Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW X2 XDRIVE 25E.

452 BMW invelt 6. 9. 2021

Nové BMW X2 xDrive25e je prvním automobilem kategorie Sports Activity Coupé (SAC), který díky plug-in hybridnímu pohonu nabízí kromě vynikající hospodárnosti také provoz bez lokálních emisí. Nové BMW X2 xDrive25e s vysoce účinným elektromotorem a lithium-iontovou baterií nejnovější generace ujede v čistě elektrickém režimu ve zkušebním cyklu EU až 57 km*. Elektromotor a spalovací motor společně poskytují celkový výkon 162 kW/220 k.

Navíc jejich inteligentně řízená souhra vytváří specifický hybridní pohon všech kol, poskytující v daném segmentu neopakovatelnou radost z jízdy. Nové BMW X2 xDrive25e bude na trh uvedeno v červenci 2020.

Nový design pro BMW X2.

Nejvýraznější novinkou je upravený design přední části. Čisté plochy, zejména ve spojení s Modely M Sport a M Sport X, poskytují výjimečně svalnatý výraz. Světla do špatného počasí, která jsou součástí standardně dodávaných LED světlometů, nahrazují předchozí kulatá mlhová světla. Nová světla do špatného počasí zaručují cílenou aktivací přisvěcovacích světel do zatáčky maximální osvětlení prostoru po obou stranách silnice i za nepříznivých povětrnostních podmínek. 

Design přední části vozu vylepšují leskle černé designové prvky, jimiž zaujme dokonce i základní provedení. Kromě toho sportovní a propracovaný vzhled vozu kategorie SAC podtrhují rovněž leskle černé rámečky nasávacích otvorů ve spodní části předního nárazníku. Výběr barev exteriéru doplní modrý metalický lak Phytonic Blue.

Nejnovější technologie BMW eDrive.

Inteligentně řízená spolupráce mezi tříválcovým spalovacím motorem a elektromotorem zajišťuje nejen příkladnou hospodárnost nového BMW X2 xDrive25e, ale také pro značku BMW charakteristickou radost z jízdy. Stejně jako synchronní elektromotor, rovněž vysokonapěťová baterie, která vozu dodává energii, pochází ze čtvrté, a tedy aktuálně nejnovější generace technologie BMW eDrive, vyvinuté speciálně pro plug-in hybridní modely. Zásluhou dlouhého dojezdu čistě na elektřinu a nízkých emisí CO2 plní BMW X2 xDrive25e podmínky pro zařazení do kategorie elektromobilů, které mají na veřejných komunikacích zvláštní privilegia. Hnací síla je přenášena na přední kola pomocí samočinné šestistupňové převodovky Steptronic. Výsledný hybridně specifický pohon všech kol pomáhá zcela novému BMW X2 xDrive25e dosahovat agility, která je u konkurence nedostižná. Kromě toho je přenos hnací síly mezi předními a zadními koly rychle a přesně upravován v závislosti na aktuální jízdní situaci, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky a stav vozovky. Tím je za všech okolností zajištěna nejvyšší úroveň trakce a stability. 

Spontánní nástup výkonu elektromotoru při rozjezdu a akceleraci zajišťuje obzvláště intenzivní a citlivou reakci na sešlápnutí plynového pedálu. Zcela nové BMW X2 xDrive25e zrychlí 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Elektrický výkon také významně posiluje sportovní stránku projevu vozu, a to zejména při krátkých a razantních zrychleních. Maximální rychlost nového BMW X2 xDrive25e činí 195 km/h.  Elektrický motor současně zvyšuje účinnost celé hnací soustavy při jízdách na dlouhé vzdálenosti tím, že spalovacímu motoru je připraven pomoci kdykoliv a v jakémkoliv jízdním režimu.

Dojezd čistě na elektřinu.

Elektrická energie je uložena v lithium-iontové baterii. Díky nejmodernější technologii bateriových článků má vysokonapěťová baterie obzvláště vysokou energetickou hustotu. S kapacitou 10,0 kWh umožňuje novému BMW X2 xDrive25e ujet ve zkušebním cyklu EU čistě na elektřinu až 57 kilometrů*. Díky tomu je možné například ujet velkou část každodenních kilometrů mezi domovem a pracovištěm pouze na elektřinu, a tedy zcela bez emisí. 

Kromě toho je v rámci služeb pro nabíjení BMW Charging k dispozici nabíjecí stanice BMW i Wallbox pro zvlášť rychlé, pohodlné a efektivní domácí nabíjení. Nabíjecí karta BMW Charging umožňuje přístup k více než 320 tisícům veřejných nabíjecích stanic po celém světě. Zcela vybitou vysokonapěťovou baterii lze kompletně nabít z domácí elektrické zásuvky v průběhu přibližně pěti hodin, přičemž na 80 % její celkové kapacity se nabije za 3,8 hodiny. Plné nabití vybité baterie pomocí nabíjecí stanice BMW i Wallbox trvá přibližně 3,2 hodiny, na 80 % celkové kapacity se nabije za 2,4 hodiny.

Inteligentní řízení pohonu a tři provozní režimy.


Inteligentní řízení pohonu plug-in hybridního systému zaručuje nejen okamžitý přenos výkonu na přední a zadní kola, ale také účinně optimalizovanou spolupráci mezi spalovacím motorem a elektromotorem. Pro řízení systému pohonu a zejména proto, aby se zvýšil procentuální podíl jízdy čistě na elektřinu v zastavěných oblastech, se využívají také navigační údaje. 

Kromě toho je řidič schopen ovlivnit provozní režim tlačítkem eDrive na středové konzole. Jako alternativu ke standardnímu nastavení AUTO eDRIVE lze aktivovat čistě elektrický režim MAX eDrive, v němž nové BMW X2 xDrive25e dosahuje maximální rychlosti až 135 km/h. Režim SAVE BATTERY nabízí možnost zachovat stav nabití akumulátoru během jízdy nebo ho zvýšit pomocí rekuperace. Tímto způsobem je možné například uchovat nabití baterie pro následnou čistě elektrickou jízdu v městských oblastech.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů