Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 8 | BMW ŘADY 8 COUPÉ (G15)

404 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #řada8 #Coupé
THE 8 | BMW ŘADY 8 COUPÉ (G15)

Nové  BMW řady 8 Coupé kombinuje charakter sportovního vozu s exkluzivitou a  elegancí vozů BMW Luxusní třídy. Poznejte ho na vlastní kůži:

 

  • Ikonický design s výjimečnou elegancí

  • Sportovní jízdní dynamika a prvotřídní jízdní vlastnosti

  • Luxusní a výjimečně komfortní výbavaBMW M850i xDrive Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,8–10,5
Emise CO₂ v g/km (kombinované): 245–239


PROHLÉDNOUT VŠECHNY MODELY BMW ŘADY 8


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW ŘADY 8 COUPÉ V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

BMW řady 8 Coupé | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujalo Vás nové plně elektrické BMW řady 8 Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Optimalizovaný nástup výkonu, hospodárnost a emise. S cílem dosáhnout rychlého a stabilního spalování byly upraveny sací kanály. Zvětšená dvoukomorová turbodmychadla, proměnný zdvih sacích ventilů a variabilní časování vačkových hřídelů umožňují maximální možnou eliminaci ztrát v průběhu cyklu výměny náplně válců a dovolují obzvláště účinné využití recirkulace výfukových plynů pro snížení spotřeby. Elektronicky ovládané obtokové ventily turbodmychadel se používají k zajištění extrémně dynamického nástupu plnicího tlaku, zatímco elektronické omezovače plnicího tlaku byly integrovány do skříně kompresoru s cílem zaručit špičkový zvuk turbodmychadla, když není zatížené, a současně udržet emise na co možná nejnižší úrovni ve chvíli, kdy se točí naplno. Přepracováno bylo také sací potrubí a jeho ztráty byly minimalizovány. Spojení mezi sacím potrubím pro každou řadu válců zaručuje pozoruhodně rovnoměrné pulzování při výměně náplně válců, což vede k výrazně vyššímu točivému momentu při nízkých otáčkách motoru. Vícebodové vstřikovače systému přímého vstřikování benzinu jsou umístěny centrálně mezi ventily a pracují s tlakem zvýšeným z 2000 na 3500 barů. To má za výsledek optimalizaci spotřeby paliva a hodnot vypouštěných emisí. Motor V8 je dále vybaven novým zapalovacím systémem a mimořádně účinnou řídicí jednotkou motoru.

Výkonný a hospodárný vznětový řadový šestiválec. Nové BMW 840d xDrive Coupé je dalším osobitým pojetím sportovního vozu. Nevídané použití vznětového motoru v tomto segmentu přináší nádherný mix mimořádného zátahu a vynikající hospodárnosti. Třílitrový vznětový řadový šestiválec s technologií BMW TwinPower Turbo poskytuje maximální výkon 235 kW/320 k a vrcholný točivý moment 680 Nm, který je k dispozici již od 1750 1/min. Motor využívá technologie vícestupňového přeplňování dvojicí turbodmychadel a jeho výkonnostní charakteristika umožňuje uvolněnou jízdu v nízkých otáčkách, a zároveň dovolí vystřelit z nulové rychlosti na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. Razantní sešlápnutí plynového pedálu se vyznačuje výrazným akustickým doprovodem sportovního výfukového systému, který byl speciálně naladěn pro tento model.

Osmistupňová sportovní převodovka Steptronic s větším rozsahem převodů a sportovnějšími změnami rychlostních stupňů. Motory přenášejí svůj výkon na novou, zdokonalenou verzi osmistupňové sportovní převodovky Steptronic. Nejnovější verze samočinné převodovky je lehčí a vyznačuje se nově navrženým voličem i poměrem rozsahu převodů zvýšeným ze 7,07 na 8,59. Ve výsledku je možné dosáhnout výrazně lepší hospodárnosti při nižších otáčkách motoru, a to zejména při jízdě na vyšší převodové stupně. Osmistupňová sportovní převodovka Steptronic současně řadí ještě ostřeji díky optimalizované hydraulice. Nová generace tlumičů torzních kmitů, které snižují rotační nepravidelnosti v hnacím systému, pomáhá optimalizovat jak komfort jízdy, tak i plynulost řazení. Integrovaný systém dvojitého tlumení snižuje úroveň prokluzu hydrodynamického měniče momentu. Páčky řazení na volantu jsou standardní výbavou pro manuální volbu rychlostních stupňů. Převodovka je vybavena funkcí Launch Control pro maximální zrychlení z klidu s optimalizovanou trakcí.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY 8 COUPÉ

MODELY

BMW řady 8 Coupé - BMW 840i Coupé

BMW 840i Coupé

BMW řady 8 Coupé - BMW M850i xDrive Coupé

BMW M850i xDrive Coupé

MOTORIZACE

BMW řady 8 Coupé - BMW 840d xDrive Coupe

BMW 840d xDrive Coupe

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 250 kW (340 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 4,8 s

Spotřeba (kombinace): 6,8 − 6,5 l / 100 km

Emise CO2: 179 − 170 g/km

Cena s DPH: 2 957 500 Kč 

BMW řady 8 Coupé - BMW 840i Coupé

BMW 840i Coupé

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 5,2 s

Spotřeba (kombinace): 8,6 − 8,2 l / 100 km

Emise CO2: 196 − 186 g/km

Cena s DPH: 2 762 500 Kč 

BMW řady 8 Coupé - BMW 840i xDrive Coupé

BMW 840i xDrive Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 4,9 s

Spotřeba (kombinace): 8,9 − 8,6 l / 100 km

Emise CO2: 204 − 195 g/km

Cena s DPH: 2 856 100 Kč 

BMW řady 8 Coupé - BMW M850i xDrive Coupé

BMW M850i xDrive Coupé

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 390 kW (530 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 3,9 s

Spotřeba (kombinace): 10,8 − 10,5 l / 100 km

Emise CO2: 245 − 239 g/km

Cena s DPH: 3 542 500 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW 840i Coupé (Q1/2023)


Cena základního modelu s DPH: 2 762 500 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Technologie podvozku zdokonalená závodním know-howTechnologii podvozku nového BMW řady 8 Coupé tvoří lichoběžníková přední náprava a pětiprvková zadní náprava, stejně jako elektromechanické řízení a výjimečně výkonná brzdová soustava, vyvinutá exkluzivně pro tento model. Kinematika a elastokinematika byly specificky přizpůsobeny nárokům na vysoce dynamický styl jízdy a poskytují maximální agilitu, preciznost a výkonnost. V zájmu důsledného zdokonalení byly pro celkové nastavení využity rozsáhlé zkušenosti divize BMW M GmbH. Zkrutný stabilizátor na přední i zadní nápravě jsou připevněné ke karoserii, a zvyšují tak pevnost spojení nosné struktury a zavěšení. Použité silentbloky jsou navrženy tak, aby zajistily neměnné odklony kol, tlumicí pláty na zadní nápravě dále podporují dynamické nastavení podvozku. Speciální náboje kol spolu s rameny jsou navrženy tak, aby bylo možné maximalizovat odklony kol. To výrazným způsobem zvyšuje schopnost vozu přenést výkon na vozovku při rychlém průjezdu zatáčkou.

Adaptivní stabilizátory zlepšují obratnost a dynamiku. Adaptivní stabilizátory jsou volitelným prvkem výbavy nového BMW řady 8 Coupé a dále posilují sportovní projev vozu. Elektromotory v předním a zadním stabilizátoru zaručují obzvláště rychlé a přesné vyrovnávání bočního přetížení v dynamických jízdních situacích. Systém pracuje na základě údajů o rychlosti jízdy, bočním a podélném zrychlení, úhlu natočení volantu, zrychlení kol a karoserie, stejně jako o změně světlé výšky. U modelů BMW M Performance mají adaptivní stabilizátory výjimečně sportovní nastavení a na měnící se podmínky reagují aktivně. Optimalizují agilitu a směrovou stabilitu při nájezdu do zatáčky a napomáhají srovnat vozidlo pro co nejdynamičtější výjezd ze zatáčky. Menší náklony karoserie také znamenají, že vyhýbající manévry lze provádět s mnohem větší jistotou.

Pro tento model specifické M sportovní brzdy, kola z lehké slitiny s kombinovanými vysokovýkonnými pneumatikami. Silný brzdný účinek, vysoká odolnost proti vadnutí, rychlé reakce a excelentní dávkovatelnost jsou charakteristickými znaky brzdového systému, vyvinutého přímo pro nové BMW řady 8 Coupé. Všechny verze jsou vybaveny čtyřpístkovými pevnými třmeny na přední nápravě a jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu. Elektronická parkovací brzda, která se ovládá prostřednictvím tlačítka umístěného na středové konzole, je integrovaná do třmenů na zadní nápravě. Integrace brzdového systému a stabilizačního programu DSC zaručuje mimořádně precizní odezvu, ovladatelnost a nástup brzdové soustavy. Na obou nápravách jsou namontovány kotouče s vnitřním chlazením a pro tento model specifické brzdové destičky. Směrové chladicí kanálky napomáhají snižovat teplotu. Brzdové kotouče jsou přinýtovány na hliníkový střed. Tento patent značky BMW společně s hliníkovými třmeny výrazným způsobem snižuje neodpruženou hmotnost.

Ideální celek pro maximální výkony. Všechny standardně a volitelně dodávané systémy podvozku BMW řady 8 Coupé byly u každého z modelů do nejmenších detailů sladěné s použitým motorem. Kromě toho byly všechny systémy související s dynamikou vzájemně propojeny vysokorychlostní datovou sběrnicí FlexRay. Základem koordinovaných reakcí systému je neustálé vyhodnocování jízdních dat získávaných senzory. Řídicí jednotka integrovaná do brzdového systému a systému DSC je během zlomku sekundy schopna přizpůsobit funkce pohonu a podvozku měnící se situaci a reagovat tak například na proměnlivý povrch vozovky, prudké brzdění, spontánní vyhýbací manévry či extrémní akceleraci. Řízení, pohon všech kol, elektronicky řízený závěr diferenciálu na zadní nápravě a aktivní stabilizátory jsou připraveny k tomu, aby kooperovaly se zásahy brzd na jednotlivých kolech a s regulací točivého momentu. Optimální kontrolu příslušných systémů zaručuje hierarchická struktura řízení.

Optimalizovaná hmotnost díky inteligentní kombinaci materiálů. Součástí přístupu BMW EfficientLightweight je použití inteligentní kombinace materiálů, která optimalizuje jak hmotnost, tak tuhost karoserie/podvozku. Kromě nosných konstrukcí v přední a zadní části vozu jsou z hliníku vyrobeny další komponenty nového BMW řady 8 Coupé, jako například střecha, dveře, kapota a přepážka mezi motorovým prostorem a kabinou pro cestující. Příčka pod palubní deskou je vyrobena z hořčíku a středový tunel z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (karbonu). Ze stejného materiálu lze volitelně vyrobit také střechu a další povrchové díly karoserie. Přední náprava je téměř celá z hliníku. Zadní náprava se vyznačuje kombinací lehké ocelové konstrukce a hliníkových nábojů kol a kovaných hliníkových ramen.

BMW řady 8 Coupé z boku
BMW řady 8 Coupé - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek umožňuje upravit charakteristiku tlumičů tak, aby odpovídala dané jízdní situaci, tím zvyšuje komfort i jízdní dynamiku.

BMW řady 8 Coupé - Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení.

Integrální  aktivní řízení zvyšuje ovladatelnost a agilitu v nižších rychlostech a  současně zlepšuje stabilitu ve vysokých rychlostech.

BMW řady 8 Coupé - Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

Nové  BMW řady 8 Coupé může být vybaveno hospodárným zážehovým nebo vznětovým 6válcem BMW TwinPower Turbo, zatímco BMW M850i xDrive pohání zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo o výkonu 390 kW (530 k).

DESIGN EXTERIÉR

Design exteriéru: Nový designový styl dává sportovní přitažlivosti novou tvář. Exteriér nového BMW řady 8 Coupé vyzařuje velmi moderní podobu sportovní přitažlivosti, kterou nádherně snoubí s nádechem exkluzivity a smyslnou přitažlivostí. Sériový model tak splňuje všechna očekávání, která se zrodila v roce 2017, kdy automobilka na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este poprvé představila koncept BMW Concept 8 Series. Jeho jedinečná aura je výsledkem nového designového jazyka, zaměřeného na čisté plochy, modernost a emoce. Výrazný design ploch karoserie zdůrazňuje s větší intenzitou než v případě jakéhokoliv jiného předchozího modelu značky dynamický charakter nového BMW řady 8 Coupé. Rozlehlé plochy jsou strukturovány pomocí velmi ostrých a jednoznačně vedených bočních linií. Definujícími prvky tvarů nového BMW řady 8 Coupé, které dávají na odiv dynamické vlastnosti vozu, jsou přikrčený vzhled vozu, prodloužená silueta s úzkými bočními okny a linie střechy, elegantně přecházející do mohutně tvarované zadní části s charakteristickými dvěma vybouleninami na střeše, dlouhý rozvor a široký rozchod kol. S délkou 4843 mm, šířkou 1902 mm, výškou 1341 mm a rozvorem 2822 mm vypadá toto dvoudveřové sportovní kupé na silnici extrémně dravě. Vše na něm vyzařuje čistou dynamiku a proměňuje BMW řady 8 Coupé v luxusní sportovní automobil, plný vášně a charakteru.

Extrémně úzké světlomety, volitelné laserové světlomety BMW. Obrovský výkon sportovního vozu ohromujícím způsobem zviditelňuje propracovaný, směrem vpřed směřující přední nárazník, velké nasávací otvory, které vypadají ještě lépe na BMW M850i xDrive Coupé a ve spojení s M sportovním paketem, a precizní tvary přední kapoty. Snížená maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek je podobně pestře formovaná a vyznačuje se šestiúhelníkovým tvarem, který se ve spodní části rozšiřuje, a jednodílným rámečkem objímajícím vnitřní lamely. Nové BMW řady 8 je standardně vybaveno LED předními světlomety, které jsou nejnižšími světlomety, jaké kdy byly použity na modelu BMW. Obě světlovodné trubice fungují jako zdroje světla pro denní svícení a také jako potkávací a dálková světla. Volitelně jsou k dispozici laserové světlomety BMW Laserlight s variabilním osvětlením vozovky a funkcí Selective Beam. Dosah světelného kuželu laserových světlometů činí v dálkovém režimu přibližně 600 metrů. Modré akcentní prvky uvnitř charakteristických dvojitých světlometů prozrazují přítomnost vysoce pokrokové technologie osvětlení.

Precizní detaily optimalizují aerodynamiku a hmotnost. Odpor vzduchu aerodynamické karoserie nového BMW řady 8 Coupé napomáhá snižovat téměř kompletně zakrytý podvozek, aktivní ovládání lamel masky chladiče ve tvaru ledvinek a větrné clony a boční průduchy Air Breather. Proudění vzduchu usměrňují také spodní části vnějších zpětných zrcátek, namontované přímo na spodní lištu bočního okna. To je poprvé, kdy se toto elegantní a moderní provedení objevuje na voze s bezrámovými bočními okny. Na BMW M850i xDrive Coupé se objevuje dodatečný nástavec spoileru, minimalizující vztlak na přední nápravě ve vysokých rychlostech. Model BMW M Performance je také standardně vybaven M zadním spoilerem. Střecha nového BMW řady 8 Coupé se nechala inspirovat klasickými tvary sportovních vozů a vyznačuje se středovým výřezem, připomínajícím dvojité vyboulení klasických závodních strojů. Toto konstrukční řešení ve vysokých rychlostech dále usměrňuje proudící vzduch kolem střechy.

M sportovní paket a výbavová linie Chrome Line s výraznými designovými prvky. Kromě mimořádně velkých nasávacích otvorů v předním nárazníku, zřetelně tvarovaného zadního nárazníku a unikátně tvarovaných nástavců prahů přináší M sportovní paket nového BMW řady 8 Coupé množství dalších designových prvků, které zdůrazňují dynamický charakter vozu. Mezi ně patří průduchy Air Breather v matně chromovém provedení a šedý zadní difuzor, který skvěle ladí s hliníkovým provedením předních ploch lamel masky chladiče ve tvaru ledvinek. Kromě M zadního spoileru patří mezi další vizuální prvky sportovního paketu M Technic Sport rozšířené leskle černé obložení exteriéru BMW Individual Shadow Line, které zdobí také rámeček BMW masky chladiče a vnitřní lamely, průduchy Air Breather a koncovky výfuku. BMW M850i xDrive Coupé svou jedinečnost zdůrazňuje také množstvím pro tento model specifických prvků. Aerodynamicky optimalizované detaily karoserie M sportovního paketu doplňuje nástavec předního nárazníku, M zadní spoiler v barvě karoserie a také exkluzivní designové detaily v barvě šedá Cerium Grey. Mezi prvky vyvedené v této okouzlující barvě patří rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek a vnitřní lamely, kryty zpětných zrcátek, průduchy Air Breather, koncovky výfuku, logo M na předních blatnících a modelové označení na víku zavazadlového prostoru.

BMW řady 8 Coupé z boku
BMW řady 8 Coupé - 20 M kola z lehké slitiny 728 M.

20 M kola z lehké slitiny 728 M.

20" M kola z lehké slitiny Y-spoke 728 M Jet Black dodávají nové BMW řady 8 Coupé výrazně sportovní vzhled. Jsou vybavené kombinovanými sportovními pneumatikami.

BMW řady 8 Coupé - BMW maska ve tvaru ledvinek lconic Glow.

BMW maska ve tvaru ledvinek lconic Glow.

BMW maska chladiče lconic Glow je působivým vizuálním prvkem. Díky inovativní technologii LED prostorového osvětlení nabízí úžasné bílé světelné efekty - například při jízdě nebo při odemykání či zamykání vašeho vozidla. * Na fotografii je zobrazeno BMW řady 8 Cabrio. Konkrétní podoba se může pro jednotlivé trhy lišit. Pro více informací prosím kontaktujte svého BMW Autorizovaného Dealera.

BMW řady 8 Coupé - Exteriérový paket M Carbon.

Exteriérový paket M Carbon.

Exteriérový paket M Carbon zvýrazňuje sportovní vzhled: Kromě jiného obsahuje spoilery v předním nárazníku a kryty vnějších zpětných zrcátek vyrobené z karbonem vyztuženého plastu (CFRP). Paket doplňuje specificky tvarovaná vložka difuzoru v zadním nárazníku.

DESIGN INTERIÉRU

Podélně orientované tvary usměrňují pozornost směrem dopředu. Současně jsou všechny tvary uvnitř vozu vedeny podélně, automaticky tak usměrňují pozornost k silnici a podtrhují důraz na sportovní jízdu. Tento přístup je obzvláště patrný v případě široké středové konzoly, která stoupá směrem k přístrojové desce a zřetelně odděluje prostor řidiče a spolujezdce. To je místo, kde se nad sebou v přehledném a horizontálním rozložení nachází ovládací panel audiosystému, klimatizace s množstvím tlačítek a displeji, středové výdechy klimatizace, stejně jako volně stojící a bezrámový kontrolní displej. Jasné uspořádání ovládacích prvků řidiči také pomáhá v soustředění na to, co je se děje před ním. Kromě voliče převodovky a ovladače iDrive se na středové konzole nachází volič jízdních režimů Driving Experience Control a tlačítko Start/Stop. Vše je uspořádané v nově navrženém funkčním celku s aktivní haptickou zpětnou vazbou. Ovládání světel je také nové, nyní se skládá z bloku tlačítek umístěných v dolní části přístrojové desky mezi volantem a dveřmi řidiče. Kožený sportovní volant s multifunkčními tlačítky a řadicími páčkami pro manuální řazení je standardní výbavou nového BMW řady 8 Coupé. V modelu BMW M850i xDrive Coupé řidič vozidlo ovládá prostřednictvím standardně dodávaného M koženého volantu.

Kožené čalounění a sklopná zadní opěradla jako standard. Nově vyvinutá sportovní sedadla nabízejí vysokou úroveň komfortu při jízdách na dlouhé vzdálenosti a vynikající oporu těla v dynamicky projížděných zatáčkách. Opěrky hlavy jsou vizuálně integrované do opěradel a lze nastavit jejich výšku i sklon. Sedadla se nastavují elektricky a jsou vybavena paměťovou funkcí jak u řidiče, tak u spolujezdce. Opěradla předních sedadel jsou ovládaná zčásti elektricky pomocí vysoce kvalitního koženého pásku umístěného na opěradle jednotlivých sedaček, což cestujícím na zadních sedadlech umožňuje pohodlný nástup a výstup. Sportovní sedadla jsou standardně čalouněna kůží Vernasca. Dekorativní kontrastní prošívání zdůrazňuje jak sportovní tvary, tak i samostatné provedení zadních sedadel. Seznam volitelné výbavy zahrnuje kožené čalounění Merino, rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino, stejně jako celokožené čalounění interiéru BMW Individual Merino. Všechna tato provedení jsou k dispozici v barvách černá, koňak a slonovinově bílá, stejně jako v mnoha obzvláště výrazných dvoubarevných kombinacích. Standardně dodávaná multifunkční sedadla BMW M850i xDrive Coupé se odlišují dalšími možnostmi nastavení, zvýšenou oporou boků a ještě vyšší úrovní komfortu. Řidiči a jeho spolujezdci nabízejí možnost nastavit šířku opěradla a délku sedáku podle potřeby. Multifunkční sedadla jsou vybavena také bederní opěrkou.

Vysoce kvalitní výbava pro ryzí luxus. Luxusní povahu nového BMW řady 8 Coupé lze vyzdvihnout prostřednictvím široké škály vysoce kvalitních prvků volitelné výbavy. Nově navržená odvětrávaná sedadla řidiče a spolujezdce jsou k dispozici jako vylepšení volitelných vyhřívaných sedadel. Vůbec poprvé je pro obzvláště účinnou regulaci teploty sedáků a opěradel chladný vzduch nasáván z interiéru vozu a následně veden podél těla k vestavěným ventilátorům sedadel. Díky výbavě Příprava pro mobilní telefon s bezdrátovým dobíjením telefonu je možné nabíjet kompatibilní mobilní telefony bez nutnosti použít kabel. Klíč s dotykovým displejem BMW Display Key řidičům umožňuje být se svým BMW řady 8 Coupé neustále v kontaktu. Kromě zobrazování stavu palivové nádrže a informací týkajících se servisu je barevný displej také schopen zobrazit, zda jsou uzavřena okna či uzamčeny dveře vozu. Standardně dodávané vnitřní ambientní osvětlení úchvatným způsobem zvýrazňuje dopředu směřující tvary interiéru. Nepřímé osvětlení konturových linek vedoucích okolo středové konzoly a horní části dveří v podobě perfektně umístěných optických LED vláken vytváří dynamickou a zároveň exkluzivní náladu. Barvu osvětlení lze změnit v menu prostřednictvím ovladače iDrive. Kromě toho funkce dynamického osvětlení interiéru vysílá v určitých situacích pulzující světelné signály. Tyto signály se objevují na vnitřním obložení otevřených dveří v případě, že je motor nastartovaný, a v přístrojovém štítu v reakci na příchozí hovor.

BMW řady 8 Coupé interiér
BMW řady 8 Coupé - Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem poskytuje výkon 1 400 W a špičkový zvuk studiové kvality pro každé sedadlo ve voze.

BMW řady 8 Coupé - Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce nabízejí kompletní možnosti nastavení, výjimečný komfort sezení a bezpečnost.

BMW řady 8 Coupé - Skleněné prvky CraftedClarity.

Skleněné prvky CraftedClarity.

Skleněné  aplikace Crafted Clarity obsahují ručně vyráběné skleněné elementy,  které vizuálně i hapticky pozdvihují interiér vozidla. Detaily na voliči  převodovky, ovládání hlasitosti, ovladači BMW a tlačítku Start/Stop  jsou vyrobeny z kvalitního křišťálu.

TECHNOLOGIE

Driving Assistant Professional: paket pro komplexní bezpečnost a komfort. Volitelný paket Driving Assistant Professional nabízí obzvláště komplexní pomoc pro pohodlné a bezpečné řízení. Kromě systému pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go obsahuje tento kompletní paket také asistent řízení a jízdy v jízdním pruhu. Pro pohodlnou aktivaci těchto dvou systémů je BMW řady 8 Coupé vybaveno speciálním tlačítkem na standardně dodávaném multifunkčním volantu pro současné zapnutí systému pro automatické udržování rychlosti a asistenta řízení a jízdy v jízdním pruhu. Dalším prvkem paketu Driving Assistant Professional je systém udržující vůz v jízdním pruhu Lane Keeping Assistant s aktivní ochranou před boční kolizí. Ten tvoří systém upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu Lane Departure Warning a systém varování při změně pruhu Lane Change Warning, které jsou aktivní v rychlostech od 70 do 210 km/h, respektive od 20 km/h do maximální rychlosti, a aktivními zásahy do řízení řidiči pomáhají vozidlo vrátit zpět do správného směru. Vedle výstražných signálů a vibrací do volantu využívá ochrana před boční kolizí také aktivních zásahů do řízení. Driving Assistant Professional dále zahrnuje pomoc při vyhýbacích manévrech, varování před kolizí zezadu, upozornění na přednost v jízdě a varování před jízdou do protisměru. Varování před z boku přijíždějícími vozy Crossing Traffic Warning, které snižuje riziko nehody v případě nepřehledného vyjíždění na silnici, je nyní doplněno o brzdnou funkci.

Dokonalá výbava pro maximální soustředěnost na silnici vpředu: nejnovější generace Head-Up displeje. BMW Head-Up displej, který je standardní výbavou nového BMW řady 8 Coupé a promítá v grafické podobě důležité informace o jízdě na čelní sklo, je dalším faktorem intenzivních zážitků z řízení. Nejnovější generace systému je vybavena projekční plochou, která je o dalších 16 procent větší, má optimalizovanou grafiku a nabízí další obsah. BMW Head-Up displej promítá informace přímo do zorného pole řidiče, kde je může vstřebat bez nutnosti odvracet oči od silnice. Mezi zobrazované informace patří rychlost jízdy, rychlostní omezení včetně zákazů předjíždění, zprávy systému Check Control, ukazatel stavu vozu, upozornění asistenčních systémů, podrobná trasa navigace a naváděcí šipky, stejně jako telefonní seznam a seznamy zábavních systémů. Při jízdě v režimu SPORT nebo SPORT+ displej zobrazuje také otáčky motoru. Navíc je k dispozici digitální ukazatel optimálního převodového stupně, který slouží jako pomůcka sportovně orientovaným řidičům nového BMW řady 8 Coupé.

Snadnější parkování a manévrování. Řidiči nového BMW řady 8 Coupé se mohou spolehnut také na účinnou pomoc při parkování a manévrování. Aktivní systém PDC se senzory v přední a zadní části je součástí standardní výbavy a nabízí vizuální a akustické varování před kolizí s předměty nacházejícími se před a za vozem. Volitelný parkovací asistent Park Assistant je schopen automaticky vybírat vhodná paralelní parkovací místa a vůz do nich zaparkovat. Parkovací místa jsou vyhledávána prostřednictvím ultrazvukových senzorů ve chvíli, kdy vozidlo projíždí okolo. Jakmile je systém aktivován jednoduchým stisknutím tlačítka na středové konzole, postará se o ovládání plynového pedálu, brzd a řízení a také změnu směru jízdy. Kromě toho může být systém nyní použit k automatickému výjezdu z parkovacího místa. Za tímto účelem musí řidič nejprve určit směr, kterým má vozidlo vyjet, a to aktivací příslušného směrového ukazatele.

BMW Connected: digitální služby pro individuální mobilitu. BMW Connected je digitální osobní asistent mobility pro řidiče automobilů BMW. Inteligentní konektivita pomáhá uživatelům dorazit do cíle snadno a s minimálním stresem, a to nejen automobilem. BMW Connected je všestranný koncept navržený tak, aby bez problémů propojil řidiče, chytrý telefon a automobil. Srdcem všeho je server Open Mobility Cloud, který umožňuje osobnímu asistentu mobility propojit automobil s digitálními zařízeními řidiče. Sem může patřit chytrý telefon iPhone a hodinky Apple Watch, chytré telefony a chytré hodinky s operačním systémem Android, stejně jako chytrá zařízení, která jsou kompatibilní s technologií Alexa a Google Home. Aplikace BMW Connected může například importovat schůzky a adresy z kalendáře zákazníka přímo do navigačního systému vozu a zahájit navigaci k cíli. Systém také vypočítá optimální čas odjezdu, založený na dopravních informacích v reálném čase RTTI, a upozorní řidiče zprávou zaslanou na jeho chytrý telefon. Jelikož je vozidlo také propojeno prostřednictvím serveru Open Mobility Cloud, je schopné zobrazit vypočtenou trasu už při spouštění navigačního systému. Navíc služba BMW Connected automaticky ukládá místa, která řidič pravidelně navštěvoval, a také často absolvované trasy.

Novinka v technologii klíčů: digitální klíč BMW Digital Key. Digitální klíč BMW Digital Key využívá k odemykání a zamykání vozidla chytrý telefon s technologií Near Field Communication (NFC). Díky tomu již není potřeba tradiční klíč od vozu. Vše, co musí řidič udělat, aby odemkl vozidlo, je přidržet chytrý telefon u kliky dveří. Jakmile je uvnitř vozu, lze motor nastartovat tím, že telefon vloží do doku pro bezdrátové nabíjení nebo na místo určené na jeho odložení. Digitální klíč BMW Digital Key, který je dostupný přes aplikaci BMW Connected, nabízí bezkonkurenční flexibilitu, protože jej řidič může sdílet až s pěti dalšími lidmi. Digitální klíč BMW Digital Key bude v době představení k dispozici pro vybrané chytré telefony, jež jsou kompatibilní s technologií NFC.

Vždy aktualizované díky funkci Remote Software Upgrade. S funkcí Remote Software Upgrade má vozidlo vždy ten nejnovější software. Všechny aktualizace lze nahrát bezdrátově, jak je už nějakou dobu obvyklé pro chytré telefony. Aktualizace je možné načíst do chytrého telefonu prostřednictvím aplikace BMW Connected při připojení k domácímu WiFi hotspotu, nebo importovat napřímo prostřednictvím zabudované SIM karty BMW, což se pro důležité aktualizace vozu děje automaticky. To zákazníkům ušetří starosti s návštěvou servisního partnera BMW. Funkce Remote Software Upgrade proto maximalizuje flexibilitu a zároveň udržuje automobily BMW v souladu s nejnovějším technologickým vývojem.

BMW řady 8 Coupé interiér
BMW řady 8 Cabrio - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

• Mějte na palubě vždy po ruce svého osobního asistenta

• Komunikujte s Vaším BMW přirozeným způsobem

• Ovládejte funkce vozidla pomocí hlasového ovládání

• Zjistěte o vozidle všechno

BMW řady 8 Cabrio - Digitální klíč.

Digitální klíč.

• Vytvořte z Vašeho chytrého telefonu digitální klič

• Uzamkněte a odemkněte Vaše BMW a dokonce i nastartujte motor bez fyzického použití klíče

• Vytvořte si BMW Digitální klíč prostřednictvím aplikace My BMW a uložte jej do kompatibilního iPhonu Umožněte až pěti dalším osobám používání Vašeho BMW

BMW řady 8 Cabrio - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

• Udržuje Vaše BMW vždy aktuální

• Aktualizace softwaru prostřednictvím aplikace My BMW nebo SIM karty ve vozidle

• Snadná dálková aktivace nových funkcí a výbavy

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

BMW Originální příslušenství nabízí celou řadu produktů, které jsou  navrženy přímo pro nové BMW řady 8 Coupé a odpovídají mu z hlediska  kvality, designu a samozřejmě i vlastností.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW Ochranná plachta vozidla.

BMW Ochranná plachta vozidla.

Tato přesně padnoucí ochranná plachta Vaše vozidlo spolehlivě ochrání proti slunečním paprskům, vodě, špíně a škrábancům a taktéž proti sněhu a ledu v zimě.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

Dokonale  padnoucí BMW pouzdro na klíč je vyrobeno z vysoce kvalitní černé kůže  Nappa a spolehlivě ochrání Váš BMW klíč s displejem proti špíně a  škrábancům.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW WaterBlade

BMW WaterBlade

BMW WaterBlade je stěrač čelního skla vybavený inovativní lištou, která výrazně zlepšuje účinnost stírání.

DÍLY BMW M PERFORMANCE PARTS

BMW M Performance Parts obsahují opticky výraznější designové doplňky  exteriéru a interiéru, atraktivní kovaná kola a kola z lehké slitiny.

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - 19 M Performance kované kolo 786 M.

19 M Performance kované kolo 786 M.

19" M Performance kované kolo Double- spoke 786 M v matném provedení Jet Black s pneumatikou runflat, lze použít v kombinaci se sněhovými řetězy. Kompletní zimní kolo se systémem kontroly tlaku, rozměr kola 8 J x 19.

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance 19 brzdový systém

M Performance 19 brzdový systém

Pro kratší brzdnou dráhu: Výkonný 19" M Performance brzdový systém je vybaven sportovními brzdovými kotouči s vnitřním chlazením. V efektní barvě M Performance Red (červená).

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance boční průduch z karbonu.

M Performance boční průduch z karbonu.

Vizuální specialita boční části vozu: M Performance boční průduch vyrobený z prémiového karbonu.

FOTOGALERIE

KATALOG

BMW řady 8 Coupé zezadu

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 8 COUPÉ

Přehled hlavních faktů a údajů o Nové BMW řady 8 Coupé:
 

  • Motory, spotřeba a emise CO₂
  • Údaje jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení
  • Hmotnost, rozměry, rozměry kol a pneumatik

Technické údaje BMW 840d xDrive Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Vznětový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 250 (340) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 700 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 993 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 250 (340) / 4 400 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 700 / 1750 - 2250 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,8 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 346 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 990 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 410 
Povolené zatížení (kg) 495 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 235 / 1 290 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 420 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 6,5 - 6,8 
Objem palivové nádrže (l) 66 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 170 - 179 

Technické údaje BMW 840i Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,2 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 346 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,6 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 805 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 225 
Povolené zatížení (kg) 495 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 100 / 1 215 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 420 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,2 - 8,6 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 186 - 196 

Technické údaje BMW 840i xDrive Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 346 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 121 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 870 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 280 
Povolené zatížení (kg) 485 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 155 / 1 215 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 420 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,6 - 8,9 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 195 - 204 

Technické údaje BMW M850i xDrive Coupé

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 390 (530) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 390 (530) / 5500 - 6000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 4600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 3,9 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 346 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 128 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 005 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 395 
Povolené zatížení (kg) 465 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 235 / 1 250 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 420 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/35 R20 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/30 R20 97 Y XL 
Kola vpředu 8Jx20 LM 
Kola vzadu 9Jx20 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,5 - 10,8 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 239 - 245 
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů