikálním odrazkám a volitelnému karbonovému difuzoru s působivými koncovkami výfuku.

BMW M4 Cabrio - Exteriérový paket M Carbon.

Exteriérový paket M Carbon.

Prvky exteriérového paketu M Carbon podtrhují sportovní vzhled vozu. Spoilery v předním nárazníku a kryty zpětných zrcátek jsou vyrobeny z karbonem vyztuženého plastu (CFRP). Paket doplňuje výrazná vložka zadního difuzoru.

BMW M4 Cabrio - Pohled z boku.

Pohled z boku.

Se staženou střechou představuje BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive harmonickou souhru dynamiky a estetiky. Exkluzivitu vozu dodávají M specifické designové prvky, jako například M žábry na bocích a M zpětná zrcátka. V kontrastu s tím jsou kovaná kola z lehké slitiny, M dvoudílné brzdy a černé prahy inspirované motorsportem, které podtrhují sportovní ambice tohoto vysokovýkonného kabrioletu.

DESIGN INTERIÉRU BMW M4 COMPETITION CABRIO S POHONEM M xDRIVE

M karbonová sedadla a M specifický koncept ovládání. Interiér nového BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive spojuje moderní prémiové prostředí s typickým M závodním stylem. M kožený volant s páčkami řazení, M specifický volič převodovky a červené akcenty udržují řidiče soustředěného na intenzivní zážitky z jízdy. Elektricky nastavitelná a vyhřívaná M sportovní sedadla a rozšířené kožené čalounění Merino jsou součástí standardní výbavy, na přání je k dispozici systém ofukování krku a vůbec poprvé také odvětrávání. Mimořádně zajímavým prvkem seznamu volitelné výbavy jsou nová vyhřívaná M karbonová skořepinová sedadla. Spojují v sobě závodní funkčnost s lehkou konstrukcí s vynikajícím komfortem na dlouhé vzdálenosti a jednoduše dokonalým zpracováním. Součástí M specifického konceptu obsluhy a nastavování různých funkcí BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive je tlačítko SETUP na středové konzole. Zajišťuje přímý přístup k možnostem nastavení motoru, podvozku, řízení, brzdového systému a pohonu M xDrive. Dvě celková nastavení vozu lze uložit a následně vyvolat pomocí jednoho ze dvou M tlačítek na volantu. Volitelná výbava M Drive Professional byla navržena speciálně pro použití na závodním okruhu. Kromě nastavitelné úrovně kontroly trakce obsahuje také M Drift Analyzer a M Laptimer, které zaznamenávají obzvláště sportovní jízdní manévry. Na ovládacím panelu na středové konzole je umístěno také tlačítko M MODE, navržené k úpravě nastavení asistenčních systémů a zobrazení na přístrojovém panelu a Head-Up Displeji tak, aby se v duchu filozofie M přizpůsobily dané jízdní situaci. Řidič může volit mezi nastaveními ROAD a SPORT, přičemž pokud je ve výbavě M Drive Professional, je připraven také režim TRACK. Na přání je k dispozici rovněž paket M Race Track, který ve srovnání se standardními vozy snižuje hmotnost přibližně o 25 kilogramů. Součástí této výbavy jsou M karbon-keramické brzdy, odlehčená M kola z lehké slitiny (na přání s pneumatikami semi-slick) a M karbonová skořepinová sedadla.

Exkluzivní a individuální: Vysoce kvalitní volitelné doplňky. Standardní výbava včetně třízónové automatické klimatizace, LED prostorového osvětlení interiéru a hi-fi reproduktory zvyšují komfort při každodenním používání i na delších cestách. Standardem nového BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive je také BMW Live Cockpit Professional, cloudový navigační systém BMW Maps a BMW Intelligent Personal Assistant. Technologický pokrok ve srovnání s předchůdcem se odráží také ve výrazně rozšířené nabídce asistenčních systémů. Mezi nejdůležitější nové přírůstky patří asistent řízení a udržování v pruzích s funkcí aktivního vedení a automatická funkce pro vytvoření záchranářské uličky, které jsou součástí volitelné výbavy Driving Assistant Professional. Připraven je také couvací asistent, který je jednou z volitelných funkcí Parkovacího asistenta.

BMW M4 Cabrio interiér
BMW M4 Cabrio - M karbonová skořepinová sedadla.

M karbonová skořepinová sedadla.

M karbonová skořepinová sedadla s osvětleným logem M4 se vyznačují nízkou hmotností, charakterem skořepinových závodních sedadel a současně mnoha funkcemi známými z M sportovních sedadel. Jejich tvar poskytuje dokonalou boční oporu a současně komfort na dlouhých cestách. Lze je používat v kombinaci s vícebodovými pásy, a jsou tedy vhodná i pro závodní použití.

BMW M4 Cabrio - M karbonový volant.

M karbonový volant.

M karbonový volant vytváří uvnitř vozu závodní atmosféru. Karbonový dekor použitý na jeho ramenech obklopuje ovládací tlačítka a dodává celku dojem vysoké kvality. Materiál ověřený nasazením v závodech navíc dokonale pasuje do dynamicky navrženého interiéru.

BMW M4 Cabrio - Plátěná střecha.

Plátěná střecha.

Černá plátěná střecha v barvě antracitu dokonale ladí s dynamickými liniemi vozu. Pouhým stiskem tlačítka ji lze během přibližně 18 sekund zavřít či otevřít, a to dokonce i během jízdy do rychlosti 50 km/h. Jednou z výjimečných vlastností této kvalitní skládací střechy je její výborná zvuková izolace.

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive z boku
BMW M4 Cabrio - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Volitelný adaptivní M podvozek lze kdykoliv elektronicky nastavit tak, aby se přizpůsobil stavu vozovky a jízdním podmínkám. Kdykoliv můžete pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control upravit vlastnosti podvozku také s ohledem na preferovaný styl jízdy. Nabídne vše od komfortního až po extrémně sportovní chování s výraznou agilitou.

BMW M4 Cabrio - Automatická převodovka Steptronic Sport.

Automatická převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport zajiščuje mimořádně sportovní řazení. To platí pro automatický i manuální režim, při němž se k řazení používá volič převodovky nebo řadicí páčky umístěné na volantu. Tím je zaručena jak klidná, tak mimořádně dynamická jízda. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.

BMW M4 Cabrio - M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají velké brzdové kotouče, a tak zaručují mimořádný brzdný výkon.

BMW M4 Cabrio - M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál.

Standardní M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při náhlých změnách směru jízdy, akceleraci ze zatáčky, projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na površích s měnící se přilnavostí. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.

BMW M4 Cabrio - Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišfuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se sila potřebná k otáčení volantu při parkování a zatáčení.

BMW M4 Cabrio - Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Dominantní výkon, sametový chod a vzrušující zvuk jsou typické znaky zážehového řadového 6válce BMW M TwinPower Turbo z nejnovější generace motorů řady BMW EfficientDynamics. Díky technologiím Double-VANOS, Valvetronic, přímému vstřikování paliva High Precision Injection a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll je výjimečně výkonný a zároveň hospodárný.

DESIGN EXTERIÉRU BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive Cabrio z boku
BMW M440i xDrive - 18 M kola z lehké slitiny Double-spoke 848 M Bicolour Jet Black.

18 M kola z lehké slitiny Double-spoke 848 M Bicolour Jet Black.

18" M kola z lehké slitiny Double-spoke 848 M v provedení Bicolour Jet Black, lesklá, s kombinovanými pneumatikami, přední kola 7,5 J x 18 s pneumatikami 225/45 R18, zadní kola 8,5 J x 18 s pneumatikami 255/40 R18.

BMW M440i xDrive - Exteriérový paket M Carbon.

Exteriérový paket M Carbon.

Volitelný exteriérový paket M Carbon dokresluje sportovní vlastnosti vozu. Spoilery v předním nárazníku a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou vyrobeny z karbonem vyztuženého plastu (CFRP). Paket doplňuje výrazný difuzor vzadu.

BMW M440i xDrive - Kryty zrcátek v šedé barvě Cerium Grey.

Kryty zrcátek v šedé barvě Cerium Grey.

Kryty zrcátek v M typické šedé barvě Cerium Grey dodávají BMW M440i xDrive Cabrio ještě exkluzivnější a sportovnější vzhled a už na první pohled naznačují, že tento vůz patří do rodiny BMW M.

BMW M440i xDrive - M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket se skládá z M specifických nárazníků a nástavců prahů lakovaných v barvě karoserie a dvoudílného difuzoru v leskle černém provedení. Celek vyzdvihuje čistou dynamiku a sportovnost. Ve spojení volitelným exteriérovým paketem M Carbon je difuzor z karbonu.

BMW M440i xDrive - M rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek v leskle černém provedení.

M rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek v leskle černém provedení.

Výrazná vertikální BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek vzdává hold legendám motorsportu v čele s BMW 328. Exkluzivní rámeček masky chladiče v leskle černém provedení pochází z volitelného paketu M Shadow Line s rozšířeným obsahem a dodává progresivní masce chladiče výjimečný vzhled a mimořádně sportovní výraz.

DESIGN INTERIÉRU BMW M440i xDrive Cabrio

BMW M440i xDrive Cabrio interiér
BMW M4 Cabrio - Ovládací panel na středové konzole.

Ovládací panel na středové konzole.

Obsah  displeje lze změnit na snadno dostupném ovládacím panelu na středové  konzole pomocí tlačítka M MODE*, umístěného pod tlačítkem Start/Stop.  Tlačítko SETUP* nabízí ještě více možností nastavení vlastností vozidla.  Otevírá možnosti individuálního nastavení prvků jízdní dynamiky. Další  tlačítka jsou určena k individuálnímu vypnutí nebo zapnutí asistenčních  systémů. * Funkce M MODE a SETUP součástí výbavy BMW M4 Competition  Cabrio s pohonem M xDrive.

BMW M440i xDrive - M kožený volant.

M kožený volant.

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče. Zásluhou věnce z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.

BMW M440i xDrive - Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Individuálně nastavitelná sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce se vyznačují značnými možnostmi nastavení, včetně délky sedáku a také sklonu sedáku opěradla. Zásluhou zvýšených bočnic sedáku a taktéž výrazných bočnic opěradel nabízejí prvotřídní ergonomii a účinnou boční oporu těla. Sportovní sedadlo řidiče je rovněž vybaveno nastavitelnou bederní opěrkou.

TECHNOLOGIE

Komfort, bezpečnost a M opojení na nejvyšší úrovni: M modely BMW řady 4 Cabrio vám během jízdy pomohou celou řadou inovativních technologií.  Maximální přehled Vám zajistí M specifický přístrojový panel a pro M modely navržený Head-Up Displej. Nádech motoristického sportu přinášejí i prvky, jako je možnost individuálního nastavení jednotlivých systémů  systémů vozidla*, červené tlačítko Start/Stop* a středová konzola s tlačítky M MODE* a SETUP*. Inteligentní asistenční systémy Vám během jízdy a parkování pomohou komunikovat s Vaším M modelem BMW řady 4  Cabrio prostřednictvím asistentu BMW Intelligent Personal Assistant  novým a velmi jednoduchým způsobem. Navíc je k dispozici i mnoho prvků  konektivity a digitálních služeb, které Vám pro ještě pohodlnější digitální život poskytnou ideální spojení s Vaším vozem a světem. * Součást výbavy BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive.

BMW M4 Cabrio interiér
BMW M4 Cabrio - BMW Head-Up Displej s M specifickými funkcemi.

BMW Head-Up Displej s M specifickými funkcemi.

Barevný  BMW Head-Up Displej včetně M specifických funkci* promitá všechny  důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče. Stisknutím  tlačítka můžete přepnout na zobrazení specifické pro modely M, které  obsahuje ukazatel zařazeného rychlostního stupně, otáčky motoru v podobě  dynamické křivky a rovněž řadicí světla pro indikaci optimálního  okamžiku přeřazení. * M specifické funkce jsou k dispozici pro BMW M4  Competition Cabrio s pohonem M xDrive.

BMW M4 Cabrio - BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW Operační systém 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.

BMW M4 Cabrio - Červené tlačítko Start/Stop.

Červené tlačítko Start/Stop.

Červené  tlačítko Start/Stop* umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez  použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a neni jej třeba fyzicky používat. * Červené  tlačítko Start/Stop je součástí výbavy BMW M4 Competition Cabrio s  pohonem M xDrive.

BMW M4 Cabrio - Integrovaný M specifický brzdový systém.

Integrovaný M specifický brzdový systém.

Kromě toho, že integrovaný M specifický brzdový systém BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive ušetří přibližně 2 kg hmotnosti, poskytuje i velmi dynamický brzdný účinek. Pro maximální úroveň individualizace si řidič může podle situace zvolit mezi režimem brzdového pedálu Comfort či Sport. Odezva pedálu brzd se pak mění podle různých parametrů. V režimu Sport je při stejném pohybu brzdového pedálu aplikována větší brzdná síla, a to hlavně v nižších rychlostech. Ve vyšších rychlostech jsou obě nastavení velmi podobná.

BMW M4 Cabrio - M Setup.

M Setup.

M Setup* umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů stabilizačního systému DSC nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive. * M Setup je součást výbavy BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive.

BMW M4 Cabrio - M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel* nabízí v režimech SPORT a TRACK zobrazení jednoznačně zaměřené na údaje relevantní k jízdě. Díky tornu máte dokonce i na závodní trati před očima hodnoty, jako například tlak turbodmychadel nebo pneumatik či teploty provozních kapalin. Ovládání a konfiguraci zajišťuje tlačítko M MODE na ovládacím panelu na středové konzole.*Součást výbavy BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive.

BMW M4 Cabrio - Digitální klíč.

Digitální klíč.

Když s sebou máte svůj iPhone, nemusíte si brát klíč od vozu. Digitální klíč vám dovoluje uzamknout nebo odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat  motor. K přístupu do vašeho BMW můžete také autorizovat pět osob s  kompatibilními telefony iPhone*. * Digitální klíč je kompatibilní pouze s  ybranými modely iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je k dispozici no bmw.com/digitalkey

BMW M4 Cabrio - Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

BMW M4 Cabrio - Integrace chytrého telefonu.

Integrace chytrého telefonu.

Proč  nastoupit do vašeho BMW bez funkcí chytrého telefonu, když jej můžete  obsluhovat tak, jak jste zvyklí? S výbavou integrace chytrého telefonu  vaše vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto a bezdrátově propojí  váš chytrý telefon se systémem vozu. To vám umožní ve vašem vozidle  pohodlně používat známé funkce a různé aplikace.

BMW M4 Cabrio - Intelligent Personal Assistant.

Intelligent Personal Assistant.

Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním expertem na váš vůz? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pro pohodlné ovládání mnoha funkcí vozu stačí přirozeně vyslovit pokyny. Umí také vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.

BMW M4 Cabrio - M Drive Professional.

M Drive Professional.

M Drive Professional* je dokonalým společníkem pro výlety za extra porcí adrenalinu. Režim M Track a v deseti stupních nastavitelný protiprokluzový systém M Traction Control umožňují na míru přizpůsobit jízdní projev, aplikace M Drift Analyser zaznamenává úhly a dobu trvání driftŮ, zatímco aplikace M Laptimer, která je samostatně k dispozici pro telefony iPhone (lze ji stáhnout z App Store), vám pomůže zajet dokonalé kolo.

BMW M4 Cabrio - Paket Connected Professional.

Paket Connected Professional.

Paket Connected Professional, jehož součástí je BMW Maps s připojenou navigací a parkováním, služba Connected Music, služby vzdálené obsluhy  Remote Services, integrace telefonu s Apple CarPlay a Android Auto,  výbava In-Car Experience a Concierge Service, vaše BMW dokonale připojí k vnějšímu světu. Dostane se vám nejen většího komfortu, ale také ještě těsnější integrace vašeho telefonu do systému vozu.

BMW M4 Cabrio - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Nejnovější verze softwaru na palubě. S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace si  můžete jednoduše stáhnout pomocí aplikace My BMW nebo SIM karty nainstalované ve vozidle a poté je nainstalovat. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce vašeho BMW.

BMW M4 Cabrio - Rozšířené funkce telefonu s bezdrátovým nabíjením.

Rozšířené funkce telefonu s bezdrátovým nabíjením.

Bezdrátové nabíjení telefonu obsahuje bezdrátovou nabíjecí přihrádku a druhý mikrofon, zajišťuje lepší kvalitu zvuku pro řidiče i spolujezdce. Připojení pomocí přidané antény zlepšuje příjem mobilního signálu. Pomocí technologie Bluetooth Ize současně připojit dva mobilní telefony a audio přehrávač. Obsahuje i technické předpoklady k používání Wi-Fi hotspotu.

BMW M4 Cabrio - WiFi hotspot.

WiFi hotspot.

Účastněte  se videokonference na vašem tabletu nebo sdílejte poslední díl oblíbeného seriálu na vašem chytrém telefonu. WiFi hotspot je cestou,  jak se s pomocí SIM karty nainstalované ve voze připojit k internetu rychlostí LTE (pokud je dostupná). Vy a vaši spolucestující mohou surfovat internetem až na deseti přístrojích.

BMW M4 Cabrio technické údaje, rozměry

TECHNICKÉ ÚDAJE M MODELŮ BMW ŘADY 4 CABRIO

Přehled základních údajů pro BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive a BMW M440i xDrive Cabrio: zde najdete vše o motorech, spotřebě paliva, emisích CO₂ a rozměrech pro všechny M modely BMW řady 4 Coupé. Porovnejte působivé technické údaje jako jsou objem motoru, výkon, točivý moment a zrychlení a zjistěte, který z těchto dvou výjimečných sportovních kabrioletů vám nejlépe vyhovuje.

Technické údaje BMW M4 Competition M xDrive Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 375 (510) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 650 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 993 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 375 (510) / 6 250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 650 / 2750 - 5500 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,7 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 794 / 1 887 / 1 395 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2081 (1046 / 1035) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 857 / 12,6 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 995 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 345 
Povolené zatížení (kg) 425 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 160 / 1 265 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 385 

Kola

Pneumatiky vpředu 275/35 ZR19 (100Y) XL 
Pneumatiky vzadu 285/30 ZR20 (99Y) XL 
Kola vpředu 9,5J x 19 
Kola vzadu 10,5J x 20 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,2 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 231 - 233 

Technické údaje BMW M440d xDrive Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Vznětový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 250 (340) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 700 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 993 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 250 (340) / 4 400 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 700 / 1750 - 2250 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 770 / 1 852 / 1 394 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2081 (1046 / 1035) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 851 / 12 
Světlá výška v mm 126 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 055 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 480 
Povolené zatížení (kg) 500 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 160 / 1 340 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 1 800 / 1 800 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 385 

Kola

Pneumatiky vpředu 225/45 R18 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 255/40 R18 99 Y XL 
Kola vpředu 7,5Jx18 LM 
Kola vzadu 8,5Jx18 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 6 - 6,6 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 157 - 172 

Technické údaje BMW M440i Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Zážehový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 275 (374) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 275 (374) / 5500 - 6500 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1900 - 5000

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,2 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 770 / 1 852 / 1 387 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2081 (1046 / 1035) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 851 / 11,4 
Světlá výška v mm 127 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 925 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 350 
Povolené zatížení (kg) 500 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 080 / 1 300 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 1 800 / 1 800 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 385 

Kola

Pneumatiky vpředu 225/45 R18 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 255/40 R18 99 Y XL 
Kola vpředu 7,5Jx18 LM 
Kola vzadu 8,5Jx18 LM

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 7,7 - 8,3 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 175 - 190

Technické údaje BMW M440i xDrive Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Zážehový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 275 (374) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 275 (374) / 5500 - 6500 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1900 - 5000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 770 / 1 852 / 1 394 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2081 (1046 / 1035) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 851 / 12 
Světlá výška v mm 126 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 965 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 390 
Povolené zatížení (kg) 500 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 120 / 1 300 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 1 800 / 1 800 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 385 

Kola

Pneumatiky vpředu 225/45 R18 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 255/40 R18 99 Y XL 
Kola vpředu 7,5Jx18 LM 
Kola vzadu 8,5Jx18 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 7,8 - 8,4 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 177 - 192 

FOTOGALERIE BMW M4 COMPETITION CABRIO M xDRIVE

KATALOG

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů