Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE 8 | BMW ŘADY 8 CABRIO (G14)

815 BMW invelt 7. 9. 2021 #BMW #invelt #řada8 #Cabrio
THE 8 | BMW ŘADY 8 CABRIO (G14)

Nové BMW řady 8 Cabrio (G14) je ryzí luxus, který vám s každým kilometrem poskytne pocit exkluzivní svobody. Přesvědčte se sami:

  • Ikonický design s výjimečnou přitažlivostí
  • Sportovní jízdní dynamika a precizní ovladatelnost
  • Luxusní a mimořádně komfortní výbavaBMW M850i xDrive Cabrio:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,0-10,7
Emise CO₂ v g/km (kombinované): 249-243


PROHLÉDNOUT VŠECHNY MODELY BMW ŘADY 8 CABRIO


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW ŘADY 8 CABRIO V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

Napište nám

Jestli nevíte jaký vůz vybrat nebo hledáte vůz a nemůžete najít, tak nám napište. Zavoláme Vám zpátky a pomůžeme.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Představením nového otevřeného sportovního vozu, který svým dynamickým stylem, emotivností a exkluzivitou spadá do nejvyšší kategorie, BMW pokračuje v nastolené ofenzivě v segmentu luxusních vozů. Nové BMW řady 8 Cabrio mísí ultrasportovní jízdní vlastnosti s osobitou elegancí a extrémně exkluzivními jízdními zážitky v otevřeném čtyřmístném voze. V uzavřené poloze nově vyvinutá plátěná střecha vylepšuje sportovní vzhled nízkého dvoudveřového vozu, je-li otevřená, vyzdvihuje jeho eleganci. Pohonné jednotky a podvozek nového BMW řady 8 Cabrio byly laděny jak na závodním okruhu, tak i na běžných silnicích. Motory nabízejí působivé výkony a jedinečnou úroveň kultivovanosti a síly, což v obou případech lze zažít s ještě větší intenzitou ve chvíli, kdy je do vozu přizváno slunce a vítr. Pro tento model specifické prvky výbavy, navržené s ohledem na co nejvyšší úroveň komfortu, špičkové inovace z oblasti řízení a obsluhy, stejně jako asistenční systémy a konektivita, přinášejí moderní a luxusní zážitky z jízdy otevřeným vozem. 

Rozšíření modelové nabídky BMW řady 8 o otevřený luxusní sportovní vůz opět posiluje pozici značky v této automobilové kategorii. Rozšiřování portfolia luxusních automobilů je jednou z oblastí zaměřených na budoucnost, kterou si BMW v rámci své strategie NUMBER ONE > NEXT stanovila k zajištění dlouhodobého růstu. Obzvláště atraktivní osobitý charakter nového BMW řady 8 Cabrio zanechává v tomto segmentu trhu výraznou stopu a přitahuje úplně nové cílové skupiny zákazníků. Otevřený model se bude vyrábět společně s BMW řady 8 Coupé v závodě BMW v Dingolfingu. Bavorský výrobní závod je tradičním rodištěm BMW řady 7 a vyznačuje se vynikajícími znalostmi z oblasti výroby luxusních automobilů.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY 8 CABRIO

MODELY BMW ŘADY 8 CABRIO

BMW řady 8 Cabrio - BMW 840i Cabrio

BMW 840i Cabrio

BMW řady 8 Cabrio - BMW M850i xDrive Cabrio

BMW M850i xDrive Cabrio

MOTORIZACE

BMW řady 8 Cabrio - BMW 840d xDrive Cabrio

BMW 840d xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 250 kW (340 PS)*

Zrychlení 0-100 km/h: 5,1 s

Spotřeba (kombinace): 7 − 6,7 l / 100 km

Emise CO2: 183 − 175 g/km

Cena s DPH: 3 169 400 Kč 

BMW řady 8 Cabrio - BMW 840i Cabrio

BMW 840i Cabrio

Pohon: Pohon zadních kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 5,5 s

Spotřeba (kombinace): 8,8 − 8,4 l / 100 km

Emise CO2: 201 − 191 g/km

Cena s DPH: 2 974 400 Kč 

BMW řady 8 Cabrio - BMW 840i xDrive Convertible

BMW 840i xDrive Convertible

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 245 kW (333 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 5,2 s

Spotřeba (kombinace): 9,2 − 8,8 l / 100 km

Emise CO2: 209 − 200 g/km

Cena s DPH: 3 068 000 Kč 

BMW řady 8 Cabrio - BMW M850i xDrive Cabrio

BMW M850i xDrive Cabrio

Pohon: Pohon všech kol

Výkon motoru: 390 kW (530 PS)

Zrychlení 0-100 km/h: 4,1 s

Spotřeba (kombinace): 11 − 10,7 l / 100 km

Emise CO2: 249 − 243 g/km

Cena s DPH: 3 754 400 Kč 

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW 840i Convertible (Q3/2022)


Cena základního modelu s DPH: 2 974 400 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Technologie podvozku zdokonalená závodním know-how. Technologii podvozku nového BMW řady 8 Cabrio tvoří lichoběžníková přední náprava a pětiprvková zadní náprava, stejně jako elektromechanické řízení a výjimečně výkonná brzdová soustava, vyvinutá exkluzivně pro tento model. Kinematika a elastokinematika byly specificky přizpůsobeny nárokům na vysoce dynamický styl jízdy a poskytují maximální agilitu, preciznost a výkonnost. V zájmu důsledného zdokonalení byly pro celkové nastavení využity rozsáhlé zkušenosti divize BMW M GmbH. Zkrutné stabilizátory na přední i zadní nápravě jsou připevněné přímo ke karoserii, a zvyšují tak pevnost spojení nosné struktury a zavěšení. Použité silentbloky jsou navrženy tak, aby zajistily neměnné odklony kol, tlumicí pláty na zadní nápravě dále podporují dynamické nastavení podvozku. Speciální náboje kol spolu s rameny jsou navrženy tak, aby bylo možné maximalizovat odklony kol. To výrazným způsobem zvyšuje schopnost vozu přenést výkon na vozovku při rychlém průjezdu zatáčkou.

Adaptivní M podvozek a integrální aktivní řízení jako součást standardní výbavy. Standardní výbava nového BMW řady 8 Cabrio obsahuje Adaptivní M podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Komprese i útlum jsou nastavovány nepřetržitě a nezávisle. Extrémně tuhé odpružení snižuje náklony karoserie a tlumičům dovoluje co nejvíce stabilizovat kola a vyhnout se ztrátě trakce způsobené nerovnostmi na silnici. Tuhý podvozek omezuje tendence vozu k naklánění a umožňuje tlumičům pracovat maximálně efektivně a zamezit ztrátám trakce při odskakování kol na nerovnostech. Elektronicky řízené tlumiče se přizpůsobují povrchu vozovky a jízdnímu stylu. Aktivní tlumiče se přizpůsobují nejen povrchu silnice, ale také jízdnímu stylu řidiče.

Adaptivní stabilizátory zlepšují obratnost a dynamiku. Adaptivní stabilizátory jsou volitelným prvkem výbavy nového BMW řady 8 Cabrio a dále posilují sportovní projev vozu. Elektromotory v předním a zadním stabilizátoru zaručují obzvláště rychlé a přesné vyrovnávání bočního přetížení v dynamických jízdních situacích. Systém pracuje na základě údajů o rychlosti jízdy, bočním a podélném zrychlení, úhlu natočení volantu, zrychlení kol a karoserie, stejně jako o změně zatížení. U modelů BMW M Performance mají adaptivní stabilizátory výjimečně sportovní nastavení a na měnící se podmínky reagují aktivně. Optimalizují agilitu a směrovou stabilitu při nájezdu do zatáčky a napomáhají srovnat vozidlo pro co nejdynamičtější výjezd ze zatáčky. Menší náklony karoserie také znamenají, že vyhýbací manévry lze provádět s mnohem větší jistotou. Systém navíc zvyšuje komfort při jízdě přímým směrem tím, že odpojí jinak permanentní spojení mezi koly nápravy. Tím, že stabilizuje prostřednictvím odpružení a tlumení pouze kolo, u něhož je to zapotřebí, je systém mimořádně účinný například v boji proti rušivým silám způsobeným nedokonalostí povrchu vozovky pouze na jedné straně vozidla.

Pro tento model specifické M sportovní brzdy, kola z lehké slitiny s kombinovanými vysokovýkonnými pneumatikami. Brzdové systémy nového BMW řady 8 Cabrio jsou pozoruhodné díky svému obrovskému brzdnému výkonu, vysoké odolnosti proti vadnutí, rychlé odezvě a excelentní dávkovatelnosti. Všechny verze jsou vybaveny čtyřpístkovými pevnými třmeny na přední nápravě a jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu. Elektronická parkovací brzda, která se ovládá prostřednictvím tlačítka umístěného na středové konzole, je integrovaná do třmenů na zadní nápravě. Integrace brzdového systému a stabilizačního programu DSC zaručuje mimořádně precizní odezvu, ovladatelnost a nástup brzdové soustavy. Na obou nápravách jsou namontovány kotouče s vnitřním chlazením a pro tento model specifické brzdové destičky. Směrové chladicí kanálky napomáhají snižovat teplotu. Brzdové kotouče jsou přinýtovány na hliníkový střed. Tento patent značky BMW společně s hliníkovými třmeny výrazným způsobem snižuje neodpruženou hmotnost.

Ideální celek pro maximální výkony. Všechny standardně a volitelně dodávané systémy podvozku BMW řady 8 Cabrio byly u každého z modelů do nejmenších detailů sladěné s použitým motorem. Kromě toho byly všechny systémy související s dynamikou vzájemně propojeny vysokorychlostní datovou sběrnicí FlexRay.

BMW řady 8 Cabrio zepředu
BMW řady 8 Cabrio - Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek umožňuje upravit charakteristiku tlumičů tak, aby odpovídala dané jízdní situaci, tím zvyšuje komfort i jízdní dynamiku.

BMW řady 8 Cabrio - Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení zvyšuje ovladatelnost a agilitu v nižších rychlostech a současně zlepšuje stabilitu ve vysokých rychlostech.

BMW řady 8 Cabrio - Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

Velmi hospodárné motory BMW TwinPower Turbo.

Nové BMW řady 8 Cabrio může být vybaveno hospodárným zážehovým nebo vznětovým 6válcem BMW TwinPower Turbo, zatímco BMW M850i xDrive pohání zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo o výkonu 390 kW (530 k).

DESIGN EXTERIÉRU

Design exteriéru: výrazné využití tvarů, osobité křivky. Nový designový jazyk značky využívá značný počet precizně vykreslených křivek a velkoryse tvarovaných ploch. Exteriéru nového BMW řady 8 Cabrio propůjčuje sportovní, avšak zároveň elegantní vzhled. Atletický charakter tohoto sportovního vozu zdůrazňují výrazně trojrozměrně navržené plochy. Obzvláště se staženou střechou vypadá karoserie dynamicky protažená, ovšem osobité křivky jsou viditelné i ve chvíli, kdy je střecha uzavřena. Kompaktní plátěná střecha nezasahuje tak daleko jako střecha BMW řady 8 Coupé a tvoří výrazně stupňovitou siluetu, která působivým způsobem zvýrazňuje zadní část BMW řady 8 Cabrio připomínající palubu lodi.

Propnutá, plně elektricky ovládaná plátěná střecha. Řidič a jeho spolucestující jsou uvnitř nového BMW řady 8 Cabrio chráněni před povětrnostními vlivy klasickou plátěnou střechou. Vícevrstvá plátěná střecha vyniká nízkou hmotností a špičkovou zvukovou izolací. Skládací konstrukce natáhne střechu tak, že silueta vozu připomíná kupé. Inovativní střecha navíc minimalizuje aerodynamický hluk. Po otevření se střecha složí pod propracovaný kryt, jehož povrchová struktura a prošívání odpovídají povrchové úpravě palubní desky a vnitřního obložení dveří. Výsledkem je jednotný vzhled interiéru. Dvě mírná vyboulení v úrovni zadních sedadel jsou odkazem na dvojité vyboulení známé z klasických sportovních automobilů a lze je vystopovat také u BMW řady 8 Coupé. Okolí krytu plátěné střechy je standardně vyvedeno v leskle černém provedení, které přechází do lemů bočních oken. Střecha nového BMW řady 8 Cabrio se otevírá i zavírá plně automaticky, a to stiskem tlačítka umístěného na ovládacím panelu na středové konzole. Celý proces zabere pouhých 15 sekund. Extrémně tichý pohyb střechy lze aktivovat až do rychlosti 50 km/h. Nové BMW řady 8 Cabrio je standardně vybaveno antracitovou plátěnou střechou, volitelně lze zvolit stříbřitě antracitové provedení.

Sportovní automobil s výraznou aurou. Výrazně exkluzivní pojetí sportovní estetiky propůjčuje novému BMW řady 8 Cabrio velmi osobitou auru. Nový designový jazyk BMW vyzařuje modernu, preciznost a emotivnost a vytváří dynamický a současně elegantní celek. Vystupující přední nárazník s velkými nasávacími otvory je výrazným prvkem evokujícím mimořádné sportovní schopnosti. Tento dojem je ještě dominantnější v případě BMW M850i xDrive Cabrio, které je standardně vybaveno M sportovním paketem, jenž může mít BMW 840d xDrive Cabrio volitelně. Jednodílný rámeček lemuje dvě nízko umístěné části BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, jejíž šestiúhelníkový tvar se ve spodní části rozšiřuje. Extrémně nízké přední světlomety zasahují hluboko do boků vozu. Standardně dodávané LED přední světlomety obstarávají funkce světel denního svícení, potkávacích světel a dálkových světel z obou světelných tubusů, čímž zaručují, že charakteristický světelný podpis BMW je viditelný za všech okolností. Volitelné laserové světlomety BMW Laserlight s variabilním rozdělením světel a funkcí BMW Selective Beam generují světlený paprsek, který dosvítí na vzdálenost až 600 metrů. Přítomnost této vysoce pokrokové technologie signalizují modré ozdobné prvky uvnitř dvojitých světlometů a nápis BMW Laser.

Paket M Sport, karbonový paket a výbavová linie Chrome Line s úžasnými designovými prvky. Kromě extrémně velkých nasávacích otvorů v předním nárazníku, nápadně tvarovaného zadního nárazníku a unikátních nástavců prahů se M sportovní paket, nabízený pro nové BMW 840d xDrive Cabrio, skládá také z řady dalších designových prvků podtrhujících dynamický charakter vozu – jmenovitě vzduchové průduchy Air Breather vyvedené na vnitřní straně v perleťovém chromu, světle chromované koncovky výfuku a zadní difuzor v provedení Dark Shadow. Čelní strany lamel masky chladiče ve tvaru ledvinek mají sladěnou povrchovou úpravu matného hliníku. Mezi další vizuální akcenty paketu M Technic Sport pro nové BMW 840d xDrive Cabrio se řadí rozšířená výbava BMW Individual Shadow Line, zahrnující leskle černé lamely masky chladiče, průduchy Air Breather a koncovky výfuku v tmavě chromovaném provedení. Také nové BMW M850i xDrive Cabrio zdůrazňuje svoji individualitu množstvím specifických exteriérových designových prvků. Aerodynamicky optimalizované prvky karoserie, které jsou součástí M sportovního paketu, jsou kombinovány s nástavci předního i zadního nárazníku a exkluzivními prvky v šedé barvě Cerium Grey. Mezi prvky lakované touto barvou se řadí rámeček a lamely masky chladiče BMW ve tvaru ledvinek, kryty zpětných zrcátek, průduchy Air Breather, koncovky výfuku, M logo na předních blatnících a označení modelu na víku zavazadlového prostoru. Zákazníci si také mohou volitelně naspecifikovat karbonový paket, v jehož případě jsou lamely nasávacích otvorů, kryty vnějších zpětných zrcátek a rámečky zadního nárazníku, v nichž jsou umístěny koncovky výfuku, vyrobeny z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (z karbonu).

BMW řady 8 Cabrio z boku
BMW řady 8 Cabrio - 20 M kola z lehké slitiny 894 M.

20 M kola z lehké slitiny 894 M.

20" M kola z lehké slitiny Double-spoke 894 M Bicolour Jet Black podtrhují sportovní schopnosti vozidla. Leštěná frézovaná kola jsou dodávána s kombinovanými pneumatikami runflat.

BMW řady 8 Cabrio - BMW Individual plátěná střecha v barvě Marine Blue (modrá).

BMW Individual plátěná střecha v barvě Marine Blue (modrá).

Plátěná střecha BMW lndividual v barvě Marine Blue (modrá) dokonale ladí s dynamickými liniemi vozu. Jednou z výjimečných vlastností této kvalitní skládací střechy je její výborná zvuková izolace.

BMW řady 8 Cabrio - BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow.

BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow.

BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow* je výrazným prvkem přídě. Její inovativní LED nepřímé podsvícení vytváří při jízdě nebo při odemykání a zamykání působivé světlené představení.

DESIGN INTERIÉRU

Podélně vedené křivky vyzařují dynamiku. Další charakteristický rys sportovního vozu lze vystopovat v podélné orientaci všech křivek vozu, které usměrňují pohled směrem k silnici. Standardní výbava BMW řady 8 Cabrio zahrnuje kožený sportovní volant s multifunkčními tlačítky a řadicími páčkami pro manuální volbu převodových stupňů. V případě BMW M850i xDrive Cabrio má řidič standardně k dispozici M kožený volant. Zaměření na sportovní jízdní vlastnosti v sobě odráží také široký středový panel, který stoupá směrem k přístrojové desce a zřetelně odděluje prostory pro řidiče a spolujezdce. Vpředu se nacházejí úhledně nad sebou umístěné ovládací segmenty audiosystému a klimatizace, displeje a centrální výdechy ventilace, nad nimi vystupuje bezrámečkový kontrolní displej. Jasné uspořádání ovládacích prvků na středovém ovládacím panelu řidiči také napomáhá v soustřední na to, co se děje na silnici před ním. Kromě voliče automatické převodovky a ovladače iDrive se na středovém panelu nachází také volič jízdních režimů Driving Experience Control a tlačítko start/stop, které jsou uspořádány v rámci nově navrženého seskupení s aktivní hmatovou zpětnou vazbou. Ovládací panel na středové konzole obsahuje také tlačítko ovládající plátěnou střechu. Další seskupení tlačítek v levé spodní části přístrojové desky vedle volantu se používá k ovládání světelných funkcí.

Kožené čalounění a elektrické nastavení sedadel jako součást standardní výbavy. Vysoká úroveň komfortu na dálkových cestách a vynikající opora těla v rychle projížděných zatáčkách jsou klíčovými charakteristikami nově vyvinutých sedadel, které jsou standardní výbavou BMW 840d xDrive Cabrio. Hlavové opěrky jsou integrované do opěradel a lze je nastavit výškově i sklopit dopředu nebo dozadu. Standardní výbavou je rovněž elektrické nastavení polohy sedadla s funkcí paměti pro řidiče i spolujezdce. Částečně elektrické odklápění opěradel předních sedadel umožňující pohodlné nastupování a vystupování ze zadních sedadel se aktivuje prostřednictvím vysoce kvalitního koženého pásku umístěného na každém z opěradel. Sportovní sedadla jsou standardně čalouněna kůží Vernasca. Seznam volitelné výbavy obsahuje rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino a celokožené čalounění BMW Individual Merino. Všechna kožená čalounění jsou nabízena v provedení černá Black, hnědá Cognac nebo bílá Ivory, stejně jako v množství obzvláště působivých dvoubarevných kombinací. Dekorativní prošívání v kontrastních barvách zdůrazňuje jak sportovní tvar sedadel, tak individuální design zadních sedadel. Technologie Sun Reflective, použitá u tmavých barevných kombinací koženého čalounění, snižuje zahřívání kůže způsobené přímým slunečním svitem.

Větrná clona je standardní výbavou, vyhřívání pro krk na seznamu volitelné výbavy. Luxusně sportovní interiér nového BMW řady 8 Cabrio je doplněn množstvím pro tento model specifických výbavových prvků, které činí jízdu se staženou střechou ještě příjemnější. Standardní výbava zahrnuje vysoce kvalitní větrnou clonu, kterou lze připevnit v oblasti zadních sedadel s cílem zabránit nežádoucím turbulencím uvnitř vozu při jízdě se staženou střechou. V zadní části vozu nenápadně umístěné zámky umožňují větrnou clonu bezpečně zajistit. V případě, že clony není potřeba, ji lze složit na polovinu velikosti a uložit do zavazadlového prostoru. Nové BMW řady 8 Cabrio může být pro ještě vyšší komfort při jízdě se staženou střechou v chladném počasí vybaveno vyhříváním pro krk posádky vpředu. Tyto volitelné výdechy ventilace jsou zabudovány do hlavových opěrek sedadla řidiče a spolujezdce vpředu a příjemným způsobem zahřívají oblast krku cestujících vpředu. Intenzitu ofukování lze ve třech úrovních nastavit prostřednictvím tlačítka na středové konzole. Intenzita se rovněž automaticky přizpůsobuje rychlosti vozu.

Sklopná zadní sedadla jsou standardní výbavou. Pro osobní věci na cestách, nápoje a další předměty jsou k dispozici velké boční kapsy ve dveřích, prostorná odkládací schránka před spolujezdcem, dva držáky na nápoje v dekorativním obložení středové konzoly a velký úložný prostor v loketní opěrce, jejíž krytí je podélně rozděleno na dvě části. Díky nízké poloze obou zadních sedadel bylo možné zabudovat opěrky hlavy do opěradel. Zadní opěradlo v novém BMW řady 8 Cabrio je standardně rozděleno v poměru 50:50. Sklopný mechanismus se ovládá pomocí páček uvnitř zavazadlového prostoru. Díky průchozímu nákladovému systému lze objem zavazadlového prostoru zvětšit podle potřeb. S nataženou plátěnou střechou dosahuje objem zavazadlového prostoru 350 litrů. S cílem zaručit za všech okolností maximální objem a flexibilitu zavazadlového prostoru lze prostor pro složení plátěné střechy přizvednout a při jízdě se staženou střechou tak využít průchozí nákladový systém. Standardním prvkem výbavy nového BMW řady 8 Cabrio je také automatické ovládání víka zavazadlového prostoru, zatímco systém komfortního přístupu umožňuje bezdotykové otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru.

Špičkové prvky výbavy zvyšují komfort a radost z jízdy. Komfort, radost z jízdy a luxusní prostředí nového BMW řady 8 Cabrio ještě více zdůrazňuje množství volitelných prvků výbavy špičkové kvality. Standardní audiosystém Harman Kardon tvoří pro vynikající zážitek z poslechu dvanáct reproduktorů a automatické nastavování hlasitosti v závislosti na rychlosti jízdy. Volitelně dodávaný audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System zahrnuje bezkonkurenční technologii diamantových reproduktorů, plně aktivní 16kanálový zesilovač s výkonem 1375 W, dynamické vyrovnávání zvuku a 12 částečně osvětlených reproduktorů s kryty z nerezové oceli. Systém poskytuje nádherně přesný a mnohotvárný akustický zážitek, jehož dokonale čistou kvalitu lze vychutnat na všech sedadlech nového BMW řady 8 Cabrio.

Model BMW M Performance a M sportovní paket s exkluzivními designovými prvky interiéru. Jak standardní výbava nového BMW M850i xDrive Cabrio, tak M sportovní paket pro nové BMW 840d xDrive Cabrio obsahuje exkluzivní designové prvky a výbavu pro další posílení dynamických zážitků z jízdy. Kromě multifunkčních kožených sedadel a M koženého volantu mezi ně patří také rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino v exkluzivní černé barvě a s lemováním v barvách BMW M GmbH. Dále je k dispozici antracitové čalounění stropu BMW Individual, M pedály, M opěrka pro levou nohu řidiče a speciální koberce, které interiéru vozu dodávají výrazně sportovní styl. Osvětlené prahy dveří a displej v přístrojovém štítu se vyznačují modelovým označením automobilu BMW M Performance nebo logem M. V kombinaci s paketem M Technic Sport je exkluzivní design interiéru doplněn černými bezpečnostní pásy s detailem v podobě vetkaných pruhů v barvách M GmbH.

BMW řady 8 Cabrio interiér
BMW řady 8 Cabrio - Audiosystém Bowers a Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers a Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem poskytuje výkon 1400 W a špičkový zvuk studiové kvality pro každé sedadlo ve voze.

BMW řady 8 Cabrio - Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce nabízejí rozsáhlé možnosti nastavení, výjimečný komfort sezení a bezpečnost.

BMW řady 8 Cabrio - Skleněné prvky CraftedClarity.

Skleněné prvky CraftedClarity.

Skleněné prvky CraftedClarity obsahují ručně vyráběné skleněné elementy, které vizuálně i hapticky pozdvihují interiér vozidla. Detaily na voliči převodovky, ovladači BMW a tlačítku Start/Stop jsou vyrobeny z kvalitního křišťálu.

TECHNOLOGIE

Head-Up displej s rozšířeným obsahem jako součást standardní nabídky. Standardně dodávaný Head-Up displej pomáhá řidiči v koncentraci na silnici vpředu tím, že důležité jízdní údaje promítá na čelní sklo v plně barevné grafice. Při jízdě v režimu SPORT+ Head-Up zobrazuje displej také otáčky motoru. Navíc nové BMW řady 8 Cabrio přidává ještě digitální indikátor nejvhodnějšího převodového stupně jako pomoc sportovně smýšlejícím řidičům. Dalším standardně dodávaným prvkem je systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí, který je dostupný od 30 km/h do maximální rychlosti. Volitelně nabízený adaptivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go lze používat do rychlosti až 210 km/h a udržuje požadovanou rychlost, přičemž bere v potaz nejen dopravní situaci, ale také zvolenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu. Pro kontrolu nastavené vzdálenosti je využíván obraz kamery a data radarových senzorů. Aby bylo možné nastavit požadovanou rychlost podle potřeby, rychlostní omezení detekovaná ukazatelem rychlostních limitů Speed Limit Info včetně zákazů předjíždění lze začlenit do systému pro automatické udržování rychlosti, a to jak automaticky, tak manuálně s odchylkami až do 15 km/h. Systém obratně přizpůsobí rychlost vozu měnící se dopravní situaci a v případě potřeby je schopen automobil zabrzdit až do úplného zastavení a znovu automaticky rozjet.

Součást standardní výbavy: Driving Assistant, který řidiči pomáhá zůstat v jízdním pruhu, měnit jízdní pruhy a vyvarovat se kolizím. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 8 Cabrio je také Driving Assistant. Tento paket asistenčních systémů je rovněž založen na kamerové a radarové technologii a zahrnuje systém upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu Lane Departure Warning a systém varování při změně pruhu Lane Change Warning, které jsou aktivní v rychlostech od 70 do 210 km/h, respektive od 20 km/h do maximální rychlosti, a aktivními zásahy do řízení řidiči pomáhají vozidlo vrátit zpět do správného směru. Driving Assistant tvoří také systém varování před čelní srážkou a před kolizí s chodcem s brzdnou funkcí, který je podle situace schopen vozidlo zcela zastavit ve snaze se srážce vyhnout, nebo minimalizovat její následky. Standardní součástí výbavy Driving Assistant je také ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info, upozornění na automobily blížící se zezadu, varování před kolizí zezadu a varování před z boku přijíždějícími vozy Crossing Traffic Warning.

Driving Assistant Professional: paket pro komplexní bezpečnost a komfort. Volitelný paket Driving Assistant Professional nabízí obzvláště komplexní pomoc pro pohodlné a bezpečné řízení. Kromě adaptivního systému pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go obsahuje tento kompletní paket také asistent řízení a jízdy v jízdním pruhu. Pro pohodlnou aktivaci těchto dvou systémů je BMW řady 8 Cabrio vybaveno speciálním tlačítkem na standardně dodávaném multifunkčním volantu pro současné zapnutí adaptivního systému pro automatické udržování rychlosti a asistenta řízení a jízdy v jízdním pruhu. Tlačítko lze využívat také pouze pro aktivaci systému udržování rychlosti.

Snadnější parkování a manévrování. Řidiči nového BMW řady 8 Cabrio se mohou spolehnut také na účinnou pomoc při parkování a manévrování, jelikož seznam prvků standardní výbavy nezahrnuje pouze parkovací senzory PDC vpředu a vzadu, ale také parkovací asistent pro automatický výběr a následné zajetí na podélná parkovací místa. Během parkování systém ovládá plynový pedál, brzdy a řízení a také volí převodové stupně. Kromě toho může být využit rovněž pro automatické vyjetí z podélného parkovacího místa. Mezi funkce parkovacího asistenta Park Assistant patří také couvací asistent Reversing Assistant, který pomáhá řidiči při couvání z parkovacích míst a při manévrování v omezeném prostoru. Systém při couvání převezme řízení a v opačném směru zopakuje stejnou trasu, jakou vozidlo na parkovací místo zajelo. Vše, co musí řidič udělat, je ovládat plynový pedál, brzdu a sledovat okolí vozidla. Tímto způsobem lze ujet vzdálenost až 50 metrů, a to rychlostí nejvýše 9 km/h. Pokud je některá z těchto hodnot překročena, systém se deaktivuje.

Neustálý společník na palubě: digitální expert BMW. Příchod BMW Inteligentního osobního asistenta zaručuje, že na palubě je vždy skutečný BMW profesionál. Dokáže vysvětlit nejrůznější záležitosti („Jak pracuje asistent dálkových světel?“), nabídne aktuální stav vozu („Je hladina oleje v pořádku?“) a pomůže odpovědět na různé otázky („Mám nějaká varovná upozornění?“). Zná oblíbená nastavení řidiče a pro jeho maximální pohodlí umí dokonce aktivovat jejich vzájemnou kombinaci. Například věta „Hej, BMW, jsem unavený“ spustí program vitality, který mimo jiné upraví osvětlení interiéru, hudbu a topení s cílem řidiče osvěžit.

BMW řady 8 Cabrio interiér
BMW řady 8 Cabrio - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

• Mějte na palubě vždy po ruce svého osobního asistenta

• Komunikujte s Vaším BMW přirozeným způsobem

• Ovládejte funkce vozidla pomocí hlasového ovládání

• Zjistěte o vozidle všechno

BMW řady 8 Cabrio - Digitální klíč.

Digitální klíč.

• Vytvořte z Vašeho chytrého telefonu digitální klič

• Uzamkněte a odemkněte Vaše BMW a dokonce i nastartujte motor bez fyzického použití klíče

• Vytvořte si BMW Digitální klíč prostřednictvím aplikace My BMW a uložte jej do kompatibilního iPhonu Umožněte až pěti dalším osobám používání Vašeho BMW

BMW řady 8 Cabrio - Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

• Udržuje Vaše BMW vždy aktuální

• Aktualizace softwaru prostřednictvím aplikace My BMW nebo SIM karty ve vozidle

• Snadná dálková aktivace nových funkcí a výbavy

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW Ochranná plachta vozidla.

BMW Ochranná plachta vozidla.

Tato přesně padnoucí ochranná plachta Vaše vozidlo spolehlivě ochrání proti slunečním paprskům, vodě, špíně a škrábancům a taktéž proti sněhu a ledu v zimě.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

BMW pouzdro na klíč pro klíč s displejem.

Dokonale  padnoucí BMW pouzdro na klíč je vyrobeno z vysoce kvalitní černé kůže  Nappa a spolehlivě ochrání Váš BMW klíč s displejem proti špíně a  škrábancům.

BMW řady 8 Cabrio originální příslušenství - BMW WaterBlade

BMW WaterBlade

BMW WaterBlade je stěrač čelního skla vybavený inovativní lištou, která výrazně zlepšuje účinnost stírání.

DÍLY BMW M PERFORMANCE PARTS

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - 19 M Performance kované kolo 786 M.

19 M Performance kované kolo 786 M.

19" M Performance kované kolo Double- spoke 786 M v matném provedení Jet Black s pneumatikou runflat, lze použít v kombinaci se sněhovými řetězy. Kompletní zimní kolo se systémem kontroly tlaku, rozměr kola 8 J x 19.

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance 19 brzdový systém

M Performance 19 brzdový systém

Pro kratší brzdnou dráhu: Výkonný 19" M Performance brzdový systém je vybaven sportovními brzdovými kotouči s vnitřním chlazením. V efektní barvě M Performance Red (červená).

BMW řady 8 Cabrio M Performance Parts - M Performance boční průduch z karbonu.

M Performance boční průduch z karbonu.

Vizuální specialita boční části vozu: M Performance boční průduch vyrobený z prémiového karbonu.

FOTOGALERIE

KATALOG

BMW řady 8 Cabrio z boku

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 8 CABRIO

Přehled nejdůležitějších faktů a technických údajů Nové BMW řady 8 Cabrio:
 

  • Motory, spotřeba paliva a emise CO₂
  • Technické údaje, jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení
  • Hmotnost, rozměry, kola a rozměr pneumatik

Technické údaje BMW 840d xDrive Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Vznětový – 48V mild hybrid 
Celkový výkon (kW (k)) 250 (340) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 700 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 8 (11) 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 993 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 250 (340) / 4 400 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 700 / 1750 - 2250 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,1 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 345 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 118 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 100 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 500 
Povolené zatížení (kg) 475 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 195 / 1 365 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 350 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 6,7 - 7 
Objem palivové nádrže (l) 66 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 175 - 183 

Technické údaje BMW 840i Convertible

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,5 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 345 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,6 
Světlá výška v mm 118 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 915 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 340 
Povolené zatížení (kg) 500 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 100 / 1 305 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 350 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,4 - 8,8 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 191 - 201 

Technické údaje BMW 840i xDrive Convertible

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 245 (333) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 245 (333) / 5500 - 6250 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1700 - 4000 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 5,2 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 345 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 118 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 990 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 400 
Povolené zatížení (kg) 485 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 155 / 1 305 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 350 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/40 R19 98 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/35 R19 100 Y XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 9Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 8,8 - 9,2 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 200 - 209 

Technické údaje BMW M850i xDrive Cabrio

Výkon systému

Druh pohonu Benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 390 (530) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 750 
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 8 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 4 395 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 390 (530) / 5500 - 6000 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 750 / 1800 - 4600 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Zrychlení 4,1 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 851 / 1 902 / 1 345 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2137 (1074 / 1063) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 822 / 11,9 
Světlá výška v mm 125 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 125 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 515 
Povolené zatížení (kg) 465 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 235 / 1 340 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 350 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/35 R20 95 Y XL 
Pneumatiky vzadu 275/30 R20 97 Y XL 
Kola vpředu 8Jx20 LM 
Kola vzadu 9Jx20 LM 

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 10,7 - 11 
Objem palivové nádrže (l) 68 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 243 - 249 

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů