Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE X5 | Dominujte ve městě i v terénu.

914 BMW invelt 24. 1. 2022 THEBOOS G05 BMWX5 BMWinvelt

BMW X5 je na trhu od roku 1999, během své éry prošlo několika proměnami a v BMW invelt vám chceme ukázat aktuální model BMW X5 s označením G05.

Nepřehlédnutelné terénní vlastnosti a sebevědomé chování na nezpevněném povrchu kombinované s prémiovými vlastnostmi a typickou dynamikou BMW: to byl cíl, s nímž BMW před více než 20 lety představilo vozidlo zcela nové kategorie Sport Activity Vehicle (SAV). Prvním zástupcem tohoto druhu bylo BMW X5, které se tak stalo zakladatelem rodiny BMW X a vedoucím hráčem na trhu prémiových automobilů s pohonem všech kol. A toto postavení si udržuje dodnes. 

Celosvětově se prodalo více než 2,2 milionu kusů BMW X5 ve třech generacích. A nový model posouvá laťku v oblasti designu a technologií o další kus výš. Nové BMW X5 se bude opět vyrábět v závodě BMW ve Spartanburgu, který se nachází v severoamerickém státě Jižní Karolína. Toto výrobní centrum modelů BMW X zajišťuje také výrobu BMW X3, BMW X4, BMW X6 a uvedené portfolio zanedlouho doplní BMW X7.

Nový designový jazyk vyzařuje robustní jistotu a autoritu.

Ve srovnání s předchůdcem o 42 milimetrů delší rozvor (nyní 2975 milimetrů), o 36 mm větší délka (nyní 4922 milimetrů), 66mm nárůst v oblasti šířky (nově 2004 milimetrů) a o 19 mm vyšší karoserie (1745 milimetrů) propůjčují novému BMW X5 impozantní vzhled a dostatek prostoru pro cestující a jejich zavazadla. Nejnovější X5 si zachovává charakteristické proporce SAV, ale design, vyznačující se čistými plochami a precizními liniemi zdůrazňujícími robustnost vozu, elegantním postojem a muskulaturním výrazem, je zcela nový. Výrazně tvarovaná přední kapota, krátký přední převis, mírně hranaté podběhy kol a dynamicky se svažující linie střechy jsou dalšími odkazy na sportovní a zároveň robustní charakter nového X5.

„BMW X5 zosobňuje původ rodiny BMW X a ve své čtvrté generaci je, co se vzhledu a modernosti týče, nejvýraznější,“ uvedl Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design. „Určuje nový designový jazyk X, který se vyznačuje robustností, čistotou a precizností.“

Osobitost

BMW X5 xDrive40i Model M Sport

M Shadowline černé vysoce lesklé okení lišty s rozšířeným obsahem

Bowers & Wilkins Diamod Surround Sound System

BMW X5 M modely

Podstata

BMW X5 xDrive25d s výkonem 170kW (231k)

HiFi systém

Hliníkové boční nástupní prahy

BWM X5 Diesel modely

Vyváženost

BMW X5 xDrive45e Plug-in-Hybid

Model xLine

Adaptnivní vzduchové odpružení na obou nápravách

BMW X5 Plug-in-hybrid modely

THE X5 | Dominujte ve městě i v terénu.

Zaujalo Vás o BMW X5? Chcete si domluvit testovací jízdu? Neváhejte nás kontaktovat.

Palivo

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací


POZNEJTE JÍZDNÍ DYNAMIKU BMW X5.


BMW X5 nabízí radost z jízdy na každém povrchu, a to díky vyspělým motorům BMW TwinPower Turbo a výjimečné trakci pohonu všech kol BMW xDrive. Volitelný paket xOffroad celek ještě vylepšuje: čtyři off-roadové režimy nastaví pohon všech kol přesně podle aktuálního povrchu.


BMW X5: SKVĚLÁ TRAKCE S PAKETEM xOFFROAD.

xGravel

Pokud aktivujete režim xGravel, budou přednastaveny následující parametry: o 20 mm zvýšená světlá výška, off-road režim ABS lze aktivovat okamžitě, komfortní odezva plynového pedálu. Výsledek: dokonalá rovnováha plynulé a bezpečné jízdy na nezpevněném šotolinovém povrchu.

xRocks

V terénním režimu xRokcs jsou upraveny následující parametry: o 40 mm zvýšená světlá výška, off-road režim ABS lze aktivovat od rychlosti 10 km/h, jednoznačná odezva plynového pedálu. Výsledek: jistý pohyb vpřed a dostatek místa mezi podvozkem a povrchem.

xSand

V režimu xSand jsou přednastaveny následující parametry: o 20 mm zvýšená světlá výška, terénní režim ABS lze aktivovat od rychlost 10 km/h, jednoznačná odezva plynového pedálu. Výsledek: optimální trakce i mimo zpevněné cesty.

xSnow

Je-li povrch namrzlý a kluzký, jsou v off-road režimu xSnow přednastaveny následující parametry: Stabilizačná systém DSC je aktivní, vzduchový podvozek nastavený na normální výšku, vozidlo se rozjíždí na druhý rychlostní stupeň. Výsledek: dostatečná trakce dokonce i na kluzkých površích.


BMW X5 xDrive45e PLUG-IN HYBRID.


To nejlepší z obou světů: s BMW X5 xDrive45e zažijete udržitelnou mobilitu a hospodárnou jízdní dynamiku. Objevte celou řadu výhod tohoto inovativního hybridního BMW.

Digitální služby BMW X5 xDrive45e.

BMW nabízí inovativní digitální služby, které usnadňují a zpříjemňují každodenní život s vaším BMW X5 xDrive45e. Služba BMW Connected Charging váš spolehlivě dovede k nejbližší veřejné nabíjecí stanici na vaší cestě a navíc o ní poskytně další detailní informace.

Jízdní režimy BMW X5 xDrive45e.

Při cestě do práce čistě na elektřinu nebo dynamicky při víkendovém výletu - díky elektrickému dojezdu až 88 kilometrů je BMW X5 xDrive45e neskutečně univerzální. Při jízdě pomohou inteligentní jízdní režimy, které v každé situaci zajišťují ideální souhru mezi spalovacím motorem a elektromotorem.

Nabíjení BMW X5 xDrive45e.

Doma nebo na cestách_ BMW Charging nabízí na míru navržená řešení pro nabíjení vašeho plu-in hybridního BMW X5. Kromě standardního kabelu (Mode 2) pro domácí zásuvky je součástí nabídky také kabel pro nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích (Mode 3), stejné jako nabíjecí karta BMW Charging Cards atraktivními podmínkami pro nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích*.

* Liší se podle trhu.

Plug-in hybridní technologie BMW X5 xDrive45e.

Plug-in hybridní BMW X5 xDrive45e kombinuje technologii elektrického pohonu BMW eDrive s výkonným spalovacím motorem. Společně tyto dva zdroje síly vytvářejí velmi všestranný jízdní zážitek - na základě zvoleného režimu lze jezdit bez lokálních emisí a téměř bez hluku, anebo využívat mohutný točivý moment a stále mít na dělších cestách dostatečný dojezd.


MODELOVÉ VERZE V DOBĚ UVEDENÍ NA TRH.

BMW X5 xDrive40i:

Zážehový řadový šestiválec, osmistupňová převodovka Steptronic.

Zdvihový objem: 2998 cm3, výkon: 250 kW/340 k při 5500–6500 1/min,

max. točivý moment: 450 Nm při 1500–5200 1/min.

Zrychlení [0–100 km/h]: 5,5 s,

nejvyšší rychlost: 243 km/h.

Spotřeba paliva, kombinovaná*: 8,8–8,5 l/100 km,

emise CO2, kombinované*: 200–193 g/km, emisní norma EU6d-TEMP.


BMW X5 xDrive50i (není k dispozici v Evropě):

Zážehový V8, osmistupňová převodovka Steptronic.

Zdvihový objem: 4395 cm3, výkon: 340 kW/462 k při 5200–6000 1/min,

max. točivý moment: 650 Nm při 1500–4750 1/min.

Zrychlení [0–100 km/h]: 4,7 s,

nejvyšší rychlost: 250 km/h.

Spotřeba paliva, kombinovaná*: 11,6 l/100 km,

emise CO2, kombinované*: 264 g/km, emisní norma EU6d-TEMP.

BMW X5 xDrive30d:

Vznětový řadový šestiválec, osmistupňová převodovka Steptronic.

Zdvihový objem: 2993 cm3, výkon: 195 kW/265 k při 4000 1/min,

max. točivý moment: 620 Nm při 2000–2500 1/min.

Zrychlení [0–100 km/h]: 6,5 s,

nejvyšší rychlost: 230 km/h.

Spotřeba paliva, kombinovaná*: 6,8–6,0 l/100 km,

emise CO2, kombinované*: 179–158 g/km, emisní norma EU6d-TEMP.


BMW X5 M50d:

Vznětový řadový šestiválec, osmistupňová převodovka Steptronic.

Zdvihový objem: 2993 cm3, výkon: 294 kW/400 k při 4400 1/min,

max. točivý moment: 760 Nm při 2000–3000 1/min.

Zrychlení [0–100 km/h]: 5,2 s,

nejvyšší rychlost: 250 km/h.

Spotřeba paliva, kombinovaná*: 7,2–6,8 l/100 km,

emise CO2, kombinované*: 190–179 g/km, emisní norma EU6d-TEMP.


INTERIÉR BMW X5

Nejpozoruhodnějším designovým prvkem přední části je velká maska chladiče BMW s jednodílným rámečkem. Nové BMW X5 je standardně vybaveno LED světlomety, přičemž laserové světlomety s Adaptivními LED světlomety jsou součástí volitelné výbavy. Tento systém využívá laserový zdroj (BMW Laserlight) pro dálková světla s asistentem dálkových světel Selective Beam zabraňujícím oslnění a optimalizujícím funkci dálkových světlometů. Výsledkem je dosah neoslňujícího paprsku dálkových světel až do vzdálenosti přibližně 500 metrů. Charakteristickým vizuálním rysem jsou modré prvky ve tvaru písmene X, které rozdělují šestiúhelníkové světelné zdroje uvnitř dobře známých dvojitých předních světlometů BMW. 

 Precizně vedená hlavní linka na bocích vozu, stoupající u zadních dveří směrem nahoru, přispívá k modernímu vzhledu BMW X5. Definuje mohutné boky vozu a přechází do zadních světel, které do boků výrazným způsobem zasahují. Také zadní světla jsou vybavena LED technologií a trojrozměrný design jejich krytů jim dodává technicistní nádech. Diagonální akcentní linky propůjčují zadní části vozu kompaktní a svěží vzhled

Palubní deska

Uvnitř BMW X5 je exkluzivní prostředí, které je výsledkem použití nejkvalitnějších materiálů a čistého designového stylu, navíc může být podrtženo volitelnou panoramatickou skleněnou střechou. Výjimečný vizuál zážitek uvnitř vozu vytvářejí skleněné prvky na voliči převodovky, ovladači BMW, tlačítku start/stop a ovladači hlasitosti.

Zadní sedadla

Pocit velkorysé prostornosti platí i pro komfortní druhou řadu sedadel BMW X5. A pokud by pět sedadel nestačilo, počet míst k sezení lze na přání rozšířit další dvojicí sedadel ve třetí řadě.


EXTERIÉR BMW X5

Přední část

Síla a dynamika BMW X5 je ztělesněna vzrušujícím designovým stylem velké, mírně šestiúhelníkové masky chladiče ve tvaru ledvinek, volitelnými laserovými světlomety s modrými X prvky a výraznými otvory pro přivod vzduchu.

Zadní část

Horizontální linie zadní části nového BMW X5 připomínají jeho výjimečnou funkčnost. Zadní výklopná stěna je horizontálně rozdělená na dvě části, které se otevírají a zavírají elekricky na pokyn tlačítka.


INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE BMW X5 VE VIDEU.

Plně digitální přístrojový panel.

Jak funguje uživatelské rozhraní BMW.

Jak používat Parking Assistant.

Jak používat Driving Assistant.


TECHNICKÉ ÚDAJE BMW X5.

BMW X5 xDrive40i a další motory.


Výkon motoru v kW (k) při 1/min:
245 (333)/5500–6250

Maximální rychlost v km/h:

243

Zrychlení 0–100 km/h v s:

5.9–5.7
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km:

10,7–8,9

Kombinované emise CO₂ v g/km:
244–204
Doplňky pro BMW X5

Kompletní doplňky pro vaše BMW X5 na jednom místě: eshopbmw.cz

Exteriér pro BMW X5

Interiér pro BMW X5

Prohánět se po silnici v BMW a vychutnávat si radost z jízdy – co víc si můžete přát? Abyste získali ještě lepší kombinaci designu a funkčnosti také uvnitř Vašeho BMW, podívejte se na naše rozmanité příslušenství do interiéru.

Originální kola BMW X5

Kvalitní originální kola pro BMW X5 (G05) propůjčí automobilu exkluzivní vzhled. Kompletní kola a sady pneumatik pro vaše BMW X5. 


CENY, FINANCOVÁNÍ A LEASING BMW X5

BMW Financial services pro BMW X5.

Poznejte rychle a flexibilně všechny na míru navržené finanční produkty od BMW Financial Services. Ať už financování nebo leasing – každá z našich nabídek bude individuálně navržena podle vašich potřeb a přání. Zjistěte více o atraktivních možnostech financování nebo vhodných nabídkách leasingu pro vaše nové BMW X5 u BMW invelt Praha | Plzeň.

OPERATIVNÍ LASEING BMW X5

Poskytovatelem financování je BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. Uvedené splátky mají charakter předběžné a orientační kalkulace, nejedná se o příslib ani závaznou nabídku financování. Smlouvy o financování mohou být uzavřeny pouze v písemné formě. Každá žádost o financování podléhá schválení ze strany BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. Detailní kalkulaci financování poskytne BMW invelt Praha | Plzeň.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Spotřeba paliva, elektrické energie a emise CO2 BMW X5.

BMW X5 xDrive40i:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–8,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 244–204

BMW X5 xDrive45e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,7–1,2
Emise CO2 v g/km (kombinované): 40–27
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 27,7–24,3


Uvedené oficiální údaje o spotřebě paliva, emisích CO2, spotřeby elektrické energie a dojezdu vozidla byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. V případě dojezdu zohledňují údaje podle WLTP rozdíly způsobené volitelnou výbavou. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2018 již nejsou k dispozici údaje podle NEDC, ale existují hodnoty pouze podle WLTP. 


ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů