Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 4 | BMW M440i xDrive Gran Coupé (G26)

558 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #THE4 #M440i #xDrive #GranCoupe #GC
THE 4 | BMW M440i xDrive Gran Coupé

Výkon, přesnost a čistá estetika. Srdcem zcela nového BMW M440i xDrive  Gran Coupé (G26) je řadový zážehový 6válec BMW M TwinPower o výkonu 374 koní. V  součinnosti s dokonale přizpůsobenými M specifickými komponenty  podvozku vytváří sportovní jízdní dynamiku, která posunuje BMW M440i  xDrive Gran Coupé na vlastní úroveň. To platí i pro progresivně navržený  exteriér s M typickými designovými prvky a sportovně moderní interiér s  velkorysou nabídkou prostoru. Celkově toto pětidveřové Gran Coupé  nabízí fascinující spojení výkonu, komfortu a vysoké úrovně každodenní  praktičnosti. 8,5–8,0 Emise CO2 v g/km (kombinované): 500/194–181


PROHLÉDNOUT VŠECHNY VOZY BMW M440i xDrive Gran Coupé

 

Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW M440i xDrive Gran Coupé V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

Zážehový řadový 6válec pro strhující výkony ve vrcholné verzi BMW M440i xDrive Gran Coupé. Trojice zážehových motorů dostupných pro nové BMW řady 4 Gran Coupé je vybavena dvoukomorovým turbodmychadlem twin-scroll, přímým vstřikováním High Precision Injection, jehož maximální tlak byl zvýšen z 200 na 350 barů, variabilním zdvihem sacích ventilů VALVETRONIC a variabilním časováním vačkových hřídelů Double-VANOS, a také účinnějším chladicím systémem a systémem mazání. Byly přidány „benzinové“ filtry pevných částic, které vylepšily kvalitu výfukových plynů. 

Řadový 6válec pohánějící BMW M440i xDrive Gran Coupé byl vyvinut s využitím závodních zkušeností BMW M GmbH a je vybaven písty a ojnicemi se sníženou hmotností, dvoukomorovým turbodmychadlem twin-scroll a nepřímým chladičem stlačeného vzduchu. Jeho maximální výkon dosahuje 275 kW/374 k z objemu 3,0 l a točivý moment vrcholí hodnotou 500 Nm. Výsledná dodávka výkonu umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,7 s. Působivý projev motoru je doprovázen charakteristickým zvukem, který vydává standardně dodávaný M sportovní výfukový systém. BMW M440i xDrive Gran Coupé vykazuje kombinovanou spotřebu paliva podle cyklu WLTP 8,5–8,0 l/100 km, což odpovídá hodnotám CO2 193–181 g/km.

BMW M440i xDrive Gran Coupé | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujalo Vás nové BMW M440i xDrive Gran Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW M440i xDrive Gran Coupé

MOTORIZACE

BMW řady 4 Gran Coupé - BMW M440i Gran Coupe

BMW M440i Gran Coupe

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5 s

Spotřeba (kombinace): 8,2 − 7,6 l / 100 km

Emise CO2: 185 − 172 g/km

Cena s DPH: 1 801 800 Kč 

BMW řady 4 Gran Coupé - BMW M440i xDrive Gran Coupe

BMW M440i xDrive Gran Coupe

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 275 kW (374 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 4,7 s

Spotřeba (kombinace): 8,5 − 8 l / 100 km

Emise CO2: 193 − 181 g/km

Cena s DPH: 1 908 400 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW M440i xDrive Gran Coupé (Q1/2023)


Cena základního modelu s DPH: 1 908 400 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Mild hybridní technologie zlepšuje hospodárnost i dynamiku. Mild hybridní technologie je součástí výbavy zážehového 6válce i vznětového 4válce, u nichž zvyšuje výkon a snižuje spotřebu. Startér-generátor pracující s napětím 48 V zde funguje jako elektrická pomocná síla spalovacímu motoru. Umožňuje mu v širším rozsahu pracovat v pásmu nejvyšší energetické účinnosti. Řidiči také nabízí funkci elektrického „boostu“, který může okamžitě dodat dalších 8 kW/11 k. Pohonná jednotka tak rázem získává ostřejší reakce, a to jak při akceleraci z místa, tak při rychlém rozjezdu. Energie využívaná pro funkci „boostu“ se téměř výhradně získává prostřednictvím rekuperace kinetické energie. Ta je ve formě elektřiny ukládána do samostatné baterie, která zároveň dodává elektrickou energii pro 12V palubní síť, umožňující spolehlivý provoz všech doplňkových systémů v novém BMW řady 4 Gran Coupé.

Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, která je součástí standardní výbavy BMW M440i xDrive Gran Coupé a nabízí se na přání pro všechny ostatní modelové varianty, je doplněna řadicími páčkami na volantu. Její důležitou vlastností je funkce Sprint, která zajistí dramatickou akceleraci ve středních otáčkách. Její činnost spočívá v souhře různých akcí, jež nastanou potom, co řidič alespoň na sekundu stiskne levou řadicí páčku. Mezi tyto „akce“ patří automatické podřazení na nejnižší možný rychlostní stupeň a přepnutí všech systémů hnacího ústrojí a podvozku do nejsportovnějšího nastavení.

BMW xDrive: Precizní přenos výkonu zvyšuje agilitu. Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive posouvá trakci, směrovou stabilitu a agilitu na ještě vyšší úroveň. Tento systém je standardní výbavou vrcholného modelu a je k dispozici pro čtyřválcové vznětové modely jako alternativa ke klasickému pohonu zadních kol. Hnací moment se podle potřeby rozděluje mezi přední a zadní kola pomocí elektronicky řízené vícelamelové spojky umístěné ve skříni převodovky. Systém je propojený se systémy hnacího ústrojí a podvozku. Nejnovější verze systému BMW xDrive zajišťuje mimořádně efektivní rozdělení výkonu mezi nápravy. Jak v novém BMW M440i xDrive Gran Coupé, tak v novém BMW 420d xDrive Gran Coupé přináší základní nastavení, jež preferuje kola zadní nápravy, poutavé jízdní zážitky, které se od automobilů BMW očekávají nejen v extrémně dynamických situacích.

Adaptivní M podvozek pokrývá extrémně široké spektrum mezi sportovností a komfortem. Adaptivní M podvozek nabízí nejširší možnou škálu jízdního projevu od sportovního až po komfortní. Plynule nastavitelné ventily umožňují regulovat tlumicí sílu na každém kole zvlášť, a to i v závislosti na zatížení vozidla. Přepínání mezi různými jízdními režimy vytváří jasně znatelné rozdíly v charakteristice tlumení – od vyváženého komfortu na dlouhé vzdálenosti v režimu COMFORT až po vysoce dynamické nastavení aktivované v režimu SPORT. U modelů s Adaptivním M podvozkem lze pomocí voliče jízdních režimů zvolit také mód ADAPTIVE, v němž se reakce řízení, tlumení a plynového pedálu spolu s charakteristikou řazení převodovky automaticky přizpůsobí stylu jízdy. Navigační údaje lze využít rovněž k tomu, aby se vůz předem připravil na blížící se křižovatku nebo zatáčku.

Variabilní sportovní řízení zvyšuje agilitu a komfort. Díky pro daný model specifickému nastavení řízení zaujme BMW řady 4 Gran Coupé výjimečnou přesností svých reakcí a citlivou zpětnou vazbou. Elektrický posilovač řízení Servotronic, měnící účinek podle rychlosti jízdy, je součástí standardní výbavy. Variabilní sportovní řízení se dodává společně s volitelným M sportovním podvozkem nebo Adaptivním M podvozkem. Díky převodu, který se mění podle úhlu natočení volantu, dokáže stejně dobře udržovat vůz v přímém směru, jako maximalizovat agilitu v zatáčkách a snadno manévrovat například při parkování. 

M Sportovní brzdy s individuálním nastavením. Na dokonalé kontrole nad vozem v každé situaci mají podíl také individuálně nastavené výkonné a lehké brzdové systémy. Na přání dodávané M sportovní brzdy (standardní výbava nového BMW M440i xDrive Gran Coupé) poskytují vynikající brzdný výkon a přirozený pocit na brzdovém pedálu při pohybu v ulicích měst i při intenzivním používání na závodním okruhu. Jsou vybaveny odlišnou konfigurací hydraulického systému se čtyřpístkovými pevnými třmeny vpředu a jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu. 

M Sportovní diferenciál zlepšuje směrovou stabilitu a dynamiku v zatáčkách. M sportovní diferenciál dále vylepšuje trakci, směrovou stabilitu i dynamiku v zatáčkách. Elektronicky řízený, plně variabilní závěr zadního diferenciálu je součástí standardní výbavy nového BMW M440i xDrive Gran Coupé a je volitelně k dispozici pro nové BMW 430i Gran Coupé, pokud vybaveno M sportovním podvozkem nebo Adaptivním M podvozkem

BMW M440i xDrive Gran Coupé z boku
BMW M440i xDrive Gran Coupé - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní  M podvozek lze kdykoliv elektronicky nastavit tak, aby odpovidal stavu  vozovky a jízdním podmínkám. Kdykoliv můžete pomoci voliče jizdnich  režimů Driving Experience Control upravit vlastnosti podvozku také s  ohledem na preferovaný styl jizdy. Nobidne vše od komfortního až po  extrémně sportovní chování s výraznou agilitou

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Automatická převodovka Steptronic Sport.

Automatická převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová  automatická převodovka Steptronic Sport zajištuje mimořádně aportovní  řazení. To plati¨í pro automatický i manuální režim, při němž se k řazení použivá volič převodovky nebo řadící páčky umístěné na volantu. Tím je zaručena jak klidná, tak mimořádně dynamická jízda. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy.

M  sportovní brzdy mají modře lakované, volitelně leskle červené čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu s logem M. Mají zvětšené brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný  výkon. Jsou přizpůsobeny velmi vysokému dynamickému potenciálu vozu i mimořádně sportovnímu jízdnímu stylu, zajišťují vynikající brzdný výkon za mokra.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní  sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení  volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na  úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějšim stylu jizdy a omezuje se síla potřebná k otáčení volantu při parkování a zatáčení.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Zážehový řadový válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový válec BMW M TwinPower Turbo.

Vrcholový sportovec přinášející ryzí radost z jízdy: Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Díky technologiim Double-VANOS, Valvetronic, přímému vstřikování paliva High Precision Injection a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll nabízí excelentní výkon.

DESIGN EXTERIÉRU

M model BMW a model M Sport s individuálními designovými prvky. Specifické designové prvky dodávají BMW M440i xDrive Gran Coupé poutavý vzhled, který jasně odkazuje na jeho vysloveně sportovní charakter. Přední nárazník má charakteristickou grafiku ve tvaru písmene U modelů BMW M. Okolí masky chladiče BMW ve tvaru ledvinek a svislé lišty kolem vzduchových clon jsou lakovány v šedé barvě Cerium Grey, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, koncovky výfuku a označení modelu. Boční vzduchové průduchy, lišty bočních prahů a spodní lišta zadního nárazníku včetně bočních ozdobných prvků jsou lakovány v leskle černé barvě. Výrazný a sportovně navržený vzhled BMW M440i xDrive Gran Coupé doplňuje M specifický spoiler na víku zavazadlového prostoru. Provedení M Sport, dostupné na přání pro všechny ostatní modelové varianty, rovněž jasně vypovídá o dynamických schopnostech vozu. Mezi tyto působivé prvky patří výrazněji tvarovaný přední nárazník, lišta zadního nárazníku a boční ozdobné prvky v barvě Dark Shadow. Pro BMW M440i xDrive Gran Coupé a pro modely M Sport lze na přání objednat exteriérový paket M Carbon. Jeho součástí jsou prvky v krajních otvorech předního nárazníku, kryty vnějších zpětných zrcátek, prvek difuzoru v zadním nárazníku a speciálně tvarovaný zadní spoiler vyrobené z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny (karbonem).

BMW M440i xDrive Gran Coupé zepředu
BMW M440i xDrive Gran Coupé - 20 BMW Individual aerodynamická kola 862 I.

20 BMW Individual aerodynamická kola 862 I.

20"  BMW Individual aerodynamická kola 862 | Bicolour Black Grey, lesklá, s kombinovanými pneumatikami, přední kola 8,5Jx 20 s pneumatikami 245/35  R20, zadní kola 9 J x 20 s pneumatikami 255/35 R20.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket se skládá z M specifického předního a zadníh  nárazníku v barvě karoserie, bočních prahů s leskle černými ozdobnými prvky a vícedílného difuzoru v leskle černém provedení. Celek vyzdvihuje čistou dynamiku a sportovnost.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M  Shadow Line obsahuje následující prvky karoserie v leskle černém provedení: lišty kolem bočních oken, spodní hrany oken, kryty, držáky a rámečky zpětných zrcátek, obložení B- a C-sloupků, vodicí lišty zadních bočních oken a rámeček masky chladiče.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér: Radost z jízdy a prostornost; M model BMW a model M Sport mají auru exkluzivity. Design interiéru je zaměřen přímo na to, aby nové BMW řady 4 Gran Coupé poskytovalo působivé zážitky z jízdy. Vysoká středová konzola a plynulé linie palubní desky, bez přerušení přecházející do výplní dveří, vytvářejí na předních sedadlech pocit příjemného obklopení vnitřním prostorem. V BMW M440i xDrive Gran Coupé a vozech s paketem M Sport jsou navíc umístěné měkké vyvýšené kolenní opěrky na středové konzole, které ještě více zdůrazňují poutavý jízdní charakter těchto vozů.

Účelné vylepšený dynamiky: Model M Sport, paket M Sport Pro a pro tento model specifické díly M Performance Parts. Také v interiéru modelu M Sport lze nalézt výrazné prvky designu a výbavy, zdůrazňující jeho dynamický charakter. Zážitek z výkonu v BMW M440i xDrive Gran Coupé umocňuje také specifický design palubní desky. Pro všechny verze v provedení M Sport lze objednat rovněž paket M Sport Pro. Skládá se z M sportovních brzd, 19palcových M kol z lehké slitiny, leskle černých prvků M Shadow Line s rozšířeným obsahem, zatmavených světlometů M Shadow Line a černého M zadního spoileru. Celkově přináší další vylepšení jízdní dynamiky a mimořádně výrazný vzhled. Úroveň radosti z jízdy rovněž zvyšuje sportovní zvuk motoru v interiéru, 8stupňová převodovka Steptronic Sport, systém hi-fi reproduktorů a M bezpečnostní pásy. Díly M Performance Parts dostupné pro BMW řady 4 Gran Coupé umožňují majitelům dodat jejich vozu sportovní styl podle vlastních představ. Mezi prvky dodatečné výbavy, které jsou k dispozici v rámci nabídky BMW Originálního příslušenství, patří 20palcová M Performance kovaná kola z lehké slitiny v designu Y-spoke s matně černou povrchovou úpravou Jet Black, karbonová maska chladiče, nástavce předního spoileru a nástavce bočních prahů, jakož i aerodynamické prvky v předním nárazníku v leskle černém provedení. Další sportovní nádech mohou zákazníci vtisknout také interiéru, a to díky volitelným prvkům, jako je volant M Performance či karbonové obložení interiéru.

BMW M440i xDrive Gran Coupé interiér
BMW M440i xDrive Gran Coupé - BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional tvoří bezrámečkový BMW Prohnutý displej kombinující 12,3" přístrojový panel a 14,9" dotykový kontrolní displej. Kromě toho se příslušné informace promítají na čelní sklo prostřednictvím BMW Head-Up Displeje.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - M kožený volant.

M kožený volant.

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným  airbagem řidiče. Zásluhou tlustého věnce z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízd.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce poskytují optimální boční oporu díky vyšším bočnicím a manuálně nastavitelné opoře stehen. Podélná poloha, výška sedadla a sklon sedáku lze nastavit manuálně.

TECHNOLOGIE

Správná rychlost pro každou situaci – automaticky. Kromě jiných asistenčních systémů je třeba zmínit především asistent rychlostních limitů a systém monitorující průběh trasy, které jsou k dispozici při použití adaptivního systému pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go. S automatickým asistentem rychlostních limitů systém reguluje rychlost vozu nejen na základě udržování požadované bezpečné vzdálenosti od vozidel jedoucích vpředu, ale také podle daných rychlostních omezení. Bere v úvahu značky nejvyšších povolených rychlostí, které rozpozná ukazatel rychlostních limitů, nebo se dívá dopředu po trase na základě údajů z navigačního systému. Pokud je v menu BMW iDrive zvoleno příslušné nastavení, je takto zaznamenaná maximální povolená rychlost automaticky použita jako nová požadovaná rychlost jízdy. Funkce sledování trasy navíc zohledňuje také charakter dané trasy. Tato funkce využívá mapu navigačního systému k tomu, aby se podívala dopředu a snížila rychlost vozu například v situaci, kdy se vůz blíží k zatáčce, kruhovému objezdu, křižovatce nebo výjezdu z dálnice.

V případě potřeby pomůže s parkováním a manévrováním couvací kamera, couvací asistent, Parking Assistant Plus. Řidiči BMW řady 4 Gran Coupé mohou využívat také funkce účinně pomáhající při parkování a manévrování, např. díky standardně dodávanému systému Park Distance Control (PDC) se senzory vpředu a vzadu. Kromě toho je vůz standardně vybaven zadní kamerou integrovanou v zadním znaku BMW. Součástí taktéž standardní výbavy Parking Assistant je aktivní systém Park Distance Control (PDC), který pomocí vizuálních a akustických upozornění a automatického brzdění pomáhá předcházet kolizím s překážkami po stranách a v zadní části vozidla. Nejnovější verze parkovacího asistentu navíc nabízí ještě širší možnosti využití. Pomáhá řidiči vyhledávat paralelní nebo kolmo umístěná parkovací místa a zaparkovat do nich. Z paralelních míst dokáže také automaticky vyjet. Kromě nezbytných zásahů se nyní stará rovněž o akceleraci, brzdění a volbu směru jízdy, které jsou pro daný manévr nutné. Další součástí parkovacího asistentu je také couvací asistent, který nabízí velmi pohodlnou možnost automatického couvání ve stísněných prostorech nebo v situacích, kdy řidič nemá dobrý výhled, jako jsou vícepodlažní parkoviště nebo vjezdy do dvorů. Systém si pamatuje až 50 metrů původně popředu ujeté trasy. Funkce obsažené ve volitelném parkovacím asistentu Plus poskytují vynikající přehled v mnoha různých situacích. Kamerový systém Surround View včetně pohledů Top View, Panorama View a 3D View pomáhají vytvořit 360stupňový obraz okolí vozidla, který se zobrazuje z různých úhlů na kontrolním displeji.

Nová generace navigace s BMW Maps. Jednou z nejdůležitějších inovací v oblasti digitálních služeb jsou BMW Maps. Cloudový navigační systém přináší výrazné zlepšení výpočetního výkonu, vysoký stupeň přesnosti a zjednodušené zadávání cílů. Nová generace navigačního systému nabízí extrémně rychlý a dynamický výpočet trasy na základě přesných dopravních informací dodávaných v reálném čase v krátkých intervalech. Čas příjezdu je vypočítán předem s ohledem na obvyklou hustotu provozu na celé trase. Hledání cíle lze provést jednoduchým zadáním textu, následné výsledky hledání jsou pak seřazeny přesně podle relevance. Alternativně je možné cíl pohodlně zadat pomocí hlasového příkazu. K takzvaným bodům zájmu (POI) na trase jsou poskytovány podrobné informace, včetně hodnocení, otevírací doby a fotografií.

Bezdrátové aktualizace softwaru Remote Software Upgrade. BMW Group je jednou z vedoucích společností v oblasti funkčních aktualizací softwaru na dálku. Mezi evropskými výrobci automobilů provedla BMW Group v roce 2020 nejrozsáhlejší aktualizace softwaru vozidel svých zákazníků. Díky vzdáleným aktualizacím softwaru Remote Software Upgrade zůstává také BMW řady 4 Gran Coupé neustále aktualizované nejnovější verzí softwaru. Aktualizace mohou sahat od nových služeb až po vylepšené funkce vozidla a lze je stáhnout bezdrátově, a to buď prostřednictvím aplikace My BMW v chytrém telefonu, nebo přímo do vozidla pomocí zabudované SIM karty. Inteligentní propojení navíc nabízí možnost budoucí integrace dalších funkcí do vozidla. Mezi výbavu, kterou lze vozidlo dodatečně digitálně dovybavit, patří například asistent dálkových světel, BMW Drive Recorder nebo Active Sound Design.

BMW M440i xDrive Gran Coupé interiér
BMW M440i xDrive Gran Coupé - BMW Digitální klíč.

BMW Digitální klíč.

Když s sebou máte svůj iPhone, nemusíte si brát klíč od vozu. Digitální klíč vám dovoluje uzamknout nebo odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat  motor. K přístupu do vašeho BMW můžete také autorizovat pět osob s kompatibilními telefony iPhone*. Kromě jiného je možné omezit maximální rychlost, což je praktická funkce při půjčení vozu začátečníkovi.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním expertem na váš vůz? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW  komunikovat. Pro pohodlné ovládání mnoha funkcí vozu stačí přirozeně vyslovit pokyny. Umí také vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat. * Dostupné pouze v anglickém a německém jazyce.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v  jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Integrace chytrého telefonu.

Integrace chytrého telefonu.

Proč nastoupit do vašeho BMW bez funkcí chytrého telefonu, když jej můžete obsluhovat tak, jak jste zvyklí? S výbavou integrace chytrého telefonu vaše vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto a bezdrátově propojí váš chytrý telefon se systémem vozu. To vám umožní ve vašem vozidle  pohodlně používat známé funkce a různé aplikace.

BMW M440i xDrive Gran Coupé - Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus.

Parking Assistant Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Kromě jiného obsahuje funkce Surround View, včetně pohledu z ptačí perspektivy Top View, Panorama View, Remote 3D View, pomoc s příčným parkováním, funkci nouzového brzdění Active Park Distance Control, automatický parkovací asistent s vodicími příčnými a podélnými linkami a couvací asistent.

BMW M440i xDrive Gran Coupé zeshora

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW M440i xDrive Gran Coupé

Klíčová fakta a údaje BMW M440i xDrive Gran Coupé na jednom místě: zjistěte vše o motorech, spotřebě paliva, emisích CO2 a rozměrech. Prohlédněte si všechny údaje, jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení.

Technické údaje BMW M440i Gran Coupe

Výkon systému

Druh pohonu Zážehový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 275 (374) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 275 (374) / 5500 - 6500 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1900 - 5000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 783 / 1 852 / 1 442 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2073 (1042 / 1031) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 856 / 12 
Světlá výška v mm 140 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 840 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 320 
Povolené zatížení (kg) 555 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 095 / 1 320 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 1 800 / 1 800 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 470 - 1290

Kola

Pneumatiky vpředu 245/45 R18 100 Y XL 
Pneumatiky vzadu 245/45 R18 100 Y XL 
Kola vpředu 8,5Jx18 LM 
Kola vzadu 8,5Jx18 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 7,6 - 8,2 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 172 - 185 

Technické údaje BMW M440i xDrive Gran Coupe

Výkon systému

Druh pohonu Zážehový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 275 (374) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 275 (374) / 5500 - 6500 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1900 - 5000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,7 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 783 / 1 852 / 1 442 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2073 (1042 / 1031) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 856 / 12 
Světlá výška v mm 140 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 900 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 380 
Povolené zatížení (kg) 555 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 145 / 1 325 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 1 800 / 1 800 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 470 - 1290 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/45 R18 100 Y XL 
Pneumatiky vzadu 245/45 R18 100 Y XL 
Kola vpředu 8,5Jx18 LM 
Kola vzadu 8,5Jx18 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 8 - 8,5 
Objem palivové nádrže (l) 59 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 181 - 193 

FOTOGALERIE

KATALOG

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů